Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie :)

 

Mam nadzieję, że nie było podobnego pytania tutaj, bo nie miałem za bardzo czasu, żeby cały temat przeglądnąć :/

 

Przechodząc do sedna- gram głównie w lesie(2-4 godz. wypady), ale CQB też się miejscami zdarza...

 

1.Czy kamizelka Ciras Maritime od Flyye dałaby radę w obu przypadkach, czy jednak powinienem osobne oporządzenie do CQB i do lasu ogarnąć?

 

2. Czy gdybym zaczął brać udział w mil-simach to czy kupując odp. ladownice/ camelbacki dałbym radę dobrze się oporządzić?

 

Paru maniaków odpowiedziało na głównej stronie o oporządzeniu, ale admin zamknął wątek-pytam tutaj :)

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Michał :)

Link to post
Share on other sites

Wracając do pytania „Sarnuch”-a –na tym zdjęciu „pan HALEY” używa ładownic

firmy High Speed Gear. Model TACO : Double Decker TACO i Pistol TACO.

 

http://www.highspeedgearinc.com/proddetail.php?prod=HSG-DDT&cat=34

http://www.highspeedgearinc.com/proddetail.php?prod=HSG-PTACO&cat=34

 

Pas, wydaje mi że tej samej firmy. Tyle jeśli chodzi o “orginałki”.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W końcu udało mi się zmajstrować kamizelkę tak by nie bawić się w przeplatanie ładownic za każdym razem jak chce mieć inną replikę.

BEHOLD!

RRV pod m249 / mp7 :F

 

wX0DeMV.jpg

 

 

 

Na Bornym wyjdzie w praniu jak głupi był to pomysł :D

Link to post
Share on other sites

Witam

Zwracam się z prośbą do was forumowiczów o pomoc, gdyż w związku ze zbliżającym się sezonem letnim postanowiłem zakupić nowy pas lub pasoszelki, jednak nie mam pomysłu na to co by pasowało.

 

Dlaczego pas?

Mój podstawowy problem z doborem oporządzenia polega na tym, iż potrafię się skrajnie przegrzać nawet w bryt`o`riggu, czy nawet Mesh Hydration Vest Condora, tak więc według mnie im mniej tym lepiej.

 

Czego próbowałem?

Testowałem rozwiązanie MIWO - pas PT-3 z szelkami, jednak te ostatnie miały tendencję do "rozjeżdżania się", przez co musiałem stosować pas bez szelek, a to lipa.

 

Czego oczekuję?

Konstrukcji ogólnie podobnej do pasów PT-2/PT-3 MIWO.

W miarę możliwości z szelkami trzymającymi się kupy.

Wymagane miejsce dla: Radia, ładownicy 2x2 MP5 (szerokość +/- jak bęben do RPK), worka zrzutowego

Mile widziany kolor czarny

 

Fundusz nie-aż-tak-ograniczony.

Link to post
Share on other sites

Witam, ponieważ odszedłem od dłuższych wypadów na rzecz krótkich yebanek zmieniłem całkowicie koncepcję oporządzenia, potrzebuję czegoś maksymalnie lekkiego - fajnie by było kdyby kontraktowego (to już takie moje zboczenie).

 

Co potrzebuję:

ładownice na 8 magów do m4,

2 manierki/ 1 camel,

kabura do m9,

jakaś ładownica uniwersalna/butt pack na pierdoły typu gaz, kulki,

ładownica na radio.

 

budżet to powiedzmy 500zł, jeśli warto może zostać zwiększony choć oczywiście jeśli wyjdzie mniej to dla mnie na plus

 

Póki co myślałem, o pasoszelkach i to na jakiś ich model panie mój wybór... tylko wlaśnie, nie wiem co wybrać, na rynku jest tego od groma a ja nigdy nic takiego na sobie nie miałem (całe życie w IBA). Co sądzicie o oporządzeniu ALICE? Wiem, że już passe, wiem, że nie wpieprzę tam za dużo ładownic ale jak na moje potrzeby pas lc-2 + szelki Y i na nnich ładownice powinno wystrczyć. Zastanawia mnie tylko jak z komforem noszenia tego nota bene sprzętu starszego niż średnia na forum :D. Styknie na 4-5h strzelanki i raz do roku jakieś 24h? Czy raczej poleci do kosza jako przeżytek minionej epoki oporządzenia?

