Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

@ Marcin l85

Sodium Laureth -2 Sulphate może działać drażniąco i wg niektórych badań rakotwórczo.

Disodium Distyrylphenyl Disulfonate działa drażniąco.

Hydrogen Peroxide działą drażniąco.

CI 61585 działa drażniąco.

Wszystko powyżej występuje w twoim OXY.

 

Tak na wszelki wypadek płukałbym porządnie albo używał czegoś lepszego niż odplamiacz :icon_wink:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 797
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja mam pytanie nieco odbierając od głównego tematu. Z tego co wyczytałem wielu z was używa systemu source i chce zapytać o jakoś pokrowców, podejrzewam, że podobnie będzie się ona miała do plecaków z systemem hydratacyjnym robionych właśnie przez source. W necie prawie nie ma info o ich plecakach, a znalazłem egzemplarz w tak niskiej cenie że poważnie rozważam zakup, tylko właśnie... Znaleźć informacje na ich temat to sztuka. Ktoś może coś powiedzieć?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Dzień dobry, szukam małego Camelbaka. Wymagania następujące:

 

Wymiary pasujące na tył plate carriera LOKI PSTG, do którego wchodzą SAPI w rozmiarze M.

 

Tu macie zdjęcie pleców kamizelki pokazujące ilość taśm i komórek MOLLE. http://i.imgur.com/2bn6vSx.jpg

 

Kolor zielony, czyli oliwka lub ranger green, wszystko mi jedno. Rozważę też w ostateczności inne opcje kolorystyczne.

 

Najchętniej wziąłbym oryginalny produkt Camelbaka, bo mam z tą marką pozytywne doświadczenia. Mój Thermobak Omega jest super.

 

Najchętniej coś izolowanego a la Thermobak.

 

Najchętniej coś, co oprócz camela spełnia funkcję plecaka. Podoba mi się na przykład Plecak MBSS.

 

Wchodzi też w grę zakup chińskiego pokrowca i pasującego doń wkładu. Tylko że wtedy będę chyba musiał zrezygnować z termoizolacji.

 

Raczej produkty nowe, nie ufam używkom w dziedzinie takich rzeczy jak camelbak.

Link to post
Share on other sites

Jaki masz budżet?

Rozumiem że armorbak albo ambush mil short odpada? :P

 

Sądząc po cenach na RWS Cetus: chociaż Ambush faktycznie drogi jak cholera, to 200 zł za Armorbaka to nie jest wcale tak strasznie dużo. A jeszcze jeśli weźmiemy pod uwagę okazję pojawiające się na allegro (swojego Thermobaka Omega NOWEGO kupiłem za 100 zł), odpowiedź brzmi nie, nie odpada ;)

 

Axel, rozwiń temat proszę. Dlaczego niepraktyczne?

Link to post
Share on other sites

Jak sobie na molle coś na plecy przyczepisz to jak potem zdejmiesz ;)? No chyba że stawy łokciowe zginasz w obie strony i masz łapy jak goryl, wtedy może coś sięgniesz ;). Albo prosisz żeby Ci ktoś coś podał z plecaka, albo zdejmujesz całą kamizelkę

Link to post
Share on other sites

Ilość scenariuszy w których chciałbym zdjąć platecarriera po to by dostać się do tego co mam na plecach jest mocno ograniczona.

1 ) muszę założyć dobrze zaimpregnowany soft bo leje lub zrzucić nadmiar ciuchów bo gorąco.

2 ) brak wody w camelu ( mocno naciągane, zazwyczaj jak są butle z wodą to jest też ktoś kto doleje )

 

Inne rzeczy do których nie potrzeba szybkiego dostępu można zostawić w respie, fob, pojeździe etc.

Mimo że mam bardzo zorganizowany team, nie lubie prosić o niańkę która mi pogmera.

 

Oczywiście fakt że mój plate carrier + płyty , bez wypchanych ładownic waży 5kg ma wpływ na mój osąd. Ale po to jest plate carrier. right? :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Różnimy się.

 

Nie lubię zostawiać rzeczy w respie/samochodzie/gdzieśtam, bo po pierwsze jestem paranoikiem który boi się zostawiać swoje rzeczy bez opieki, a po drugie nie chce mi się łazić w te i z powrotem do samochodu, żeby zjeść kanapkę lub założyć bluzę

 

Natomiast proszenie o niańkę do pogmerania nie stanowi dla mnie problemu. Swoją drogą ty tego nie lubisz, ale prosić o dolanie wody do camela już lubisz :D

 

Schodzimy z tematu camelbaków do konfiguracji oporządzenia :D

 

Kwestia zdejmowania plejta w celu zdjęcia/założenia warstwy ubioru faktycznie jest mocno problematyczna, ale to już mocne schodzenie z tematu

 

Axel, używasz jakichś realistycznych atrap SAPI czy co?

Link to post
Share on other sites

Tak, używam austinowych swimmerów. Z kamzą ważą 5kg.

Nadal uważam że małe plejty nie służą do tego by pchać na nie tonę rzeczy.

Każdy plecak który mozna zrzucić wygrywa jeśli chcesz mieć łatwy dostęp do zawartości.

Kanapkę można włożyć do byle czego wielkości ładownicy m4.

Bluza polarowa 100 , np peckham half zip, mieści się do 100rnd saw poucha.

 

Rozumiem że komuś MAP może się naprawdę podobać, jednak jeśli nie przenosisz butli do HP która mus być przytroczona do kamizelki to są lepsze rozwiązania do przenoszenia tego co potrzebujesz.

 

Edit.

 

Ja bym szedł w kierunku sam pokrowiec na bukłak + pierdoły na pas biodrowy by odciążyć kamizelkę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie cordurowa, tylko poliestrowo, fekaliowo nylonowa :)

Swoją drogą jeżeli chodzi o "system hydracyjny" i pokrowiec na niego. To dobrze jest przyinwestować choćby w pokrowiec Hydramax z zestawu MOLLE II. Na allegro można dostać oliwkowo-czarną wersję za grosze (ja na zielonej panterze dorwałem za 6zł) Generalnie porównywałem działanie, jakość jak i materiały i rodzaj izolacji i to jest dokładnie to samo co Camelbak Thermobak. Z tym, że inny kształt, metka i kolor :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Sprezentowałem sobie Source Tactical 3L A-Storm. Czy te camelbaki, mają pasek napiersiowy, jak na dzieciaka ? Maksymalnie go wydłużyłem i nijak nie idzie dopiąć. Brakuje z 10cm. Próbuje go dopiąć na "ciut" powyżej sutków( proszę bez docinków :)).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zagadaj do rws-cetus. Ew. kup armorbaka :icon_wink:

 

Zagadałem. Mail Poszedł.

 

Ja jestem porypany, ale nie aż tak, żeby kupować nowego Armorbaka tylko dla samego pęcherza. Ciekawe, co ja potem z samym pokrowcem zrobię. Chyba że włożę do środka pęcherz Source, co będzie profanacją i grzechem xD

 

Choć cena 200 zł nie jest aż taka zła. Jakby Armorbak występował w interesujących mnie kolorach (odcienie zieleni, leśne camo oraz multicam), to może bym nawet rozważył zakup.

 

Pokrowiec na camela już mam, i to bardzo fajny, bo zielony, z MOLLE i izolowany. Jeno pęcherza szukam. Skłaniam się ku firmie Camelbak, bo z nią mam pozytywne doświadczenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...