Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

Nawet nie wiem czy takie są, ale te najbliższe oryginałom to Aim Topy....

Ceny wahają się od 350-400zł.

 

Ale to by było chyba nawet dobre pytanie na forum gdzie używają Tigrów.

Bo sprawa się ma tak samo pewnie jak z dwójnogami.

 

porównanie oryginał:

svd_wood_teak.jpg

 

i Aim Top

 

KIT-SK-09.jpg

 

Chyba ze pytasz o wycenę. To w dobrym stanie pewnie tak samo jak te z AT, wątpię że ktoś da wiele więcej.

 

Za oryginały wołają po 600-800 zależnie od okoliczności... Chociaż kiedyś gdzieś na jakiejś aukcji ktoś wylicytował stan magazynowy za 115zł... Więc cuda się zdarzają.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za kolbę z palnego, w stanie idealnym wziąłem ostatnio 300zet. Okładziny natomiast poszły za 150zet.

Baka też za ok. 100-150zet chodzi.

Jeśli znajdziesz komplet (kolba+ baka+ okładki) za 500-600zet to warto.

Co do kopii, to ŻADNA nie jest zgodna z oryginałem, bo wszystkie są wzorowane na tych przewymiarowanych kompozytowych elementach, więc baka oryginalna nie pasuje, a okładzina przednia jest 1-cześciowa zamiast 2-częściowa ze spłaszczeniami.

Link to post
Share on other sites

Ale Lesiowi chodzi chyba o takie kopie brane wymiarowo właśnie z palniaka a nie z tego nieudanego kompozytu :icon_smile:

 

Edit:

A co do skaczących cen... To teraz stopniowo wszystkie rzeczy z ZSRR będą szły w górę, ze względu na dostępność. Kiedyś na targu się dało kupić kałacha z wiadrem amunicji od ukraińca za śmieszne pieniądze, a teraz mamy jak mamy. Od osób które takie rzeczy sprowadzają z Rosji i Ukrainy usłyszysz że jak masz ze coś co cię interesuje z ZSRR to brać póki jest jeszcze za ludzkie pieniądze. Ja jak zbieram rzeczy to sam wiem, że jak jeszcze 2 lata temu dało się kupić np. furażerkę w większości rozmiarów za naprawdę grosze, tak teraz upolowanie w pasującym rozmiarze (przeważnie zostają same za duże) jest ciężkie. Tak samo odznaczenia. gwiazdka do furażerki kiedyś - 3zł. teraz - wołają po 9. Dawniej to się Orderami Wojny Ojczyźnianej można było jak shurikenami rzucać, a teraz 1 lepszy z brzegu (powojenny) chodzi po 60-80zł. Z oryginalną książeczką to już 100-120. Nie wspomnę o tych wydawanych w trakcie wojny.

Edited by Shangrii
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie odnośnie tuningu SWD.

Po założeniu sprężyny element 165 do stockowego SWD otrzymałem 560fps niestety celność była słaba (jest zima, strzelalem przy minusowych temperatórach, przeczytałem tutaj na forum ze oryginalne gumka słabo sprawdza się w tych warunkach).

Wymieniłem gumkę hopup na zieloną g&g i włożyłem tuningowaną głowicę cylindra od airsoft pro.

Przed uszczelnieniem gumki teflonem fps'y spadły do 460, po uszczelnieniu udało mi się uzyskach 540fps (nałożyłem 3 warstwy teflonu i naciągnąłem na to gumke, choć mam wrażenie że nadal wchodziła w miare lekko). Tor lotu w tej chwili jest stabilny i kulka nie zmienia za bardzo swojego toru lotu na 75m (kulki 0.3g).

Włożyłem do testu sprężynę element 175 i o dziwo mam identyczne fps. tez w granicach 532 do 540. Wiem że ta sprężyna jest mocniejsza ponieważ przed uszczelnieniem gumki dawała jakieś 490fps zamiast 460fps na tej 165.

I teraz moje pytanie brzmi co mogłem zrobić źle? Czy może następować jakieś rozszczelnienie które powoduje ze 540fps zrobiło się graniczną prędkością? Czy powinienem walczyć dalej z uszczelnianiem gumki hopup, może warto wybrać inną?

Jeżeli chodzi o sprężynę to mam wrażenie że chodzi lekko ale użyłem do tego smaru teflonowego i może jest coś lepszego?

