Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] CA870 [Maruzen]


Recommended Posts

  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Masz na myśli samo czółenko, czy razem z szynami?

Jeżeli samo czółenko, to po prostu trzeba odkręcić atrapę magazynka rurowego i zdjąć czółenko z szyn-po prostu w dół, tyle że mocno siedzi.

Jeżeli chcesz wyjąć czółenko wraz z szynami to trza rozebrać gnata, lekko rozchylić połówki mechboxa i wyciągnąć całość do przodu.

Link to post
Share on other sites

Było o tym wcześniej, wystarczyło poszukać.

 

Co do "zmodyfikowanego" mexchboxa Świni, to nie wydaje mi się to znaczące, choć w sumie zawsze lepiej jest mieć wzmocnione :-P Szczególnie przy tej długiej konwersji. Z drugiej strony zagadka gwintu na tymże cycku, który to trzyma atrapę mag. rurowego, dalej pozostaje zagadką :-F . Nie doszukałem się info na necie o tym. PZDR

Edited by gogin1
Link to post
Share on other sites

Hyh.

Uważajcie, jeśli chcecie przycinać koszulkę termo na założonej gumce HU. Ktoś może niechcący naciąć samą gumkę; może się jednak nie zmartwić i domowym sposobem "załatać" nacięcie. Potem ten ktoś będzie się cieszył, że wszystko jest w porządku. Aż pewnego dnia zbyt mocno dokręci regulowany hop up i zdziwi się, że kulki latają nieco dziwnie, nawet po odkręceniu śrubki :-P .

Pytanko: których gumek HU użyliście w swoich modyfikacjach? I z jakich walicie kulek? Czytałem dużo pozytywnych opinii o kulkach KSC, ale trudno je teraz dostać. Ze strzelby nie wywala się tyle co z AEGów, więc cena i tak odgrywa tu mniejszą rolę.

Pozdro

Link to post
Share on other sites
Potem ten ktoś będzie się cieszył, że wszystko jest w porządku. Aż pewnego dnia zbyt mocno dokręci regulowany hop up i zdziwi się, że kulki latają nieco dziwnie, nawet po odkręceniu śrubki icon_razz3.gif

 

Chodziło Ci tu o nieszczelności, czy cóż ? Ja usunąłem cały teflonfix z koszulki termo. Jest wycięty otworek na śrubkę i dystanser w koszulce. Nawet na moim zużytym Guarderze na średnim podkręceniu piknie latają prościutko jakieś 55-60 m. Ostatnimi czasy zasięg powoli spada, spring się zużywa chyba :-P .

 

I z jakich walicie kulek? Czytałem dużo pozytywnych opinii o kulkach KSC, ale trudno je teraz dostać. Ze strzelby nie wywala się tyle co z AEGów, więc cena i tak odgrywa tu mniejszą rolę.

 

Ja używam obecnie 0,25 P&J. Wcześniej wystrzelone 12 tys. Blasterów 0,25 i 0,28. Blastery mają lustrzaną i gładką powierzchnię, a jednak to one latają te 4-5 m dalej niż P&J (P&J - powierzchnia porównywalna do Pestek). Z Exceli również strzelałem 0.25 - jak Blastery. Polecam Blastery 0,25. Dosyć tanie a jakość zadowalająca ;-) .

 

PS. Może uda mi się dorwać 0,29 Maruzen'a to przetestuję. Ale z szotgana nie wali się tak mało, walcząc z AEG'ami, więc te kulki są o wiele za drogie, a szkoda :(.

Link to post
Share on other sites
Chodziło Ci tu o nieszczelności, czy cóż ?
Nie, dokręciłem śrubkę tak mocno, że rozwaliła mi HU :-P . Oczywiście nie zdarzyłoby się to gdyby nie wcześniejsza usterka :arrow: postanowiłem sobie zrobić właśnie dziurę w koszulce, ale że jestem leniwy i nie chciałem robić modyfikacji od nowa, nacinałem już założoną i zaciśniętą koszulkę. W efekcie przeciąłem nieco gumę, które to nacięcie powiększyła śruba. I mam za swoje :-P

Co do gumy: zastanawiam się, czy ta będzie dobra. Wcześniej używałem tej, ale jest niedostępna na specshopie, a tam robię zamówienie.

