Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Arthur Currie

Użytkownik
  • Content Count

    1,618
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Arthur Currie

  1. Zamiast punktów obserwacyjnych zróbcie baterie plot czy wyrzutni rakiet. Do tego jakaś centrala artyleryjska itp. itd.
  2. Czyli nie masz nic przeciwko jak ktoś na Twoim weselu wejdzie i nasra Ci na tort weselny przy wszystkich??
  3. Arthur Currie

    Bomba

    I się później taki tam dziwi ze się z niego nabijają. A wystarczy sprawdzić daty kiedy był ostatni post zamieszczony, kto jakie linki wczesniej zapodał.
  4. Arthur Currie

    Bomba

    Fajnie po pół roku odgrzewać kotleta.
  5. Taka sugestia do organizatora aby na zezwoleniu był numer telefonu do rodzica aby zweryfikować pozwolenie.
  6. Jeśli chodzi o "problemy symulowane" to nieśmiertelny jest Hind. Nie ma to jak latać ze 3 m nad ziemia z prędkością w granicach 250 km/h i walić z 57mm npr lub zasobników z 23mm działkami do wioski w Afganistanie albo zgrupowania czołgów gdzieś w Korei.
  7. Sierżant Hartmann tam bywa. Na youtubie i w googlach da się obejżeć.
  8. Close Combaty. No i SP:MBT w którą regularnie pogrywam w pracy.
  9. Ja tam nie wiem ale moze zna ktoś Polish Punishers czy jakoś tak. Masakryczni kolesie. Całe rodziny w to giercują ;)
  10. http://polska-zbrojna.pl/index.php?option=...&Itemid=109 Fajnie napisane. Fakt że nie o airsofcie ale idzie w dobrym kierunku. Czekam az na www.polska-zbrojna.pl wypowie sie jakaś grupa airsoftowa.
  11. Jest wykonalne trzeba poprostu zastosować odpowiednią zasłonę ogniową (czyli wywalanie kolejnych magłow przez osłaniających na ogniu ciągłym) i ewentualnie tarcze balistyczne.
  12. Jak sie dotknie okiem czasopismo np Polska Zbrojna albo w TVP Info (dawniej trójka) w sobotę Oblicza Armii to nic nie dziwi.
  13. W Pruszczu Gdańskim jest 49PŚB. W Tczewie batalion saperów. Bliskie okolice Trójmiasta (z okien widze łanie latajace nad Pruszczem).
  14. Biorac pod uwagę zamiłowanie Teksańczyków do broni palnej to jest tam jej więcej w prywatnych rękach niż w naszym wojsku.
  15. No dobra. Magpul zaprojektował Masadę i co?? Ktoś jej używa bojowo czy może istnieje jako swoista ciekawostka? Zapewne zanim wejdzie do szerszego użytku w linii minie kilka lat. A sam MSBS nie wejdzie ot tak za chwile do linii choćbyśmy grozili wstrzymaniem oddechu do gwiazdki. Najpierw jak dobrze zapewne wiesz trzeba popracować nad nowym kbk aby spełniał wszystkie założenia. Popatrz jak długo trwały prace choćby nad pw wz. 35 VIS. Co do kupna tych cudownych kbk (SCAR'a, HK416, Masady czy FN2000) to po pierwsze zbyt duże koszta nawet w wypadku armii zawodowej. Po drugie nie jest to lekarstwo
  16. Kilka lat temu w "Magazynie GW" było o SPATcie z Wrocławia. ilość amunicji do MP-5 i Glocka 17 oscylowała w okolicach 160 sztuk nabojów (~45 do Klocka i reszta do MP-5). Do tego należy doliczyć u niektórych operatorów strzelbę + amunicję do niej. Inna sprawa jest ze strzelcami wyborowymi ale ile amunicji noszą już nie napisano.
  17. Jeśli tak do tego podchodzisz i oceniasz piękno makiety która jedynie prezentuje koncepcję i będzie znacząco różniła się w wersji finalnej to gratuluje. Jeszcze nie wiem czego ale juz gratuluje. Pewnie wszystko tak oceniasz ale to znaczy tylko że masz niewiele wspólnego z wzornictwem przemysłowym. Od pierwszego szkicu do wersji finalnej mija naprawdę dużo czasu a prototypowe modele zawsze wygladają toporniej (zaczynająć od ołówka a kończąc na nowoczesnym kbk).
  18. A ja się tak zapytam: "o co tu kurfa chodzi??" Czepiają się ludzie makiety i jej ergonomii. Jak się nie podoba to nie. ja poczekam na wersję finalną nowego kbk i w tym momencie bedzie można wyrazać wrazenia o ergonomii i estetyce. Jakbyście zobaczyli pierwsze makiety tego czy innego sprzętu bojowego (czołgu, samolotu czy karabinu) i efekt finalny to wtedy możnabyłoby porozmawiać. No ale wszyscy "znawcy" wiedzą lepiej o ergonomii broni bo mieli w rękach setki replik airsoftowych.
  19. Co to za osiągniecie by nie dać się zobaczyc z 50 metrów. Jak by na tobie rozbili biwak i nie zobaczyli to by było coś.
  20. Jesli brać pod uwagę teren na jakim miałaby się rozgrywac cała impreza moze byc tak że nie będzie największa ;)
  21. Tytat to nazwa systemu. Ułan to nazwa projektu wpisujacego się w założenia systemu.
  22. YYYYYYYYYYY znaczy się co?? Kazac wszystkim przyjść np z jednym modelem repliki od jednego producenta wraz z dokladną specyfikacja potencjalnego upgradu (lufy precyzyjne zębatki, sprężyny gumki hop-up)?? Bez jaj ale to ludzie sami konfigurując swoją replikę (oraz używając konkretnych kulek) pod własne oczekiwania nie daja innym szans i/lub odbierają je sobie. Smutne ale prawdziwe.
×
×
  • Create New...