Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Sama wymiana dystansera w kaburze nic Ci nie da bo klamka z lampą w ogóle inaczej trzyma się w kaburze.

O ile teraz Twój klocek zatrzaskuje się na kabłąku o tyle po założeniu lampy zatrzaskuje się na tejże.

Jeśli masz kaprys noszenia latarki to kup sobie inną kaburę w Iwo, jak zadzwonisz i pogadasz to zrobią Ci samą kaburę, którą będziesz sobie przekładać na Twój panel i wyjdzie Cię to taniej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam, pytanie kolegi z 7. strony utonęło w morzu innych zapytań, więc chciałbym odgrzać - HFC Beretta M190 - chciałbym mieć kaburę z tworzywa. Próbowałem IMI do Beretty 92/96, ale jest niestety za ciasna i odesłałem, żeby nie stracić możliwości odzyskania pieniędzy próbami rozciągania. Aktualnie mam parcianego motyla od Kajmana. Jest bardzo w porządku, ale po dłuższym noszeniu broni w kaburze dosyć mocno uciska w biodro. Poza tym jest dosyć wysoko i naprawdę wysoko trzeba unieść rękę żeby dobyć i schować broń.

 

Zależy mi po prostu na kaburze "odstającej" od ciała, trzymającej stały kształt, nie mającej gigantycznych rozmiarów zwykłych szmaciaków od 8fieldsa. Muszę również zaznaczyć, że M190 jest repliką ciężką (1kg) i lepiej, żeby mocowanie miał dwupunktowe (=||=||= zamiast ==||== na przykładzie paska) Najbardziej mówi do mnie właśnie IMI z płetwą lub panelem na biodro. Ale IMI niestety chyba nie przejdzie...

 

Jakieś sugestie? Budżet około 150zł (do 200 jeśli pewniak). Z góry bardzo dziękuję :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak dla mnie to średnio to współgra z WIST 94 - niby się da, niby działa, ale jednak tak jakby czegoś brakowało, coś nie dochodziło...

 

Ewentualnie weź RedRiver'a np.:

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,751/Kabura-GE-na-biodro-do-pistoletu-WIST-94

lub

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,750/Kabura-GE-na-pas-do-pistoletu-Wist-94

 

Mam ten drugi model i montowałem do pasa typu PT-2 przy pomocy opasek zaciskowych - dwa tygodnie kursu i nic się z tym nie działo - a użyłem "trytek" szerokości 4,5 mm.

 

Ewentualnie dorobienie jakiegoś panelu roto z kabury fobusa lub IMI.

Link to post
Share on other sites

Obrotowy kabłąk zabezpieczający można odkręcić. Miejsce na doctera można bez problemu wyciąć. Tworzywa nie podgrzejesz, bo to nie jest tworzywo termoformowalne. Nie ma też gwarancji, że replika z latarką będzie się trzymać na wcisk - może być odrobina luzu, która sprawi, że replika nie będzie w ogóle trzymana.

Mam dwie takie kabury, jedną do Colta 1911 a drugą do SigSauer P226. Obie repliki siedzą ciasno w kaburach, ale z latarkami M3 (kopia G&P), bo w tym przypadku na latarce jest "retencja". Nie jest powiedziane, że z X300 będzie tak samo.

Edited by Pietracha
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Info dla użytkowników Glocków WE, którzy mają problem z doborem kabury - polecam dedykowane Nuprole WE :)

Nie trzeba się szarpać, piłować, szlifować, nagrzewać - działa od ręki :teeth:

 

Minus: nie ma wersji do G + światło...

Na plus: kompatybilność z akcesoriami IMI :)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie - a czy w tej kaburze jest możliwość wycięcia tego zabezpieczenia na górze, aby pistolet z latarka trzymał się tylko na wcisk? Ewentualnie do tego jeszce podgrzać plastik, aby lepiej go przypasować do repliki

 

Zainspirowałeś mnie do takiej przeróbki - wyschnie Poxilina, naniosę farbę i zademonstruję swoją konstrukcję :icon_twisted:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tak więc a propos pogłosek wyżej, chciałbym uzyskać jasną informację - czy Glock 19 Gen3 od WE wejdzie do kabury IMI? Ktoś mi zwinął Nuprola sprzed nosa, a potrzebuję kabury. Pytanie do użytkowników, nie chcę opierać się na domysłach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...