Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Normalnie noszę wyżej, gorąco było to żeby się nieco przewiać poluzowałem :icon_smile:. Fakt jest fakt, na froncie za grubo, ale nie bardzo widziałem jak te dodatkowe magazynki upchnąć nie dokładając pasa.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ Errhile

 

W cargo zamierzam nosić szybkoładowarkę, kulki, scyzoryk i izolkę.

Ten chest jest bardzo fajny, ale wolałbym już raz kupić i nie zmieniać zbyt często.

Jeżeli w przyszłości chciałbym dołożyć jeszcze jakieś 2 magi to już byłby problem.

Radio wolałbym nosić w jakieś ładownicy, gdyż boje się o uszkodzenie go przez kulki.

Link to post
Share on other sites

Tak, patrzałem już takie rzeczy. Nie chcę nic z plecami, gdyż jest w tym za gorąco.

Jak na razie to najbardziej przemawiają do mnie:

-pasoszelki z MIWO,

-chest rigg RRV,

-micro chest rigg z linka Errhile'a.

Edited by korpus
Link to post
Share on other sites

@ Nath - bo od dłuższej chwili biegam w klonie Micro (wersja Molle). I w lesie, i w budynkach.

 

@ Korpus - to zapomnij o cheście typu mikro. Nie zmieścisz się z takim układem i jeszcze kilkoma magazynkami.

Chyba, żeby pokombinować:

- radio w pokrowcu, na chescie, OK.

- magazynki na chescie. Radio to 2 komorki PALS, kazdy magazynek też 2. Czyli możesz upakować 3 magazynki w każdej warstwie - upewnij się, ze chcesz drugą (max 6 magazynków), bo stanowczo bedę Ci odradzał trzecią (max 9 magazynków).

- szybkoładowarka, scyzoryk i izolka - na pasie albo w kieszeniach munduru. Nie są to rzeczy ani duże, ani cięzkie, ani wymagajace natychmiastowego dostepu.

- worek z kulkami. Tu można rozwiązać to różnie, zależy ile ich nosisz. U mnie jest to worek z 1000 kulek: kiedyś jeździł w kieszeni kurtki, teraz w plecaku.

 

Mały plecak chyba wspominałeś? Na pęcherz hydracyjny - ale nawet na samym pokrowcu na pęcherz mozesz nieduze cargo przyczepić, a jeśli weźmiesz niewielki plecak, to już cuda wejdą. Wczesniej w tym temacie masz moje oporządzenie, oparte właśnie o chest typu micro, pas i mały (ośmiolitrowy) plecak - post #1689

Link to post
Share on other sites

To mi daje jakiś pogląd na sprawę. I teraz mam kolejne pytanie. Może teraz kupić pasoszelki, przenosić na tym to co chciałem a po pewnym czasie, gdy już zobaczę jak to się sprawuje dodać jakiegoś micro chesta do tego? Dodam jeszcze, że sprzęt byłby na zwykłe niedzielne strzelanki nie na zloty czy milsimy.

Patrząc na wasze odpowiedzi nikt nie polecił pasoszelek. Czy rzeczywiście do takiej ilości sprzętu lepszy byłby micro chest?

Bardzo spodobały mi się pasoszelki przez swoją prostotę, wygodę i niezawodność.

Link to post
Share on other sites

Może być, Nath ;) pamietaj, że u mnie 4 magazynki plus piaty w gnieździe to 250szt amunicji jest. To mozna wypruć w parę chwil - ale rzadko mi się zdarza.

 

@ Korpus - dobre pasoszelki - czemu nie? Szczególnie lekki, niskoprofilowy zestaw. Po prostu rozmowa poszła w strone chestów ze szczególnym uwzględnieniem mikro...

Link to post
Share on other sites

Mi się zdarzył 2 razy brak amunicji, ale zdążyłem pożyczyć magazynek lub doładować.

A rozmawiając dalej o oporządzeniu, która opcja będzie droższa?

Micro chest czy pasoszelki?

 

Edit: Czy warto doczepić torbę zrzutową dla 4 midów?

Edited by korpus
Link to post
Share on other sites

Mnie się i przy 10ciu zarzyło wypstrykać z kulek ;). Koledzy pomogli ;>.

 

@Errhile to pewnie kwestia dźwigania, jestem leń, nie chce mi się taszczyć 7 kilo skoro mogę 3,5 ;)

 

@korpus Nie musisz przecież kupować wszystkiego na jeden raz-możesz spokojnie teraz dać do uszycia mikro, zwłaszcza że nie masz jeszcze za dużo szpeju i zbyt wielkich potrzeb, potem wraz z rozwojem zestawu sprawisz sobie pasoszelki (albo odwrotnie).

