Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

rozbierzne opinie o mp5 CA. jak jest w rzeczywistosci?


Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

TM zdecydowanie odpada (osiagi)

Mowisz to tak zdecydowanie opierajac sie na czyms ? Bo jesli opierasz sie na danych, ze TM ma 280fps'ow a CA 300 fps'ow to gwarantuje ci, ze nie zauwazysz drastycznej roznicy w uzyciu.

Ja lubie CA. Lubie ich ciezar. To jedna strona medalu. Druga stanowi zas to, ze TM jest rownie dobra pozycja jesli chodzi o MP5 jak CA. Strzelalem ze swoich dwoch MP5K, z pozostalych MP5 ze stala i skladana kolba i jest to naprawde porzadne i bezawaryjne strzelanie.

Kolbe, jesli bedziesz uzywal to zastanow sie. Skladana w budynkach daje mozliwosc regulacji odleglosci, ktore w walce CQB wcale nie sa takie bez znaczenia. Wersje MP5 ze stala wlasciwe daje ci tylko wieksza baterie ale szczerze mowiac 1000 do 1200 kulek wystrzelonych na 8.4V 600mAh wystarcza. Najwyzej mozna nosic dwie ze soba.

MP5 ze skladana kolba jest uniwersalniejsze i stosowana zarowno przez oddzialy policji a takze i wojsko.

 

Jak zwykle - wybor nalezy do ciebie.

Aha - skladana nie jest uzywana z zalozenia dla pilotow i kierowcow.

Link to post
Share on other sites

strzelalem z modeli TM jak i CA i musze powiedziec ze dla mnie byla roznica w osiagach. dodam tylko ze byly to wersje stockowe i obie mialy po okolo 3 miesiace. ale nie tylko o osiagi mi chodzi. inna sprawa to metalowe body. zdecydowanie wole je bo jakos nie mam szczescia do ABS-u. jakos zadna zabaweczka z tegoz zrobiona dlugo ze mna nie wytrzymala :P i druga sprawa ze na absie nie widac metalicznych przetarc

 

czytalem historie mp5-ek. zlozona kolba zostala jednak wprowadzona na potrzeby pilotow.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem urzytkownikiem MP5A3 TLF (CA), to moja 3 giwera CA i jestem zadowolony, problemy mialem tylko z pierwsza wersja M4A1 CA, ALE Military usunelo problem i z tego co wiem strzela do tej pory. Mialem M4A1 RIS CA (oczywiscie nasmarowalem przed uzytkowaniem) i bylo miodzio.

Obecna giverka jest spox, co do awaryjnosci trudno muwic poniewarz bebechy sa w wiekszosci Systemowskie, a obudowa gearboxa taka jak w G33 (na lozyskach kulkowych 7mm), pozatym z CA nie zostalo w srodku nic. Ale nie o tym mowa. Wykonanie jest OK. A co do baterii to problem rozwiazalo zastosowanie silniczka Systemy oraz bateria custom 9,6V 1100Ah. Przy stokowych podzespolach i sprezynie ta bateria powinna rozwiazac problem. Co do TM to sprzet jest OK ale ja lubie metal.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z placu boju:

 

Dziś wpadła mi w ręce rozkładana kolba do MP5 firmy CA. Szybkie porównanie:

 

- Kolba CA cała metalowa, ICS w większości z ABS-u.

- Wykonanie CA jak najbardziej na poziomie, choć w moim wypadku bez pilnika się nie obyło (jest to starsza kolba i myślę, że nowe nie mają takich usterek), ICS-owi nie mogę nic zarzucić.

- Kolba CA jest delikatnie więcej "rozhuśtana" niż ICS-a (nie wydaje mi się by było to spowodowane użytkowaniem).

- Kształt stopki kolby w CA bardziej obły, dopasowany do ramienia, w ICS bardziej prosty.

 

Kolby między modelami CA i ICS są zamienne bez żadnych przeróbek.

Niestety nie mam nic z TM-u do porównania.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

W moim ICSie mam kolbe skladana na bok (jak w PDW) i jest to moim zdaniem NAJLEPSZE rozwiazanie. Wiem co mowie, bo mialem wczesniej wersje z kolba wysuwana. Komfort uzytkowania jest znakomity, kolba po rozlozeniu jest troche dluzsza od wysuwanej, poza tym jest wykonana solidnie, z metalowa obsada i nic sie nie kolebie, nie trzeszczy, nie ma luzow (a uzytkuje juz dosc dlugo).

Link to post
Share on other sites

Porównanie osiągów MP5tek z TM, ICS i CA wychodzi zdecydowanie na korzyść tej ostatniej jeśli chodzi o zasięg i celność. CA strzela dalej niż ICS, ISC dalej i celniej niż TM. To jest fakt i to jest odczuwalne i nikt mi nie wmówi że stockowe strzelają inaczej niż powyżej. Nie wiem nad czym się tu zastanawiać. Ostatnio miałem w ręku MP5 TM i byłem w szoku z powodu jej lekkości. Normalnie jak zabawka. Metal to metal.

