Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dread

Użytkownik
  • Content Count

    1,483
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dread

  1. Tego samego producenta, co Maza94 w drugim poście wrzucił link. Chłopaki z Rosji, oprócz VSS (WSS) zrobili jeszcze SR3 i AS VAL (Wała). W planach mają Grozę, PKM i VSK-94 (WSK-94) wraz z pochodnymi opartymi o tę samą komorę zamkową. Natomiast 50 sztuk, to miało wyjść od firmy JTG (Jack the Gunsmith), ale finalny produkt był mniej niż mierny, a jakością przypominał PKM od HAG (wielu uważało, że JTG to kolejne wcielenie HAG).
  2. http://s1.postimage.org/k8btuo491/001.jpg - obrazek z poprzedniego posta, bo gdzieś go wcięło.
  3. Dobra, ale my tu sobie gadu gadu, a karawana jedzie dalej :) Komora zamkowa repliki obecnie dużo lepiej trzyma wymiary oryginału, w tym celu też zmniejszyłem obrys chwytu przedniego. Magazynek czeka jeszcze sporo kosmetyki, ale już na tym etapie podaje kulki. Dzyndzel do zwalniania magazynka zrobił się troszkę krótki, więc będę musiał dospawać kawałek blaszki.
  4. Do trumny, to mówiła, że zapędzi nas "czarna woda", czyli coca cola ;)
  5. Nie sądzę. "B" z cyrylicy w języku polskim transliteruje się na "V", a dopiero czyta się jako "W". Litera "V" od wieków występuje w polskim alfabecie i nigdy nie została z niego wykreślona. Podobną transliterację stosują Czesi, Ukraińcy, Białorusini, Rosjanie, czy Chorwaci - to tak tylko napominam, zanim ktoś mi wyskoczy z "żyjemy w kręgu kultury słowiańskiej". Kolba nie jest przymocowana do body, bo się okazało, że źle robiłem body, nie trzymało wymiarów, choć mogło. Całe szczęście po założeniu tematu dostałem PW z dokładnymi wymiarami i od wczoraj poprawiam projekt. Kolba będzie m
  6. Wtedy nie mógłbym liczyć na cenne sugestie forumowiczów :) Rozwija projekt jest łatwiej, niż naprawiać i poprawiać już zrobione. WMASG jest często czytany przez maniaków z innych krajów, a oni wpisują "VSS Vintorez" w wyszukiwarki, więc zrobiłem ukłon w ich stronę.
  7. Widziałem, znam :) Chłopaki są w o tyle lepszej sytuacji, że mają dostęp do ostrego VSS i łatwiej jest im zwymiarować części. U mnie, w związku z tym, że replika nie będzie w 100% trzymać wymiarów oryginału bateria wejdzie pod dekiel i nie trzeba będzie zanadto kombinować. W moim projekcie bardziej chodzi o zrobienie czegoś z Cymy, tak, by miało ręce i nogi, żeby nie był to kolejny kałach z magiem od bety, magwellem i kolbą od SWD. Acha, zanim ktoś zapyta - magazynek na zdjęciu to tylko połówka, a to czerwone to nabój od szotgana - najprostszy sposób na zrobienie taniego magazynka na 30 st
  8. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie zrobienie repliki Vintoreza, która będzie bardziej przypominać karabin, niż AK z kolbą od "Dragunowa" od JG i rurą od odkurzacza. Replika oparta jest o korpus od CM028 ze składaną kolbą, przy czym z oryginalnego korpusu niewiele zostało. Z resztą sami obczajcie. Zdjęcie przedstawia wczesne stadium prac, części są tyko przyłożone do siebie, a rura z kartonu jest tylko dla zachowania proporcji (tłumik "toczy się"). Zapraszam do dzielenia się swoimi przeżyciami z VSS.
  9. Babcia mówiła, że czarny pasuje do wszystkiego. A czym Ty się przejmujesz? W airsofcie chodzi o to, żeby strzelać, a nie, żeby bawić się w chowanego w krzakach i "kasować leszczy" przy pomocy uber pro wyciszonej repliki, której nawet sam strzelający nie słyszy.
  10. Tu też się zdeka mylisz. Karabiny z rodziny AK są wykorzystywane jako snajpy (czy "parasnajpy") i nie mam tu na myśli licznych modyfikacji, jak Zastava M76, czy M91, rumuńskich PSL, czy usnajperzonych wersji Galila, ale nawet "zwykłe" AK były wykorzystywane w tym celu. Wersji z lunetą używali Niemcy z NRD, były wykorzystywane w Jugosławii, a często i w polskiej policji można spotkać snajpera, który z braku laku łata "lukę ogniową" przy pomocy AKMS. Tak więc nie ma co się bać, można śmiało tuningować kałasza na snajpę. :)
  11. Jak kto woli, to jest airsoft. Możesz sobie nawet do tego granatnik podczepić, pomalować na różowo, a na koniec dołożyć jeszcze magazynek pudełkowy z zasilaniem z taśmy. Nikt Ci nie zabroni.
  12. Co nie przeszkadza zrobić z tego czegoś parasnajpę. O gearboxie v3 mówiłem w kontekście przerabiania AK.
  13. W rzeczywistości, czy w airsofcie? W airsofcie, jak uprzesz się i masz odpowiednio dużo kasy i chęci, to nawet z MP5 zrobisz parasnajpę. Tym bardziej, że gearbox v3 tuninguje się aż miło. Natomiast w rzeczywistości karabiny z rodziny AK również były i są wykorzystywane jako karabiny snajperskie.
  14. Dread

