Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

W porównaniu do zadbanej stockowej lufy G&P to opłaca się ładować tylko Promyka/PDI. Co do wnętrzności to żeby dopasować GB KWA 2gx trzeba trochę piłować. O ile w upperze MUR1 jest mniej zabawy to w standardowym trzeba przy tym spędzić trochę czasu. Moim zdaniem lepiej skompletować sobie wypasiony GB w oparciu o szkielet CNC. Raczej wszystkie szkielety pasują do body G&P jak ulał bez żadnych przeróbek. Do środka dać części SHS'a ( złożyć całkowicie nowy GB) a stockowy opchnąć. Taki zabieg łącznie w repliką zamknie się w czterocyfrowej liczbie z dwójką z przodu + ew. koszty dobrej prec rurki. A później jeżeli najdzie Cię ochota na milion fps, wkładasz M170 i bawisz się dalej, gdzie przy KWA miałbym już pewne obawy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dostałem dzisiaj kolejną emeczkę G&P, tym razem Defender. Oto co zobaczyłem w pudełku:

 

Zarówno przedni jak i tylny pin zostaje w body. Przedni trzyma się na pinie, a tylny na spince. Komora hop up wygląda rewelacyjne. Co do GB to tylko foto poglądowe, w środku widać łożyskowaną prowadnicę sprężyny. Więcej nie mogę powiedzieć bo nie otwieram ( może pójdzie na sprzedaż razem z gwarancją :icon_biggrin:)

 

Ogółem wykonanie powala na kolana. Mam w domu dwie emki G&P, obydwie z nowej serii i żadna nie jest wykonana jak ten Defender. Luzów totalnie zero, nawet kolba nie lata :icon_evil:. Jak będzie więcej czasu to porobię dokładniejsze zdjęcia i zrobię dłuższą recenzję.

DSC03450.JPGDSC03454.JPG

DSC03455.JPGDSC03456.JPG

Link to post
Share on other sites

To masz szczęście z Tym defenderem i spasowaniem. Swojego dostałem w piątek.

 

Niestety u mnie są luzy między lower i upper reciverem i dość spora szpara. Gdyby nie to, byłbym na prawdę zadowolony z zakupu a tak muszę kombinować jak ten luz zniwelować lub całkiem zlikwidować.

 

Poza tym body samo w sobie - nie licząc grawerowania ( bodajże laserowe ) - wykonanie dość kiepskie. G&g które kupiłem jakiś czas temu ma znacznie lepiej wykonane body jak i spasowanie.

 

Co do risów, klasa sama w sobie, piękne mk18 bez żadnego luzu :)

 

Tylko mówię, może być tak, że akurat dostałem jakiś felerny model jeśli chodzi o body.

Do reszty nie ma się jak przyczepić.

Edited by Averath
Link to post
Share on other sites

Szparę w body najłatwiej zlikwidować pogrubiając te dwie wypustki na upperze, wręcz idealnie nadaje się do tego kropelka. Po troszku nakapywać, ładnie rozprowadzać i czekać aż wyschnie. Do zera tą szparę zlikwidować cięzko, ale do minimum da radę. Na luz jest kilka sposobów. Najlepszym jest chyba Magic Pin za całe 8 baksów, trzeba go trochę zmodyfikować, ale po zabawie z pilniczkiem swoją rolę spełnia idealnie. Jest też bardziej 'polowa' opcja, mianowicie taśma teflonowa na tą wypustkę która trzyma górne body w dolnym ( ta przez która przekładasz przedni pin ). Do tego powgniatanie trochę pina, żeby się mocniej trzymał. Czasami też pomaga porządne zaparcie komory o GB. Jak dasz zamiast sprężynki na mimośrodzie, sprężynkę od silnika na lufie, tak mocno rozpiera całość, że wszystko trochę stabilizuje. U mnie po założeniu takiej sprężynki karabin rozjeżdżał się na dwie części po wyjęciu przedniego pina. Jak zastosujesz wszystkie te metody to 'będzie Pan zadowolony'

Link to post
Share on other sites

myślałem, żeby dorobić po prostu lekko grubszy pin na łączeniu upper z lower. Wydaje się, że jest on delikatnie chudy i przez to body luźno chodzi.

 

Ten magic pin to całkiem niezła opcja i chyba ją wypróbuję :icon_smile: - wiesz może przy okazji gdzie jest dostępny ?

to będzie mniej więcej to : http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=5447 ?

 

Co do tej szpary, nie przeszkadza mi to za bardzo. Szczególnie, że w tym wypadku aż zdziwił mnie brak luzu na kolbie. ktoś w końcu pomyślał, i zrobił odpowiednią prowadnicę lekko pogrubioną :icon_smile:

 

Muszę przyznać, że bardzo zaskoczył mnie kolimator który przyszedł z repliką, a raczej nie on sam, a mocowanie jakie z nim przyszło. Wilcox mówi sam za siebie i jest to chyba jedno z lepszych mocowań do aimpointów na rynku.

