Arthur Currie
Użytkownik-
Content Count
1,618 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Arthur Currie
-
Fire Force. Było się takim komandosem fok i na każde zadanie miało się kilka minut czasu.
-
Polskie pociągi wojskowe/opancerzone.
Arthur Currie replied to Fikus's topic in Wojsko Polskie i Policja
Miały "dziwną" numerację. Poprostu po wojnie z Rosją radziecką zostawiono kilkanaście najbardziej nowoczesnych składów a reszte dano do kasacji. http://derela.republika.pl/pociagi.htm http://iirp.prv.pl/pancerne/dowodztwo_pancerne.html -
Pluton w batalionie po jego spieszeniu (o ile to nie jest batalion pancerny). W składach brygady kompanie (najczęściej na BRDMach robiące za "ciężki" zwiad) a w składach dywizji batalion. Są tez dwa pułki rozpoznawcze (2 i 9) przerabiana na pułki dalekiego rozpoznania (do tego dojdzie trzeci pułk przeformowany z białostockiego bOT a wczesniej BOT). Nas interesuje tylku pluton z batalionu zmechanizowanego (lub aeromobilnego) bo wyższy szczebel to juz oczy i uszy większej całości.
-
Taaaaaaa. Pierwowzór wszystkich UFO, Sabre teamów i innych Syndycate'ów (choć z syndykatami to średnio bo one są rtsami). A Raiload tycony?? Centuriona?? 688 Attack sub?? Conflict: the middle east political simulator??
-
W civa jedyneczke tne sobie czasem dla relaksu. Ostatnio to jak pisałem magisterkę (czyli kilka tygodni temu) dla relaksu bo nie moglem już zdzierżyć teog co ja tam pisze a termin goni. Dwójeczka też często gości na mym monitorze. Ufo: EU i cała masa innych fajnych gierek. No i czasem odpale sobie river ride'a ale bez joja powyzej 15 lewelu nie dojde. Na Atari 2600 (taka konsolka a w zasadzie jej klon) dochodziłem powyzej 50 któregoś lewelu.
-
Jeśli chodzi o uzbrojenie WP z okresu dwudziestolecia międzywojennego to polecam www.iirp.prv.pl Bogaty serwis o wszystkim. Zawsze można wysłąć do nich maila z jakimś opisem lub poprawką jesli znajdzie się w tekscie (ja znalazłem przy "ścigaczu" Batory).
-
Operacje specjalne sił alianckich, jak i państw Osi
Arthur Currie replied to Szczygieł's topic in Wydarzenia historyczne
Operacje "Niwi" i "Hedderich" z 10 maja 1940 roku. przerzut "Bocianami" kilkuset żołnierzy niemieckich z pp Grossdeutshland za linie wroga w pasie działania grupy pancernej von Kleista w celu ulatwienia wyjścia na Sedan. Obie operacje zakończyły się sukcesem. Mało znany epizod w historii wojsk aeromobilnych, który do dnia dzisiejszego jest analizowany przez oficerów oddziałów powietrzno-desantowych (a przynajmniej analizowany przez oficerów PARAS). Na bazie wspomnień Guderiana, M. Murawski, Atak powietrzny na Belgię w: nTW 9/98 s. 28-29 (fragment ksiazki Luftwaffe - działania bojowe) i kil -
Taka drobna sugestia. Jeśli możecie wjechać samochodami na teren gry to ucharakterysujcie kilka pojazdów na "szyłki" za pomocą pomalowanych kartonów. Ze względów bezpieczeństwa "szyłki" powinny stać w miejscu a możliwość poruszania się jedynie po drogach na "jedynce" (bo i dzielność terenowa szyłki w terenie jest stosunkowo niska).
-
Czy 18 Bdsz lub inna jednostka ma je w użyciu?
Arthur Currie replied to roziko's topic in Broń palna
Wiem że błędne jest stiwedzenie "Minimi to km UKM-2000D". Niemniej ze złożoną kolbą na bok może sprawiac wrażenie, że jest to włąśnie Minimi u laika. To taka moja dywagacja co ma 18 bdsz. Prawdopodobnie i osoba znajaca się na rzeczy mogłaby się pomylić oglądajac kiepskiej jakości zdjęcie. -
http://www.altair.com.pl/start-1416 Coraz blizej ery gdzie "mięsna wkładka" w postaci człowieka do morderczych maszyn stanie się zbędna. Co prawda UAV/BSL były juz wykorzystywane bojowo ale nie były przypisane do większego związku taktyczno-operacyjnego sił powietrznych.
