Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

200952020402684210.jpg

200952020404828675.jpg

 

W najbliższym czasie mają się ukazać chińskie klony repliki WA M4 GBB.

Ich cena ma wynosić około 200$ (??!!)

 

Pierwsze repliki od AGM są już do dostania na EB i Gunnerze:

 

http://ebaybanned.com/product_info.php?products_id=2266

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...roducts_id=1524

 

 

Post KWP z Arnies

 

Brief first impression review:

 

I have had it in my hands today and I am really impressed.

The gun really works out of the box no problem. Only the mags are ###### (gas leak), but you will have to buy mags anyway and those can be from other brands like GHK, Prowin or whatnot. It shoots 450fps outa the box which is too hot for most people, so using 134 gas would downgrade it to about 370fps (ca. 1.3J). Cycling is okay and ROF isn't really affected. Yes, the nozzle is plastic and all the internals are pretty much like the WA. All exterior parts are metal (body, carrying handle, front sight etc.). The stock is made of good quality (I guess nylon), but wobbles a little which shouldn't be a big issue.

I did not see a siginifcant gap between the upper and lower receiver. Receiver has no markings and is dull gray. Overall it looks sturdy, but as it's a replica of the WA it's recommended to not use propane/green gas. It performs just fine with 134 Marui gas. There's no RIS version yet. The one I tested was with the plastic foregrip.

 

If anybody wants to buy, I'd be glad to help. I know where to get it for US$199 shipped.

 

Jest już kwestią czasu który pokaże czy faktycznie jest to rewolucja na rynku GBB.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 271
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pierwsza sprawa to to, że na kurku nie ma rolki prowadzącej. Czyli szybsze zużycie suwadła i/lub kurka.

12583999fa5f553fm.jpg

Druga to ten hmmmm... (cholera, wychowany jestem na AKMS a nie na hamerykańskich giwerach, więc nie wiem jak się to fachowo nazywa) dinks latający w kolbie, opierający się na sprężynie.

Chyba na polskie to będzie ogranicznik szybkostrzelności.

W tych chińczykach jest jakiś taki plastikowy i raczej lekki.

W WA jest aluminiowy i raczej na pewno cięższy.

Co prawda ja mam wersję WOC, czyli z bebechami GP, możliwe że w bazowym WA wszystko w środku wygląda tak jak w tym chińczyku.

Link to post
Share on other sites

taa... na oko to metal więc niby wśo ok ale jego wytrzymałość to inna sprawa ... kilka ludzików zakupi i po paru miechach bedzie wiadomo czy bebechy dają rade czy nie ( ze zdjęcia raczej ciężko wywnoiskować )

 

A jednak coś już można wywnioskować.

Jako, że jest to klon WA do tego z gorszego shitmetalu to czekają go te same wady konstrukcyjne:

 

1. W WA oraz WOC Suwadło jest znalowe, a zamek plastikowy = pęka przy używaniu gazu mocniejszego niż hfc134 (GG, propan etc.)

2. Buffer Assembly jest plastikowy = pęka.

3. W WA Bolt Catch jest shitmetalowy = pęka.

4. Komora HU w WA jest plastikowa = wymiana jeśli ma to dobrze strzelać.

5. Na magazynki już marudzili więc = wymiana.

6. W WA/WOC pęka Charging Handle = wymiana

 

Reszta powinna być w porządku (czytaj przekonamy się jak dojdzie i obmacamy).

 

Druga to ten hmmmm... dinks latający w kolbie, opierający się na sprężynie.

Chyba na polskie to będzie ogranicznik szybkostrzelności.

W tych chińczykach jest jakiś taki plastikowy i raczej lekki.

W WA jest aluminiowy i raczej na pewno cięższy.

Co prawda ja mam wersję WOC, czyli z bebechami GP, możliwe że w bazowym WA wszystko w środku wygląda tak jak w tym chińczyku.

 

Ten "dinks" nazywa sie Buffer Assembly (bezwładnik).

Zgadza się w WA bezwładnik jest plastikowy.

 

[/img]

 

Ciekawe ile będzie kosztowało :/

 

Skoro AirsoftSurgeon kosztuje 70-120$ to pewnie koło 50-70$ za kompletny z wysyłka ;).

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

 

 

1. W WA oraz WOC Suwadło jest znalowe, a zamek plastikowy = pęka przy używaniu gazu mocniejszego niż hfc134 (GG, propan etc.)

2. Buffer Assembly jest plastikowy = pęka.

3. W WA Bolt Catch jest shitmetalowy = pęka.

4. Komora HU w WA jest plastikowa = wymiana jeśli ma to dobrze strzelać.

5. Na magazynki już marudzili więc = wymiana.

6. W WA/WOC pęka Charging Handle = wymiana

 

Przy jak intensywnym użytkowaniu może dojść do tych awarii? Czy to kwestia dłuższej serii na AUTO, czy może kilku tysięcy kulek?

