Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

WTF ???

 

No ciężko komorze HU się uszczelnić np z silnikiem G&P...

Kwestia dobrania dyszy do gumki lub gumki do dyszy.

 

Tylko Systema.

 

Mój błąd, przepraszam, że w pierwszym napisałem "lufa" zamiast "komora" oraz nie sprecyzowałem o jakie części mi chodziło, ale i tak i tak uzyskałem satysfakcjonujące mnie odpowiedzi. Dziękuję bardzo :icon_smile: Pozostaje jednak kwestia zmiany komory jeśli chce się wkładać bore up. To dla mnie wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Oglądał ktoś z bliska najnowszą serię M4 G&P?

Kolega zamówił sobie M4A1 z asgshopu, jak wziąłem do ręki nie mogłem uwierzyc własnym oczom - syf jakich mało. Na body widać bardzo wyraźnie ślady papieru ściernego, nic do niczego nie pasuje, regulacja silnika porażka, magi słabo wchodziły... M4 AGMu jest 3x lepiej wykonane. Wersja z czerwonymi pokrętłami.

Ciekaw jestem, czy dotyczy to wszystkich nowych replik G&P, inny znajomy wziął w podobnym czasie defendera. Ten już trzymał poziom, aczkolwiek wydaje mi się, że marka straciła trochę na jakości.

Edited by Holgin
Link to post
Share on other sites

Witam!

Oglądał ktoś z bliska najnowszą serię M4 G&P?

Kolega zamówił sobie M4A1 z asgshopu, jak wziąłem do ręki nie mogłem uwierzyc własnym oczom - syf jakich mało. Na body widać bardzo wyraźnie ślady papieru ściernego, nic do niczego nie pasuje, regulacja silnika porażka, magi słabo wchodziły... M4 AGMu jest 3x lepiej wykonane. Wersja z czerwonymi pokrętłami.

Ciekaw jestem, czy dotyczy to wszystkich nowych replik G&P, inny znajomy wziął w podobnym czasie defendera. Ten już trzymał poziom, aczkolwiek wydaje mi się, że marka straciła trochę na jakości.

Ostatnio czytałem parę tematów ze wszystkich wynika że jakościowo to są jedne z lepszych to pewnie przypadek jeden na miliona ale ja chciałem cobie kupić http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=1747&name=G&P_-_USMC_M4_Special_Operation albo Defendera i teraz mam wątpliwość czy ktoś może mam taką replike i jest w stanie coś o niej powiedzieć nie chciał bym dostać takiego syfu o którym kolega wyżej mówił.

Link to post
Share on other sites

Ja bym tą replikę z czerwonym pokrętłem odesłał do asgshopu, bo jeśli towar ma znaki użytkowania zaraz po wyjęciu z pudełka to znaczy że nie jest dobrze-w razie czego jest 10 dni na zwrot zawsze. Inna sprawa-teraz sobie skojarzyłem że repliką z czerwonym pokrętłem było coś z serii redwolf customs albo wgc bto.

Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanie : po wstawieniu mosfeta Gate (taka starsza wersja, gdzie ustawia napięcie baterii li-po 7,4 v lub 11,2 v), zasilanie 9,9V 2100 mAh 30 C - LipoFe4 mam takie objawy:

Safe nie strzela, single - wali pojedynczym, na ciągłym wali burstem - 4 do 5 kulek. Bawiłem się dokręcając lub odkręcając przerywacz - na mocno skręconym był single, delikatnie rozkręcony - burst, nie ma natomiast ciągłego ognia w żadnym ustawień. Czyżby czeka mnie zakup nowego przerywacza? A może to kwestia ustawień mosfetu? Może ktoś miał podobny problem ?

Dobra podam rozwiązanie problemu, przyczyną takiego stanu był mos-fet - nie lubi się z baterią 9,9 V. Po wymianie na NanoAB 3/4 wszystko działa normalnie.

Zachciało mi się nowego nowego szkieletu gearboksa - takiego G&P z 8 mm łożyskami. 6 mm trafił na emeryturę a wszystkie elementy przełożone w tym bore-up Systemy z cylindrem typ 2. Lufa KM Head 6,03 - 380 mm. Najciekawsze jest dopasowanie komory hop-up Prometheusa z nowym szkieletem G&P- bo w starym szkielecie tak nie miałem - bardzo sztywne połączenie-takie że wysunięciu upper-receivera komora z lufą nadal siedzi w gearboksie i sztywno się trzyma. Element M125 który w poprzednim układzie dawał 450 fps został wymieniony na 3-letniego zbitego Guardera M130. Wynik: 495 fps. Wzrosła odczuwalnie szybkostrzelność repliki, mimo silniejszej sprężyny - widocznie lepiej to poskładałem i łożyska 8 mm też swoje wnoszą. Zamontowałem na próbę lufę PDI 6,05 - 472 mm - wynik - 505 fps. Wyszło na to że bore-up tak naprawdę działa dopiero z porządną 130.