Link to post
Share on other sites

Korpus - ja uważam, że warto mieć torbę zrzutową. Aczkolwiek mam w tej chwili customa uszytego właśnie na 4 magazynki od P90 - długie toto, płaskie, iz przegródką, zeby się nie robił balon.

 

Bez zrzutówki musisz wypiąć pusty magazynek, coś z nim zrobić na czas kiedy wyjmujesz pełny, podpiąć pełny, ewentualnie schować pusty do ładownicy. No, chyba,że masz dodatkową pustą ładownicę. Ale zwykle wywalenie pustego do torby na odzysk jest szybsze.

Link to post
Share on other sites

Zalety zrzutówki znam, gdyż już trochę z nią latałem. Kiedyś przerabiałem też chest rigga od ACM, ale bardzo szybko się go pozbyłem. Następnie kupiłem szelki wz.988 MON, ale teraz chcę zmienić na coś innego. Gdybym wybierał pasoszelki to PT-2 i ST-1 lub SU-2. Właśnie, jeżeli chodzi o szelki, to które z nich będą lepsze? Radia nie muszę nosić przy twarzy, chodzi o wygodę. Natomiast gdybym wybierał chesta, to musiałbym zrezygnować z jednej kieszeni i zrzutówki, bo nie jestem pewien czy udało by się zmieścić wszystko.

Link to post
Share on other sites

Jeśli potem będziesz chciał do beltkitu dołożyć czesta to im bardziej płaski szelki tym lepiej.

 

Do czesta zawsze możesz dołożyć jakiś dutybelt i na nim trzymać zrzut. Ja powoli dojrzewam do tego żeby tak zrobić, no chyba że mnie Axel skonwertuje a ciemną stronę ;).

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Sam zrzut to można i na pasku od spodni trzymać. Byle bluzę wpuścić w spodnie, żeby go nie zasłaniała.

 

Ja używam pasa od Alicji - kabura, zrzut, po drugiej stronie szybkoładowarka, zapasowy mag do pistoletu i latarka - założonego luźno na biodra, bez szelek. Bardzo ułatwia przebieranie się w marszu.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Znów mam pytanie co do konfiguracji oporządzenia. W drodze mam ETLBV, nie posiadam pasa alice oraz ładownic itp w tym standardzie, za to mam pas sztywny od miwo http://www.miwo-mili...-operacyjny-Z- czy na takim pasie można po dodaniu comfortpada używać spokojnie systemu alice, pas od miwo ma 5cm wysokości, tak więc mam pewne obawy co do trzymania się takiego rozwiązania, na pewno na ten pas dojdą elementy z systemu molle, ale tutaj poradzę sobie poprzez doszycie jednej taśmy między 2 pierwszymi wierszami molle.

Sprzęt ma być używany typowo w zielonej. Krótko mówiąc czy pas sztywny od miwo może zastąpić ten od alice?

Link to post
Share on other sites

@Korpus: Szczerze? Nikt Ci nie powie co masz wybrać. To Ty to będziesz nosił na grzbiecie. My możemy Ci zaprezentować różne możliwości skonfigurowania, coś doradzić, pokazać co i jak nosimy, natomiast diecezja należy do Ciebie.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Cześć to znowu ja:( :D

 

Proszę o poradę znowu w sprawie ładownic do magazynków. Leci do mnie 6 sztuk tego:

 

http://shop.ehobbyasia.com/magpul-pts-120rd-pmag-30g-maglevel-for-g36-aeg.html

 

I pytanie brzmi: Które ładownice będą lepsze do tych magów:

 

http://miwo-military.net/-produkty/kid,104/-ADOWNICE-DO-G-36

 

lub

 

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=26_141_144&products_id=1320

 

Te 1 wydają się lepsze w użytkowaniu łatwiejsze w dobywaniu magazynków oraz ciche bo nie slychac rzepa przy wyjmowaniu. Są też dedtykowane do g36.

 

Te od flyye zaś zabezpieczają magazynek przed zgubieniem lub dostaniem się niczystości do ładownicy bo są zakryte klapą. Ale w standardzie mają być na 2 magi od m4 w moim przypadku był by tam jeden mag i pewnie lekkie luzy.

 

Proszę o jakieś opinie z Waszej strony i sugestie. Jakieś kwestie czołgania się w przypadku tych 2 rodzajów ładownic. Plusy i minusy itp.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

 

Sus.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...