Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koledzy forumowicze,

 

Potrzebuję porady odnośnie miejsca (strony internetowej) na której można znaleźć duży wybór ładownic i akcesoriów w kolorze tan/ coyote brown w systemie molle/pals do kamizelek taktycznych. Potrzebuję też porady na których producentów zwracać uwagę szczególnie ;) W większości sklepów asg wybór jest zadowalający, ale zastanawiam się gdzie zaopatrujecie się Wy. Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze słyszę żeby Miwo szyło w Woodlandzie...

 

Ja bym któryś jednolity zielony brał. W sumie jeden pies, który.

 

@ Sarnuch - Miwo szyje w CB. Jeśli zadowala Cię oporządzenie "z półki", to w mojej ocenie jakość nie była zła. A paletę produktów mają niemałą. Natomiast jeśli pytasz, gdzie ja się zaopatruję - o bracie. Komis, Allegro, koledzy, demobile internetowe, sklepy (w tym te w Chinach) i, njalepsze źródło, jeśli iwesz czego chcesz, krawcy taktyczni, szyjący na zamówienie.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Też racja. Nie zauważyłem.

 

Od pewnego czasu jestem zwolennikiem oporządzenia w jednolitych barwach "podstawowych", czy to zieleniach, czy brązach / khaki. Może być zresztą przemieszane, a w lesie i tak się uwali ziemią i zeszłorocznymi liśćmi. A jako kogoś będzie bardzo uwierać, to sobie Krylonem jakimś pomaluje. I już.

Link to post
Share on other sites

Ja również takiego patentu nigdy na oczy nie widziałem.

 

Co do poliestru - na jakimś portalu czy forum rzuciła mi się kiedyś w oczy wypowiedź osoby podającej się za żołnierza, który był na co najmniej dwóch turach w Afganistanie. Pisał, że miał dwa carga - jedno poliestrowe i drugie z cordury. Oba nosiły wyraźne ślady zużycia, przy czym poliestrowe zaczęło się przedzierać. Jeśli zaczyna się targać dopiero po roku codziennego użytku bez szanowania sprzętu, to w warunkach airsoftowych wytrzyma wszystko.

 

O wiele ważniejsza wtedy jest uwaga na inne komponenety - mocne nici, wytrzymałe zamki czy wreszcie porządne plastiki.

Link to post
Share on other sites

Panowie, podpowiedzcie, czy dobrze kombinuję.

 

Pomagam koledze w - na razie koncepcyjnych - przymiarkach do chest-riga. Raczej niedużego (napatrzył się na mojego mikro 3x8 i mu się spodobało). Ma mieścić 6 magazynków do eMki spakietowanych po 2, radio, granat ręczny i magazynek do pistoletu (reszta gratów na pasie i w plecaku).

 

Idea jest taka - od słabszej ręki radio i na nim mag do pistoletu, 3 ładownice na pakiet 2 magazynków każda, granat. Wychodzi mi jakieś 10 kolumn PALS szerokości.

 

Na razie pożyczę mu chesta od PLCE, niech się zastanowi, czy w ogóle koncepcja chestriga mu odpowiada.

Link to post
Share on other sites

To go namów na coś więcej niż taśmowe szelki bo to już może zacząć rypać obręcz barkową. 10 kolumn to już nie takie mikro. Z lamówkami masz 40-42 cm więc sporo więcej niż 1/3 przeciętnej klaty. Klamry lub regulatory już wylecą pod pachy. Wywaliłbym 2 magi. Inna uwaga to to, że spakietowane magi zrobią niezły cycek .

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim będę go namawiał na customową robótkę.

 

Niestety, pakietowanych magów na razie nie dał sobie wyperswadować, ja mu proponowałem chest na zasadzie panelu amunicyjnego - powiedzmy 12 kolumn, 6 kieszeni shingle (5 magów, w szóstej, pod pachą, radio). Była też koncepcja, żeby dać kilka magów na pasie w pojedynczych, sztywnych ładownicach.

 

...jakie szczęście, że to tylko airsoft, i te pakiety nie ważą mu po kilogramie :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...