Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie to że nie chce szelek, po prostu nie wiem czy będą potrzebne :D nie chce przenosić niczego na udach, bo przerabiałem już noszenie gaziaka w płetwie i nie dziękuje :) może to wina chińskiej serpy, ale jakoś lepiej mi gdy mam ją na pasie.

Link to post
Share on other sites

z racji że dopiero zaczynam przygode z pasami mam pytanko: czy jak zawieszę na pasie z molle serpe z klamką, apteczkę, zrzutówke i 2x2 na magazynki do wytrzyma bez szelek czy będzie spadywało? mam mbssa i powoli braknie mi miejsca, więc zastanawiam się nad rozbudową o pas. na razie kaburę, apteczkę i zrzutową nosze na zwykłym pasie i daje rade, ale jak będzie wyglądało to przy pasie z molle?

 

Battle belt od Condora - mam i polecam.

Noszę bez szelek, na nim mam 3x fastmag z magami od emki, duże cargo poziome załadowane duperelami, które sporo ważą + worek zrzutowy. Podczepiałem też pod niego kaburę udową i było w zasadzie ok, ale osobiście jednak wolę nosić ją podpiętą do propperowskiego duty belta w spodniach.

Noszę go z RRVką, ale na krótkie wypady na sobotnią strzelankę daje radę też solo ;)

Jest wygodnie, w środku mam w nim pas LC3 i nie ma problemu z przesuwaniem się na boki czy spadaniem.

Sama jakość wykonania też bardzo fajna.

Edited by Afrati89
Link to post
Share on other sites

Gecko parę stron wcześniej pytał o nietelepiące się oporządzenie.

 

Otóż jestem posiadaczem takowego :D

 

Złożyłem sobie taki oto zestaw: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/660ed778b903330f.html

 

Plecak 1-day assault z 3 litrową hydracją, kamizelka heidrun od bombla(jest możliwość założenia jakiejś kopii SAPI), jakieś chinolskie ładownice i zrzutówka (ciutek za duża, ale nie przeszkadza mi to). Docelowo dojdzie jeszcze jakieś średnie cargo na lewy bok i radio pouch na system nośny oraz kabura kydexowa na klatkę piersiową. Na klatce piersiowej również znajduje sie duży panel administarcyjny zapinany na zamek- w środku elastyczne mocowania, na portfel, telefon, szybkoładowarkę czy fajki. Mieści sporo, kończy się w miejscu, w którym zaczynają się te chinolskie ładownice.

 

Z osobistych uwag- jak dla mnie oporządzenie to jest w stu procentach zadowalające. Miejsca jest aż nadto, a waga kompletu jest znikoma. Polecam każdemu kto lubi lekkie, nietelepiące się i pojemne oporządzenie.

Pozdro.

 

edit:

Geh, byłbym zapomniał wrzucić link do "źródła" w którym znalazłem kamizelkę.

 

http://www.nfm.no/HEIDRUN-chest-rig.html

 

Moja kopia różni sie tylko tym, że oprócz regulacji pasa na rzepach, ma jeszcze po jednym fastexie z każdej ze stron.

Link to post
Share on other sites

@shardack, nie biegam w tym bo to do CQC zestaw. I uwierz mi, kobiecych bioder nie mam :icon_wink: Dziwne że się trzyma prawda? Niektórzy mają zestaw do lasu i do cqb :icon_wink: Mi w tym jest dobrze, jak Ty biegasz w DB po lesie to już nie moja wina

 

1. shardac, nie "shardack". Względnie Paweł.

2. Sam mam ze trzy zestawy z rozróżnieniem zastosowania. Ale nie widzę związku. Jeśli nie biegasz, to idziesz szybciej. Jeśli nie idziesz szybciej, to od czasu do czasu skaczesz. Nie mogę uwierzyć, że przy takim obciążeniu to ani razu Ci się nie zsunęło.

3. DB?

Edited by shardac
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Cześć.

 

Ze względu na problemy plecowe przez kilka miesięcy jestem skazany na wyrzucenie balistyki z mojego życia. Stoję przed wyborem sprzętu niekoniecznie ultraprzyjaznego dla kręgosłupa, ale na pewno lżejszego niż balistyka z toną żelastwa. Chciałbym nosić w tym oto sprzęcie cargo, ze 3 ładownice po 2 magi do eMeczki jedna, IFAKa i radio. Fajnie jakby to w przyszłości do zielonej poszło (muszę w końcu zbudować sprzęt stricte do zielonej), więc miło by było jakbym mógł nosić z tym plecak. Balistyki do lasu nie chcę. Nie mówię też, że w/w sprzęt ma się rozbić o jedną platformę. Być może będzie więcej magów, wtedy podzielę sprzęt na linie. Pytanie czy noszenie oddzielnie pasa i chesta w zielonej ma sens.