Link to post
Share on other sites

Z teorii wynika że mam za mały cylinder. W praktyce wynika coś innego: on jest za duży do tej lufy. Ba jak testowałem później replikę to fps wzrosło do 505 fps na krótszej o średnicy 6,03 mm i do 515 fps na dłuższej (6,05 mm). Widzę, że bore-up w ogóle zaczyna inaczej działać dopiero przy m130. Pierwszy sklep który ma naprawdę porządne opisy cylindrów bore-up to asg revolution np: ( http://asgrevolution.com.pl/sklep/czesci-gearboxa/305-cylinder-typ-1-guarder-bore-up.html).

Potem postanowiłem zrobić coś z starego gearboksa 6 mm i tak poszły do niego części:

- cylinder typ 2 Guarder do P90;

- dysza oraz głowica cylindra Promyk do m4:

- tłok oraz łożyskowana głowica tłoka Guarder;

- łożyskowana prowadnica v6 Systemy do P90;

- sprężyna SP120 Guarder - starej serii - nówka

- mosfet;

- zębatki i silnik G&P 120 stock, lipo 7,4 V 2200 mAh

- reszta (komora + lufa z poprzedniego mojego postu)

Po wypodkładkowaniu i uszczelnieniu 465 fps. Chyba włożę sprężynę systemy 120s, żeby zejść poniżej 450 fps.

Link to post
Share on other sites

Wyjmij komorę z lufa i popatrz od strony komory na garb od hopa czy jest na środku a co do lufy to stokowa jest w miar ale za nieduże pieniądze możesz sobie PDI reven kupić, średnica 6.01i jest stalowa, z praktyki mogę powiedzieć ze jak za ta kasę co ona kosztuje to jest świetna, mam takie dwie, tylko maja jeden minus przed założeniem trzeba je wyczyścić bo maja taki osad w środku, do 200zł nic lepszego nie kupisz

Link to post
Share on other sites

wiadomo reven to nie promyk ale nie wszystkich stać na promyka i nie którzy chcą przeznaczyć max 140-170zł to co kupisz, lepszego nic a mam porównanie bo mam jeszcze promyka a znajomy km-hed'a i jak za takie pieniądze co ona kosztuje to zła nie jest, ale to nie temat żeby sie wypowiadać na temat precek :icon_razz:

Link to post
Share on other sites

wiadomo reven to nie promyk ale nie wszystkich stać na promyka i nie którzy chcą przeznaczyć max 140-170zł to co kupisz, lepszego nic a mam porównanie bo mam jeszcze promyka a znajomy km-hed'a i jak za takie pieniądze co ona kosztuje to zła nie jest, ale to nie temat żeby sie wypowiadać na temat precek :icon_razz:

Ty pierwszy wypowiedziałeś się na temat precki, ja tylko sprostowałem że nie opłaca się kupować Ravena który stoi na poziomie Systemy/Guardera. Lepiej doskładać i kupić Promyka i KM.
Link to post
Share on other sites

PDI Raven i dobra precka, dobre sobie :icon_smile:

Jak już będziesz miał 200zł to dołóż jeszcze 100zł i kup sobie Promyka lub KM-Head'a.

 

Takim tokiem myślenia to jak już masz 300 to dołóż 200 i masz PDI. Tak to można sobie w nieskończoność iść, bo jak ktoś ledwo 2 stówki zebrał, albo po prostu uważa że więcej na precke nie da, to nie ma dla niego znaczenia że jest coś lepszego, bo zawsze znajdzie się coś lepszego . Raven to bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Najważniejszą jej zaletą jest to że jest stalowa i się nie odkształci czy zetrze jak np aluminiowe.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Panowie mam prosbe o pomoc. Zmienilem lufe stokowa na promyka (mam emke G&P SENTRY) standartowo jest 260mm zmienilem na 285. Wymienilem dysze, tlok i glowice tloka plus gumke hop up. Sprezyne mam 90tke guardera (mieszkam w IE wiec limit jest 328fps).

Po wymianie czesci pojechalem sprawdzic okazalo sie ze mam 170fps...rozlozylem jeszcze raz gb sprawdzilem wszystko, wygladalo okay wiec sprawdzilem gumke hop up. pomijam fakt ze strasznie luzno chodzi ale zauwazylem ze strasznie luzno wchodzila do komory hu.mam druga gumke hu ktora chcialem wlozyc z emki mojego znajomego ale nie dalo rady. po zlozeniu zaczely sie cyrki. raz ze nie chcial strzelac w koncu jak zaczal to ledwo wyplul na 2 metry kulke zeby po chwili strzelic bez problemu dalej. teraz pytanie co moglem tam spitolic? swoj pierwszy karabin zrobilem wszystko identycznie (akm) i dziala pieknie i bez zarzutu majac stale 325-328 (nie wymienialem tylko precki w nim). dzieki za wszelka pomoc

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...