Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 271
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

KWP mógłby jeszcze zrobić test na chrono na różnych gazach. Duużo plastiku. Ale bolt wygląda nawet poprawnie. Ma nawet jakieś pokrycie szare... Spodziewałem się szczerze mówiąc obleśnego odlewu ze ZnAlu, a tu zonk. Nie wiadomo z czego to cholerstwo jest.

Na razie czekam na dokładne zdjęcia wnętrza, z niskiej rozdzielczości dużo się nie wyduma.

 

Bolt = zamek (Loading Nozzle)

 

Z190.jpg

Bolt Carrier = Suwadło

 

AS-WAM4-LB.jpg

 

I z Bolt Carrierem jest dokładnie tak jak mówi kolega pidzejfat.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

1. W WA oraz WOC Suwadło jest znalowe, a zamek plastikowy = pęka przy używaniu gazu mocniejszego niż hfc134 (GG, propan etc.)

2. Buffer Assembly jest plastikowy = pęka.

3. W WA Bolt Catch jest shitmetalowy = pęka.

4. Komora HU w WA jest plastikowa = wymiana jeśli ma to dobrze strzelać.

5. Na magazynki już marudzili więc = wymiana.

6. W WA/WOC pęka Charging Handle = wymiana

Nie wspominałeś o tych wadach podczas podczas porównywania WA/WE ;-)

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Nie wspominałeś o tych wadach podczas podczas porównywania WA/WE ;-)

 

Bo jest to zbiór najfatalniejszych przypadków.

1 i 3 jest najczęstsze , ale reszta zależy od egzemplarza (czyli w chińczykach przez jeszcze gorsze wykonanie jest nie mal pewne).

Link to post
Share on other sites

Jak wygląda bolt catch w WA? Nie myślałem że bolt carrier jest obrabiany CNC, bardziej mi chodziło o lepszy materiał odlewu.

Jak się okaże aż tak problematyczny, to pewnie kupię WE. Przynajmniej dostanę coś z nierozpadającymi się flakami.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak dokładnie wygląda i z czego jest zrobone w WA ale WOCu wygląda dosyć dobrze:

 

W tym chińczyku wygląda na odlew, w WOCu jakby było kute albo odlew precyzyjny.

 

Jeśli AGM jest wiernym klonem WA to będzie to znalowy odlew.

Btw w WOC'u nie jest taki super - osobiście jeden połamałem.

Link to post
Share on other sites

Podczas normalnej eksploatacji?

 

Tak.

 

Czy ktoś mógłby dać zdjęcie bolt catcha, i elementów mechanizmu spustu?

 

No bez przesady.. W pierwszym lepszym sklepie jest pięknie obfotografowane.

A na stronie Inokatsu znajdziesz wielkie zdjęcie każdej części + instrukcje jak to wszystko złożyć.

 

INO-AR15PTH-L.jpg

WAM4-014-L.jpg

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Dzięki Amadem, i racja, nieprzemyślana to była prośba. Nie wyobrażam sobie jak mogą działać takie drobne elementy wykonane ze ZnAlu, szczególnie chińskiej jakości...

 

Pożyjemy zobaczymy. Nawet jeśli faktycznie będą trefne to chińczyki poprawią to w następnych emkach. W WA też był znal (temu Bolt Catch był od razu do wymiany) a jakoś to działało. Po prostu najszybciej zużywają się Bolt Carrier(+Bolt) i Bolt Catch. Z czasem przydaje się wymienić Hammera i Selektor jeśli będzie znalowy.

 

Ewentualnie dopaść zestaw od AR-15 za 60-90$

 

http://www.coldwarshooters.net/images/104.JPG

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Części od ostrego będą w tym wypadku pasować? Tylko czy to nie są części od cywilnej wersji, niezdolne do strzelania auto?

 

edit: Jeśli części umożliwiają ogień ciągły, to wwziezienie ich do PL będzie legalne?

Edited by Pritcher
Link to post
Share on other sites

Części od ostrego będą w tym wypadku pasować? Tylko czy to nie są części od cywilnej wersji, niezdolne do strzelania auto?

 

Było już o tym w temacie o WA.. Musisz przerobić Selektor (albo dać z repliki) i dodać Full Auto Sear (też z repliki). Reszta nie odpowiada za Full Auto.

 

Btw. Co do ustawy o broni to jest ona bardzo jałowa.

