Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o produktach) #2


Recommended Posts

A ja ponowie pytanie - dlaczego wszystkie produkty szyjecie z rozstawem mocowania nieparzystym podczas gdy cały świat robi to parzyście ?

 

Bo to niczego nie zmienia a jest prostsze w użytkowaniu, nie trzeba niczego sztucznie powiększać aby pomieścić "oczka" itp (wcale nie "wszystko" tylko niektóre z produktów). Nie mam czasu aby robić wykład z zakresu fizyki o przyłożeniach sił i ich wektorach (pomijając fakt, że żaden ze mnie geniusz fizyki i jak mi to chłopaki tłumaczą to rozumiem do czasu odejścia od stołu :wink: ). Po co utrudniać coś co z natury rzeczy jest funkcjonalne w prostszej wersji.

Poza tym argument pt. "cały świat" jakoś do nas nie trafia. Może jesteśmy za mało światowi? "Światowcy" szyją wyłącznie w "molu" (i to jest też jeden z powodów tejże "parzystości") a my większość naszych produktów sprzedajemy w systemie 2 cm. Na świecie panuje kryzys gospodarczy a my mamy "klęskę urodzaju" w zamówieniach.

 

Fajnie być wolnym człowiekiem i mieć wybór :-P

 

Więcej nie napiszę bo to tajemnica :-F

 

Panie Krzysztofie, jaka rogatywka?:> Pani Renato, czyżby po 3 latach wreszcie powstała?:> Można uzyskać jakieś zdjęcia, ewentualnie jeszcze we wrześniu ją zamówić?

 

Wzorów rogatywek "ci u nas dostatek". Jedne są takie bardziej "rogate" i sztywne, inne bardziej miękkie, z mniej wyeksponowanymi 'rogami". Na MSPO mieliśmy "rogatą" rogatywkę w multicamie. Pokażemy zdjęcia jak ekipa odeśpi targi, odpracuje zaległości i wyliże się z ran.

 

Za to opowiem ciekawą historię z targów:

 

Zauważyłam Człowieka jak ruszył w stronę naszego stoiska z szeroko rozstawionymi ramionami i uśmiechem ogarniającym całą twarz. Przez chwilę nawet pomyślałam, że może powinnam go znać skoro mnie tak radośnie wita więc na wszelki wypadek uśmiechnęłam się do niego. Unosząc ręce w geście triumfu Człowiek zakrzyknął: - NO....!!! Wreszcie jakaś konkurencja dla tego całego MIWO! Jak się nazywacie?!! Wtórplast?!! (odczytał z fryzu) Skąd jesteście? Odpowiedziałam, że z Bielska Białej (w końcu Wtórplast stamtąd właśnie jest). Na co Człowiek z jeszcze większym entuzjazmem: - Widzę, że macie bardzo szeroki asortyment! Macie więcej rzeczy niż MIWO ! Nigdy o was nie słyszałam! Skąd tak nagle pojawiliście się? Macie lepsze materiały niż MIWO! Lepsze wzory! Jak się uchowaliście, ze nigdy o was nie słyszałam?!! (i tak dalej przez kila minut macając różne rzeczy na stoisku i wydając okrzyki szczęścia).

Człowiek w swym zachwycie był samowystarczalny. Zadawał pytania i sam sobie na nie odpowiadał. Stałam jak ten baran w lekkim szoku i jakoś nie miałam serca psuć Człowiekowi radości. Z drugiej strony nie mogłam się powstrzymać. Odchodząc do kolejnych klientów powiedziałam: - To może ja się Panu przedstawię... Renata Michalik - MIWO MILITARY Lubliniec. Kątem oka zobaczyłam jak Człowiek opadł z sił, rączki mu opadły, uśmiech zgasł. Wyglądał jakby z niego uszło całkiem powietrze.

 

Bardzo, ale to bardzo Cię Człowieku przepraszam. Byłeś tak cudownie zdumiony i zachwycony, ze nie miałam serca psuć Ci radości. Nie chciałam też wyjść na oszusta podszywając się pod przyjaciół z Wtórplastu. Wybacz. Uświadomiłeś nam jednak, że są ludzie jak TY, którzy zachwycają się produktami MIWO o ile nie wiedzą skąd one pochodzą. Znaczy się: metka zmienia stan rzeczy....

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Wzorów rogatywek "ci u nas dostatek". Jedne są takie bardziej "rogate" i sztywne, inne bardziej miękkie, z mniej wyeksponowanymi 'rogami". Na MSPO mieliśmy "rogatą" rogatywkę w multicamie. Pokażemy zdjęcia jak ekipa odeśpi targi, odpracuje zaległości i wyliże się z ran."
No to nie ma szans na wykonanie jej do października.. Edited by Minion
Link to post
Share on other sites

Bo to niczego nie zmienia a jest prostsze w użytkowaniu,

 

No niestety nie jest ... Macie sporo świetnych produktów w dobrej cenie które nie "zagrają" tak jak trzeba z resztą "światowego" szpeju w molle.

