Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie widzę większego sensu zamiany płetwy na adapter do pasa. Oba spełniają praktycznie takie same funkcje. Co więcej kabury z adapterem nie założysz, jeśli nie założysz paska. Płetwa tak nie ogranicza, potrzebne są tylko spodnie (choć pasek jest wskazany). Pozostaje jeszcze kwestia wygody. Nie każdemu odpowiada kawał plastiku gmerający gdzieś w gaciach ;>

Bardziej sensownym jest zakup adaptera na PALS - wtedy kaburę podepniesz zarówno na kamizelkę, jak i na pas od pierwszej linii.

Co do opcji kabur - Safariland, Blackhawk!, IMI, możliwe że i Securityland.

Link to post
Share on other sites

Posiadam pasoszelki, za kamizelkami w systemie molle nie przepadam, za bardzo to ogranicza ruchy. Czy jest jakakolwiek kabure, w której Glock 17 z latarką będzie siedział naprawdę ciasno ?Czy lepiej się nie bawić i kupić to IMI i mieć przy spodniach ?

Zastanawiam się, bo jednak posiadanie latarki przy czyszczeniu budynków jest przydatne..

 

Pozdrawiam, dzięki za pomoc !:)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Nie widziałem nigdzie o moim problemie na forum.

Czy bawił się ktoś w zamawianie kabur kydexowych na specjalne zamówienie?

Chodzi o firmy typu Get Lucky Custom. Z reguły boją się robić kabury pod repliki ASG, ale jakby wyciągnąć flaki ze środka?

Chodzi mi o repliki G17.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Odkop zrobię. Stoję przed wyborem taniej kabury do M9 STTi. Do wyboru kopia Serpy bądź kopia IMI. Ma ktoś jakieś doświadczenia z płetwą od Serpy (kopii oczywiście)? Nie wygląda dość solidnie, ale może nie rozpada się od patrzenia?

Link to post
Share on other sites

Odkop zrobię. Stoję przed wyborem taniej kabury do M9 STTi. Do wyboru kopia Serpy bądź kopia IMI. Ma ktoś jakieś doświadczenia z płetwą od Serpy (kopii oczywiście)? Nie wygląda dość solidnie, ale może nie rozpada się od patrzenia?

Kupujesz na AliExpress.com?(są tanie z ładownicami,lub safariland bez ładownic) Edited by dziadekmarek1
Link to post
Share on other sites

No popatrz, nie zauważyłem... A nie, jednak zauważyłem. Zamawiając od Chińczyka nie wiem co dostanę, ani w jakiej jakości, ani jak się będzie zgrywać z repliką. Mogą to być te same kopie, a równie dobrze Cytac może być "uznanym" producentem kopii, którego reszta Chińczyków kopiuje. Wolę dopłacić i kupić coś, co dokładnie sobie obejrzę.

Cytac nie posiada oznaczeń IMI, w przeciwieństwie do friendsów z Ali. Zresztą na samym Ali można dostać Cytaca - cena waha się między 15-20 dolców. I w zestawie nie ma ładownicy.

 

Przy okazji, zanabyłem jakiś czas temu kopię ładownicy Fobusa (Fobus hoTsters :teeth:)

Dla porównania z oryginalną kaburą: https://picasaweb.go...COC3xNHh-6vsJQ#

Magazynki trzymane są średnio, prosto "z pudełka", przynajmniej w moim egzemplarzu magazynki muszą być skierowane nabojami w swoją stronę, inaczej się nie trzymają. Ze względu na szczęki magów, stopki przy takim ustawieniu mogą haczyć o siebie.

Link to post
Share on other sites

No popatrz, nie zauważyłem... A nie, jednak zauważyłem. Zamawiając od Chińczyka nie wiem co dostanę, ani w jakiej jakości, ani jak się będzie zgrywać z repliką. Mogą to być te same kopie, a równie dobrze Cytac może być "uznanym" producentem kopii, którego reszta Chińczyków kopiuje. Wolę dopłacić i kupić coś, co dokładnie sobie obejrzę.

Cytac nie posiada oznaczeń IMI, w przeciwieństwie do friendsów z Ali. Zresztą na samym Ali można dostać Cytaca - cena waha się między 15-20 dolców. I w zestawie nie ma ładownicy.

Kupiłem. To jest coś innego niż te badziewia po 13 dolców z ładownicami w zestawie. Cytac nie ma oznaczeń IMI, ma podgumowaną płetwę, czego nawet oryginalne IMI nie ma. Ogólnie ten Cytac to jest zdaje się nic innego jak Nuprole WE. Tylko WE się bardziej ceni :D Porównajcie sobie przycisk, ogólne przetłoczenia na kaburze, gumowaną płetwę, otoczkę wokół nakrętki płetwy, umiejscowienie nazw Cytac/Nuprol.

https://www.militaria.pl/cytac/kabura_cytac_do_pistoletow_glock_%28cy-gag%29_p44430.xml

http://gunfire.pl/product-pol-1152207166-Kabura-Nuprol-Perfect-Fit-do-replik-Glock.html

 

 

 

Podejrzewam że skoro nawet Cymoglock CM.030 wchodzi od Iwo, to i KWA powinno dać radę. Ale to tylko takie moje przypuszczenia, więc żeby nie "zakryć" Twojego pytania moim postem, cytuję je:

Czy do kabur iwo hest wejdzie glock17 kwa?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Glocki KSC/KWA wchodzą, tylko trzeba wyregulować docisk.

Kabury sprawują się bardzo dobrze, jakościowo niczego nie można im zarzucić.

System SSS-2006 jest bardzo fajnym systemem, który przypadł mi do gustu bardziej niż system Safarilanda, choć sam go już nie używam.

Generalnie jeśli szukamy polskiego producenta kabur to ciężko jest znaleźć lepszego, sam mam 5 kabur od Iwo-hest/Red River w tym 3 Kydexowe.

Cenowo też wypadają bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

Jestem juz posiadaczem kabury od Iwo Hestu z SSS2006 do G17. Zastanawiam się czy da się tą kabure (w mniej lub bardziej drastyczny sposób) przerobić, aby broń wchodzila z oświetleniem taktycznym. O ile z tłumikiem nie ma żadnego problemu, do kolimatora wystarczy zrobić wcięcie (tak samo selektor od G18, jeśli chcemy go nosić w tej kaburze), to z latarką/wskaźnikiem celu jest już chyba trochę więcej zamieszania. Trzeba chyba będzie wymieniać ten materiał antyposlizgowy na dole, ten co siedzi na dwa wkręty. Ktoś kombinował?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...