Czy jeszcze jest sens coś wymienić w pierwszej kolejności. Myślę o lufie guardera, wiem że polecacie pdi ale staram się ten tuning przeprowadzić w miarę budżetowo i uzyskać najlepszy stosunek jakości do ceny.

Link to post
Share on other sites

Tłok masz szczelny? Jak cię nie stać na pdi to weź promyka. Gumki to temat rzeka. Różnią się między innymi kołnierzem. Poszukaj w tym temacie jakie gumki dawały dobre efekty na fabrycznej komorze. Mi tam dobrze działała guma Falcona dedykowana do SWD. Niestety nie sprawdzałem jej w warunkach zimowych. Odnośnie luf to promyk ma trochę większą średnicę zewnętrzną i gumki się lepiej uszczelniają.

Link to post
Share on other sites

Panowie mam problem z niedawno kupionym SWD od gfc. Otóż SWD jest w większości na częściach airsoftpro (w tym komora hopsiup) + gumka czarna systema + lufa PJ. Problem jest taki, że kulki lecą bardzo losowo tzn raz leci dokładnie tam gdzie chcę, raz skręca na dystansie +/- 50m o 5 m w prawo lub rzadziej w lewo. Moje odczucie jest takie że latają po prostu bardzo losowo. Strzelam z kulek 0.40 i 0.43 guarder.

Link to post
Share on other sites

Witam, mam swd od gfc. Podczas wkladania mancrafta okazalo sie ze dysza nie chce wejsc w komore... Dysza jest delikatnie wieksza od oryginalnej i stad ten problem ;/

 

Jakies rady? Czy powiekszenie delikatnie komory moze cos na ten problem poradzic? Nie chcialbym jej zepsuc.

Link to post
Share on other sites

GFGWD wyszło ponad 2 lata po produkcie a&k, którego bolączką była między innymi różnica średnic dyszy i otworu komory. Teortetycznie zostało to poprawione. Mankrafty robią konwersję pod a&k, dysza ma wymiary Bartowej (poszerzona i wydłużona względem stockowej).

Rozwierć lub rozpiłuj komorę, ewentualnie kup komorę stockową od a&k (zawsze będziesz mógł powrócić do stockowej dyszy i komory, w razie czego mam 3 komoru hu a&k na zbyciu). Szlifowanie stalowej dyszy mc nie ma sensu, jest twarda i ma cienkie ścianki.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam sie nad zmiana komory na as pro. Czy ktos z Was wie jakie ma rozmiary? Bo nie mam pojecia skad by wziac chociaz srednice otworu w tej komorze, zeby wiedziec czy ma w miare odpowiednia.

 

Z tego co widzialem kiedys na ogloszeniu, gosciu sprzedawal gfc z konwersja mancraft przy czym mial komore i stabilizacje lufy z as pro

Link to post
Share on other sites

Komora ap ma wymiar otworu bardzo zbliżony do stockowej komory w a&k, dlatego kupując samą komorę, nie udzie uzyskać szczelności na stockowej dyszy. Trzeba kupić głowicę z większą dyszą - do wyboru, Barta, Robba lyb AP (moim zdaniem te są najgorsze).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Śśśśśicho, bo się wyda.....

 

Czekam na nową dyszę do pdik od Zambeziego, jak złożę to do kupy to obfotografuję i zrobię filmik z montażu - a nóż się ktoś jeszcze pokusi na zrobienie drugiego gazowego, samopowtarzalnego swd.

 

Zambezi w sumie przez rok nie wypuścił konwersji sdik pod swd, bo jakby nie patrzeć dużo z tym grzebania a rynek jest niszowy. Pytałem i nie ma nic przeciwko bym to obfotografował, obfilmował i krótko mówiąc - udostępnił patent, bo konwersje jakby nie patrzył i tak trzeba u niego brać. A nóż zacznie część potrzebnych elementów do selektora robić. Ktoś kto ma w domu kątówkę, wiertarkę i pilnik oraz potrafi się nimi posłużyć bez trwałego uszczerbku na zdrowiu, poradzi sobie z montażem konwersji.

Link to post
Share on other sites

Mendi, obfotografujesz potrzebne pierdoły na papierze milimetrowym?

