Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 271
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Nazgool

No... chyba też tak zrobię :P. Na stracie wymieniac ten bezwładnik (Buffer Assembly)? Komore HU tez wymieniac odrazu ?

 

Buffer Assembly:

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/...il?prodID=26701

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/...il?prodID=25791

Ktory wybrac jak juz wymieniac ?

Ten pierwszy do WE http://www.airsoft123.com/index_eproduct_v...p?products_id=1 tutaj kupisz tańszy z przesyłką 0$

 

Redwolf nad drugim zamieścił informację, że instalując go stracisz trochę "rate of fire" - (szybkostrzelność ?) na korzyść kopa, a ten pierwszy jest jeszcze cięższy ponieważ w środku ma dodatkowe ciężarki.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Panowie, przeczytałem wszystkie wpisy dotyczące AGMa 061, WE, WA, WOCa i stwierdziłem, że wypada posumować całość jednym zadaniem.

 

Te karabinki nie nadają się na starcie do strzelania !!!

 

Po zakupie trzeba wymienić wiele newralgicznych elementów aby nie obawiać się nagłej awarii. Części nie są tanie i w przypadku AGMa przewyższają sporo jego wartość zakupu (110 USD+przesyłka 60 USD+cło+podatek=650 pln).

 

Codziennie walczę z sobą by nie skierować AGMa 061 do koszyka...gdyby można było kupić w kraju to raczej bym nie wytrzymał.

Boję się, że wystrzelę kilka magazynków a następnie będę szukał części do wymiany. Boję się, że fabryczna lufa i HU będą ekstremalnie niecelne co można wywnioskowac z kilku wpisów.

 

Swoją drogą może ktoś testował celność na różnych odległościach?

Jak sądzicie czy brać AGMa a potem się martwić czy może nie ma to sensu bo zabawa będzie krótka a potem pozostaną tylko spore wydatki :)

Link to post
Share on other sites

Panowie, przeczytałem wszystkie wpisy dotyczące AGMa 061, WE, WA, WOCa i stwierdziłem, że wypada posumować całość jednym zadaniem.

 

Te karabinki nie nadają się na starcie do strzelania !!!

 

Po zakupie trzeba wymienić wiele newralgicznych elementów aby nie obawiać się nagłej awarii.

Ja użytkuje WOCa od połowy lutego i jeszcze w nim nic nie padło(odpukać), u mnie w teamie jest jeszcze 2 sztuki i z nimi też nic się nie dzieje-w WOCu wystarczy wymienić preckę i moc wzrasta z 380fps do 450fps.

Link to post
Share on other sites

Patrząc po butlach z propanu jakieś 80 magazynków-nawet jak biorę minima to nie jestem wstanie wywalić 1000 kulek,ogólnie strzelam na singlu.

Ja czekam na lufę z Ratecha,bo mam stock 6.12 230mm długa,ale kolega wstawił DF 6.02 363mm i replika zyskała na zasięgu i celności.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Panowie, przeczytałem wszystkie wpisy dotyczące AGMa 061, WE, WA, WOCa i stwierdziłem, że wypada posumować całość jednym zadaniem.

 

Te karabinki nie nadają się na starcie do strzelania !!!

Dość odważne stwierdzenie. Choć z drugiej strony może masz rację, że do wystrzelenia 1000 - 1500 kulek na jednej "szczelance" to się nie bardzo nadają.

Po zakupie trzeba wymienić wiele newralgicznych elementów aby nie obawiać się nagłej awarii. Części nie są tanie i w przypadku AGMa przewyższają sporo jego wartość zakupu (110 USD+przesyłka 60 USD+cło+podatek=650 pln).

Po zakupie AGM trzeba wymienić wiele newralgicznych elementów, które przerastają cenę samej repliki. I czego tu się dziwić ?

Codziennie walczę z sobą by nie skierować AGMa 061 do koszyka...gdyby można było kupić w kraju to raczej bym nie wytrzymał.

Boję się, że wystrzelę kilka magazynków a następnie będę szukał części do wymiany. Boję się, że fabryczna lufa i HU będą ekstremalnie niecelne co można wywnioskowac z kilku wpisów.

