Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dread

Użytkownik
  • Content Count

    1,483
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dread

  1. Szczegółami - kolby, okładziny itp.
  2. Serwis. Nie kombinuj, bo zepsujesz. Jakbyś chciał naprawiać, to trzeba rozebrać całość, a tego jak na razie Tobie nie polecam.
  3. Będzie pasować, choć może być troszkę szlifowania, jak to z chinami bywa.
  4. Pod warunkiem, że mamy kasę, a nie mamy jeszcze Cymy :) Jak już mamy, to trzeba przecież coś z nią zrobić.
  5. A tam, nielogiczne. Cymę 028 opłaca się tuningować, ale nie opłaca się ładować w nią absurdalnej kasy. Tuning przede wszystkim powinien polegać na wymianie korpusu na metalowy i plastików na drewienka. Jak się ma głowę na karku, to w takiej operacji nie utopimy znacznej gotówki. Pozostałe rzeczy, które trzeba by było wykonać, to zmiana gumy i baterii, uszczelnienia, w ostateczności wymiana okablowania. Tuningi mocowe są nieopłacalne, bo za kasę włożoną w tuning można sobie kupić kałacha od Boyi.
  6. Zwykła i Mini jest taka sama. I da się zamontować, ale jest to cholernie ciężkie. Wiem, bo robię.
  7. Nie warto. Repliki godne polecenia to: cm.028 cm.037 cm.028u cm.028c cm.031 cm.031b Ewentualnie, jak masz 400zł plus 20zł, to dołóż sobie trochę i kup to: http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/rk-01w-real_wood_boyi-2637.html Albo innego kałacha z serii RK. Rewelacyjnie wykonane, bebechy też solidne.
  8. Dread

    Kolba

    Jak dla mnie możesz sobie wstawić nawet drewnianą, składaną na górę. Rób tak, jak Tobie pasuje.
  9. Yunker. Rosyjska wiatrówka robiona przez Izmasz (ruskie zakłady zbrojeniowe) z tych samych części co prawdziwe kałachy służąca bardziej do tego, żeby się nią podniecać, niż strzelać :) Strzela to śrutem 4,45, ale były też wersje konwertowane na kulki 6mm. http://www.izhmash.ru/eng/product/yunker2.shtml
  10. Tak jak w prawdziwku możesz demontować rurę gazową, łoże i dekiel. Suwadło wygląda zupełnie inaczej, ale zasada jest podobna - wysuwasz do tyłu, żeby wyjąć. Jeśli chcesz mieć replikę, żeby ją rozkładać, to szukaj Yunkra :)
  11. A nie łaska nie pisać, jak się nie chce pomóc? :P Body plasticzane znajdziesz na allegro, albo w komisach, średnio 30-50zł. Body z metalu chodzi w cenach między 100 a 300zł, gdzie w tych droższych częściej płaci się za markę niż za jakość. Musisz szukać body, które ma z tyłu wystający dzyndzel do mocowania kolby.
  12. Dread

    CM.041B

    Kolego, daj sobie spokój, przecież widzisz, że ten dział nie służy pomocy, tylko do tego, żeby jechać po zielonych...
  13. Dread

    Sprzedam M4

    Ludzie nie żyją po 962 lata. Chyba, że urodził się w 962 roku, ale 1049 lat to tym bardziej dożyć się nie da, chyba, że jest się dębem.
  14. Dread

    custom mg34

    Takie rury wykonuje się z rur drucianych (coś jak bardzo gęsta sprężyna) o średnicy wewnętrznej pozwalającej spokojnie przelatywać kulkom. Idziesz do sklepu, prosisz o rurkę drucianą (chyba są stosowane do zabezpieczania kabli i rurek z cieczami), wybierasz taką, gdzie średnica wewnętrzna najbardziej przypomina 7mm i słup kulek swobodnie się przesuwa.
  15. Ale i tak Boyi z serii RK niezawodnością, spasowaniem i konstrukcją stoi wyżej od Cymek 031. Co innego nowe Cymy, które nie mają sobie równych.
  16. Dread

    Beryl

    W nowej Cymie w grę wchodzi dremel i wiertarka :)
  17. Dread

    Beryl

    Było na allegro kiedyś za 120zł. Pozostaje zamawiać z łucznika, albo zrobić swoje na bazie okucia od repliki. I napisz potem do mnie pw, to może dorzucę się do zamówienia. Lakierowanie proszkowe. Spreje i oksydy zejdą, poza tym Beryl nie był oksydowany, więc nie będzie to wyglądać ładnie :)
  18. Dread

    Beryl

    Bo to tajemnica, która pozwala zbijać kokosy :) A serio - trzeba wymontować całą obsadę kolby, następnie dremelkiem i pilniczkiem wydłubać ją tak, żeby tylna ścianka kolby beryla bez oporów przylegała do ścianki obsady. Wiercisz obie naraz i skręcasz mocno śrubą. Jeśli obsada kolby była stalowa, to wystarczy podkładka, jak znalowa, to potrzeba będzie jeszcze z drugiej strony ("od strony gearboxa") wstawić kawałek blaszki, tylko potem trzeba pilnować, ze by nie blokowała płytki selektora. Jak już masz skręcone obie rzeczy, to możesz montować w body. Trzeba będzie wcześniej zaspawać stare dz
  19. Dread

    KAC-16

    To kup sobie ICS'a.
  20. Podaj link, bo nie widzę.
  21. Dread

    Czołg

    Jak się maźnie karton kilkoma warstwami farby, to deszcz go nie zmyje.
  22. Składałem kiedyś replikę z części i powiem tyle, że lepiej jest kupić gotową replikę i potem modyfikować. Z reguły jest tak, że składanie się wlecze w nieskończoność, bo brakuje jakiegoś pina, ustalacza, drobnej części, czy czegoś podobnego. A jak chcesz kupić tę część, to z reguły kosztuje 50zł za kawałek blaszki, czy plastiku. Jak już, to lepiej wziąć nawet plasticzaną replikę i wymieniać wszystko po kawałku.
  23. Dread

    Beryl

    Wsadź między podstawę szczerbiny a body na wysokości kołka ustalającego lufę kawałek blaszki o grubości odpowiadającej szerokości luzu.
×
×
  • Create New...