 

No i tak podsumowując - chciałbym raczej uniknąć stricte czesta. Jeśli już, to coś noszonego trochę niżej (więc każde mini czesty na cyckach odpadają), tak jak LBT1961, może H-harness to dobra koncepcja, nie wiem. Co myślicie?

Link to post
Share on other sites

Ja tam mini chesty nosze na brzuchu, zaraz nad pasem. Zresztą wszystkie chesty nosze na brzuchu. Zasadnicze pytanie ile PALS to cargo i IFAK. Załóżmy, że 4+3, do tego 2 radio i 6 ładownice. Razem 15. Większość pasów to przyjmie. Jeśli jesteś odpowiednio spasiony będzie nawet wygodnie. To lekki set jest.

Link to post
Share on other sites

Witajcie,

mam do was pytanie dotyczące ładownic udowych.

Co sądzicie o tym wynalazku?

 

Generalnie chodzi o to, że za kamizelkę która nie będzie się pruła od samego patrzenia na nią, trzeba dać parę ładnych stówek, niestety aktualnie nie mogę sobie pozwolić na takie wydatki, więc szukam alternatywy.

 

W planie mam kupienie ładownicy udowej na magi do mp5 oraz na drugą nogę kabura na pistolet+magazynki czyli standard.

Do tego myślę nad jakimś pasem, na który przyczepię zrzut, jakiegoś poucha na kulki i różne duperele.

np ten:

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,494/Pas-taktyczny-PT-3

 

I jeszcze pytanie, czy szelki są niezbędne ?

Czy jeżeli założę na ten pas zrzut, pucha i może w przyszłości dodatkową ładownicę na magazynki to będzie mi on spadał bez szelek ?

Link to post
Share on other sites

1. Da się wyrwać za mniejszą kasę niż parę stówek używane chestriggi czy nawet PC. Poszukaj w komisie, na allegro, czy jebaju.

 

2. Generalnie z pasami to jest tak, że teoretycznie nie powinien się zsuwać, jeśli go mocno zapniesz, a mimo tego i tak mu się zdarza. W przypadku lekkiego obrzucenia go - ot, krótka z zapasem do niej i zrzut - nic się dziać nie powinno. Jeśli już zaczniesz dopinać - może zacząć spadać. Potęgują to wszelkiej maści panele czy kabury udowe.

Szelki jednak mają bardziej na celu stabilizację. W przypadku pasoszelek około 70 procent obciążenia winno iść na biodra, reszta - na szelki.

 

3. Pas PT-3 odradzam. Szeroki i niewygodny. Jeśli już się upierasz - to PT-2. Acz ja poszukałbym w podobnych pieniądzach pas modułowy z oddzielnym pasem - np. Thora PSTG.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

potrzebuję pasoszelek pod PC.

Wybór padł na:

http://pstacticalgear.istore.pl/pl/pasoszelki-thor-cqb.html

W związku z tym mam pytania ;)

1. Jaka jest ilość komórek pasa?

2. Czy jakiś inny, lepszy polecacie?

 

Pas będzie używany z kamizelką LOKI SF. Dotychczas korzystałem z pasoszelek Specops BPT-5, lecz są one za duże, zachodzą mi na tyłek, ograniczają możliwość siadania, podnoszenia wysoko nogi (w celu przejścia przez przeszkodę) oraz są za ciężkie. Pasoszelki Specops zostaną do zielonej.

Na pasie mam zamiar nosić przypięty zrzut, 2 ładownice na magi do broni głównej, 1 do pistoletu, jakieś cargo poziome z tyłu na szmelc, być może kaburę.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam zamiar kupić sobie jakiś pas taktyczny (z molle) i umieścić na nim nóż, ładownicę na 3 magazynki do AK, klamkę oraz ładownicę cargo. (na różne duperelki) Co sądzicie o tym pomyśle? Sprawdzi się? Sam pas, na nim szpej, bez żadnych szelek itp. Myślałem o pasie i ładownicach od krakmanów, wiem że na miwo są lepsze, ale droższe a nie bardzo mam ochotę wydawać 70zł na miwo, jak na kraku mogę podobne za 25 kupić. Czy są one znośne do użytkowania? (te od krakmanów)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...