Sprawa kolby to kwestia indywidualnych upodobań i terenu na którym najczęściej się broń użytkuje. Jeżeli to jest urban to jednak jakakolwiek składana będzie lepsza. Jeżeli urban nie przeważa, to lepiej wziąć solid stock. Pozostaje kwestia wielkości baterii. Do kolby wejdzie nawet 1800 mah 8,4 lub 9,6V. Do foregripa niestety maluszki tylko wchodzą.

Kiedyś miałem ICS MP5 SD6 i cierpiałem z powodu małej baterii. Potem chciałem sobie zrobić maskowanie na broń, zrobiłem, ale za każdym razem jak zmieniałem betrię, musiałem ściągać je z tłumika i foregripa, zmienić baterię i założyć maskowanie jeszcze raz. Zanim się coś kupi trzeba mocno sie zastanowić, ale nigdy człowiek nie przewidzi, co mu jeszcze do łba wpadnie i jakie cuda będzie chciał zmieniać w swojej broni.

Kupuj co chcesz. I tak Ci się znudzi za kilka miesięcy max :P

PA.

Link to post
Share on other sites

PA nie zgodzę się z Tobą, od prawie roku mam swoją MP5 i dalej jestem w niej zakochany. Myślę, że zostanie ze mną do końca, choćby jako broń do CQB.

 

Co do aku przy rozkładanej kolbie, to ogólnie są dostępne wersje 9,6V 1500mAh do SD i 1100mAh do zwykłej, więc raczej problem ten odpadł.

 

Jeśli idzie o osiągi to zgodzę się z Tobą, ale co ważne CA jest najbardziej szybkostrzelna z całej reszty.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
I tak Ci się znudzi za kilka miesięcy max :P

 

zdaje sie ze nie rozumiem :P

Pozwól, że wyjaśnię. Mi wszystkie bronie nudzą się po kilku tygodniach, ewentualnie miesiącach. Zmieniam w nich co się da, a jak już nie ma co w niej zmieniać, to zmieniam broń. Taką mam dziwną naturę. Ale zauważyłm to samo u innych maniaków, więc chorobą tą nie jestem dotknięty jako jedyny. Tobie może się przyplątać to samo.

 

Shodan - jeżeli jesteś zakochany to nie będę z Tobą dyskutował. Poczekam, aż Ci minie i zaczniesz trzeźwo myśleć :P

Link to post
Share on other sites

PA to ze Ty czy kilku innych tak zmienia nie znaczy ze kazdy tak bedzie robil ;) ja tez znam takich co zmieniaja najpozniej co pol romu, ale znam tez takich co maja replike od samego poczatku i sa z niej zadowoleni. Ja mam swoja MP-5 juz ponad poltoraroku i nie mam zamiaru jej sprzedawac.

Link to post
Share on other sites

Nie no pewnie. Każdy robi co chce i co uważa za słuszne. Ja też nie zmianiam broni bo mam jakiś wewnętrzny przymus lub dla zasady, tylko wtedy kiedy nie spełnia ona moich oczekiwań. Ale się zrobił OT, może wróćmy do dyskusji.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
... a pozatym czy niema problemu z zamontowaniem tlumika dzwieku (przy latarce) ?

 

Wszystko zależy od rodzaju tłumika a dokładnie od jego grubości. Na stronie hkpro jest zamieszczone zdjecie MP5A5 TLF z tłumikiem także jak widać jest to możliwe.

pozdr

 

dokladnie mi chodzi o ten tlumik

 

ok_silencer.jpg

 

30x220

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie!

Jestem tym kolesiem opisywanym przez Shodana, któremu się kolba w MP5SD2 "urwała".

To uszkodzenie, jak i pękanie kolby na "grzbiecie" wynikło prawdopodobnie z używania pasa 3-punktowego. Sama MP5 (CA) jest dosyć ciężka a wisząc na pasie te "rachityczne gniazdo śruby" po prostu nie wytrzymało.

Wcześniej byłem użytkownikiem MP5A5 - to był raczej "rozsiewacz kulek" niż pistolet maszynowy. Ogólnie jak na TM spisywała się dobrze po czym po pół roku strzelania zmieliły się zębatki.

Stojąc przed dylematem co kupić (do wyboru - plastikowy TM, metalowe ICS i CA) Zdecydowałem się na upgrade CA

Następną giwerką była własnie MP5SD2 (CA) z poważnym tuningiem (w MG):

- Precyzyjna lufa,

- wyciszona głowica tłoka,

- helikalne zębatki,

- spreż 170% PDI

Inna sprawa że ten tuning kosztował tyle co sama MP5. Tyle że teraz nie mam na co narzekać, nic się nie sypie, nic się nie rozregulowuje (nawet Hop-up). Jedyna sprawa to pękanie kolby. Ale nie zamieniłbym się na składaną z racji np. baterii. Inną sprawą jest wygląd (to moje prywatne zdanie) Wersje MP5 z tłumikiem ale ze składaną kolbą wyglądają tak jakoś "nieharmonijnie" zresztą tak jak wersja ze stała kolbą i "normalą" lufą (vide MP5A2) To tylko moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...