 

Z mojej strony wyglada to tak - mam baze "światowej" firmy [z rozstawem parzystym] i nie jestem w stanie zamówić kieszeni i paneli MIWO bo jak zamówiłem raz to okazały się nieparzyste i za jasny gwint nie da sie ich zamontować tak jak to logika nakazuje ...

 

 

A szkoda :???:

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamietam ze specjalnymi zyczeniami klienta w MIWO L nie ma problemu.

Z tego co pamiętam jak poprosiłem kilka lat temu o jakieś przeróbki to:

1. za pierwszym razem odpowiedziano mi: "ale komandosi tak używają i jest im dobrze"

2. za drugim to co w 1 + zostałem wyśmiany.

Wcześniej PR Lublińca mocno kulał, jak jest teraz nie wiem bo od tamtej pory zamawiam gdzie indziej.

Link to post
Share on other sites

Wydaję mi się, że problem parzystości polega na porównywaniu standardu molle do polskiego... (mniemam iż na zdjęciu z miwo jest pokazany system polski, a specops molle), więc ciężko porównywać różne standardy.

Osobiście nie używałem innego standardu, ale panele z miwo trzymają się normalnie.

Co do obsługi, trzeba się dobrze dogadać, bo czasami lubią przedobrzyć :P Ale nie ma problemu z dogadaniem się :)

Link to post
Share on other sites

Przypominam że oficjalnym polskim standardem wojskowym, przyjętym i zatwierdzonym przez DPZ jest system modułowy oparty o taśmy o szerokości 25mm rozmieszczone w poziomie co 25mm i przeszywanych poprzecznie co 38-40mm, czyli generalnie system zgodny PALS/MOLLE. Nie ma natomiast ujednoliconego systemu blokowania pasków mocujących kieszeni - stosowane są napy, drabinki, usztywnienia. Tak samo mają się obecnie rzeczy w MSWiA - policji, BOR i in.

Link to post
Share on other sites

Na razie "szyją się" combat shirt'y dla Świętoszowa.

 

Chodzi mniej więcej o to, że im większa firma tym więcej czasu zajmuje wprowadzenie całkiem nowego produktu. Niby wszystko już gotowe: materiały, maszyny, ludzie. Co z tego jak wszystkie ręce w firmie są zajęte bo nawał zamówień. A tu jeszcze mundur wg. wzoru dla sił specjalnych czeka (w 56 rozmiarach), rogatywki czekają, czapki bejzbolówki czekają, kilkadziesiąt kieszeni i ładownic, ze cztery kamizelki itd.

 

Acha, dzisiaj zeszły pierwsze bejzbolówki w multicamie. Śliczności !!!!! Jutro pokażemy zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Ramirez, ja na plecak 40l. czekam 3 lata, więc cierpliwości.:P Dla Świętoszowa? A jak ja latałem w moim helikonowskim to się czepiali. Gadżeciaże.:P Pani Renato, wiadomo kiedy znów jakiś busik zawita do 10BKPanc? Dziś wiem że był, ale się dowiedziałem po fakcie.

Link to post
Share on other sites

czyli za 10 lat można oczekiwać combat shirtów w MC :D?

 

Za miesiąc, może szybciej....

 

Jak tam idą pracę nad oporządzeniem w m-05? (Fińskim kamuflażu)

W galerii-projekty jest fajny chest rigg w tymże kamo, kiedy wejdzie ten materiał do oferty? Czy jest to Cordura?

 

Chyba już parę razy ta sprawa była poruszana. Wyposażenie (którego fotografie znajdują się w naszej galerii) w kamuflażu fińskim zostało uszyte z dwóch warstw tkaniny: od spodu poliester, z wierzchu gruba bawełna w kamuflażu (oczywiście na prośbę klientów). Nie mamy i nigdy nie mieliśmy cordury w M-05

Link to post
Share on other sites

Na razie "szyją się" combat shirt'y dla Świętoszowa.

[...]

Acha, dzisiaj zeszły pierwsze bejzbolówki w multicamie. Śliczności !!!!! Jutro pokażemy zdjęcia.

 

Kiedy będzie można obejrzeć te Combat Shirty i baseball'ówki?

Czy ten czarny to ten projekt dla 10 BKPanc?

 

Miło by było i ułatwiłoby nam życie (internetowym szperaczom i obserwatorom sklepów) aby dział nowości przestał być ciągle pusty.

 

Pozdrawiam serdecznie

Edited by Grey Fox
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj "wrzucam" nowego plate carriera (tego, którego zrobiliśmy dla chłopaków z 1 PSK na ostatnie ćwiczenia międzynarodowe).

 

Ja Was wszystkich bardzo przepraszam, ale po prostu nie daję rady "wrzucać" nowości. Mamy od kilku dni nowego informatyka, ale minie trochę czasu nim się chłopak wdroży w sprawy.

Jutro "pogonię go" aby zrobił zdjęcia "czapce polowej specjalnej" i powolutku postaram się wyjść z tego impasu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...