Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 797
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Zalezy tez jaki ten camel ma wlew, jesli ten starszy, z dluzsza gwintowana szyjka czy ten niwszy, typu omega. Wklady do omegi sa tansze i szerzej dostepne (nawet w sieciowce sportowej kupisz), te z dluga szyjka sa dosc drogie (150 zlociszy za wklad). Inna sprawa to rodzaj pokrowca, ja mam camelowskiego thermobaka i wlasciwie nie wyobrazam sobie noszenia wody w normalnym, nieizolowanym buklaku, zwlaszcza w upaly.

 

Tapniete z Wildka wiec brak ogonkow.

 

 

Link to post
Share on other sites

Czy Wasze Camele/ Thermobaki zakręcają się normalnie i są szczelne ? Kupiłem nowy i za nic nie moge go zakręcić tak żeby woda/ powietrze nie uciekały przez zakrętke. Może być to wina uszczelki, która defakto tam jest ale nie spełnia swojego zadania ? ?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem nowy, ale od osoby prywatnej. Macie może jakieś fotki tego wlewu/ zakrętki ? Wszystko wydaje sie być okej uszczelka w całości, gwint nie naruszony, aczkolwiek wydaje mi się, że wlew jest troche nie równy. Jest to 2l Thermobak. Bez pokrowca jest to samo ;/

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

A dlaczego miałbyś mieć infekcję od wybielacza?

Poza tym tlen O2 nie ma właściwości bakteriobójczych. Te właściwości ma ozon i związki chloru , gdyż mają silne włąściwości utleniające. Jeśli już nie masz zamiaru stodować oryginalnego środka do czyszczenia camelbaka ( też na bazie chloru ) to można w teorii użyć podchlorynu sodu.

Link to post
Share on other sites

Wrzuć linka do produktu którego używasz do dezynfekcji.

Obecnie używane popularne dezynfektanty to ozon i związki chloru ( chloramina, podchloryn, ClO2, chlor gazowy)..

 

Jeśli upierasz się dezynfekować czymś innym to sugerowałbym solidne przepłukanie tego roztworem sody oczyszczonej, a potem wodą .

Link to post
Share on other sites

Wrzuć linka do produktu którego używasz do dezynfekcji.

Obecnie używane popularne dezynfektanty to ozon i związki chloru ( chloramina, podchloryn, ClO2, chlor gazowy)..

 

Jeśli upierasz się dezynfekować czymś innym to sugerowałbym solidne przepłukanie tego roztworem sody oczyszczonej, a potem wodą .

 

Przepraszam to jest odplamiacz a nie wybielacz:) OXY Spotless white z Biedronki ( nie zawiera chloru ).

Używam tego do dezynfekcji butelek przed rozlewem piwa poprzez zanurzenie całej butelki. Ogólnie istnieje opinia, że przy odpowiednim stężęniu ( chyba 4% ) nie trzeba nawet płukać. Ja dla pewności robię dużo większe stężenie i płucze raz. Jak do tąd zero infekcji, a proszę mi uwierzyć, że młode piwo poza alkoholem w małych ilościach to bardzo dobre żarcie dla grzybów i innych świństw.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...