Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

A Dex od lat montuję i wkłada do snajp każdą możliwą lufę, lata lecą coraz to nowsze teorie i innowacyjne lufy się pojawiają a jak pdi 6,01 jest najlepsza to dalej jest.

Precyzyjna, wytrzymała, debiloodprona rurka - czego chcieć więcej od PDI?>

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przy obecnych kulkach to 6.08mm nie jest wcale takie głupie :icon_wink:.

No niby niegłupie - czyżby trzeba się przeprosić z miraclem? Pytanie tylko: jak długo białe kulki 0,43/0,45 będą rosły do momentu, gdy przestaną wchodzić do 6,08? I co wtedy? Przesiądziemy się na kaliber 8mm?

Problemem nie są lufy, tylko kulki, a w zasadzie ich brak.

Link to post
Share on other sites

Też czytałem o tych większych średnicach. Uzasadnienie takie, że w np 6,01 kulka odbija się od ścianek lufy i po wyjściu może nabrać nie przewidywanej trajektorii.

W tych wiekszych, kkulka zawsze otoczona wypychającym ją powietrzem. Też z boków.

Z drugiej strony, wieksze przy tym straty powietrza co powinno przekładać się na zasięg negatywnie.

Więc, kij go wie...

Link to post
Share on other sites

Też czytałem o tych większych średnicach. Uzasadnienie takie, że w np 6,01 kulka odbija się od ścianek lufy i po wyjściu może nabrać nie przewidywanej trajektorii.

W tych wiekszych, kkulka zawsze otoczona wypychającym ją powietrzem. Też z boków.

Z drugiej strony, wieksze przy tym straty powietrza co powinno przekładać się na zasięg negatywnie.

Więc, kij go wie...

 

Z tego co widzę to trzeba po prostu zamontować odpowiednio krótszą lufę - bo nie ma opcji powiększenia cylindra w większości karabinów wyborowych. Ew. Mańki.

Link to post
Share on other sites

Wszyscy użytkownicy PDI, których znam wypowiadają się o tej lufie tylko i wyłącznie w superlatywach. I to nie na zasadzie "no ładnie leci" tylko wchodzi to już w zachwyt :) Sam jeszcze nie używałem i coraz bardziej się zbliżam do decyzji kupna PDI 6,01 650mm. Tak jak Mendi zauważył - w chwili obecnej nie lufa jest problemem tylko kulki marnej jakości. Będą fundusze to będzie PDI i czas pokaże co dalej :)

Link to post
Share on other sites

Wszyscy użytkownicy PDI, których znam wypowiadają się o tej lufie tylko i wyłącznie w superlatywach. I to nie na zasadzie "no ładnie leci" tylko wchodzi to już w zachwyt :icon_smile: Sam jeszcze nie używałem i coraz bardziej się zbliżam do decyzji kupna PDI 6,01 650mm. Tak jak Mendi zauważył - w chwili obecnej nie lufa jest problemem tylko kulki marnej jakości. Będą fundusze to będzie PDI i czas pokaże co dalej :icon_smile:

Jeśli pod swd, to bierz 595mm.

PDI nie jest cudowna, nie zapewni idealnej precyzji strzału, bo strzelamy kompozytem a nie ołowiem. Ale faktycznie, daje zwykle lepsze skupienie niż inne lufy precyzyjne.

Link to post
Share on other sites

Temat był już poruszany, dystanser to twardy wałek o średnicy 3mm (Mendi, popraw mnie jak się mylę), długość 5-7mm w zależności jakiej gumki hopa używamy, trzeba sobie dopasować.

Wszystko się zgadza. Kilka postów wcześniej była nawet fotka, gdy powiększałem dystanser

http://forum.wmasg.pl/topic/71098-oficjalny-swd-dragunow-ak/page__st__1920#entry2058184

Link to post
Share on other sites

No i stało się :) w dniu dzisiejszym wylądowała u mnie lufka PDI!!! Rezultat; no 60-70 metrów leci nie omal w punkt. Promień koła jaki mi wyszedł po kilku strzałach to około 10cm przy praktycznie bezwietrznych warunkach. Na większą odległość jeszcze nie robiłem testów bo niestety nie mam gdzie. Na poprzedniej lufie kulki latały jak chciały. Przy wyżej wspomnianych odległościach miałem 33% szans na trafienie. Skupienie znikome :( teraz to jest inna bajka. Kompozyt leci po linii prostej jak po sznurku. Chwila kalibracji HopSiupa wraz z lunetą i wyniki lepsze niż się spodziewałem. Na chwile obecną mam SWD jak trzeba :)

Link to post
Share on other sites

WOW! Skupienie godne podziwu!

Ja w Nd strzelałem na 75 m do balonu rozmiaru głowy to ... 5 z 10 trafiałem a reszta - obok +/-20-100 cm w zależności od podmuchów wiaterka i jakości tych że guarderów 0,36. 580-600 fps.

Panowie - takie zapytanie: tor lotu oraz zasięg u mnie, staje się normalnym dopiero po 4m-6m strzale. Dalej już OK.

Czy przy naszych częstotliwościach strzałów można mówić o nagrzewaniu się gumki HU? Czy winić tradycyjną w GD wilgoć?

Ktoś tak ma?

No bo po przerwie w 20-30 min znów kilka strzałów idą bliżej...

Dzięki.

Edited by Indywidualista
Link to post
Share on other sites

Springi guardera i tornado sa bardzo ciasne, często też końcówka zwoju jest rozszerzona po szlifowaniu. W teorii sprężyna powinna z luzem wejść na pierścień, by zwoje mogły się swobodnie przemieszczać, ale w praktyce jest tak jak mareq pisze - na wcisk też działa ok. Warto natomiast ładnie wygładzić drugi koniec pierścienia i samą podstawę prowadnicy, by pierścień mógł się obracać. Łożyskowanie w tamtym miejscu ułatwiało naciąganie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...