Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dread

Użytkownik
  • Content Count

    1,483
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dread

  1. Ja też myślę, że wiedziałem co robię :) Ale ten numer seryjny i tak zniknie, bo wyszedł mi odrobinę za wysoki i montaż lunety go zasłania.
  2. Wolno idzie, bo od tygodnia męczę blachę 1mm i tłoczę z niej pokrywkę z prawdziwego zdarzenia (tłoczenie 1mm to nie to samo, co 0,25mm z której jest wykonana obecna pokrywa). Co do tłumika - zrobi to nawet mechanik samochodowy na tokarce za flaszkę plus koszt materiałów. Potrzebna będzie rura o odpowiedniej średnicy, podstawa szczerbinki i muszka, najlepiej ze stalowego boja, chyba, że umiesz lutować znal (znal do znalu to nie problem, gorzej z łączeniem znal z aluminium, ale też się da). Korpus z SWD nie jest najlepszym wyborem. Po pierwsze będzie problem z włożeniem gearboxa w korpus SVD
  3. Ja kupiłem swego czasu sam front za 99zł i nawet tego żałuję.
  4. To jest zwykły chwyt od AK74 i taki jest stosowany w Vityazie.
  5. Radziecki tłumik jest z polskiego PKM :) No i nie będę się chwalił, że rozpoznałem po pierwszym zdjęciu :) http://auction-e.com/polish-part-flash-hider-pk-pkm-k206740257.html
  6. Jak się mamy czepiać, to jest to żaden z powyższych. Polacy nie mieli nigdy AK-74, żeby je modyfikować, Beryl pochodzi w prostej linii od AKM (z wz.80 i wz.88 po drodze).
  7. I pewnie zrobią mu od razu linię produkcyjną i uruchomią sprzedaż do Chin. Zejdź na ziemię.
  8. Replika w dniu wczorajszym dorobiła się szyny montażowej od AK. Teraz zastanawiam się, czy szynę przycina i szlifować, żeby bardziej przypominała tę z VSS, czy olać, skoro i tak zasłoni ją montaż optyki. Chyba będę ciąć, ale się jeszcze zastanowię. W międzyczasie skonsultowałem się z polonistą w sprawie prawidłowej pisowni "VSS Vintorez". Polonista potwierdził wersję z "V". Zasady transliteracji z cyrylicy na łaciński reguluje obecnie norma PN-ISO9:2000, która zastąpiła wcześniejszą polska normę PN-83/N-01201. W obu normach obowiązywała transliteracja B = V. Natomiast w przypadku SWD docho
  9. http://s4.postimage.org/4akunikhx/pokrywka.jpg W oczekiwaniu na arkusz blachy 1mm zrobiłem model pokrywy wykorzystując blachę 0,25mm, tę samą, która posłużyła mi do obudowania body Cymowego. Efekty są całkiem zadowalające, wiem już przed jakimi problemami stanę, gdy będę robił gotową pokrywę. Jak prawdziwa pokrywa już się zrobi i wymyślę jak rozwiązać kwestię suwadła, to wytnę w body otwór do wyrzucania łusek (a w rzeczywistości do regulacji hopka).
  10. Dread

    Beryl

    Na jedno wychodzi, na mini były montowane zarówno zwykłe, jak i podwyższone.
  11. Dread