Link to post
Share on other sites

Arafat: Tak, to. Tylko jak jest mocowany ten element z tworzywa z tyłu. To guma jakaś?

 

Zombie_snake: To już wiemy gdzie się pojawi w Polsce najpierw :) Części chińskie będą pewnie pasować, gorzej może być z G&P. Pozyjemy zobaczymy. Jak się pojawią magi to kupuję razem z ich zapasem :)

Link to post
Share on other sites

Ten element gumowy (elastomer raczej jakiś) jest mocowany za pomocą kołka rozprężnego.

Chińskich elementów do tych replik chyba jeszcze nie ma bo do replik GBB nie pasują elementy AEGów.

Raczej zostają tylko elementy z G&P, które, zamontowane, podrożą replikę, ale pewnie zamontowanie wszystkiego z G&P wywinguje cene repliki na poziom zwykłego WA.

Link to post
Share on other sites

Przy jak intensywnym użytkowaniu może dojść do tych awarii? Czy to kwestia dłuższej serii na AUTO, czy może kilku tysięcy kulek?

 

Totalny random. Czasami pęka po kilku tysiącach, a czasami po 2-3 tygodniach.

Mi pękł po paru tygodniach w miejscu wycięcia na część trzymającą Bolt. Czasami Pęka sam bolt (ale to w miarę niski koszt wymiany)

 

Czy mi się wydaje, czy ten plastikowy bufor, bezwładnik czy jak to tam zwą można po prostu wytoczyć sobie z aluminium w razie awarii?

Amadem, jak on jest dokładnie zbudowany?

 

Pewnie się da ale po co skoro nawet od ostrego tanio chodzą.

 

Intrygujące są te foty oznaczone taiwangun.com ^^

 

Skoro jest to kopia WA (WA dla ubogich :P), to wszelakie części czy to produkcji chińskiej czy G&P powinny pasować, dobrze kminie?

 

Teoretycznie tak, ale w praktyce musimy poczekać i sprawdzić co tam Chińczycy nakombinowali.

 

Zombie_snake: To już wiemy gdzie się pojawi w Polsce najpierw :) Części chińskie będą pewnie pasować, gorzej może być z G&P. Pozyjemy zobaczymy. Jak się pojawią magi to kupuję razem z ich zapasem :)

 

Jak mogą się pojawić w Polsce najpierw jak już na gunnerze i ebaybanned wszystko wyprzedali.. :P

Link to post
Share on other sites

A do nas partia może być jeszcze w drodze :)

Ale sprowadzenie do Polski od ostrego może kosztować ciut więcej. A mało to znaczy ile? 50 zł? 60 zł? Za tyle swobodnie utoczę i wypoleruję takowy element.

Nie wiem jak dokładnie wyglądają elementy WA, może niektóre idzie dorobić u ślusarza, bądź frezera.

Link to post
Share on other sites

A do nas partia może być jeszcze w drodze :)

Ale sprowadzenie do Polski od ostrego może kosztować ciut więcej. A mało to znaczy ile? 50 zł? 60 zł? Za tyle swobodnie utoczę i wypoleruję takowy element.

Nie wiem jak dokładnie wyglądają elementy WA, może niektóre idzie dorobić u ślusarza, bądź frezera.

 

 

Ale co konkretnie chcesz toczyć? bo jeśli suwadło czy zamek to zapomnij - a te części najczęściej padają. Zresztą nie ma się co spinać Buffer Assembly G&P kosztuje 15$. Po za tym na pewno z czasem będzie dostępne chińskie za mniej grosza.

Link to post
Share on other sites

Suwadła ani zamka nie zrobię za pomocą tokarki. Ale za pomocą innych narzędzi, kto wie... 15$ to już normalna cena, tylko trzeba dodać wysyłkę:/

Chodzi mi raczej o dorobienie sobie raczej dla przećwiczenia części które w AGM są plastikowe.

Ciekawi mnie ile będą kosztowały te części które pokazuje ebaybanned. Wyścig do GBB już się zaczął, ciekawe jak się potoczy.

Link to post
Share on other sites

KWP mógłby jeszcze zrobić test na chrono na różnych gazach. Duużo plastiku. Ale bolt wygląda nawet poprawnie. Ma nawet jakieś pokrycie szare... Spodziewałem się szczerze mówiąc obleśnego odlewu ze ZnAlu, a tu zonk. Nie wiadomo z czego to cholerstwo jest.

Na razie czekam na dokładne zdjęcia wnętrza, z niskiej rozdzielczości dużo się nie wyduma.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...