Ale z szotgana nie wali się tak mało, walcząc z AEG'ami, więc te kulki są o wiele za drogie, a szkoda icon_sad2.gif.
Ale nie powiesz mi, że na jednej akcji wystrzelisz ponad 450 kulek :-P
Link to post
Share on other sites

Jak masz już dystanser, to kup gumę Systemy. Mi ostro kręciła, ale długo wytrzymuje podobno. Z mojej strony to żaden plus :-P

 

Ale nie powiesz mi, że na jednej akcji wystrzelisz ponad 450 kulek icon_razz3.gif

 

Oczywiście, ale szotgan to nie "snajperka" i kulek czasami trochę leci. Jak mnie wyślą gdzieś na zwiad samemu, a ja tu napotkam AEG'a albo dwa, to kulek trochę poleci :killer:. PZDR

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ech, stało się...

Urwał mi się ten cycek od podawania kulek przy cylindrze.

 

Jakby ktoś miał/wiedział gdzie są na zbyciu takie to prosze o info.

Słyszałem/czytałem że te z szotgana jt-3, cylindry spasują, ktoś potwierdzi?

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Ech, stało się...

Urwał mi się ten cycek od podawania kulek przy cylindrze.

 

 

Drugi już raz ? Jakże cieszę się, że w obrzynku mam wzmiacniany :-P . Ja z tego co wiem to tylko tłok podchodzi po skróceniu. BTW. nie możesz tego skleić ? Bo jakość części z JT-3 to porażka totalna... PZDR

Link to post
Share on other sites

Padła mi świnka na sprężynie m140 Angsa - tłok się rozerwał na milion części.

 

Gdzie można tłoka dostać ? Widziałem tylko na Wolfarmouries.

 

Da się kupić gdzieś wzmocnione bebechy ? Średnio mam czas dorabiać je samemu :/

 

Hepl pilz pilz :P

Link to post
Share on other sites

Gdzie można tłoka dostać ? Widziałem tylko na Wolfarmouries.

 

Co z wami ludzie :-F ? Mojemu kuzynowi ok 25 tys. kulkensów full stock na M130 ANGS'a bangla, prowadnica też plasticz. Prócz rys na cylindrze od użytkowania wszystko śmiga. Ja też tylko tam widziałem. Wcześniej ktoś pisał o dorabianym metalowym, może czas na to ? Jeszcze jeden taki post i sam uwierzę, że coś mi się może sypnąć w środku ;-) . PZDR

Link to post
Share on other sites

Padła mi świnka na sprężynie m140 Angsa - tłok się rozerwał na milion części.

 

Mógłbyś zarzucić zdjęciem ? Ciekawi mnie jak to wygląda.

 

BTW. Siup ma chyba w swoim Świniaku tłok od JT-3, coś tam go tylko skracał. Gdzieś o tym pisał w tematach o 870'tce, spytaj go.

Link to post
Share on other sites

Lecę z pomocą.

Tłok od JT-3 pasuje po przypiłowaniu go z tyłu, nie ma tam takiego ścięcia. Przekładasz oryginalną głowicę i jest git :D

AD cylindra - wieczorem rozłożę strzelbuchę i dam znać; może pyknę też parę fotek (doszły bajery - ładownica na kolbę i pas z WGC, trzeba się polansować :-P ).

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Siup: Będę dźwięczny za info :). Choć słyszałem, że cylindry w jt3 były b. kiepawej jakości. :(.

Jak to nei wypali najpewniej złożę zamówienie w www.wolfarmouries.co.uk bo chyba tylko oni mają te cylindry w ofercie.

 

pozdro.

