Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

Dobra może i będzie, nie wiadomo tylko na jak długo, bo to jakiś noname. Generalnie do eMek G&P potrzebujesz albo LiPo 7,4V (od 15C), albo NiMh 8,4-9,6V (minimum Firefoxy, jak masz kasę to lepsze). Jak planujesz tuninng, to kupuj LiPo 11V, ale nie odpowiadam za skutki strzelania w stoku na auto ;). 1500mAh w dużym przybliżeniu wystarczy na jakieś 1500 kurek. Weź też pod uwagę że tej porze roku NiMh mają pewnie z połowę wydajności i to te lepsze (nie wiem jak najlepsze).

 

Poza tym... byłobyłobyło ;). Choć rozumiem, że ten topic jest zupełnie nieczytalny (ze 40 stron już chyba). Poszukaj w dziale Amunicja i zasilanie a znajdziesz duuuużo cennych informacji o batkach, producentach itp pisanych przez większe głowy niż ja. Poczytaj, poszukaj takiej żeby Ci kształtem pasowała i bierz. Ja mam Firefoxy bo akurat były w sklepie i nie narzekam. Jeszcze mi się nie zdarzył pad, a ostatnio było -10C

 

Pozdr.

 

EDIT: Aaa... że to niby KAN jest (późna godzina, krzywo czytam). To cofam to o noname (reszty nie).

Edited by AYss
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miałem to samo z frontem Boyi, tą kopią KA. Musiałem przetoczyć kawałek mocowania, żeby nakrętka od oryginalnego zacisku (do najzwyklejszego front gripu) weszła i docisnęła od razu nakrętkę od frontu - może mało zrozumiale, ale jakbyś zobaczył to byś zrozumiał :P

 

Trzeba kombinować, a takie problemy występują, choć nie wiem czy to wina G&P czy Boyi (chyba raczej chińczyka ;] ).

No to zakombinowałem. Okazało się, że wizyta u tokarza nie była konieczna. Wystarczyło imadło, wiertarka i dwa wiertła do metalu (małe do rzeźbienia, duże do wyrównania) i klucz francuski. Zeszlifowałem większość grzbietów gwintu nakrętki. Rowki się chyba przegwintowały w momencie nakręcania na body (różnica między tym chińskim gównolitem a metalem G&P jest kolosalna :roll: ). Może mało subtelne ale teraz już nakrętka pasuje, odkręca i dokręca się palcami, i trzyma idealnie :).

 

Morał: kupując chińskie konwersje do G&P chyba lepiej zlecić montaż, albo przynajmniej przymiarkę sklepowi, ewentualnie przygotować się do robótek ręcznych.

 

Pozdr!

Link to post
Share on other sites

Myślę, że twoja elokwentna i wyczerpująca wypowiedź dużo do tematu nie wniosła. To, że jest nowy nie znaczy, że nie można mu przytoczyć tematu G&P w skrócie. A jak Tobie się nie chce to nie pisz nic- mniej syfu.

 

Różnice poczujesz sporą- w wykonaniu, wyglądzie, kulturze, materiałach i tak dalej. Co do strzelania- w G&P trzeba trochę kasy włożyć, żeby banglała jak powinna, ale na baterii 8,4V i pełnym stocku bez problemu postrzelasz i nawet będziesz zadowolony (tak myślę). Z czasem zaczniesz ją modyfikować aż dojdziesz do wniosku, że replika spełnia twoje oczekiwania.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć to na przyszłość używaj opcji Szukaj:

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?act=Search&f=24

 

i przeczytaj cały ten temat.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Myślę, że twoja elokwentna i wyczerpująca wypowiedź dużo do tematu nie wniosła. To, że jest nowy nie znaczy, że nie można mu przytoczyć tematu G&P w skrócie. A jak Tobie się nie chce to nie pisz nic- mniej syfu.

Tak tak, rozpieszczaj leni, którym nie chce przeczytać się tematu ani użyć opcji "szukaj". Ja mam inne hobby niż pisanie po raz 10 tego samego.

Link to post
Share on other sites

Grzesiek34232 jest napisane że na życzenie klienta przekładają okablowanie z prowadnicy kolby do chwytu przedniego więc napewno bateria sie tam mieści i jak masz do wydania 1000zł to bierz tą emke za 960zł razem z lipolem i ładowarką do lipoli ;D już sie nie moge doczekać mojej M4 G&P ;D

Link to post
Share on other sites

Łoże było kolegi, ino karabin mój, więc nie kombinowałem za bardzo, ale potem spokojnie weszło na inny karabin produkcji G&P, ale u mnie z powodu dewastacji delta ringa pewnie musiałbym muszkę zdejmować najpierw.

 

Co do zwykłego RISa - jasne, że prościej, lepiej, fajniej i koszerniej (jak ktoś robi stylizacjo-rekonstrukcje) - jak będę duży to wymienię swojego noname'owego RISa na coś lepszego, bo mnie wszystkie QD z niego spadają....

Link to post
Share on other sites

No więc dziś mi wreszcie przyszła M4A1 G&P ta najnowsza z sześciopozycyjną kolbą w której sie mieści bateria Li-Po 7,4V. Magazynek troche sie chybota ale nie jest to tak strasznie uciążliwe i łatwo sie go wyciąga i lekko rusza sie kolba. Oznaczenia Colta są super wykonane. Gdy podłączyłem baterie i pierwszy raz strzeliłem byłem pod wielkim wrażeniem, replika strzela cichutko i płynnie żadnych trzasków i nie pożądanych dźwięków. Jeżeli przykręce sobie jeszcze do niej tłumik będzie tak cicha że z 20m nie będzie mnie słychać. ROF jest poprostu super 15strzałów/sekunde.

To tak na wstępie gdy postrzelam z niej i troche z nią pobęde napisze coś więcej.

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Także mam tą emkę tylko wymieniłem okablowanie na zwykłe nie chcę się babrać z li polami.Na razie z nie nie strzelałem leń ze mnie i nie chcę mi się iść na spotkanie.Ale jak odbierałem ją to śmigała bardzo pięknie Rof fajny moc tak samo. Na razie wymieniłem w niej sprężynę na 130 głowice tłoka ,w przyszłości wymienię w niej parę rzeczy aż doprowadzę do zabójczych osiągów ,na razie skupie się na wizualności repliki pierw konwersje kolimator.Troszkę body lata ale pokombinuje się i będzie to w pełnej ścisłości.

 

Mam nadzieję że obejdę się z nią bez żadnych technicznych problemów

Link to post
Share on other sites

Także mam tą emkę tylko wymieniłem okablowanie na zwykłe nie chcę się babrać z li polami.Na razie z nie nie strzelałem leń ze mnie i nie chcę mi się iść na spotkanie.Ale jak odbierałem ją to śmigała bardzo pięknie Rof fajny moc tak samo. Na razie wymieniłem w niej sprężynę na 130 głowice tłoka ,w przyszłości wymienię w niej parę rzeczy aż doprowadzę do zabójczych osiągów ,na razie skupie się na wizualności repliki pierw konwersje kolimator.Troszkę body lata ale pokombinuje się i będzie to w pełnej ścisłości.

 

Mam nadzieję że obejdę się z nią bez żadnych technicznych problemów

 

 

Spróbuj zrobić docisk komory, powinno pomóc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...