Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Krwawy

Szkoda, bo SDiK jest stworzone dla replik sprężynowych. W szczególności do SWD A&K gdzie wsadzanie M170 jest dość częste a naciąganie jej nie dla każdego jest komfortowe na dłuższą metę. Co prawda wszystko zależy od tego jakie masz ADHD bo może faktycznie obejdzie się bez SDiK(po taniości) jeśli na weekendowej jebance oddajesz dwa strzały ;)

Link to post
Share on other sites

(...) szczególności do SWD A&K gdzie wsadzanie M170 jest dość częste a naciąganie jej nie dla każdego jest komfortowe na dłuższą metę

 

Mendi napisał w tym poradniku co zrobić, aby sprężyna łatwo się naciągała. Nie ma z nią najmniejszego problemu, w jakiejkolwiek pozycji by się nie było :D

Link to post
Share on other sites

Mendi napisał w tym poradniku co zrobić, aby sprężyna łatwo się naciągała. Nie ma z nią najmniejszego problemu, w jakiejkolwiek pozycji by się nie było :icon_biggrin:

Niby tak, ale Shamothowi wyraźnie chodziło o użytkowanie na dłuższą metę, czyli chodzi o lata. Faktycznie, dobrze złożoną replikę nawet na sp170 naciąga się komfortowo, ale Mancraft jest nieoceniony, zwłaszcza gdy się np. łapę uszkodzi, a nie chce z swd i ze sportu rezygnować. No i SDik jest dużo cichsze, a tłumiki mają sens.

Link to post
Share on other sites

Niby tak, ale Shamothowi wyraźnie chodziło o użytkowanie na dłuższą metę, czyli chodzi o lata. Faktycznie, dobrze złożoną replikę nawet na sp170 naciąga się komfortowo, ale Mancraft jest nieoceniony, zwłaszcza gdy się np. łapę uszkodzi, a nie chce z swd i ze sportu rezygnować. No i SDik jest dużo cichsze, a tłumiki mają sens.

 

Bardziej myślałem o szczawikach co to płaczą że M170 po 10 naciągnięciach powoduje odpadanie paluszków :icon_wink: niż o pękającym froncie korpusu czy głośności repliki. Choć niezaprzeczalnym faktem jest, że młodsi nie będziemy.

Praca przy kompie, przemeblowanie, porządki w piwnicy, kontuzja w trakcie squasha czy innych sportów i bark/łokieć/nadgarstek sypie się na stałe lub na kilka dni ćpania ibuprofenu na dzień przed wyczekiwaną imprezą. I tak jak wcześniej naciągało się replikę jednym palcem tak teraz nawet pełną dłonią może być problem.

Nie twierdzę że SDiK musi być wsadzana od razu po wyjęciu repliki z pudła ale jak się zastanowić to kosztuje niewiele w porównaniu z kosztami pełnego up'a na wzmocnionych częściach w niektórych replikach. Poprawnie złożona i eksploatowana jest pozbawiona wad i awarii a oferuje sporo w zamian i jak dla mnie to kolejny naturalny krok jeśli chodzi o upgrade sprężynowych snajper...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Witam, mam pytanko, czy miał ktoś okazję przetestować SVD King Arms. Obecnie mieszkam w Anglii, gdzie są ścisłe reguły co do mocy replik np. karabiny i pistolety max 345-350fps a snajperki max do 500fps. Od nie dawna zastanawiam się nad kupnem SVD mam dwie firmy do wyboru King Arms oraz GFC, podobne ceny w granicach 120-130 funa, którą markę wybrać ??????

Link to post
Share on other sites

Kiedyś SWD KA praktycznie było tym samym co AtoZ w chwili obecnej, sugerując się cenami, pewnie jest to to samo co AK/GFC. Także nie ma znaczenia co weźmiesz bo będzie to samo. W Polsce brałbym GFC ze względu na rodzimego dystrybutora i ewentualny serwis, w UK bierz to lub tam gdzie wiesz że nie będzie problemu z ew. serwisem.

 

Jeśli się mylę co do braku istotnych różnic między obecnym SWD od KA a GFC/AK to niech mnie ktoś poprawi.

Link to post
Share on other sites

w UK bierz to lub tam gdzie wiesz że nie będzie problemu z ew. serwisem.