    Beryl

    Ładne szyny na miniberylu wychodzą z przyciętej szyny nad dekiel od długiego Beryla. Z jednej szyny wychodzą dwie, więc przy dobrych wiatrach wychodzi 80:2, czyli 40 złotych za tę część.
  12. Zapytaj na taiwangun, oni czasem mają rączki od APS (pasują do boyi) za około 50 zł.
  13. Postępy będą, jak jakiś dzień wolny od pracy wpadnie i się wyrobię z gładziami w przedpokoju i ze zrobieniem biurka i biblioteczki :) Nie samym airsoftem człowiek żyje. Ostatnio byłem w castoramie, żeby kupić sklejkę na kolbę, ale kasjer nie umiał jej nabić :) Arkusz blachy na dekiel, oraz spoiwo do lutowania aluminium już do mnie jedzie.
  14. Chwyt jest tej samej długości, tylko tęższy, przez co optycznie wydaje się krótszy. Silnik wejdzie, a nawet będzie to lepiej wyglądać, niż w AK, bo nie będzie psuć proporcji oryginału. Największy problem będzie z przedłużeniem komory zamkowej i dekla, a w rezultacie z wpasowaniem suwadła. Trzeba też będzie majstrować z przeróbką magazynka od M14. Kolanko gazowe jest inne, trzeba będzie użyć szpachli epoksydowej.
  15. Co do Body, to wybrałeś złe, nie podejdzie kolba. Kup to: http://gunfire.pl/product-pol-1152191183-CM042.html a za jednym zamachem załatwisz kwestię body, hopka, gearboxa. Drewniane części bez problemu sprzedasz posiadaczowi CM028. Możesz też zbierać częściami, ale za to samo zapłacisz prawie 800zł (plus jakieś 10 zł do każdej części za przesyłkę) i to liczę tylko części, których z tej repliki będziesz potrzebować, czyli bez drewienek, magazynka, baterii stockowej, lufy stockowej, a wszystko to rzeczy, które można opchnąć, albo wykorzystać gdzie indziej. Uwierz mi, próbowałem kied
  16. Na razie olej kwestię luf precyzyjnych, gearboxów i innych takich, zamiast tego skup się na samej skorupie. Dopiero jak będziesz miał wszystko co z zewnątrz, to wtedy wpakujesz tam to, co pozwoli na uzyskanie zadowalających osiągów. Chwyt przedni, a zarazem kolbę, nakładkę i chwyt pistoletowy trzeba będzie "strugać", czyli wykonywać od podstaw. Body będziesz potrzebować z którejś Cymy ze znalowym body (zapomnij o body z nowych cym, czy od Boyi, to kompletnie nie to), po czym będziesz je musiał przedłużyć o jakieś 2cm. Najlepiej będzie jednak, gdybyś kupił jakąś replikę, którą zmodyfikujesz
  17. Powiem, jak skończę, bo wtedy będę wiedział ile musiałem zainwestować, ile czasu mi to zajmie i takie tam. Ale ogólnie to tak, mam zamiar robić VSSy na zamówienie, tylko na razie jeszcze nie wiem, czy potrafię :)
  18. Dekiel chyba zrobię z arkusza aluminium 1mm. Spust zostawię, nie wygląda aż tak strasznie i mało kto zauważy różnicę, a poza tym nie będę się męczył dla części, która i tak przez większość czasu jest schowana pod palcem :)
  19. Jak na razie trzyma wszystkie wymiary, jedynie ten trójkąt za spustem jest milimetr bliżej. Sprawa pewnie się zmieni, jak będę musiał wykombinować pokrywę komory, no i już teraz wiem, że chwyt w kolbie będzie grubszy, bo się inaczej silnik nie zmieści. Poza tym planuję pełne odwzorowanie skali. Zobaczymy jak to wyjdzie. Jutro wrzucę zdjęcie magazynka, który jest ukończony w 80%. Bebechy to nabój od szotgana, który można wyjmować i rozkładać do czyszczenia.
  20. To jest prawidłowy przykład ubioru do taktyki czerwonej z elementami taktyki czarnej :)
  21. Kolejne detale. Kosmetyka magazynka i troszkę poprawiony wygląd komory zamkowej. Magazynek nie ma jeszcze tylnego zaczepu, dlatego na zdjęciu nie siedzi ładnie w komorze, ale już podaje kulki (jak się go dociśnie ręką). http://s1.postimage.org/6mj3tn0h1/002.jpg
  22. Dread

    Wz.96 Beryl

    Nieprawda! Najlepsza broń to szabla!
  23. A jak ktoś ma szary kombinezon, to automatycznie zaczyna uprawiać "taktykę szarą".
  24. Jak zmieszczę gdzieś baterię, to tłumik będzie tłumić, a jeśli nie zmieszczę, to w środku będzie bateria, a tłumić będzie jedynie końcowa część rury. Lufa będzie do długości baterii razem z kablami, a w końcu rury ze dwie wkładki.
×
×
  • Create New...