Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

Szukam podobnego Chest Riga, kiedyś przymierzałem się do Tasmanian Tiger MKII, ale niestety jest tylko do G36.

 

Magazynki z kałacha też pod niego podejdą ;) M4 są mniejsze, aczkolwiek jak się uprzesz to też będzie to jakoś działać ;)

 

A myślałeś o zakupie RACKa/TAJa/pochodnych i wyposażenia go w kieszenie MOLLE po własnym uważaniu?

Jeśli chcesz stałe kieszenie (czy to ma sens?), to tak jak napisał kolega wyżej - pozostają customowe pozycje ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz stałe kieszenie (czy to ma sens?)....

Proszę, wytłumacz laikowi różnice praktyczną między stałymi ładownicami a "dokładanymi"?, bo i tak najoptymalniejszym miejscem jest przód - naradzie chłonę temat, ale ja bym widział to w ten sposób, że chest jest wysoko założony (tuż pod klatka piersiową a nie na brzuchu) i 4 ładownice z przodu.

Edited by Puchacz79
Link to post
Share on other sites

Różnica jest taka że molle daje możliwość konfiguracji dowolnej ale waży więcej.

Konfiguracje niemodularne np LRAK akceptujesz z fabrycznym rozkładem ładownic ale są lżejsze niż odpowiednik w systemie molle..

Link to post
Share on other sites

Ja bym generalnie patrzył na możliwość ewentualnej zmiany kieszeni na wypadek zmiany repliki/koncepcji. Zakup wersji ze stałymi 'pouchami', niejako Cię przywiązuje do rozwiązania jakie dostajesz w momencie zapłaty za sprzęt.

 

Kwestia wagi w mojej opinii jest niezauważalna :D Jak chcesz zaoszczędzić na masie, to zawsze można spojrzeć na sprzęt w systemie "MOLLEminus" (nazwa własna pewnej "niebieskiej" firmy, ale dobrze oddaje sens tego pomysłu), a mianowicie:

 

941157_157930247713559_2143457038_n.jpg

 

źródło: FB firmy RedRiver

 

BFG_Brittney_RACKminus-600x450.jpg

 

źródło: kitup.military.com

Link to post
Share on other sites

Waga to oczywiście kwestia podejścia i priorytetów. Co do konfiguracji to uważam, że najlepszy jest sprzęt dedykowany, problem w tym, że trzeba wiedzieć czego się chce i potrzebuje. Na początek warto zatem wziąć sprzęt w MOLLE bo kilka lat zajmie dojście do własnej koncepcji. No chyba, że ciągła zmiana koncepcji jest elementem hobbystycznej filozofii ;)

Link to post
Share on other sites

Jedną z zalet łądownic modułowych jest łatwość ich wymiany w przypadku uszkodzenia- coś się przetrze, lub przedrze - odczepiasz stare, przyczepiasz nowe i jazda.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za wyjaśnienia różnic. Sprzęt w systemie "MOLLEminus" jest na pewno lżejszy ale wykonanie go z gumowatych elementów jest dla mnie mocno dyskusyjne, a i brak płaskiej kieszeni pod spodem na mapę. Co do chestów to na dzień dzisiejszy najbardziej mi podchodzi TAJ od MIWO Praszka, szczególnie że ma fajne rozwiązanie w postaci tylnego pasa podszytego poziomymi taśmami systemu modułowego. Jest tylko jeden zgrzyt, nie ma we flecktarnie, więc i tak będę musiał uderzyć do krawca, aby połączyć takiego TAJa z systemem nośnym od Tasmanian Tiger.

Link to post
Share on other sites

No i przyszedł ten piękny dzień. Pozbyłem się poprzedniej kamizelki. Zaczynamy wszystko od nowa.

 

Podstawowa rola w drużynie - strzelec LKM.

Balistyka jest obowiązkowa więc sam beltkit odpada.

Chcę rozrzucić ładunek który noszę po plecaku, pasie oraz kamizelce.

Obecnie kamizelki nie posiadam, poszukuje lekkiego plejta pokroju FCPC, 6094, JPC itp.

 

Narazie plan jest taki że na pas 5.11 LBE molle :

zrzut mały

leatherman + zestaw bitów

Serpa + adapter molle

IPMED zrywany specops

(opcjonalnie 200 + 100 SAW )*

 

Na kamizelkę ( tu szukam inspiracji ) leci :

ładownica 2x1 9mm

4 szingle mp7 ( zamienione docelowo na fastmagi mp7 )

radio średnie + PTT

(opcjonalnie 200 + 100 SAW )*

* Zależy od wygody ale nie ma ciśnienia by na kamizelce mieściło się wszystko.

 

 

Plecak linchpin lub ambush ab 500

 

 

Jakby ktoś zainspirował jakąś kamizelką byłbym zobowiązany :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Chciałem prosić o wytłumaczenie różnic w rozmiarach kamizelek typu:

 

http://shop.ehobbyasia.com/combat-gears/vests/flyye-fast-attack-plate-carrier-fapc-gen-i-7.html

 

W podanym linku mają rozmiar M. Czy ten rozmiar dotyczy całości czy np. tylko regulowanych taśm czy np. tylko rozmiaru płyt. Ja ogólnie jestem dość duży i nie chciał bym żeby ta kamizelka jakoś dziwnie wyglądała później. Z tego co widziałem na różnych zdjęciach wchodzi na nią max 3 ładownice do m4 obok siebie.

 

Jeżeli coś pomyliłem to proszę o wyjaśnienie.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

 

Sus.

Link to post
Share on other sites

0Z28M4U.jpg

 

Flyye. Generalnie... tak. PC ma chronić zazwyczaj tylko powierzchnię jaką zasłaniają płyty np. SAPI (o doborze rozmiaru płyt jest inny temat na forum).

Tak, wchodzą mniej więcej trzy ładownice (de facto do użytku masz sześć komórek PALS na szerokość).

Link to post
Share on other sites

Kurcze dzięki za foto. Jeżeli możesz to prosił bym Cie o podanie wzrostu i wagi tak dla pewności(najlepiej na PW). Oraz chciałbym zapytać czy takimi ładownicami jak podałem wyżej x2 na sobie jedna na drugiej zmieszczę 6 magów :

 

http://shop.ehobbyas...or-g36-aeg.html

 

na takiej kamizelce w rozmiarze M.

 

I wybacz nieznajomość tematu ale to miała by być moja 1 kamizelka co to znaczy "sześć komórek PALS na szerokość"

 

Pozdrawiam,

 

Sus.

 

P.S. Czy podczas biegu taka kamizelka dobrze się trzyma na plecach? Planuje Armorbaka jeszcze. Chodzi mi o te taśmy boczne.

Edited by Susinron
Link to post
Share on other sites

Generalnie chińczycy szyją prawie wszystkie kopie PC w rozmiarze M. Ale też nie ma strachu - od Yahaloma odkupiłem swego czasu JPC spod rąk niewolników TMC właśnie w rozmiarze M. Choć mam niespełna dwa metry wzrostu i (za)sporo w klacie, to dawało radę.

 

Generalnie teraz wśród producentów dominuje moda na sześć komórek na froncie i sześć rzędów taśm - trzy na klacie (albo pięć poprzeszywanych jednak pod drugą) i kolejne trzy poniżej.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...