 

 

Ok, dzięki, a możesz jeszcze napisać jaką sprężyną osiągnę okolice 490-500fps nie przekraczając tej bariery nawet o 0.1fps. W stockowej wersji obie wersje mają po 450fps (wiadome że chodzi mi o sprężynową wersje SWD) ;)

Edited by eristo23
Link to post
Share on other sites

Ja miałem w stocku 480, także nie patrz co w sklepie mówią bo to orientacyjne.

Tak jak przedmówca napisał, precka, nowa gumka i odpowiednio złożyć żeby było szczelne.

Jak chcesz nową sprężynę to obstawiam między 130 a 140m, tylko w Twoim przypadku lepiej złożyć na słabszej i stabilnie jak kamień dzięki szczelności niż wstawiać mocniejszą sprężynę żeby akurat na chrono przed imprezą pierdnęła 501fps ;)

 

Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz mieć przy sobie jeden numer słabszą sprężynę. Jak przy chronowaniu nie przejdzie to wymieniasz. Przecież to tylko jeden kluczyk i poniżej minuty roboty. Jak zrobisz replikę "na styk" to możesz trafić na chronograf, który ci pokaże innaczej. Chronografy też mają swoją dokładność i możesz źle trafić.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz mieć przy sobie jeden numer słabszą sprężynę. Jak przy chronowaniu nie przejdzie to wymieniasz. Przecież to tylko jeden kluczyk i poniżej minuty roboty. Jak zrobisz replikę "na styk" to możesz trafić na chronograf, który ci pokaże innaczej. Chronografy też mają swoją dokładność i możesz źle trafić.

 

Względnie cęgi i pilnik żeby pozbyć się jednego zwoju i zeszlifować czoło sprężyny ;)

Link to post
Share on other sites

Względnie cęgi i pilnik żeby pozbyć się jednego zwoju i zeszlifować czoło sprężyny :icon_wink:

Shamoth, nie demonizuj...

Gdy na chronowaniu wyjdzie za dużo, wystarczy tulejkę za sprężyną wyciągnąć. Wsio.

 

Poza tym, wszystkie swd sprężynowe, mają takie same magazynki. Ba nawet swd aeg a&k tych samych używa.

Link to post
Share on other sites

Gdy na chronowaniu wyjdzie za dużo, wystarczy tulejkę za sprężyną wyciągnąć. Wsio.

 

Dlatego tulejkę wywaliłem i wsadziłem kilka przesmarowanych smarem molibdenowym podkładek do podnoszenia drzwi na zawiasach. Jedna w tą czy w tamtą i można było regulować moc repliki ;)

Link to post
Share on other sites

Dlatego tulejkę wywaliłem i wsadziłem kilka przesmarowanych smarem molibdenowym podkładek do podnoszenia drzwi na zawiasach. Jedna w tą czy w tamtą i można było regulować moc repliki :icon_wink:

Pomysł ok, sam często pod tulejkę daję szerszą podkładkę - by nie szlifować skosu przy podstawie prowadnicy, ale na dłuższą metę jest pewne "ale". Ta tulejka pełni dosyć ważną rolę - stabilizuje naciągnięty tłok, tak by sprężyna nie krzywiła się i by sam zaczep tłoka też nie uciekał na boki.

Link to post
Share on other sites

...na dłuższą metę jest pewne "ale". Ta tulejka pełni dosyć ważną rolę - stabilizuje naciągnięty tłok, tak by sprężyna nie krzywiła się i by sam zaczep tłoka też nie uciekał na boki.

Też fakt choć podkładki jakich używałem były szersze od tulei i nie było problemu z latającą dupką tłoka po naciągnięciu.

Ogólnie replika fajna do kombinowania tylko trzeba z głową ;)

Link to post
Share on other sites

Shamoth, nie demonizuj...

Gdy na chronowaniu wyjdzie za dużo, wystarczy tulejkę za sprężyną wyciągnąć. Wsio.

 

Poza tym, wszystkie swd sprężynowe, mają takie same magazynki. Ba nawet swd aeg a&k tych samych używa.

 

Jest gdzieś na forum foto tej kombinacji z podkładkami? Jestem ciekaw jak to wygląda. Co do magazynków to na angielskim forum ktoś napisał, że z A&K do KA pasują ale nie odwrotnie.

Link to post
Share on other sites

Co to za jakiś deficyt tych magazynków... Nigdzie w Warszawie nie mogę dostać low-capów do tego modelu. Również w internecie z nimi jest bardzo ciężko (nawet na taiwanie i gf nie ma).

 

Jak nie zapomnę to jutro sprawdzę ile mam i iloma mogę poratować...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...