Czemu by nie, dla Ciebie to mogę zrobić fotki nawet na żorżecie albo na tiulowym tutu... pewne elementy na 100% można poprawić, ja je na szybko nożycami do blachy wycinałem z kawałka rynny albo cylindra z aega. Dlatego nie sa piękne, ale działają, a prowizorka trzyma przecież najdłużej.

 

Zrobię całą galerię, ale opis będzie w topicu o konwersjach gazowych MC.

Link to post
Share on other sites

No nareszcie dotarła do mnie nowa, druga dysza pod pdik. Poprzednią gdzieś poczta polska wciągnęła, a Zambezi potwierdzenia nadania posiał gdzieś. Wymiary się zgadzają, szczelność jest, a co najważniejsze - brak luzów. Końcówka wymagała dopieszczenia papierkiem wodnym.

Co i jak dokładnie to zobaczycie na filmiku, postaram się to sklecić na weekendzie. Tylko cudów się nie spodziewajcie, szpilberg ze mnie jak z koziej d**y waltornia. Jeszcze muszę papier milimetrowy dorwać, coby części obfotografować - tak, pamiętam też o wewnętrznym ramieniu selektora.

 

Przy okazji, dorwałem większą szybkozłączkę, na wąż 6mm, ma 3x większy przepływ niż ta poprzednia. Koszt 35zet w sklepie pneumat. Póki co mam mieszane uczucia co do niej, ciut większy rozmiar nie przeszkadza zbytnio, ale złączenie końców już przy 10bar wymaga sporo siły, podczas gdy stara złączkę można było elegancko spinać nawet przy 20bar.

 

Tadaaaaa

 

Ponadto, jak to mówią: obiecanki-macanki.... obiecałem, więc i wykonałem filmiki opisujące budowę oraz montaż konwersji mc pdik w replice swd od a&k.

Budowa:

http://www.youtube.com/watch?v=q3xNx331iLo

Instalacja:

http://www.youtube.com/watch?v=37WZV4MSCDc

 

Błogosławieństwo Zambeziego jest, tak że paczać, kupować i montować.

na dniach mogę wrzucić rysunki z wymiarami dorabianych elementów.

Link to post
Share on other sites

Coś nie tak z tym linkiem ale kto chciał to na pewno znalazł :)

 

A teraz coś z zupełnie innej beczki:

Nie wiem czy tylko u mnie to tak wyglądało. Po zakupie czeskiej komory, samo ustrojstwo wylądowało w SWD a gumka z zestawu poszła do szuflady. Ostatnio trochę majstrowałem i postanowiłem wsadzić ją na próbę. Nie wiem dlaczego od razu tego nie zrobiłem. Gumka całkiem fajna. Nie ma różnicy w stosunku do niebieskiego MadBulla. Nawet trochę więcej szczelności mi dała ale to może być kwestia montażu.

Link to post
Share on other sites

Coś nie tak z tym linkiem ale kto chciał to na pewno znalazł :icon_smile:

 

A teraz coś z zupełnie innej beczki:

Nie wiem czy tylko u mnie to tak wyglądało. Po zakupie czeskiej komory, samo ustrojstwo wylądowało w SWD a gumka z zestawu poszła do szuflady. Ostatnio trochę majstrowałem i postanowiłem wsadzić ją na próbę. Nie wiem dlaczego od razu tego nie zrobiłem. Gumka całkiem fajna. Nie ma różnicy w stosunku do niebieskiego MadBulla. Nawet trochę więcej szczelności mi dała ale to może być kwestia montażu.

AAAAAA, jako moderator widzę forum "od kuchni" stąd krzaki z linkami do konkretnych postów.

Wrzuciłem filmiki bezpośrednio.

 

A co do gumy od AP, to one nie są złe, tylko bardzo delikatne. Potrafią się rozpaść przy zakładaniu, albo po kilkunastu strzałach.

Link to post
Share on other sites

U mnie przeżyła 2 montaże (najpierw wsadziłem ją do UARa. Tam przeżyła z 500 strzałów a w SWD ma za sobą dopiero 60. Przy zakładaniu i ściąganiu jakoś nie cackałem się z nią.

One są co roku inne, raz dodają do komory czarne matowe gumki, później niebieskie, później znów czarne, ale z połyskiem. Ja tam zepsułem ze 4 sztuki na testach i ich nie montuję, wolę sprawdzone patenty.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...