Dread
Użytkownik-
Content Count
1,483 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Dread
-
Szczegółami - kolby, okładziny itp.
-
Serwis. Nie kombinuj, bo zepsujesz. Jakbyś chciał naprawiać, to trzeba rozebrać całość, a tego jak na razie Tobie nie polecam.
-
Będzie pasować, choć może być troszkę szlifowania, jak to z chinami bywa.
-
Pod warunkiem, że mamy kasę, a nie mamy jeszcze Cymy :) Jak już mamy, to trzeba przecież coś z nią zrobić.
-
A tam, nielogiczne. Cymę 028 opłaca się tuningować, ale nie opłaca się ładować w nią absurdalnej kasy. Tuning przede wszystkim powinien polegać na wymianie korpusu na metalowy i plastików na drewienka. Jak się ma głowę na karku, to w takiej operacji nie utopimy znacznej gotówki. Pozostałe rzeczy, które trzeba by było wykonać, to zmiana gumy i baterii, uszczelnienia, w ostateczności wymiana okablowania. Tuningi mocowe są nieopłacalne, bo za kasę włożoną w tuning można sobie kupić kałacha od Boyi.
-
Zwykła i Mini jest taka sama. I da się zamontować, ale jest to cholernie ciężkie. Wiem, bo robię.
-
Nie warto. Repliki godne polecenia to: cm.028 cm.037 cm.028u cm.028c cm.031 cm.031b Ewentualnie, jak masz 400zł plus 20zł, to dołóż sobie trochę i kup to: http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/rk-01w-real_wood_boyi-2637.html Albo innego kałacha z serii RK. Rewelacyjnie wykonane, bebechy też solidne.
-
Jak dla mnie możesz sobie wstawić nawet drewnianą, składaną na górę. Rób tak, jak Tobie pasuje.
-
Yunker. Rosyjska wiatrówka robiona przez Izmasz (ruskie zakłady zbrojeniowe) z tych samych części co prawdziwe kałachy służąca bardziej do tego, żeby się nią podniecać, niż strzelać :) Strzela to śrutem 4,45, ale były też wersje konwertowane na kulki 6mm. http://www.izhmash.ru/eng/product/yunker2.shtml
-
Tak jak w prawdziwku możesz demontować rurę gazową, łoże i dekiel. Suwadło wygląda zupełnie inaczej, ale zasada jest podobna - wysuwasz do tyłu, żeby wyjąć. Jeśli chcesz mieć replikę, żeby ją rozkładać, to szukaj Yunkra :)
-
A nie łaska nie pisać, jak się nie chce pomóc? :P Body plasticzane znajdziesz na allegro, albo w komisach, średnio 30-50zł. Body z metalu chodzi w cenach między 100 a 300zł, gdzie w tych droższych częściej płaci się za markę niż za jakość. Musisz szukać body, które ma z tyłu wystający dzyndzel do mocowania kolby.
-
Kolego, daj sobie spokój, przecież widzisz, że ten dział nie służy pomocy, tylko do tego, żeby jechać po zielonych...
-
Ludzie nie żyją po 962 lata. Chyba, że urodził się w 962 roku, ale 1049 lat to tym bardziej dożyć się nie da, chyba, że jest się dębem.
-
Takie rury wykonuje się z rur drucianych (coś jak bardzo gęsta sprężyna) o średnicy wewnętrznej pozwalającej spokojnie przelatywać kulkom. Idziesz do sklepu, prosisz o rurkę drucianą (chyba są stosowane do zabezpieczania kabli i rurek z cieczami), wybierasz taką, gdzie średnica wewnętrzna najbardziej przypomina 7mm i słup kulek swobodnie się przesuwa.
-
Ale i tak Boyi z serii RK niezawodnością, spasowaniem i konstrukcją stoi wyżej od Cymek 031. Co innego nowe Cymy, które nie mają sobie równych.
-
W nowej Cymie w grę wchodzi dremel i wiertarka :)
-
Problem z dolnym body do M4A1 Universal version od ICS'a
Dread replied to Ghost123's topic in Repliki elektryczne
Pretensje miej do sprzedawcy, a nie do ICS'a. -
Było na allegro kiedyś za 120zł. Pozostaje zamawiać z łucznika, albo zrobić swoje na bazie okucia od repliki. I napisz potem do mnie pw, to może dorzucę się do zamówienia. Lakierowanie proszkowe. Spreje i oksydy zejdą, poza tym Beryl nie był oksydowany, więc nie będzie to wyglądać ładnie :)
-
Bo to tajemnica, która pozwala zbijać kokosy :) A serio - trzeba wymontować całą obsadę kolby, następnie dremelkiem i pilniczkiem wydłubać ją tak, żeby tylna ścianka kolby beryla bez oporów przylegała do ścianki obsady. Wiercisz obie naraz i skręcasz mocno śrubą. Jeśli obsada kolby była stalowa, to wystarczy podkładka, jak znalowa, to potrzeba będzie jeszcze z drugiej strony ("od strony gearboxa") wstawić kawałek blaszki, tylko potem trzeba pilnować, ze by nie blokowała płytki selektora. Jak już masz skręcone obie rzeczy, to możesz montować w body. Trzeba będzie wcześniej zaspawać stare dz
-
Podaj link, bo nie widzę.
-
Jak się maźnie karton kilkoma warstwami farby, to deszcz go nie zmyje.
-
Składałem kiedyś replikę z części i powiem tyle, że lepiej jest kupić gotową replikę i potem modyfikować. Z reguły jest tak, że składanie się wlecze w nieskończoność, bo brakuje jakiegoś pina, ustalacza, drobnej części, czy czegoś podobnego. A jak chcesz kupić tę część, to z reguły kosztuje 50zł za kawałek blaszki, czy plastiku. Jak już, to lepiej wziąć nawet plasticzaną replikę i wymieniać wszystko po kawałku.
-
Wsadź między podstawę szczerbiny a body na wysokości kołka ustalającego lufę kawałek blaszki o grubości odpowiadającej szerokości luzu.