Bo będą, ale to jest tylko chinol więc nie oczekuj, że dostaniesz za 110 dolców gazówkę idealną, albo chociażby porównywalną z jej pierwowzorem.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

 

Po zakupie AGM trzeba wymienić wiele newralgicznych elementów, które przerastają cenę samej repliki. I czego tu się dziwić ?

 

Bo będą, ale to jest tylko chinol więc nie oczekuj, że dostaniesz za 110 dolców gazówkę idealną, albo chociażby porównywalną z jej pierwowzorem.

 

Może i nie ma się czemu dziwić, że karabinek w tej cenie potrzebuje inwestycji. Tak jak napisałem na początku...przeczytałem wszystkie wpisy i karabinki kilka razy droższe potrzebują ich rownież.

 

AGM zbiera dużo pozytywów na zagranicznych forach.

Liczyłem, że może stanowić dobrą alternatywę dla zwykłego AEGa.

AGM+370mm+hu i powinna być radocha z BB oraz przyzwoita celność.

 

W innym wypadku to chyba pozostaje tylko:

 

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3105

 

ale tu mówimy o innych pieniądzach :(

Edited by Patrick Bateman
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Może i nie ma się czemu dziwić, że karabinek w tej cenie potrzebuje inwestycji. Tak jak napisałem na początku...przeczytałem wszystkie wpisy i karabinki kilka razy droższe potrzebują ich rownież.

 

AGM zbiera dużo pozytywów na zagranicznych forach.

Liczyłem, że może stanowić dobrą alternatywę dla zwykłego AEGa.

AGM+370mm+hu i powinna być radocha z BB oraz przyzwoita celność.

 

W innym wypadku to chyba pozostaje tylko:

 

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3105

 

ale tu mówimy o innych pieniądzach :(

No niekoniecznie. Występuje pewien mianownik wspólny dla WA,WOC i AGM. = Są oparte na takim samym systemie gazowym. Przy czym AGM ze startu wymaga wymiany komory HU ma metalową i suwadła najlepiej z NPAS. Wszelkie porównania czy przytaczanie problemów występujących z WE ma się nijak, ponieważ ta replika ma zupełnie inny system gazowy. I jak pisałem wcześniej WE utrzymując kontakty z użytkownikami z Arnies w ciągu ostatnich miesięcy wprowadziło wiele usprawnień stockowej repliki.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

 

 

ale tu mówimy o innych pieniądzach :(

 

Nie ma się co oszukiwać. Wchodząc w GBB musisz przygotować się na duże wydatki(same magazynki 3x tyle co replika).

Zwlaszcza jeśli ktos chce tego uzywac do strzelania w AS (tak jak mowisz 1k kulek na strzelance).

To nie AEG, ze kupujesz za 200$ i masz wszystko gdzieś na długi czas (po za kulkami).

AGM jest dobrą opcja jeśli w ogóle nie dbasz o odwzorowanie, zależy ci na bb, a nie stać cię od razu na MTW z Ra-Techa.

Bo z czasem po prostu trzeba będzie wymienić wszystko po kolei..

Link to post
Share on other sites

Biorac pod uwage SCARa od WE oraz ich M4 do kupienia za 1400 pln z gwarancją w taiwangun.... o zakupie AGMa można zapomnieć :)

 

Masz kolego rację, że koszty zabawy nie są niskie i GBB to raczej zabawka dla wybranych. Mogę zrozumieć awarię po wystrzeleniu 5000 - 10000 kulek. Natomiast ciągłe dręczenie przez drobne problemy leży daleko poza moją granicą tolerancji a tego należy spodziewać się po zakupie taniego GBB.

 

W moim wypadku odwzorowanie nie jest aż tak istotne jak dobra zabawa i klimat. Wypluwam dużo kulek bo lubię także postrzelać sobie do stacjonarnych celów :)

Link to post
Share on other sites

WA czy WOC kupujesz ze świadomością, ze za jakiś czas będziesz musiał coś w nich wymienić, ich słabość wynika z głównie z materiałów, z jakich są wykonane, bo sama jakość wykonania jest świetna. w AGMie kupujesz go ze świadomością, ze najlepiej na starcie już kupić pewne części, bo nie dość, że materiały są podobne albo gorsze, to jeszcze jakość wykonania jest niestety kiepska.

