Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kupiłem tą kaburę i po małym testowaniu faktycznie przy dynamicznym wyciąganiu palec wskazujący znajduje się niebezpiecznie blisko języka spustowego zwłaszcza że jak już to ktoś napisał w stresie może dojść do niechcianego podwójnego naciśnięcia zwalniacza kabury. Z wyglądu fajna, jedynie efekt psują nadlewki ale za tą kasę wiadomo. Nie testowałem załączonej do zestawu płetwy i montażu na pas ale panel udowy na nodze trzyma się bardzo dobrze. Nie wiem jak jest w oryginalnej serpie bh ale w moim egzemplarzu do colta 1911 czasami broń przy szybkim wkładaniu potrafi się przeładować (może jest to spowodowane dużo słabszą sprężyną niż te w rs). Zjawiska takiego nie miałem nigdy w fobusie WP99LH noszonym na panelu z IWO, występowało ono w kaburach do p64/83 i trza było kciukiem asekurować przy wkładaniu (ale to inne typy kabur). Moim zdaniem jak na kaburę do asg za tą cenę jest ok ale w innej "zabawie" wybrałbym jakiegoś safarilanda

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Orientuje się ktoś czy jest dostępna dla leworęcznych? [Tylko pistolet w lewej gwoli ścisłości.]

 

Pozdrawiam.

 

Nie widziałem dla leworęcznych.

Zresztą, też jestem leworęczny, ale jakoś broń obsługuję z prawej ręki, tak samo jak pistolet. ;>

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Odpowiedź z TaiwanGun'a:

 

"Witam,

kabura ta pasuje do wersji tylko compact.

Pozdrawiam."

 

odgrzewam.

czy kabura od usp pasuje do usp 0.45 czy do compact ?

 

Są wersje compact obsługujące amunicję .45. Lepiej przy porównaniach stosować nazwę "full size" IMHO ;-)

Edited by efemwu
Link to post
Share on other sites

Przy założeniu, że kabura z Taiwangun'a to to samo co na EB (a wierzę że tak jest) to USP 45 z KSC pasuje idealnie. Pistolet wchodzi lekko i elegancko się zatrzaskuje.

 

Inna kwestia, że po chwili użytkowania zamek się rysuje bo kabura jest z twardego plastiku.

Edited by mk29
Link to post
Share on other sites

Kabura dotarła. Poniżej zamieszczam mini - reckę, może komuś przyda się info w niej zawarte :luzik:

 

Produkt otrzymujemy w opakowaniu typu blister. W środku kolorowa karteczka robiąca za "tło", na której znajdziemy głównie informacje o zaletach produktu, nazwę broni do której dana kabura jest dedykowana itp.

 

boxw.th.jpg

 

texto.th.jpg

 

W środku znajdziemy kaburę zamocowaną do płetwy wkładanej za pasek oraz kluczyk imbusowy. Przeznaczenia tego ostatniego chyba nie trzeba opisywać ;-)

 

setz.th.jpg

 

back1sh.th.jpg

 

Gdyby ktoś jednak się zastanawiał :-F - kluczyk służy do rozdzielenia kabury od płetwy lub innych posiadanych akcesoriów.

 

markings.th.jpg

 

Teraz pora odpowiedzieć na najważniejsze pytanie - jak replika "siedzi" w kaburze?

Krótko mówiąc - siedzi świetnie.

 

uspinside.th.jpg

 

Kabura dopasowana jest bardzo dobrze do kształtów repliki.

 

frontcg.th.jpg

 

backhs.th.jpg

 

Po zatrzaśnięciu się w pozycji zabezpieczonej trzyma ją pewnie, praktycznie bez żadnych luzów. Wyjęcie repliki jest szybkie i bezproblemowe, przycisk zwalniający działa gładko.

Co do samej płetwy - faktycznie jest ergonomiczna. Nawet gdy jej tył styka się z gołą skórą, nie wpływa to negatywnie na komfort użytkowania (odczucia po 0,5h noszenia "po domu", więc nie ma co się nimi specjalnie sugerować). Przed przypadkowym wysunięciem się płetwy zza paska chronią dwie "wypustki" widoczne na poniższym zdjęciu.

 

hooks.th.jpg

 

Co do akcesoriów - gdyby ktoś zastanawiał się ile miejsca zajmuje adapter MOLLE

 

adapterr.th.jpg

 

Adapter siedzi pewnie. Na pewno sam się nie odczepi ;-)

 

Na koniec ciekawostka. Kabura współpracuje również z Berettą M9 :uśmiech: (na zdjęciu Beretta od KJW)

 

berettafitpe.th.jpg

 

Trzyma się równie dobrze jak USP, jednak wkładanie i wyjmowanie (bez skojarzeń ;-) ) nie przebiega już tak gładko (co nie oznacza że jest potrzeba użycia siły)

 

To tyle. W razie pytań - pytać :uśmiech:

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 5 weeks later...

Czy próbował ktoś dopasować Hi-Capę 5.1 do któregoś modelu kabury Serpa lub IMI Defense? Miałem już Serpe pod Colta 1911 i wiem że Hi-Capa nie wchodzi, brakuje kilku mm aby zatrzasnęła się w kaburze. Teraz przyszło mi do głowy, że można spróbować przymierzyć HC do kabury dedykowanej do innego pistoletu albo spróbować przerobić osłonę spustu na taką jak w Colcie (bardziej owalna). Aczkolwiek, nie chce kupować kilku kabur w ciemno i sprawdzać po kolei czy będzie coś pasować ;) Liczę na jakiekolwiek wskazówki.

Link to post
Share on other sites

Biorę skrobaczkę do szyb i odskrobuję temat.

 

Jak wyglądają wasze serpy po dłuższym czasie użytkowania? Jak newralgiczne punkty (gwinty, śruby) pojawiły sie jakieś pęknięcia, złamania, dezintegracje? Mieliście z nimi problemy po samym wyjęciu z pudełka?

 

I jeszcze jedno pytanko, czy kopia jest na tyle dobra ze bezproblemowo pracuje z akcesoriami do pierwowzoru?

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...