Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Arthur Currie

Użytkownik
  • Content Count

    1,618
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Arthur Currie

  1. Arthur Currie

    Smartgun

    A zmieniali tylko tłumik płomienia
  2. Dozbieraj jeszcze troche i kup VSR'ke z HFC dostępną na machinegunie. Lepszy wybór.
  3. Garand jest powtarzalny. Przynajmniej tak zrozumialem z rozmowy z jego osobistym właścicielem jak i z forum.
  4. Obecnie szkoły podoficerskie wymagają matury. Tak wyczytałem na informatorze w WKU jak czekałem na przyjęcie przez miłego pana d/s rezerwy. A szkołami wyższymi cywilnymi które obowiązkowo szkolą oficerów to Akademia Morska w Gdyni i WSM w Szczecinie (swoją drogą tylko oficerowie rezerwy mogą byc oficerami we flocie handlowej)
  5. Policjant nie tworzy prawa tylko ma je egzekwować. Wszystko zależy od polityków a skoro są kretyni co się strzelaja w srodku miasta jak i nieletni bawiacy się w airsoft czekam az się dowalą do nas prawnymi uregulowaniami.
  6. Chocby z trójmiejskiego podwórka jeden obiekt zwany G1. Kilka nóg w dziurach (naszczęście bez większych obrażeń bo tylko noga wpadlą do dziury) czy wybity ostatnio stockowa MP5tką ząb. Jeden znajomy (zasłyszane tylko na strzelankach od jego kumpli) spadł jakieś 2 piętra w dół w budynku co zakończyło się okresem rechabilitacji (cos z kręgosłupem ale niech bardziej zainteresowani i zaznajomieni się wypowiedzą). Tak wiec wypadki chodzą po ludziach i jak narazie nie skończyło się to bardzo źle (odpukać w niemalowane)
  7. Nowa strona i nowa jakość. Pogratulować nowej utalentowanej Webmasterki i jej dziełą w wersji Mark VIII.
  8. TM'ka jest cycuś i miodziuś wiem bo mam
  9. Miło sie je nosiło na plecach choc po kilkudziesieciu minutach to już zdechnać można było. Miałem szczęście ze nastepny egzamin miałem za 2 tygodnie po wyzwalaniu Normandii i nie miałem problemów juz z wysiedzeniem na egzaminie
  10. Dla mnie właśnie te strzelanki są dowodem ile dały nam radia. Na którymś D-Dayu 80% składu USmanów atakowało marginalny posterunek obsadzony 5-osobową załogą, a dowódca zrzucony dalej sam poszedl atakować główny punkt oporu (rzucił granat i bohatersko poległ) ;) Gdyby miał radio przywołałby do porządku swoich, a jak sie skończyło to wiadomo ;) Foka nie dowódca tylko człowiek z tą cho***** radiostacją na plecach i nie byle jaki bo Ja i próbowalem dołączyc do swoich.
  11. Dywizjon byl/jest w artylerii odpowiednikiem batalionu a skłąda sie z baterii (najczęściej 4-ro działowych). W okresie między wojennym były też dywizjonami pododdziały pancerne w pukłach kawaleryjskich (też odpowiednik batalionu). dodatkowo były szwadrony czyli inaczej kompanie.
  12. zasieg się nie zwiększy natomiast celnosć tak. jak dasz za długą lufe to zasieg spadnie. zmierz objętosc cylindra i wteczas dobierz długosć lufy (radze dobrac juz firmowa lufe niż rurke z castoramy/obi). a najlepiej zostaf lufe w spokoju bo niewiadomo jak wyglada do końca system BAX hop-up'a.
  13. wiec twoje wypowiedzi są cokolwiek dziwne. nie bawiłeś sie z ludxmi w ghile i odrazu mówisz że są bee?? na podstawie czego?? i zresztą dobre ghile da sie wypatrzec jesli takie Yeti się przechadza po terenie strzelanki (Kosiar wie co mówie)
  14. Pana Grabarza dla ciebie naucz sie ortografii A sama eMka jest miodzio. podobne wystąpiły też w Egzekutorze i Stanie zagrozenia. Uzywana jest (jesli sie nie myle) przez zwiadowcow siedzących w Bradleyach (nawet M4 jest za długa dla ostrzeliwania sie z BWP'a).
  15. myślisz źle. najlepiej odwzorowane sa włąsnie pistolety TM i CG (trademarki). HFC nie ma trademarków i jakos tak dziwnie wyglądaja z wielkim HF lub HFC
  16. Kolba niestety lubi się łąmać i wątpie by dalo się to jakoś naprawic (chyba ze wypustka która siedzi w body była by calością a nie wydrążona w środku. Trzeba uważać by tez pin trzymajacy kolbe w body nie pekl (tak mi pierwszy raz poszla kolba). Grzechotanie maga jakos nie ejst aż tak denerwujace i da sie to przeżyć. Dociążyc hmmm to tylko w kolbie ale moze to spowodować łąmanie się jej. Zostają jeszcze oklądziny łoza i rury gazowej.
  17. może jakie do niego jeszcze pasują magazynki??
  18. Wydaje sie ze skożystano z czesci AM-47 cyberguna (tego starszego co jest akm'em tak naprawde). Podajnik kulek w magazynku wydaje się być znajomy i podobny od AK, tak samo wyglad body jak i okładzin (róznią sie kolorem). Podobny nieco do AK granatnika (wersja z dluższą lufą przystosowana do wystrzeliwania granatów nasadkowych).
  19. A Military?? Jest pod nosem niemalże.
  20. M65 jest milusia i cieplusia (choc moja to kopia Mil-Teca). Solidna i wytzymała nadaj sie do chodzenia na codzień i na strzelanki (jak kulki trafiaja to słychać). No i najważniejsze nie przemaka.
  21. Ładny ciężki model (najlepiej trzymać oburącz). Co do strzelania nie powiem jak się strzela bo w zime tylko miałem okazje raz strzelic ale Promant powinien wiedziec najlepiej jako właściciel tego cuda.
  22. jak dla mnie to wynajęcie kolejki (jako miłośnika kolejnictwa) równa sie z jechaniem i podziwianiem widoków zza okna a nie strzelania sie w pociągu
  23. w polsce były w wersji na 7,92 i zasilane były z magazynka od rkm wz.28 browninga (lub BAR'a jak komus to nic nie mówi)
×
×
  • Create New...