Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgodzę się, mam pas miwo pt2 bez szelek, noszę go jako dodatek na MBSS. Sam pas mam zapięty bardzo mocno czyli klamra musi być solidna i noszony nisko. Obciążony jest od lewej dwiema pojedynczymi ładownicami na m4/16, dwiema na magazynki do Hi-capy, worek i 2 granaty do m203, z prawej ładownica do m4 i kabura z tworzywa noszona jako biodrowa i to jest według mnie max co można nosić. Każde większe cargo sprawiało, że pas latał jak chciał i mnie wkurzał. Pewnie szelki by rozwiązały kłopot ale nie są mi potrzebne skoro nie noszę cargo. Tak więc, Ombre pasa od ACM bym nie kupił, ale to twoja kasa i rób co chcesz.

Link to post
Share on other sites

Jeśli na pas bez szelek dasz duże cargo, które samo z siebie będzie latać, to pas też zacznie latać, ale na dobrym pasie dłużej może to wytrzymać, ale bez szelek wtedy i tak się nie obędzie. Kwestia między ACM a Miwo jest taka materiał, zresztą proponuję sprawdzić ile kosztuje cordura czy dobre klamry itp.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czytałem obydwa tematy dotyczące konfiguracji oporządzenia, ale nawet pomimo posiadania takiej wiedzy nie jestem pewien koncepcji którą stosuję, oraz co mógłbym zmienić na lepsze.

Miejsce stosowania, mount i las. Co mam czyli:

pas PT2 i od lewej podwójny kwadrat na magi do m4 a na nim 2 ładownice pojedyncze na magazynki do Hi-capy i granat dymny oraz zrzut, a po prawej hi-capa w kopii serpy przyczepiona taśmą 40-50mm do pasa, i ładownica na magazynek który ląduje w replice jak tylko zaczynają się działania asg.

 

Kopia mbss szyta podobno przez pstg nie wiem, kupiony jako używany. A na nim licząc od lewej ładownica na granat 40, na ligsticki, podwójny kwadrat, kwadrat na 4 magazynki, ładownica z klapką na jeden magazynek, ładownica na latarkę, małą ładownica mieszcząca kulki, deringera, 2 ładownice na granaty 40mm i kieszeń na radio, w miejscu admina, mała kieszeń od flye z taśmą kompresyjną, na notatnik komórkę itp pierdoły i ładownica na szybko ładowarkę. Z tyłu mini plecak szyty przez nieznanego mi krawca o pojemności około 8 litrów z miejscem na camelback i apteczka zrywana od miwo. W mbss są atrapy płyt sapi rozmiar S. Tego czego nie ma na zdjeciu to radia z PTT i bowmana.

Zapewne to ważne ale mam w pasie 82 a w klacie 90 i wzrost 170 więc jestem szczupłą i niską osobą.

Z tego co wyczytałem płyty nosi się z kamizelką mającą miękkie wkłady typu PACA, ponieważ istnieje wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia np żeber.

 

I tu się pojawia kłopot o ile taki set spokojnie wystarcza mi na jebanki, czy imprezy trwające około 24godzin, ale nie mam żadnego plecaka który by dobrze z takim zestawem działał i pozwalał brać udział w większych imprezach. Jedyne co posiadam to Wisport Reindeer 55, który dobrze mi służy do wypadów do lasu czy nad morze, ale przez wzgląd na swój system nośny dosyć odstaje i wydaje mi się wysoki gdy go zakładam na kamizelkę, bo robią mi się 2 comford pady jeden w niej a drugi w plecaku i przeszkadza w odchylaniu głowy do tyłu w hełmie. Więc miałbym pytanie czy ktoś ma pomysł na plecak o pojemności max 40 litrów, aby zmieścić śpiwór i potrzebne graty, oraz podpiąć z dołu np karimatę czy norkę i aby nie wystawał za bardo do góry i nie przeszkadzał w spoglądaniu w górę. Oraz pytanie numer 2 dotyczy pasa, chciałbym go zmienić na model z pianką i mam do wyboru tylko właściwie jak przeglądałem, PSTG i Aries Outdoor i nie jestem pewien który brać, składałbym się raczej do modelu od PSTG ponieważ sądzę, że nie dam nic więcej co jest na pasie więc model od AO byłbym zbyt rozbudowany a chciałbym poprawić komfort noszenia takiego pasa przez fakt, że jestem dosyć kościsty. Jakie macie sugestie?

Zdjęcie poglądowe:

dsc0037zk.jpg

Link to post
Share on other sites

Odnośnie plecak. masz dobry plecak. Po prostu noszenie plecaka na balistyce nie jest wygodne i tyle :)

Masz dwa wyjścia.