Link to post
Share on other sites

A po kiego się bawić skoro ten z Wolf Armouries jest już wzmacniany ? Po kilkudziesiętkach tysięcy przebiegu nic się z nim nie dzieje, jedynie konwersja go uszkadza w pewnym stopniu, zresztą koszta pewnie x razy przewyższą robienie metalowego, aniżeli sprowadzenie gotowego plasticzanego :-P . PZDR

Link to post
Share on other sites

Lepiej późno niż później :-P

Niestety sprawdziłem tylko czy cylinder od JT pasuje do 870, strzelać nie mogłem bo nie myślałem że będzie mi kiedyś potrzebny i "spsułem" (stopiłem) go do końca :-P . Cylinder i tak miał stosunkowo szybko wyłamane bolce zaczepiające o "prowadnice". Nie jestem także pewny, czy te bolce w ogóle sięgały do prowadnic :!:

Plastik jest o wiele gorszej jakości. Poza tym cylinder jest nieco dłuższy. Wchodzi co prawda do 870tki, ale nie wiem czy byłby w stanie strzelić.

obr013yv6.th.jpg

obr027at0.th.jpg

Zwykłe bebechy:

obr009xw4.th.jpg

Z oryginalnym cylindrem:

obr022ov3.th.jpg

Z cylindrem JT-3

obr025ay8.th.jpg

Jak widać nie pasuje idealnie, bolce (jeśli by były) nie sięgają do końca mechboxa.

Mimo wszystko chyba jednak lepiej kupić oryginalny cylinder. Nawet jeśli JT będzie kompatybilny, bolce w nim i tak są łamliwe; jeśli zastosujemy patent z wtopieniem gwoździ, podejrzewam że plastik i tak nie wytrzyma długo. Zostaje Wolf Armouries.

Zamieszczam też info o tłokach - skoro mi się go udało rozwalić, może będą inni zdolni (i szkoda mi kasować tekst) :-P .

A więc JT-3 z oryginalną głowicą mam już ok. pół roku. Jest on jakiś 1cm dłuższy od oryginalnego, co chyba niestety wpływa ujemnie na moc :???: .

obr028dq6.th.jpg

(Widać spiłowane ścięcie na "grzbiecie")

Nie mogłem porównać zasięgu na obu tłokach, bo oryginalny rozwaliłem w zasadzie zanim zacząłem na serio strzelać. Można sobie odbić mocniejszą sprężyną. Ja mam stockową z M870, ale podbno wyciąga ona 360-400 fps. Plastik nie jest już tak kichowaty jak w przypadku cylindra.

Głowica w JT-3 ma odrobinę większą średnicę, jednak wykonana jest z gorszej jakości gumy i jest postrzępiona na końcu (widać na focie przy białym tłoku); wg. mnie lepiej zostawić oryginalną i wsadzić do niej orinigi.

 

Kiedyś po prostu sobie kupię nową Świnię i będę miał części zamienne :)

Piok, szkoda, że nie mam kasy, bo dołączyłbym się do zamówienia "na wszelki wypadek". Widzę, że Kubaforge też chyba będzie zmuszony do kupna. Może zamów hurtowo a potem będziesz sprzedawał w Polsce po "okazyjnej" cenie :-P

Kubaforge - zależy jeszcze jak ci się rozkawałkował ten cylinder, jeśli to właśnie wspomniane bolce, sprawę da się załatwić. No ale jak mówisz, że na milion części, to chyba jednak nie będzie łatwo.

(Żenada żenadą, ja też długo myliłem tłok z cylindrem).

No i widze że nie tylko ja siedzę długo na forum :-P

Link to post
Share on other sites

(Żenada żenadą, ja też długo myliłem tłok z cylindrem).

 

Zaiste żenada.. :-F

 

Widzę, że Kubaforge też chyba będzie zmuszony do kupna.

 

Zauważ, że Piok jak i Kubaforge mieli wersje CQB - bez wzmacnianych cylindrów, jak na mój gust to zakup cylindrów na Wolf Armouries i po sprawie. PZDR

 

 

PS. Kubaforge można prosić o zdjęcia ? Jakoś nie umiem sobie wyobrazić cylindra Świniaka w 1000'cu i jednym kawałku :mrgreen: .

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...