Edited by Averath
Link to post
Share on other sites

Ja w swojej replice (inny producent), luz miedzy upperem a lowerem, wyeliminowałem w inny sposób. Wkleiłem na klej cyjanoakrylowy kawałek płyty szklano epoksydowej (G10). Najpierw oszlifowałem w lowerze miejsce, gdzie wchodzą uszy uppera, przetarłem papierem ściernym laminat, nalałem kilka kropel kleju, włożyłem płytę, poczekałem aż klej wyschnie,. Następnie zalałem od wierzchu całą płytkę klejem i znów poczekałem aż wyschnie. Korpus jest teraz sztywny. Grubość płyty - 0.25mm, dzięki czemu jest dość elastyczna i ładnie dopasowuje się do korpusu.

Link to post
Share on other sites

Czy będzie zauważalna różnica skupienia kulek miedzy Defenderem:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2992

a "klasycznym" orisowanym M4:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4882

 

W niedalekiej przyszłości planuję zakup jednej z tych replik jednak nie mogę się zdecydować. Wiem, że M4 RIS ma o te 20-30fps więcej z racji dłuższej lufy ale czy daje to sporą przewagę nad Defenderem jeśli lubię strzelać SEMI na dalsze dystanse?

Link to post
Share on other sites

Z góry przepraszam za offtop.

 

Teraz to mam zamieszanie. Czyli uogólniając (mowa o stockach):

Daleki zasięg + celność - coś z rodziny M16/długich M4

Średni zasięg, znośna celność - klasyczne M4

MOUT/CQB - Defender itp.

 

Nie mylę się?

 

Czy Defender po wymianie komory, gumki i lufy (np. promyk 300mm) byłby lepszy od większości chińczyków spotykanych na strzelankach (np. AK Cymy 420fps)?

 

Temat czytałem ale jest zbyt duży rozrzut opinii aby wyciągnąć z nich konkretny wynik.

 

A korzystając z okazji to jest gdzieś w Polsce sklep który sprzedaje Mk.18 (Defendera) z body mającym bicia Colta? (to z frogmanem jest fajne ale Coltowskie bardziej do mnie przemawia)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za linki i odpowiedzi.

 

Po dozbieraniu wymaganej kwoty prawdopodobnie zakupię jedną z:

http://gpairsoft-uk.com/shop/en/50144-gp-airsoft-mk18-mod-i-dark-earth-gp-aeg038de.html (ten eot w zestawie kusi)

http://gpairsoft-uk.com/shop/en/50119-gp-airsoft-m4-carbine-v5-gp-gp-aeg022.html (to jest Block II z frontem 12 cali?)

 

Wychodzi około 1100zł do tego jeszcze 23% VATu i 0,5% cła?

 

Zgaduję, że replika w wersji UK będzie mieć około 300fps. Pytanie tylko jak sprawa wysyłki bo nie mogę doczytać.

Link to post
Share on other sites

Wysyłka jest z Azji, w zależności od kraju przeznaczenia wrzucają różne sprężyny. Do nas wysyłają stockowe repliki, czyli ze 120 w środku.

 

V5 to front 12.5 calowy front i 14,5 calowa lufa.

 

Wysyłkę dolicz jeszcze ^^, no i do tego oczywiście 3.2% cła i 23 % VATu. Przy zakupie jednej repliki wychodzi tyle samo co u nas w kraju, jednak w wypadku replik, których u nas nie ma jaki mamy wybór ? :D

Link to post
Share on other sites

Podobno ASGshop będzie mieć dostawę g&p za 3-4 tyg, może ciut wcześniej.

Jak chcesz G&P defendera - ale z body Frog ( które moim skromnym zdaniem jest Zaj*** !! ) to masz jeszcze bodajże jedną/dwie sztuki na specshopie za 1699 z kolimatorem elementa eotech 533 ( cena sklepowa 280 zł ).

 

A tak z g&p to w zależności od jakiej lufy chcesz, polecałbym cokolwiek z risem 9" - masz klasycznie lufę 290mm a z dobrym tłumikiem wyciągniesz 455/469 - Mam defendera tego nowego z lufą 469 promyka przykrytą tłumikiem gemtech, został jeszcze zapas1 cm :P

 

Na Asg shopie masz kuszącą zniżkę na KWA ( 10% ) chyba ostatnie sztuki :)

 

Ogólnie zasada - moim zdaniem - przy wyborze nowej repliki to kwestia gustu wyglądowego - tzn. czy wolisz upgradeować zewnętrzny wygląd czy bebechy. Niestety upgrade bebchów jest znacznie łatwiejszy jak znalezienie body/risów pasujących do naszych opodobań.

