Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja mam takie pytanko..

Można np do manierki tej gumowej wlać np zimną herbate albo coca-cole?

 

Napoje gazowane mogą pod wpływem wzburzenia tworzyć wewnątrz pojemnika ciśnienie (tak jak to robi sie w butelce, po otwarciu wiemy co sie dzieje) i mogą wyciekać, nie przez nakrętke od pojemnika, lecz przez ustnik. Jestem tego wręcz pewien na 90%

Link to post
Share on other sites
  • Replies 797
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jako że lubię być samodzielny, biorę się za szycie własnego camla :D. Całość ma być mocowana do pasa s95.Poniżej zamieszczam wstępny projekt do obejrzenia i skrytykowania, oraz moje pytania odnośnie produkcji:D

 

Projekt.

camelws1.th.gif

 

1. Korek;

2.Klapa blokująca dostępu do środka, zapinana rzep/klamra, z dziurą na korek.

3.D-ringi lub klamerki na paseczkach służące do mocowania wora do szelek(na szelkach naszyta druga część "systemu");

4.Dwa paski z klamrami mocujące do pasa od dołu zapinane na klamry, z założenia pozwalające na swobodne przypięcie naddupnika;

5.Klamry właśnie;];

6.Miejsce gdzie będą naszyte taśmy modułowe z tego co pamiętam 25mm są kompatybilne z z s95(jak nie proszę mnie poprawić);

 

Tyle wstępnego projektu, teraz pytania:

1.Jaka jest długość między mocowaniami między łopatkami a pasem?

2.Planuje umieścić tam taki pęcherz - =click!=

3. Na zaznaczonym zdjęciu wężyk od camela przechodzi pod materiałem, czy każda s95 ma tak? czy to jakieś prosuperelouber s95?

tragesatz1yr9.th.jpg

 

I wogólę przyczepcie się do czegoś :], tylko nie do tego że to nie ma sensu! :D

P.S. Jakby coś było nie jasne to piszcie, będe odpowiadał na pytania:]

 

Edit: Proszę o przeniesienie tego posta do tematu o sprzęcie BW.

Edited by Pucek
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie używania camelbaka. Mianowicie chodzi mi o to, czy po użyciu - po wypiciu całej wody z bukłaka, specjalnie go jakoś osuszacie? Czy po prostu zostawiacie otwarty korek i żeby sam wysechł? Czy w innym razie woda nie skiśnie i nie będzie miała przy nastepnym używaniu niemiłego smaku i zapachu?

 

Pozdrawiam

Aikikai

Edited by aikikai
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Co do nalewania do cameli czegoś innego niż woda.

We wrześniu kupiłem sobie plecak campusa do szkoły z kieszenią na camelka. Od razu poszukałem tutaj i okazało się że najtaniej wyjdzie kupić worek w rossmanie dosłownie za 22 zł. Oczywiście konstrukcji Camelbak® ale gorszej jakości (miałem długo styczność z takim więc wiem jak porównać) .

Przez pierwszy tydzień nosiłem wodę -brak oznak jakichkolwiek

Na następny tydzień do wody wyciskałem cytrynę - brak odbarwień

Przez 2 następne tygodnie dodawałem trochę cukru -brak odbrawień

Potem przez 3 tygodnie wrzucałem po 1 tabletce multiwitaminy pomarańczowej i magnezu cytrynowego pluszzzz. Do dziś mój camel posiada pomarańczowe odbarwienia i niestety nie potrafię niczym tego umyć więc jeśli zrobisz coś takiego zastanów się czy Ci się to opłaca.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...