Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 271
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pierwsze testy M4 AGM

 

by poison123 (gasguns.info.)

 

Gentlemen. Simply put we have a winner.

 

 

After spending 2 hours I shot 1500 rounds total through the rifle. 750 on Duster and 750 on Propane. I don't have a chrono, so no hard numbers.

 

Duster.

 

Mag held up great, no leaks no real trouble other than the initial fill kept venting, but apply a little pressure on the knocker valve and all is well.

 

I would say the duster is actually skirmish able on this. I was seeing right around 100 - 110 feet, with it being RIGHT ON THE MONEY for the shots I was making against a tree. Very very impressed. Fire rate was one shot every 2 seconds. I did not rapid fire or full auto, as my intent was to gauge the flight of the BB.

 

 

Propane.

 

The mag did not leak, on any of the 18 fill up's or top offs I did on it. Seriously if these mags cost under 30 bucks holy crap, I actually dropped it onto my concrete floor from a height of about 5 feet, and not scratch and its fully working.

 

Very very skirmish able. I was seeing 150ft+ was getting dark, these were flying straight and true. I'm very impressed.

 

 

Bad things:

 

So BB's if you point the gun straight down will just roll out of the barrel on to the floor. Didn't matter how much I adjusted the hop was the same.

 

At around BB number 600 on Propane(so 1350ish overall) the hop broke just like on the WA. The segment from about 10' o clock to 12' o clock broke on it.(Going clockwise)

 

Did I expect that....yup exact same place it broke on my WA. Did it affect rounds 601 - 750, nope it kept shooting like a gem. The bolt face showed no wear signs that I could make out.

 

Suggested upgrades:

Metal bolt face(can't be to safe in my opinion because its going to break on propane eventually)

Metal Hop(ya we all knew this was to be expected)

 

Out side of those two upgrades I don't see anything else that has to be upgrade on this puppy. The overall quality of the piece is very very nice.

 

I'm veryyyyyyyyyy impressed with these mags. I think we have some really winners with them.

 

 

 

 

 

Overall this is a great piece. I think with a couple of upgrades for reliability on high pressure gases these things will last practically for ever, but we'll see. To continue this review over the next couple of weeks I'll be putting 500 rounds total (250 Duster 250 Propane) each day through it to see how the wear and tear is on the overall system. At the same time I'll be putting in the orders for the new parts I mentioned above.

 

Jestem pod wrażeniem przede wszystkim magazynków!

Reszta była do przewidzenia, ale zobaczymy co czas pokaże.

Link to post
Share on other sites

Nie jest tak, że jeden mag kosztował by 18$ + 20$ przesyłka?

 

A sprzedają to paczką zawierającą 3 magazynki i koszta wysyłki?

 

Swoją drogą, podczepiając się do grupowego zamówienia, koszta przesyłki maleją do 10$ za Kg, więc jeden mag wychodziłby 28$. No ale musieli by je sprzedawać osobno po sztuce...

 

I jeszcze jedno, z tego co widziałem na youtube, chińskie magi mają problem z bolt stopem..

Edited by noah
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Proponuję poćwiczyć angielski, lub nie próbować tłumaczyć ;).

 

Koszt jest wliczony w paczkę. Gość tłumaczy dlaczego cena jest 109, a w innych sklepach może być niższa.

Dzięki za radę. Na przyszłość postaraj się nie zaśmiecać tematu takimi "smart ass remarks" i podeślij mi "prywtaną wiadomość". Obiecuję rozważyć Twoje uwagi.

Link to post
Share on other sites

I jeszcze jedno, z tego co widziałem na youtube, chińskie magi mają problem z bolt stopem..

 

A które magi nie mają? ;-)

 

Problem ten nie jest zależny tylko od magazynków ale i od bolt catcha.

Wszystko do rozwiązania na patencie.