 

A co do tego, co pisza na zagranicznych forach... ja bedac posiadaczem customowego WA nie potrafie zachwycać sie AGMem, być może jakbym zobaczył najpierw AGM'a, albo nie miał na co dzień do czynienia z WA/WOC, to bym inaczej an to patrzył. Ale dla mnie AGM po prostu jest kilka razy tańszy i kilka razy gorszy. Chinole zrobili już trochę krótkich gaziaków i naprawdę wyszło im to w niektórych przypadkach o niebo lepiej niż tutaj.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Masz kolego rację, że koszty zabawy nie są niskie i GBB to raczej zabawka dla wybranych. Mogę zrozumieć awarię po wystrzeleniu 5000 - 10000 kulek. Natomiast ciągłe dręczenie przez drobne problemy leży daleko poza moją granicą tolerancji a tego należy spodziewać się po zakupie taniego GBB.

GBB to nie zabawka dla wybranych tylko cierpliwych maniaków, którzy spędzonego czasu przy stole narzędziowym z rozbebeszoną repliką nie traktują jako problemów. Posiadając GBB trzeba umieć sobie samemu pomóc. Jeśli szukasz czegoś co będzie tak niezawodne jak AEG to jesteś w złym miejscu. Moje zużycie podczas 12 godzinnego milsima oscyluje w granicach 200 - 300 kulek. Mając 30 kulek w magazynku przeważnie używam strzelania pół-auto, a jeśli już auto to maks po 3 - 5 kulek. Replika GBB rewanżuje się podczas gry wrażeniami o niebo lepszymi od najlepszego AEGa i to bez konieczności wyplucia 1500 kulek.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Zadzwoniłem do hurtowni asg która rozsyła repliki na cała polskę i dowiedziałem się od nich ,że ten model który był czyli marne 10 sztuk był bardzo awaryjny. Było wiele reklamacji z samych sklepów, cieknące magi i nie podawanie kulek. Pan z hurtowni zapewnił mnie żebym nie kupował tej pierwszej serii gdyż druga ma być mocno poprawiona.

Pozostaje mi to sprawdzić za 3 tygodnie ,wtedy ma przyjść nowa dostawa do PL.

Link to post
Share on other sites

Jeśli szukasz czegoś co będzie tak niezawodne jak AEG to jesteś w złym miejscu....

...

Replika GBB rewanżuje się podczas gry wrażeniami o niebo lepszymi od najlepszego AEGa i to bez konieczności wyplucia 1500 kulek.

 

Chcę kupić replikę GBB więc jestem w dobrym miejscu :)

Zgadzam się co do klimatu repliki i to jest także jeden z powodów dla których chcę coś takiego kupić.

Link to post
Share on other sites

Zadzwoniłem do hurtowni asg która rozsyła repliki na cała polskę i dowiedziałem się od nich ,że ten model który był czyli marne 10 sztuk był bardzo awaryjny. Było wiele reklamacji z samych sklepów, cieknące magi i nie podawanie kulek. Pan z hurtowni zapewnił mnie żebym nie kupował tej pierwszej serii gdyż druga ma być mocno poprawiona.

Pozostaje mi to sprawdzić za 3 tygodnie ,wtedy ma przyjść nowa dostawa do PL.

 

Ok to moze jeszcze raz:

 

GBB to nie zabawka dla wybranych tylko cierpliwych maniaków, którzy spędzonego czasu przy stole narzędziowym z rozbebeszoną repliką nie traktują jako problemów. Posiadając GBB trzeba umieć sobie samemu pomóc. Jeśli szukasz czegoś co będzie tak niezawodne jak AEG to jesteś w złym miejscu.

 

Wiadome, że co oś tam można w tych replikach poprawić ale nie oszukujmy się, jeśli ktoś przerzuci się z AEG'a w którym nigdy nic nie musiał robić to wątpie żeby ogarnął temat.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...