Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

To może zabierz się do tego od drugiej strony?

 

Poczekaj, aż magazynki przyjdą, obmierz je linijką i porównaj z magazynkami do eMki (w tym P-Magami) i standardowymi magami do G36.

Bo tak na pierwszy rzut oka zgadywał bym, że bliżej im do eMkowych P-Magów, niż do standardowych magazynków do G36.

A i powtykanie ich testowo do wszystkich ładownic, jakie się na szpeju Twoich kolegów ze środowiska znajdą, nie zawadzi. Będziesz dzięi temu wiedizał, gdzie takie cudo się mieści, gdzie nie, gdzie jest za ciasno i trzeba się szarpać przy wyjmowaniu, a gdzie za luźno i magazynek lata jak starozakonny po pustym geszefcie...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

A i powtykanie ich testowo do wszystkich ładownic, jakie się na szpeju Twoich kolegów ze środowiska znajdą, nie zawadzi. Będziesz dzięi temu wiedizał, gdzie takie cudo się mieści, gdzie nie, gdzie jest za ciasno i trzeba się szarpać przy wyjmowaniu, a gdzie za luźno i magazynek lata jak starozakonny po pustym geszefcie...

Nie ukrywam że takie informacje by się przydało umieścić w osobnym wątku, podejrzewam że wiele osób było by wdzięczne za takie kompendium wiedzy na temat tych magazynków do G36.

Link to post
Share on other sites

Pytam ogólnie o ładownice załóżmy ze magazynki to standardowe magi do g36 BOYa:)

Zdecydowanie dedykowane ładownice do G36 [MIWO] będą lepsze na magazynki G36, od niewiadomej produkcji ładownic na stanagi.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Witam. Czy połączenie P.S.P.B-2 z pasem PT-2 to dobre rozwiązanie? Do tego awaryjnie, jeżeli ciężar na biodrach byłby zbyt duży (czego nie przewiduję) dodać szelki SU-2. Co myślicie? I czy TT EP dobrze by współpracował z P.S.P.B-2?

Edited by Micro
Link to post
Share on other sites

Połączenie PC+ PT-2 sprawdziłem, jest dobrze, ale w takiej konfiguracji wypada mieć szelki albo jakiś panel udowy/biodrowy, aby blokował pas przed obracaniem się dookoła ciała. Kiedy większość rzeczy będzie na PC to nawet nie zauważysz kiedy pas przewędruje o 180st.

 

Plecak TT często się przewijał w tym temacie, więc pewnie zaraz ktoś podpowie.

Link to post
Share on other sites

To chyba kwestia indywidualna lub kwestia gustu. Dla mnie mieszanie kolorów jest bez różnicy bo nie ma to aż takiego wpływu.

 

Ogólnie khaki z multicamem pasują do siebie i obie opcje, które podałeś były by dobre. Ale nie da się stwierdzić czy coś było by lepsze czy gorsze np. pod kątem maskowania czy efektywności w boju?.

Edited by Susinron
Link to post
Share on other sites

Zwracam się do użtkownikó AK. Pytanie brzmi :

Znacie jakiś dobry zestaw na yebanki?

 

Musi się mieścić

- 2x ładownica na magazynki AK/RPK

- 1x coś na akcesoria ( kulasy , szybkoładowarka , pirotechnika )

- 1x coś na radio ( będzie służyć jako pokrowiec na butelkę )

 

myślałem nad FLC lub "plejt karjera" i porozmieśczaniu na kamizelkach.

Link to post
Share on other sites

Nath, nigdy nie miałem plate carrier'a. Myślę o czymś w tę stronę, ale na razie muszę w ogóle zacząć się pojawiać w lesie z sensowną częstotliwością.

 

@ MłodyAirsoftowiec: kup sobie brytyjskiego chest rig'a z demobilu. Na Allegro bywają nawet po 30zł, a typowo 50-80zł. Ma tyle kieszeni, ile potrzebujesz, jest naprawdę rozsądnym szpejem na początek, niedrogie, i w ogóle niezłe. Może nie najgenialniejsze z rzeczy dostępnych na rynku, ale stosunek jakości do ceny ma rewelacyjny.

...za pozostałą forsę kup sobie słownik poprawnej polszczyzny, bo jak czytam Twój post to mnie zęby bolą :(

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Dump csm - bardzo porównywalny kolor.

Canteen kontrakt - średnio, bliżej mu do CB Flyye, Pantac jest odrobinkę bardziej rudy.

Eagle khaki - podobnie.

Ogólnie nie ma się czym przejmować, bo pomimo różnic odcieni wszystko wygląda dość spójnie.

Edited by Phoesis
Link to post
Share on other sites

Pewnie, że się mieści. PLCE Chest Rig jest w sumie cholernie pojemny - i jest w moich oczach pewnym standardem (czyli chestem do którego porównywać można inne chest-rigi). Wcale nie najlepszym, ale takim właśnie doskonale przeciętnym.

 

Jakby co, pamiętaj, że na pasie możesz do niego dodać jakiś fant w PLCE lub Alice. Torba od maski przeciwgazowej (haversack) nieźle się sprawdza, można ją kupić za grosze i... jest dokładnie tym, co przewidują w tym miejscu Brytyjczycy. Akceptowalnie sprawdza się m.i.n jako zrzutówka.

Link to post
Share on other sites

Wukasz, to są ładownice 3x2. Do L1A1 :maniak_jezyk2: A w przypadku Młodego Airsoftowca będą dość lużnymi ładownicami na 2 magazynki AK każda.

 

Masz rację - gdyby były mniej uniwersalne, a lepiej dopasowane do 2 magazynków STANAG, to cały chest byłby lepszy. Ale Brytole z typowo brytolskim zamiłowaniem do tradycji nie ruszyli ładownic (w PLCE przecież też nie, o ile pamiętam) kiedy zmieniali karabiny. No i dzięki temu mamy łatwo dostępny, tani jak barszcz, bardzo solidny i pakowny chestrig z całkiem uniwersalnymi ładownicami.

A że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego... ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja zakupiłem pas PT3 i szelki jacko plus,trochę jestem rozczarowany jakością niestety,posiadam wiele innych oporządzen kontraktowych i to z Miwo-L jest co najwyżej przeciętne,tym bardziej za tą cenę.Chociażby brytyjskie elementy oporzadzenia typu szelki czy ładownice zdecydowanie są solidniejsze,wypełnione pianką,cordura gumowana itp.

Link to post
Share on other sites

@Nowkins, z mojego doświadczenia Miwo-Praszka oferuje lepszą jakość.

 

@Artur, w CQB kamizelka sprawdza się lepiej niż pasoszelki. Sugerowałbym jakąś w stylu ochroniarskich z kaburą na lewym panelu. Nie lubię noszenia czegokolwiek na udach ale to kwestia gustu i osobistych odczuć.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...