Do tej pory kładziono nacisk na takie rzeczy jak lufa, komora nabojowa, komora zamkowa, zamek - rzeczy które w zrobieniu działającej broni są niezastąpione.

Części Lower Receivera można traktować jako części mechaniczne, a istotne części broni.

W Polsce zabronione jest posiadanie broni.

 

USTAWA

z dnia 21 maja 1999 r.

o broni i amunicji

skoczek (17:02)

Art. 1. (2)Ustawa określa zasady wydawania i cofania pozwoleń na broń, nabywania, rejestracji, przechowywania, zbywania i deponowania broni i amunicji, przewozu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz przywozu z zagranicy i wywozu za granicę broni i amunicji, jak również zasady posiadania broni i amunicji przez cudzoziemców oraz zasady funkcjonowania strzelnic.

Art. 4. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:

1) broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową;

2) broń pneumatyczną;

3) miotacze gazu obezwładniającego;

4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:

a) broń białą w postaci:

- ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni,

- kastetów i nunczaków,

- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,

- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,

b) broń cięciwową w postaci kusz,

c) przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej.

2. Ilekroć w ustawie jest mowa o amunicji, należy przez to rozumieć amunicję do broni palnej.

3. W rozumieniu ustawy amunicją są naboje scalone i naboje ślepe przeznaczone do strzelania z broni palnej.

Art. 5. 1. Gotowe lub obrobione istotne części broni lub amunicji uważa się za broń lub amunicję.

2. (5)Istotnymi częściami broni palnej i pneumatycznej są: szkielet broni, baskila, lufa, zamek, komora zamkowa oraz bęben nabojowy.

Art. 7. 1. (8)W rozumieniu ustawy bronią palną jest niebezpieczne dla życia lub zdrowia urządzenie, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, jest zdolne do wystrzelenia pocisku lub substancji z lufy albo z elementu zastępującego lufę, a przez to do rażenia celów na odległość, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. (9)W rozumieniu ustawy bronią palną sygnałową jest urządzenie wielokrotnego użycia, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, jest zdolne do wystrzelenia z lufy o kalibrze nie mniejszym niż 25 mm substancji w postaci ładunku pirotechnicznego celem wywołania efektu wizualnego lub akustycznego.

3. (10)W rozumieniu ustawy bronią palną alarmową jest urządzenie wielokrotnego użycia, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, wywołuje efekt akustyczny, a wystrzelona z lufy lub elementu ją zastępującego substancja razi cel na odległość nie większą niż 1 metr.

Art. 8. (11)W rozumieniu ustawy bronią pneumatyczną jest niebezpieczne dla życia lub zdrowia urządzenie, które w wyniku działania sprężonego gazu jest zdolne do wystrzelenia pocisku z lufy lub elementu ją zastępującego i przez to zdolne do rażenia celu na odległość, a energia kinetyczna pocisku opuszczającego lufę lub element ją zastępujący przekracza 17 J.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Temat czytałem, musiałem te info pominąć... Przeróbka selektora będzie jakaś drastyczna, czy tylko coś nie coś spiłować trzeba?

 

Może być ciężko bo w ostrej selektor blokowany jest od dołu(receivera).

W WA/WOC i Inokatsu od tyłu(receivera). Lepiej po prostu wstawić selektor od repliki.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

W końcu! Opłacało się go męczyć mailami, bolt carrier wygląda nawet nieźle, za to bufor to jakiś szajs, nie mówiąc o o-ringu.

Szkoda że wszystko to odlewy. Ciekawe że wszystkie elementy są pokryte jakąś farbą. Dziwne że hammer ma już ją zdartą, a bolt carrier nie ma żadnych ubytków.

Nie mam pomysłu jak sprawdzić materiał z którego wykonano części, podrzuciłem test z magnesem, ale nie wiem jak ustalić czy to ZnAl, albo raczej JAKI ZnAl. Ważyć, mierzyć objętość? Ma ktoś jakiś pomysł?

Edited by Pritcher
Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu dywagować... Znal to znal, w praktyce nie ma znaczenia jak dobrze będzie odlany gdyż ta część przenosi duże obciążenia.

Sprawdzi się tylko wykonany z 1 kawałka metalu...

A ważenie i inne próby tutaj są o kant D.

Trzeba poczekać i porządnie przetestować, a nie pitolić duperele...

