Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Arthur Currie

Użytkownik
  • Content Count

    1,618
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Arthur Currie

  1. nie nie łamią się kolby w kbk AK z kolbą składaną i kbk AKMS.
  2. Bo bardziej złożone pomysły były wymyślone wieki temu i ludzie świetnie się bawią.
  3. Jeśli będziesz strzelał to mozesz być oskarżony o napaść z bronią w reku, jeśli bedziesz walił ją niczym maczugą grozi Tobie oskarżenie o napasć z użyciem niebezpiecznego przedmiotu :wink: Wole użyć kbk lub pm'a do ataku niż pistoletu. Co też nie jest normalne. Zresztą jestem pokojowo nastawionym facetem i nikogo nie chce atakować.
  4. Taka typologia odnośnie pistoletów ofensywnych jakoś mnie nie przekonuje Rhinon. A jeśli zaatakuje zwyklym pistoletem bez tłumika kogoś i/lub przystawie mu lufe do skroni to też będzie broń ofensywna??
  5. Walther ppk też?? Jeśli by w ten sposób patrzyć to każda broń do której można zamocować ten czy inny tlumik jest bronią ofensywną. Taki kbk AKMS moze mieć tlumik i staje sie bronią ofensywną. Tak samo MP5SDx, M4A1 i masa innych konstrukcji.
  6. Używają Glocków 17, P-99 jak i starych P-64 (widzialem kilka razy u chłopakow na patrolu pod KMP w Gdańsku).
  7. Szary, czarny, oliwkowy to najodpowiedniejsze kolory do walki w terenie zubranizowanym. Wszelkie "plamy" będą wyglądaly nienaturalnie na ciemnym tle. Co do miejsc to drzwi balkonowe, okna, okienka i dziutr w scianach. Warto się zaopatrzyć w jakąś podkladkę aby wygodniej się leżało. No i oczywiście dokładnie obejżeć budynek pod kątem szybkich i skrytych tras dojścia i ucieczki.
  8. Zawsze możesz skontaktować się z osobami ktore ściagają i sprzedają na allegro MRE czy nie dalo by rady dolożyć sie do ich zamówienia z US lub kupić pojedyńczo.
  9. Mieli w rękach, poznali budowę. Ktoś moze postrzelal odrobinę. Zakladam że Ty REMOV miałeś okazję z niego postrzelać. Ja tylko składałem i rozkladałem.
  10. I kolka osob na forum miało przyjemność się nim bawić
  11. Taaaaaa trzeba zmiękczyc zawartośc jelit. To samo przeżywałem w pierwszym tygodniu zaszczytnej wakacyjnej służby mojej ojczyźnie dzieki najlepszej stołowce wojskowej w kraju (subiektywne opinie Zetki i kadry). Zresztą na kursie panika wybuchla jak następnego dnia mieliśmy brać OP-1 na poligon a 3/4 ludzi ubikację zwiedzała 1 od wcielenia :uśmiech:
  12. Ma być konstrukcja narodowa. I nie ma czegoś takiego jak PPsH.
  13. Michal a o jaki hełm skokowy chodzi?? Bo na alledrogo można zobaczyc czasami orginalne helmy skoczków stalowe (za chorendalną cene) lub zestaw do konwersji dla wz. 50 czyli zrób to sam.
  14. Co do ViSów to jest to produkcja dla kolekcjonerow, jednostkowa (jak do tej pory chyba nie przekroczyla znacznie 2000 egzemplarzy) i droga. A co do logistyki o która boi się Johny89 to zapewne zrezygnują z PK/PKM i SWD (na misje brane są SAKO) na rzecz UKM2000 D i P co rozwiązuje od razu problem amunicji do kmów. pozatym taka mozaika kalibrów wpłynie negatywnie na nerwy logistyków i uzbrojeniowców.
  15. W filmie "Ostatnia misja" z P. Lucasem i J. Gajosem też byly onyxy (ba byly tez i raki).