Pierwsze to zmienić kamizelkę na coś z cummerbundem uzyskując nieco przestrzeni montażowej i wywalić pas by pas biodrowy plecaka normalnie działał. Dodatkowo wywal hełm w działaniach leśnych. Tzn. weź, lecz przytroczony do plecaka. W marszu używaj czapki/boonie.

Drugie wymaga całkowitej zmiany koncepcji. Po prostu trzeba założyć, że to co jest na prawdę potrzebne to amunicja, komunikacja i woda. To na front kamizelki. Reszta do plecak. Krótka na pas do spodni. Cztery magi do głównej (szybko dostępne), dwa granty, mag do krótkiej, radio, ptt, rura camela. Tyle na froncie wystarczy. Zmieścisz. Z hełmem jak wyżej.

Innymi słowy w mojej opinii szkoda kasy. masz tyle szpeju, że złożysz w pełni funkcjonalny set. Oczywiście pozostaje kwestia treningowa, dotycząca nowego ułożenia, ale to już zagadnienie dla ciebie.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Wukasz za sugestię.

W takim wypadku, będę kombinował z odpowiednim ułożeniem plecaka i nie noszeniem hełmu. A w przypadku noszenia takiego plecaka będę stosował kaburę i worek zrzutowy przyczepiony do pasa od spodni. Kabura będzie noszona jeszcze trochę wyże, ale to dopiero jak dorwę jakąś wyrzynarkę i zmodyfikuję płetwę. Czyli na czas noszenie plecaka z MBSS znika wszystko co jest na plecach i ląduje wisport, a na przednim panelu nie będę niczego modyfikował.

Czyli pozostają jeszcze 2 pytania na które chciałbym uzyskać odpowiedź.

1. Pod mbss nosi się kamizelki z wkładami miękkimi jak np PACA?

2. Chcę zmienić pas pt2 dlatego, że jestem szczupły i czasem obija mi to wszystko kość. Jak dokładnie się przyjrzałem to PSTG odpada, co ma za cienką piankę zostaje tylko Aries i Currahee, wdług was który pas będzie miał grubszą piankę. Oczywiście o ile AO wygra to i tak będzie musiał być modyfikowany czyli aby był prosty i nie miał tych 3 rzędów palsów na tyłku.

Link to post
Share on other sites

O ile ktoś go widzi to tłumaczę się przeważnie, że to mojej dziewczyny pistolecik. Ale muszę przyznać, że tak samo jak granatnik jest przez większość czasu bezużyteczny bo nie ma warunków na jego użycie dystans teren itp. To m203 jak i deringer są zabójczo skuteczne jeśli tylko trafię na odpowiednie warunki na polu walki ASG i gwarantuję, że jak ktoś z niego oberwie to będzie nieźle zdziwiony.

 

Akurat ja mam atrapy SAPI wykonane przez osobę która je robi na allego, gdzieś na wsmag jest temat o jego wyrobach które ważą tyle co oryginały, a wątpię aby był sens kupować inne atrapy, które będą wydmuszkami, a potem kombinować jak je dociążyć. Wolę kupić PACA bo przy okazji chroni też w pewnym stopni boki.

Link to post
Share on other sites

Bo to wygodne jest. Szybkie, gumki się nie pętają, nie zahaczają o wystające części, jeśli magazynek je ma. Problem powstaje, jeśli magazynek jest krótszy niż magazynek pod który powstała ładownica, a tak jest w wypadku airsoftowych magów. Po prostu klapa jest za długa. Co prawda wiedzę to czerpię z dwóch czestów z podobnymi zamknięciami a nie tego panelu. Dodatkowo dla mnie ładownica ta jest nieco za głęboka nawet przy magach do ostrej. Mało miejsca na dobre uchwycenie magazynka.

Link to post
Share on other sites

No to chyba se dwa takie kupię i zamontuję na cheście, bo taka jest koncepcja.

 

Mam magpule przy magazynkach, więc nie powinno być problemów z wyciąganiem. Jak będą, to wypcham czymś ładownice od wewnątrz

 

Da się dostać taniej niż te 40 zł za używane w forcie?

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

No to chyba se dwa takie kupię i zamontuję na cheście, bo taka jest koncepcja.

 

Mam magpule przy magazynkach, więc nie powinno być problemów z wyciąganiem. Jak będą, to wypcham czymś ładownice od wewnątrz

 

Da się dostać taniej niż te 40 zł za używane w forcie?

 

Czasem na allegro taniej chodzą, zależy jak bardzo Ci się spieszy. Aczkolwiek, 30-40 zł to i tak normalna cena.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...