Link to post
Share on other sites

W końcu! Opłacało się go męczyć mailami, bolt carrier wygląda nawet nieźle, za to bufor to jakiś szajs, nie mówiąc o o-ringu.

Szkoda że wszystko to odlewy. Ciekawe że wszystkie elementy są pokryte jakąś farbą. Dziwne że hammer ma już ją zdartą, a bolt carrier nie ma żadnych ubytków.

Nie mam pomysłu jak sprawdzić materiał z którego wykonano części, podrzuciłem test z magnesem, ale nie wiem jak ustalić czy to ZnAl, albo raczej JAKI ZnAl. Ważyć, mierzyć objętość? Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Bufor? Masz na myśli Buffer Assembly(bezwładnik)?

O Ringiem nie ma się co nawet przejmować skoro Bolt jest tandetny.. Bolt Carrier nielepszy. Części Lower Receivera to totalna sieczka. Koszt stalowych to 150-200$.

Szczerze to żeby to strzelało zadowalająco to do wymiany jest praktycznie wszystko.. Więc jest to opcja raczej dla kogoś kogo nie stać na jednorazowy wydatek rzędu 500-600$ (WOC). Bo tak czy siak bez prolemu uzbiera się 600$ żeby to miało ręce i nogi. A stawiając koło siebie nawet WOC(bo o MTW nie wspominam) i chińskie GBB wybór byłby prosty. A nie ma się co oszukiwać. GBB tanie nie jest. Skoro nawet strzelanie z tego już wiąże się z dużymi kosztami (1 butla GG = 10 nabić)

 

 

Nie ma sensu dywagować... Znal to znal, w praktyce nie ma znaczenia jak dobrze będzie odlany gdyż ta część przenosi duże obciążenia.

Sprawdzi się tylko wykonany z 1 kawałka metalu...

A ważenie i inne próby tutaj są o kant D.

Trzeba poczekać i porządnie przetestować, a nie pitolić duperele...

 

 

Racja. A WA pokazało, że ZnAl się w ogóle nie sprawdza.

Btw. Czy mi się wydaje czy w replice ze zdjęć brakuje Gas Tube?

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Tak, mam na myśli bezwładnik. Moje dywagacje co do prób części wynikają z wiedzy, iż ZnAl ZnAlowi nierówny. Choć w sumie macie rację, przy takiej ilości zanieczyszczeń i 'jakości' odlewów można wszelkie teorie o kant d..y otłuc.

Części Lower Receivera to totalna sieczka. Koszt stalowych to 150-200$.

To zaraz, można dopasować od ostrego, koszt 60-90$ czy jednak nie?

Czy masz na myśli łącznie z bolt carrierem?

Link to post
Share on other sites

To zaraz, można dopasować od ostrego, koszt 60-90$ czy jednak nie?

Czy masz na myśli łącznie z bolt carrierem?

 

Pritcher zlituj się.. http://wmasg.pl/forum/index.php?s=&sho...st&p=979576

 

Bolt Carrier to największy wydatek:

- Możesz kupić standardowy Airsoft Surgeon za 70$ który też zajedziesz na GG,

- Tańszy Aluminiowy CNC AS, Prime etc za okolo 100-120$ + bolt, powinien być ok ale co jakiś czas będziesz musiał wymienić Bolt,

- Kupić stalowy RA-TECH(130$ + bolt) i mieć święty spokój.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Ok. Przepraszam że pytam o oczywistości, za mało czytam, za dużo pytam.

Zasadniczo Ra tech bolt carrier +bolt NPAS to wydatek 260$, więcej niż sama replika. Do tego dochodzi koszt mechaniki lower receivera, powiedzmy 80$. Czyli już 180+260+80 daje już 520$, niewiele mniej niż WOC. A zostaje szajsbody. Szału nie ma.

Za tą cenę można mieć już WE , tuning do CO2 i parę magów.

Link to post
Share on other sites
AGM WA GBB M4 Metal 50 rds Magazine

[AGMMAG] 18.00USD

AGM notice reseller the GBB metal Magazine is 50 rounds. We will get them before 10 June. The price is 2/3 of GHK version :) We are on hoilday until 31 May, i will make more photo about the 061 , 062 and magazine when i be office ~~~ regards Paul ebairsoft.com

 

 

http://ebaybanned.com/product_info.php?pro...3928919f2870618

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...