Link to post
Share on other sites

Jak liczyłem, to wychodzi że EBB nie zawsze wychodzi taniej. Zresztą koszty wysyłki wliczone w cenę towaru są kalkulowane raczej tak, żeby oni źle na tym nie wyszli :)

No i tak, żeby mogli każdy gadżet wysłać w osobnej paczce jako gift nie przekraczając 150 euro. Więc w najgorszym wypadku trochę się przepłaci za wysyłkę najwyżej, bo jak by poszło wszystko zbiorczo, to zapewne byłoby taniej.

 

Z jednej strony to jest wygodne, jak ktoś mało zamawia, z drugiej strony zawyża realną cenę towaru hurtowego.

Link to post
Share on other sites

Cóż, sklep ma tak skalkulowane ceny, że jest bardzo przyjazny dla indywidualnych zamówień - im więcej zamawiasz, tym większe ryzyko że to bokiem wyjdzie bo UC się przyczepi np. do jednej z trzech paczek i po oszczędnościach...

No ale to nie jest temat o ebb ;)

Link to post
Share on other sites

Nie znalazłem namiarów na tą recenzję na wmasg, więc wrzucam:

http://www.gasguns.info/?p=164

Autor rozpływa się nad repliką... szczerze powiedziawszy, trochę z rezerwą do tego opisu podchodzę. Na forach parę osób już bardziej krytycznie opisuje AGM.

Nie za bardzo mam czas, żeby przeglądać dla porównania to co ludzie piszą o WA, WE itp., ale z tego co mi się obiło o uszy jest z nimi sporo problemów. Do tego droższe, wymagają wymiany części itp.

Nie wiem czy mi się wydaje, ale sądząc po opiniach posiadaczy mimo wszystko AGM wypada bardzo przyzwoicie?

Słabymi punktami, jak widzę są komora hu i bolt face.

Jak rozumiem zawór NPAS pozwala regulować moc?

Link to post
Share on other sites

NPAS to już wyższa szkoła jazdy, bardziej z ciekawości pytam. Na razie zastanawia mnie po pierwsze czy to będzie działało jako-tako na green gazie (134a u nas jak na lekarstwo), a docelowo na samym propanie przez adapter albo co2, oczywiście po modyfikacjach. Martwi mnie tylko, że na co2 będzie straszny power :?

Link to post
Share on other sites

Repliki WA działają na GG bez problemu więc te tez powinny.

Na CO2 to już może być problem, magazynki WA po nabiciu CO2 "puchną" i po jakimś czasie zaczynają mocno przeciekać, skoro to jest replika WA to magazynki pewnie też tego nie wytrzymają.

 

Regulować moc można w prosty sposób - długością lufy, Standardowe WA na lufie 260 mm ma 360 fpsów, na lufie 370 mm ma 450 fpsów. W zależności od tego jaka jest lufa w chińczyku można mu tę moc wyregulować.

Link to post
Share on other sites

W AGM lufa jest taka, jak powinna, tj. 370 mm. Na Arnie's i gasguns piszą, że bezawaryjnie chodzi na dusterze (odpowiednik 134a), zaś na propanie były te problemy z pęknięciem komory na przykład. Nie wiem czy to dobrze ogarniam, bo dosyć późno to wczoraj (właściwie dzisiaj) czytałem.

Link to post
Share on other sites

Żeby zainstalować NPAS trzeba wymienić suwadło z wnętrznościami i do tego komorę HU.

Koszt to 260 dolków czyli więcej niż sama replika :)

 

Nie musisz wymieniać suwadła:

 

 

Repliki WA działają na GG bez problemu więc te tez powinny.

 

W WA od używania GG pęka komora HU, Bolt Carrier, Bolt i Bolt Catch.

Więc nie tak bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to ten AGM to to samo co reszta WA i WE (WOC też) bo i tak jak by nie patrzeć koszty doprowadzenia repliki do "poziomu" są takie same. Ale jak ktoś chce sobie postrzelać rekreacyjnie to wybór bardzo dobry.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...