Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Arthur Currie

Użytkownik
  • Content Count

    1,618
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Arthur Currie

  1. Fire Force. Było się takim komandosem fok i na każde zadanie miało się kilka minut czasu.
  2. Miały "dziwną" numerację. Poprostu po wojnie z Rosją radziecką zostawiono kilkanaście najbardziej nowoczesnych składów a reszte dano do kasacji. http://derela.republika.pl/pociagi.htm http://iirp.prv.pl/pancerne/dowodztwo_pancerne.html
  3. Pluton w batalionie po jego spieszeniu (o ile to nie jest batalion pancerny). W składach brygady kompanie (najczęściej na BRDMach robiące za "ciężki" zwiad) a w składach dywizji batalion. Są tez dwa pułki rozpoznawcze (2 i 9) przerabiana na pułki dalekiego rozpoznania (do tego dojdzie trzeci pułk przeformowany z białostockiego bOT a wczesniej BOT). Nas interesuje tylku pluton z batalionu zmechanizowanego (lub aeromobilnego) bo wyższy szczebel to juz oczy i uszy większej całości.
  4. Taaaaaaa. Pierwowzór wszystkich UFO, Sabre teamów i innych Syndycate'ów (choć z syndykatami to średnio bo one są rtsami). A Raiload tycony?? Centuriona?? 688 Attack sub?? Conflict: the middle east political simulator??
  5. W civa jedyneczke tne sobie czasem dla relaksu. Ostatnio to jak pisałem magisterkę (czyli kilka tygodni temu) dla relaksu bo nie moglem już zdzierżyć teog co ja tam pisze a termin goni. Dwójeczka też często gości na mym monitorze. Ufo: EU i cała masa innych fajnych gierek. No i czasem odpale sobie river ride'a ale bez joja powyzej 15 lewelu nie dojde. Na Atari 2600 (taka konsolka a w zasadzie jej klon) dochodziłem powyzej 50 któregoś lewelu.
  6. Jeśli chodzi o uzbrojenie WP z okresu dwudziestolecia międzywojennego to polecam www.iirp.prv.pl Bogaty serwis o wszystkim. Zawsze można wysłąć do nich maila z jakimś opisem lub poprawką jesli znajdzie się w tekscie (ja znalazłem przy "ścigaczu" Batory).
  7. Operacje "Niwi" i "Hedderich" z 10 maja 1940 roku. przerzut "Bocianami" kilkuset żołnierzy niemieckich z pp Grossdeutshland za linie wroga w pasie działania grupy pancernej von Kleista w celu ulatwienia wyjścia na Sedan. Obie operacje zakończyły się sukcesem. Mało znany epizod w historii wojsk aeromobilnych, który do dnia dzisiejszego jest analizowany przez oficerów oddziałów powietrzno-desantowych (a przynajmniej analizowany przez oficerów PARAS). Na bazie wspomnień Guderiana, M. Murawski, Atak powietrzny na Belgię w: nTW 9/98 s. 28-29 (fragment ksiazki Luftwaffe - działania bojowe) i kil
  8. Np zbudować atrapy działek plot stacjonarnych. Kilka kijów i listewek, które zrobią jakąś podstawę i samo działko machnięte czarną/szarą/zieloną farbią i mamy idealny cel dla artylerii czy dla lotnictwa.
  9. Taka drobna sugestia. Jeśli możecie wjechać samochodami na teren gry to ucharakterysujcie kilka pojazdów na "szyłki" za pomocą pomalowanych kartonów. Ze względów bezpieczeństwa "szyłki" powinny stać w miejscu a możliwość poruszania się jedynie po drogach na "jedynce" (bo i dzielność terenowa szyłki w terenie jest stosunkowo niska).
  10. Wiem że błędne jest stiwedzenie "Minimi to km UKM-2000D". Niemniej ze złożoną kolbą na bok może sprawiac wrażenie, że jest to włąśnie Minimi u laika. To taka moja dywagacja co ma 18 bdsz. Prawdopodobnie i osoba znajaca się na rzeczy mogłaby się pomylić oglądajac kiepskiej jakości zdjęcie.
  11. http://www.altair.com.pl/start-1416 Coraz blizej ery gdzie "mięsna wkładka" w postaci człowieka do morderczych maszyn stanie się zbędna. Co prawda UAV/BSL były juz wykorzystywane bojowo ale nie były przypisane do większego związku taktyczno-operacyjnego sił powietrznych.