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Na strzelanki 4-5h optymalny byłby lekki chestrig na magazynki, cargo, radio, camel na plecy i do tego jakaś szczątkowa 1sza linia w postaci riggers belta z kaburą. Albo kaburę dać na chesta, jak Tobie wygodniej. Poleciłbym coś modułowego typu LBT 2586 lub jakąś bardziej rozwiniętą konstrukcję typu RRV/RACK. A jak będziesz chciał iść na 24h to weźmiesz do jakiś plecak. Wg mnie pasoszelki to przesada na takich spotkaniach, one się właśnie nadają do noszenia dużej ilości rzeczy przez długi czas, a nie na niedzielne jebanki. Chestrig byłby dobry, bo jest lekki, zapewnia szybki dostęp do wszystkiego itd.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

RACK jak dla mnie jest za duży, sam będę swojego skracał z 20 do 14 komórek PALS. Na takim prostym chestrigu spokojnie wejdzie 8 magów, 2x cargo na pierdoły, ładownice do krótkiej i ładownica na radio. Do tego camel na plecy i kabura na pas.

Link to post
Share on other sites

Pas od LC-2 z handmade comfortem, wszystkie ładownice kupisz na allegro na magi, manierki, camela dorwiesz za 150 zł max jakiś 3L, do tego kabura bianchi M12 na M9, nadupnik na graty, na radio starczy kompasówka z wyciętym miejscem na antenę. Ewentualnie możesz zrobić szelki zamiast Y dać od LBV (meeeeeeega zwiększy komfort). Wyniesie Cię to max 300-350 zł, a będziesz wyglądał lepiej niż nie jeden zwykły asgejek. Gadanie że szelki tylko do noszenia rzeczy to bzdura. Nie ma nic lepszego niż pasoszelki do lasu, czest jest fajny; ale jak nosisz na nim z 3-4 kg to momentalnie się zwija w dół. Wybieraj co wolisz

Link to post
Share on other sites

Na ALICE da się wygodnie przenosić (będąc szczupłą osobą i używając zwykłego comfortpada) i sensownie 20 magazynków, nadupnik, 2 manierki, radio, nóż i IFAKa. Testowałem, teraz noszę 16 magów, bo więcej nie potrzeba. Także opinia o tym, jakoby był to sprzęt, którego nie da się rozbudować jest nieprawdziwa. To tak odnośnie kilku postów wyżej.

Link to post
Share on other sites

Witam, ze względu na braki sprzętowe nie mogę obecnie zrobić zdjęć, jednak spróbuje opisać swój problem.

Otóż mam zrobionego przez PSTG Heidruna. Dodałem z przodu shingle 4x1 Miwo, do tego z mojej prawej jest małe cargo, a po lewej radio (Midland G7XT z dorobionym Swimmerem i PTT). Problemem dla mnie obecnie staje się antena radia, która wbija mi się w bok, czy ktoś ma jakies pomysł na to co można począć z tym problemem?

Doszedłem do szeregu rozwiązań, które od razu spaliły na panewce.

1) Plecy- nie da rady, plecy muszą być wolne by móc nosić plecaki do 65l.

2) Pas ten sam problem co z lewej panelu piersiowego, bo antena będzie wbijać się w ten sam bok.

Edited by Filip7370
Link to post
Share on other sites

Na ALICE da się wygodnie przenosić (będąc szczupłą osobą i używając zwykłego comfortpada) i sensownie 20 magazynków, nadupnik, 2 manierki, radio, nóż i IFAKa. Testowałem, teraz noszę 16 magów, bo więcej nie potrzeba. Także opinia o tym, jakoby był to sprzęt, którego nie da się rozbudować jest nieprawdziwa. To tak odnośnie kilku postów wyżej.

Na samym pasie (oprócz radia, noża i ifaka)?

Ja mam w pasie max 95 cm, mieszczę 2 manierki, pokrowiec na manierkę 2 qt zamiast nadupnika, 4 ładowice (albo 3 i kaburę) i 2 kompasówki (te już na brzuchu, ale są za małe żeby przeszkadzać).

Ma upartego dołożyłbym jeszcze dwie ładownice na magazynki, ale przy leżeniu wbijałyby się w brzuch a to i tak jedna za mało na 20 magów.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Obróć radio tak by antena była z przodu.

Antena jest stała i częścią radia, ale poradziłem sobie.

 

Dać radio na szelkę albo na panel piersiowy? Przecież to niewielki sprzęt, nie powinien Ci sprawiać problemów.

 

Chyba, że ja jakoś nie ogarniam teraz problemu.

W pewnym razie tak jak powiedziałeś dałem radio między cargo a magazynki.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...