Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

Niepotrzebnie wymieniałeś dyszę. Ta stockowa jest szczelna i założę się że jak ją włożysz to fps'y wrócą do normy. Na 99% nowa dysza jest za krótka i nie uszczelnia się prawidłowo z kołnierzem gumki hop-up.

 

Jak gumka bardzo luźno wchodzi to możesz ją z zewnątrz obwinąć taśmą teflonową, ale nie na całej długości tylko powiedzmy do połowy od strony lufy, tak żeby nie zakryć tego wypustka w który wchodzi dystanser.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jutro bede mial gumke sprawdze i dam znac. dzieki za pomoc panowie.

 

Niestety musialem gdzies cos spieprzyc po calosci. Wiec po koleji

Wymienilem tak

Dysze na ulitmate (mam tez originalna plus w zapasie jeszcze jedna oringowana aluminiowa)

Tlok

Glowice tloka (ultimate)

Cylinder (ultimate)

Hop Up (zielona g&G teraz zmienilem dla proby na czarna 50% ultimate)

Komore Hop up (ulitmate)

Lufa promyka 285mm

Prowadnice na dysze plus sprezynke

Sprezyne Guardera 90ke

 

Po wszystkich przebojach jedyny plus ze podawac zaczal mag i kulki leca ale co z tego jak ma 170fps...

Juz sam nie wiem gdzie moglem nawalic jakies porady panowie?

Co zauwazylem to:

- z nowa komora hop up strasznie ciezko mi bylo zlozyc karabin (tak jakby 1mm mi zostawal miedzy gearboxem a komorom hop up musialem sporo sily uzyc zeby docisnac i dysza plus komora sie zlozyly)

- jak obroce karabin i strzelam czasami widze kawalek dyszy zostaje jakby nie cofajac sie do konca (w emce drugiej znajomego dysza nam sie zawsze chowa jak sprawdzalismy)

 

Liczylbym na wasza pomoc bo powoli sie poddaje (zachcialo mi sie bawic po tym jak poczulem sie zbyt pewnie po zrobieniu sobie AKM tak jak chcialem) :(

Edited by Marrtinez
Zdublowana treść posta.
Link to post
Share on other sites

Całkiem możliwe że dysza krzywo wchodzi Ci do komory przez co po drodze się blokuje i dlatego taka nieszczelność. Szczególnie że musiałeś ją tak wciskać do gb, zobacz czy jest obtarta w jakimś miejscu. Generalnie na odległość ciężko pomóc bo przyczyn może być kilka.

 

Najlepsza opcja to daj stockową komorę i dyszę. Ultimate ogólnie jest słaby łagodnie mówiąc.

Link to post
Share on other sites

W ogóle, to nie wiem po co wymieniałeś tyle części w GB przy springu rzędu 90. Ja do m120 w swojej zmieniłem tylko głowice tłoka. No ale dobra, jakiej firmy ten popychacz zamontowałeś? Bo jeśli też Ultimate to możliwe, że dobrze nie pasuje. Ultimate ma do swoich szkieletów dedykowane popychacze, ale nie macałem więc szczegółów nie znam.

Link to post
Share on other sites

Nath ale tak wlasnie bylo na poczatku wlozylem tylko gumke zielona promyka plus precke (jedynie tlok zmienilem na ten z metalowymi zebami) pozniej dopiero zaczalem kombinowac jak kon pod gore;) nic dzis siade porobie bo wczoraj mi sie kompletnie nie chcialo. wrzuce tylko moze inna gumke hu (mam guardera w zapasie)

Link to post
Share on other sites

Jak po zmianie gumki i lufy zaczęły się cyrki to po co kombinowałeś dalej?! ;). Wiadomo wtedy że coś spierniczyłeś przy składaniu komory hopa i wkładaniu komory do korpusu (to trudne, ale się da, wiem coś o tym :D). Padłeś ofiarą mitologizowanej na wumazgu zielonej gumki g&g i tyle. Złóż wszystko na stockowych gratach, przestrzel na chrono i zobacz wynik, dopóki nie uzyskasz jako takich rezultatów na stockowych gratach to nie baw się w wymienianie części, bo to się mija z celem. Replikę kupiłeś nową?

Link to post
Share on other sites

Nath na razie wlozylem stara komore hu i guardera ktorego uzwalem wczesniej i bylem zadowolony pojade zobacze jak teraz ale mam wrazenie ze lepiej juz (postrzelalem chwile w ogrodku;)) jesli nie bedzie poprawy to zrobie jak mowisz bo na chwile obecna wyje na mysl rozbierania tej cholery;)

 

takie pytanie dysza powinna sie wsunac mi do srodka natomiast widze ze jednak czasami zostaje w takiej pozycji jak na zdjeciach.. sprawdzilem popychacz dyszy i jest okay. to samo z sprezynka. jakies rady panowie? zlozylem na z powrotem na stokowe czesci jedynie sprezyne mam 90kte ale wiem ze jest bankowo dobra i wrocilem do 270 fps no ale to dalej jakies jaja sa:) czy ewentualnie to moze byc problemem? zauwazylem tez ze przez ten problem z popychaczem nie wszystkie kulki wchodza jak nalezy:/

http://www.fotosik.p...da1a8fe0e9.html

http://www.fotosik.p...7eb648c0ea.html

http://www.fotosik.p...dc66dffed4.html

Link to post
Share on other sites

Jak obetniesz może brzęczeć przy strzelaniu, bo będzie krótsza i zakończona skośnie lepiej daj słabsza i podłóż podkładki tylko nie przesadź bo ci zęby na tłoku urwie jak się sprężyna ściśnie do końca prędzej niż zwolni się tłok, możesz to prosto sprawdzić, połóż prowadnice z podkładkami i springiem na stole i załóż tłok, ściśnij jak się schowa prowadnica to będzie ok :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam

Mam pytanie ponieważ moja emka zaczeła strasznie głosno chodzić i zaciął się tłok w tylnej pozycji więc ją rozebrałem i zauważyłem że zębatka silnikowa ma luźną ośke która pod niewielkim naciskiem może przemieszczać się góra dół.Czy może być to przyczyną owego głośnego chodzenia oraz zacinki?

Zebatka jest niby z zestawu g&p ale jest na niej napis @3.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...