  12. Możliwe. Nie mając zdjęcia moge tylko spekulować co to mogło być. Choć nie majac wprawnego oka z większej odległości można pomylić UKM-2000D z Minimi. Zwłąszcza jak się widzi je pierwszy raz na oczy (jak np ja dziwiąc się "krótkiemu" PK w rękach chłopaków z Krakowa).
  13. Wkbw Tor. Powinien być obecnie testowany w jednostkach eksportowych jak i zabrany na wycieczkę organizowaną przez biuro podróży Wojsko Polskie. MP-5 to nie karabinek tylko pistolet maszynowy. A Minimi to km UKM-2000D albo kbkm-2003(?){do wyjaśnienia ale raczej mało prawdopodobne}.
  14. BoBy są znani i lubiani w lokalnym półświatku na kulki jak i w pangalaktycznej społecznosci postapokaliptycznej też na kulki :wink: Zresztą oni przekraczają wszelkie normy tolerancji na alkohol :D
  15. Ja niestety odpadam. Zawirowania z poszukiwaniem pracy itp. itd. uniemożliwiaja mi wziecie udziału w tak zacnej imprezie bliskiej moim ulubionym klimatom (ile to razy widziałem Mad Maxa, Wodny świat czy Wysłannika przyszłości, tak samo z czytaniem "Ja, Gelerth" Pasikowskiego).
  16. Albo idźcie do biblioteki i sobie poczytajcie. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jaką kopalnią archiwaliów są biblioteki miejskie i uczelniane (a dokładniej czytelnie czasopism).
  17. Dają radę. Choć ja bym zobaczył czy Tajgun nie ma swoich za 9-10 PLNów. Do ciecia żyłki, taśmy klejącej, papieru, paczki MRE czy otwierania listów idealne.
  18. Zawsze imprezy LARpowe opierały się bardziej na jakości niż ilości (stylizacja, wczucie się w klimat, założenie że strzelanie się jest dodatkiem bo to "nie je jebanka napierdalanka"). Przynajmniej te imprezy w których miałem przyjemność brać udział.
  19. Mossbergi (nie pamietam modelu chyba M500). Strzelby ma też ŻW.
  20. Jest dział imprezy ogólnopolskie. Ale zawsze warto wiedzieć że takie coś się odbywa.
  21. Remov Belutek prosił o podanie nazw karabinów automatycznych. No to podałem dodajac ze są to karabiny samopowtarzalne (coby jeszcze nie wyszło ze znowu powstaną kwiatki w stylu ze broń automatyczna ma możliwość strzelania ogniem ciągłym a półautomaty są samopowtarzalne, sam przyznasz ze to okropna kalka z angielszczyzny ni jak nie mająca się do współczesnej polskiej terminologii za to chętnie uzywana w filmach itp przez niedouczonych w technice tłumaczy).
  22. AWS-36, SWT-40, G-41, G-43 czy choćby kbsp wz.38M inżyniera Maroszka. To też są karabiny automatyczne samopowtarzalne.
  23. 7,62 mm -> karabin i karabinek. 7,92 mm -> j.w. 7,5 mm -> karabin. Różnica polega głównie na wielkości łuski (acz nie jest to główny wyznacznik amunicji, różni się też samym pociskiem {masa, kształt} jak i ładunkiem miotającym {a dokładniej jego ilościa i rodzajem}. Można przyjąć (w dużym uproszczeniu oczywiście i sa to bardziej moje własne przemyślenia dla wytłumaczenia laikom pewnych różnic), że łuska o wysokości do 25-29mm to łuska od amunicji pistoletowej, wysokośc łuski między 30 a 45mm to amunicja pośrednia, a powyżej 45 mm już karabinowa.
  24. 9999 kombinacji?? Dnia nie starczy na rozbrojenie bomby chyba ze zapodany będzie przedział liczbowy zawężajacy poszukiwania do 50 góra 100 kombinacji
  25. Pomysł godny pochwały. Choć może zamiast szyfrowej obejmy (która dość szybko zostanie rozkminiona i wszyscy będą znali szyfr chyba, że masz ich x i mozesz stosować je wymiennie) zastosowac taką na kluczyk, a kluczyk ma "przeszkolony saper"??
×
×
  • Create New...