Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

W pierwszych seriach było niecałe 15-18mm, tyle tylko by imbus od góry wsadzić do regulacji komory. Ale nie było przez to dostępu do regulacji czeskiej komory, więc jurgałem Zambeziego aż skrócili konwersję. Obecnie, w konwersji do swd, suwadło przy przeładowaniu, cofie się 34mm.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zrobiłem taki mały teścik praktyczny swd z konwersją MC, chciałem sprawdzić ile razy można wystrzelić na 1 kapsule co2 12g, zależnie od temp. otoczenia.

 

-3 stopnie C - ciśnienie 14bar, 503fps na kulce 0,40g, 23 strzały na 1 kapsule

 

+11 stopni C - ciśnienie 12bar, 505fps na kulce 0,40g, 56 strzałów na 1 kapsule

 

Widać od razu jak temp. wpływa na rozprężanie się co2.

Link to post
Share on other sites

No też się zdziwiłem, że tydzień temu pod Krosnem 1 kapsuła mi na niecały mag 30bb wystarczała. N2o radziło sobie lepiej na mrozie, w sensie ciśnienie mniejsze ciut ustawiałem i maga dało się wywalić. Myślałem że mam gdzies nieszczelność na wężykach, ale wczoraj szły elegancko 2 magi na 1 kapsule co2. Nie mam bombiczek do śmietany, by sprawdzić jak sobie radzą przy +11, sprawdzę to na dniach, ale tak kojarzę, że n2o lepsze jest tylko na mrozie, a latem co2 wydajniejsze jest.

Link to post
Share on other sites

Tak zgadza się, tylko nie wiem po co Ci syfon do szczęścia ;)

Na zimę i mrozy na pewno n2o a jak na lato to Mendi potwierdzi niebawem ale obawiam się że także n2o...

Przede wszystkim jest mniej zabawy z regiem i ustawianiem HU bo n2o jest bardziej stabilne w zależności od temperatury.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie z n2o oddasz tyle samo strzałów co z co2, mniej pędnika ale pod większym ciśnieniem, główna różnica to mniejszy spadek wydajności n2o w niższych temperaturach i w moim przypadku mniejsza cena kapsuł.

Tak ale kapsuła jest krótsza więc adapter trzeba obciąć lub coś wsadzić w dupkę i jest węższy więc wkładasz wkładkę zrobioną z blistra żeby nie latał w środku. Dodatkowo jest inaczej wykończona szyjka kapsuły więc w starszych szpilach trzeba trochę materiału zebrać z wytoczki w której siedzi szpilka, Zambezi chyba już udostępnia szpilki robione pod kapsuły n2o tylko trzeba do niego skrobnąć i zapytać.

Link to post
Share on other sites

A mam takie pytanko czy jest możliwe / czy ktoś próbował dorobić "pojemnik" na gaz (CO2) ?

Pomysł jest taki żeby zrobić cylinder (zamiast pojemnika na kapsułki) w który można wkręcić zawór od butli paintballowej a w dnie umieścić zawór jak do napełniania granatów gazowych. Przejściówki do napełniania granatów Greengazowych dwutlenkiem produkuje bodajże Madbull czy Guarder. "Pojemnik" taki mógł by mieć mniejszy wymiar niż standardowe butle i można by go było zamocować np na/w kolbie.

Link to post
Share on other sites

mam takie pytanie kupiłem swego czasu reduktor leży już chwilę... Czy podejdzie on pod Epdika? W swoim elektryku strzelam glownie na singlu i czasem krótkimi seriami.

Podejść podejdzie, tylko wężyk będziesz musiał dać większej średnicy (8 lub 9mm) lub przejściówkę. Sęk w tym że nie bardzo ci na auto pociągnie, z racji małych przepływów. Do EPDIK będzie dedykowany reg high-flow, o dużej przepustowości

http://sklep.mancraft.pl/pl/reduktory/47-reduktor.html

Link to post
Share on other sites

No fakt, zostaw rega póki co, sprawdź i jakby nie grało to kombinuj wtedy. Z PDIK dają radę, ale one już mają wężyki 6mm i brak auto. Te nowe konwersje mają mieć węże 8 lub 9mm, a obecne regi mogą przy trybie auto nie wyrabiać - dlatego zaprojektowano nowy typ rega,

Link to post
Share on other sites

Orientuje się ktoś czy ta konwersja to jest najnowsza wersja czy jakaś starsza? Chodzi mi o to czy przypadkiem niema jakichś niedoróbek poprawionych w nowszych egzemplarzach.

 

http://asgrevolution.com.pl/sklep/greengas/478-konwersja-gazowa-mancraft-swd.html

 

Zastanawiam się nad zakupem w tym sklepie bo cena jest niższa niż u producenta tylko czy później nie będzie problemów z ewentualnym serwisem?

Czy wogóle bywają z nimi jakieś problemy? Mówię o samej konwersji nie o osprzęcie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...