    Beryl

    Droga długa, ale i kierunek dobry :) Rozwiązałeś już kwestię adaptera, żeby pasowały magazynki od M i AK jednocześnie?
  15. Dread

    Beryl

    Sop-Pel mówił o kompletnej za około 3 stówy. Cena składanej może być taka, dlatego, że produkcja jest pewnie nastawiona na teleskopy, a zwykłą trzeba robić po godzinach :)
  16. Dread

    Bren

    No, ale my się bawimy w airsoft, a tu nie chodzi o to, żeby strzelać, tylko żeby się bronią napawać :)
  17. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy. Body jest przedłużone z przodu, ale podcięte z tyłu (jak będę kładł blachę, to zostanie zrekonstruowane). Lufa to kawał rury 16 mm. "Przednie body" od Cymy zostało podcięte, żeby wpasować metalową podstawę szczerbinki od APSa. Kolano gazowe wziąłem z Cymy 048, podobnie jak dwie rury gazowe połączone w jedną (w środku rur jest gruba śruba, która trzyma je w całości, a z zewnątrz zaszpachlowałem poxipolem). Podstawa muszki z APSa, ale jeszcze będę ją musiał przeciąć, bo w PSL obsada bagnetu jest trochę dalej na lufie. Nakładka powstała z kawałka drewna poddane
  18. W temacie blachy półmilimetrowej, to da się, ale nie bez problemów, a mianowicie za każdym razem to wytłoczenie trzymające magazynek wychodzi mi krzywo. To znaczy wszystko jest fajnie i ładnie, ale troszkę chropowato na powierzchni i po malowaniu nie wygląda to profesjonalnie.
  19. Ale kolo dłubał w "broni alarmowej" :) Teoretycznie podpadał pod ustawę, w praktyce musiałby natrafić na naprawdę zawziętego prokuratora, żeby dostać więcej, niż szkodliwą znikomość. Wedle polskiego prawa pistolet izbowy na naboje floberta o energii 14J jest bronią palną dostępną jedynie na zezwolenie. Kryterium energetyczne odnosi się jedynie do wiatrówek (czyli "broni pneumatycznej o energii poniżej"), a straszak wiatrówką nie jest, chyba, że ma się tyle samozaparcia i wpływów co Kolter, który zdołał udowodnić co innego w przypadku wspomnianych Keseru i Zoraki. Czego wcale nie
  20. Dread

    Beryl

    Jak mniemam roznitowanie obsady lufy i ponowne, poprawne jej zamocowanie nie rozwiąże problemu? Oś jest skośna względem prawidłowego ułożenia, czy po prostu przesunięta? Bo jak to drugie, to może pomóc wytoczenie na nowo lufy, ale tak, żeby przelot miał minimalny mimośród, który zniweluje przesunięcie. Tylko nie wiem, czy w tym wypadku gra jest warta świeczki.
  21. Dread

    AK

    Zależy. Cyma ma lepszy gearbox, a Boyi jest zdecydowanie lepiej wykonane zewnętrznie, z większą dbałością o detale. APS ma byle jaki gearbox i jest beznadziejnie wykonany zewnętrznie.
  22. Dread

    AK

    Jak chcesz mieć coś podobnego, a tańszego i lepszego, to od około 540zł masz RK06 od Boyi, który będzie lepszy (i tańszy) od tego APSa. A jak masz zasób kasy, to skuś się jednak na Cymę.
  23. Nie odkręca się milimetrowy imbus, czy cały gwintowany element? Jak imbus, to albo użyj innego zestawu imbusów, bo możesz mieć metrowe, a wkręcony jest calowy, przez co wydaje się bardzo podobny a nie jest i dlatego się nie kręci, albo faktycznie rozwierć. Jeśli jednak chodzi o przejściówkę, to też zrób jak kolega radzi - w szmatę i kręć, tylko pamiętaj, że trzeba kręcić w drugą stronę, bo gwint na lufie jest lewostronny :)
  24. Nie będzie. Ma inny "klocek" wchodzący w korpus i inaczej jest wyprofilowany z przodu. I od razu odpowiem - nie, nie da się tego przerobić, chyba, że doklejając kawałek drewna i dłubiąc wszystko od nowa.
  25. Dread

    Beryl

    Problem osi lufy dotyczy bardziej korpusu, czy lufy zewnętrznej?
×
×
  • Create New...