-
Czy 18 Bdsz lub inna jednostka ma je w użyciu?
Arthur Currie replied to roziko's topic in Broń palna
Możliwe. Nie mając zdjęcia moge tylko spekulować co to mogło być. Choć nie majac wprawnego oka z większej odległości można pomylić UKM-2000D z Minimi. Zwłąszcza jak się widzi je pierwszy raz na oczy (jak np ja dziwiąc się "krótkiemu" PK w rękach chłopaków z Krakowa). -
Czy 18 Bdsz lub inna jednostka ma je w użyciu?
Arthur Currie replied to roziko's topic in Broń palna
Wkbw Tor. Powinien być obecnie testowany w jednostkach eksportowych jak i zabrany na wycieczkę organizowaną przez biuro podróży Wojsko Polskie. MP-5 to nie karabinek tylko pistolet maszynowy. A Minimi to km UKM-2000D albo kbkm-2003(?){do wyjaśnienia ale raczej mało prawdopodobne}. -
BoBy są znani i lubiani w lokalnym półświatku na kulki jak i w pangalaktycznej społecznosci postapokaliptycznej też na kulki :wink: Zresztą oni przekraczają wszelkie normy tolerancji na alkohol :D
-
Ja niestety odpadam. Zawirowania z poszukiwaniem pracy itp. itd. uniemożliwiaja mi wziecie udziału w tak zacnej imprezie bliskiej moim ulubionym klimatom (ile to razy widziałem Mad Maxa, Wodny świat czy Wysłannika przyszłości, tak samo z czytaniem "Ja, Gelerth" Pasikowskiego).
-
Albo idźcie do biblioteki i sobie poczytajcie. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jaką kopalnią archiwaliów są biblioteki miejskie i uczelniane (a dokładniej czytelnie czasopism).
-
Dają radę. Choć ja bym zobaczył czy Tajgun nie ma swoich za 9-10 PLNów. Do ciecia żyłki, taśmy klejącej, papieru, paczki MRE czy otwierania listów idealne.
-
Zawsze imprezy LARpowe opierały się bardziej na jakości niż ilości (stylizacja, wczucie się w klimat, założenie że strzelanie się jest dodatkiem bo to "nie je jebanka napierdalanka"). Przynajmniej te imprezy w których miałem przyjemność brać udział.
-
Mossbergi (nie pamietam modelu chyba M500). Strzelby ma też ŻW.
-
Jest dział imprezy ogólnopolskie. Ale zawsze warto wiedzieć że takie coś się odbywa.
-
Remov Belutek prosił o podanie nazw karabinów automatycznych. No to podałem dodajac ze są to karabiny samopowtarzalne (coby jeszcze nie wyszło ze znowu powstaną kwiatki w stylu ze broń automatyczna ma możliwość strzelania ogniem ciągłym a półautomaty są samopowtarzalne, sam przyznasz ze to okropna kalka z angielszczyzny ni jak nie mająca się do współczesnej polskiej terminologii za to chętnie uzywana w filmach itp przez niedouczonych w technice tłumaczy).
-
AWS-36, SWT-40, G-41, G-43 czy choćby kbsp wz.38M inżyniera Maroszka. To też są karabiny automatyczne samopowtarzalne.
-
7,62 mm -> karabin i karabinek. 7,92 mm -> j.w. 7,5 mm -> karabin. Różnica polega głównie na wielkości łuski (acz nie jest to główny wyznacznik amunicji, różni się też samym pociskiem {masa, kształt} jak i ładunkiem miotającym {a dokładniej jego ilościa i rodzajem}. Można przyjąć (w dużym uproszczeniu oczywiście i sa to bardziej moje własne przemyślenia dla wytłumaczenia laikom pewnych różnic), że łuska o wysokości do 25-29mm to łuska od amunicji pistoletowej, wysokośc łuski między 30 a 45mm to amunicja pośrednia, a powyżej 45 mm już karabinowa.
-
9999 kombinacji?? Dnia nie starczy na rozbrojenie bomby chyba ze zapodany będzie przedział liczbowy zawężajacy poszukiwania do 50 góra 100 kombinacji
-
Pomysł godny pochwały. Choć może zamiast szyfrowej obejmy (która dość szybko zostanie rozkminiona i wszyscy będą znali szyfr chyba, że masz ich x i mozesz stosować je wymiennie) zastosowac taką na kluczyk, a kluczyk ma "przeszkolony saper"??