 

Dlatego polecałbym brać to, co Ci się podoba z zewnątrz na 100% i martwić się o tuning wewnętrzny, chyba że masz sporo kasy do wywalenia to bierz KWA za 900 zł na Asgshopie dla gearboxa II gen i dokupisz sobie body i risy ;)

 

Sam stałem przed takim wyborem i zdecydowałem się na g&p defendera choćby ze względu na body, które jest dość rzadkie ( skull frog ) no i risy mk18 które zabójczo mi się podobają :)

 

A co do sprowadzenia, to musisz liczyć mniej więcej tak :

Cena repliki - w zależności od kursu

Cena dostawy - od 36$ do 70$ ( oczekiwanie od miesiąca przy najniższej cenie do 5 dni przy 70$ )

Cło w tym wypadku 2% i Vat 24%.

Ogólny rozrachunek może być różny, przy założeniu dla dolara po 3zł miałbyś tego G&p z linku za około 1600zł z szybką wysyłką. Tylko jak wiemy, dolar lubi skakać i może to wynieść nawet do 3,3zł za dolara a to już są dodatkowe koszta.

Na dłuższą metę taniej wyszłoby Cię zebranie składaka, czyli kupienie body colta z specshopu - troche drogie, risów ( prawie niedostępne ).

 

Musisz też pamiętać, że nie masz prawie gwarancji przy zamawianiu z zagranicy, bo wątpie abyś wysyłał replikę na gwarancję za 70$ w jedną stronę..

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie porady.

 

Ostatecznie skończyło się tak, że będę brać Blocka II z WGC. (jak będzie in-stock)

 

http://www.wgcshop.c...0&view_choice=c

 

Wybrałem taką wersję bo jestem osobą mającą 190cm wzrostu która mając długie ręce lubi się "rozłożyć" na froncie repliki więc potrzebowałem długich i ładnych szyn (ten kolorek szyn jak w "ostrej" ). Dodatkowo ma oznaczenia które mi bardzo pasują i jest to wersja M4 w która oczarowuje mnie swym wyglądem (jeśli można tak to nazwać).

 

Ekspert od sprowadzania którego znam wszystko ładnie mi wytłumaczył co, jak i za ile więc mam nadzieję, że jak się pojawi i przyjdzie do PL to będę zadowolony z zakupu (a replik trochę już miałem/mam).

 

Co do gwarancji to nie problem - w drużynie mam 3 serwisantów a poza tym sam naprawiałem sobie sprzęt jeśli zaszła taka potrzeba.

 

Wnosząc trochę do tematu. Jest u mnie w teamie kilka emek G&P. W jednej z nich (wersja SO) kolega nabił 55-60 tysięcy kulek przebiegu na stocku - bezawaryjnie (jedyne wymiany jakie były to gumki HU bo się zużywały). Obecnie ma 460fps po tuningu na asgshopie i kosi dalej.

Link to post
Share on other sites

Konwersję są między sobą zależne od tego jak wyglądają - długości - możliwości możntażu ris ( np. konwersje free float ringowe ) i tego jaki montaż mają do koprusu :icon_smile:

 

Konwersje krótkie ( 7" ) są najtańszymi na ringu no i ta konwersja nie jest jakoś wymyślna ( jak HK 417 czy mk18 czy inne free floaty np. spr ).

 

W dodatku jest zwykły chwyt silnikowy i najzwyklejsza w świecie kolba SF od g&p.

Brak dodatku jak luneta/kolimator itp.

 

To wszystko przekłada się na cenę, będącą o kilka stówek mniejszą od np. g&p defendera ( granice 1500-1700 ) lub g&p magpull battle rifle ( 1800-2000 ).

 

W środku to jest to samo.

Wzmocniony g&p gearbox a 8mm łożyskach kulkowych, biały tłok 5 stal zębów, normalne zębatki, spring 100-120 w zależności od mocy, Alu głowica cylindra i doszczelniona dysza z oringiem. Silnik g&p custom m120 hi speed. Metalowa komora hop up :icon_wink:

 

Także repliki g&p głównie różnią się ceną jeśli chodzi o części zewnętrzne. Te najbardziej podstawowe będą po 1200-1300 a te Magpulowskie po 1500++ :icon_razz:

 

 

Innymi słowy, jak to ktoś już powiedział :

 

Chcesz zaj*** Budę to bierz g&p ( jakoś wykonania powala na kolana w pozytywnym sensie )

W przeciwnym razie bierz KWA dla GB lub coś innego - podobno Dytac i deep fire mają niezłe repliki ;)

 

Ewetualnie szukaj jakiejś VFC z używek ;)

Edited by Averath
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...