  16. Westie sprzedaz z drugiej reki polegala by na tym że sprzedaje replikę, ide i zgłaszam to na najbliższym posterunku policji oni to zapisują w elektronicznej bazie danych i wysyłają informacje o kupującym do najbliższej jemu komendzie. Kupujący ma 14 dni na ponowną rejestracje repliki. Potem wizyta pana dzielnicowego i sympatyczna rozmowa zakończona rejestracją i wystawieniem mandatu dla spóźnialskiego (o ile nie zaszła poważna przeszkoda w rodzaju choroby czy nagłego wyjazdu które są odpowiednio udokumentowane). Najlatwiej oczywiście będzie jesli obaj użytkownicy mieszkają blisko siebie i mog
  17. Zwłaszcza ze gówniarze nie kryją się z zabawą w wojnę i radośnie strzelają (pif paf bum srutu tutu nie żyjesz) na podwórku od zawsze. Przez ostatnie 10-12 lat kiedy ostatni raz bawilem sie w podwórkowym towarzystwie w wojne na ulicy nic się nie zmienilo (bo dzieci dalej lataja sobie z karabinami i pistoletami) poza zabawkami. A kiedyś wystarczyl różowy pistolet na wodę lub patyk i odrobina wyobraźni. Teraz replika mniej lub bardziej wygladajaca jak broń palna. Wracajac do rejestracji. Przepisy rejestracyjne rególować mogly by też co się sprowadza i sprzedaje. Nielicencjonowane sklepy (czy
  18. Ale wtedy nie bylo 5%progu wyborczego wiec kazdy w zasadzie wchodził w 1991 roku do sejmu. Ale to taki OT.
  19. Nikt nie pisze o pozwoleniu na repliki tylko ich rejestracji jak wiatrówki powyżej o mocy większej od 17J (jak i moim zdaniem wszystkie inne wiatrówki). Poprostu rejestracja kupujacego replikę w sklepie została blędnie zrozumiana a jej sens wypaczony.
  20. Mori nie demonizuj rególacji sprzedawania replik przez koncesjonowane sklepy. poprostu przychodzi jegomosć do sklepu z dowodem i za odpowiednią kwote kupuje legalnie replikę. Sprzedawca wpisze do bazy danych dane klienta (imie, nazwisko nr pesel i dowodu osobistego wraz z rodzajem zakupionej repliki) i będą one dostępne inspekcji handlowej i odpowiednim organom porządkowym. Repliki zakupione w inny sposób (internet, druga ręka, sprowadzanie z zagranicy na własną ręke) były by rejestrowane na najbliższym posterunku policji. A co do tuningu to wykonywaly by go poprostu sklepy gdzie można nabyć
  21. A co jest zlego aby repliki sprzedawały koncesjonowane sklepy z ewidencją kupujących?? Bynajmniej nie ogranicza to praw doroslych, praworządnych obywateli, a eliminuje szczeniaków samych kupujących pistolecik w sklepie. Repliki powinno traktować się tak samo jak wiatrówki czyli od 18 roku życia. Mnie bynajmniej takie prawo by odpowiadało
  22. Westie dlatego powinna być sprawa uregulowana tak jak w Republice Czeskiej gdzie repliki są sprzedawane w sklepach z bronią. Fak ze to podnosi koszta ale przynajmniej nie ma tam dzieciarni na strzelaniach.
  23. Wszyscy dorośli to postulują. Szczylycka dzieciarnia krytykuje. Jednak doputy będą na masową skalę sprzedawane wyroby repliko podobne bylekomu i jakkolwiek będą rożneo rodzaju fascynujące historie krążyły po forum o tym jak to ktoś taki czy owaki strzelal z tego czy tamtego i przyszli źli policjanci i zabrali zabawki.
  24. Skoro USA to logiczne ze będą eMki wszelkiej maści. To tak czepania się czepialskich. A sam filmik dynamiczny choć z materiału który jakoś taki "ciężki w odbiorze". Gdyby sceny (bo w sensie zmontowania filmk jest dobry i to montarz daje mu dynamiki) były by przecwiczone kilka razy to było by o wiele przyjemniej to oglądać.
  25. Brawo. I właśnie przez takie bieganie zaraz obok bloków mieszkalnych mogą być kłopoty i to poważne z zabawą w airsoft.
×
×
  • Create New...