Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co nosicie w kamizelce?


Recommended Posts

Jako, że temat został odkopany to wpisze, co tam noszę w jednej ze swoich wersji oporządzeniowych (do lasu). Podstawą jest RACK, a więc:

 

-9x mag (6xreal-cap i 3 inne w zależności od humoru i potrzeb)

-dump bag

-kulki+speedloader

-CTI

-pudełeczko szczęścia/życia zwane też zestawem survivalowym

-apteczka

-jakiś klasyczny Victorinox

-pare lightsticków

-farba do malowania mordy

-inne badziewia jak multitool czy notatnik z długopisem, ew. magazynki do krótkiej

 

Do tego patrol pack z jedzeniem, piciem, zestawem gore-texowym i innymi pierdołami.

 

To chyba tyle

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam Patterna :] Na plecach mam wode + jakies rekawiczki, cos na glowe

W kieszeniach z przodu 3 magi do mp5, jeden na piersi, dwa nizej kolo zapiecia kamizelki

W bocznej ladownicy kulki + noz

W drugiej czesto gogle (zazwyczaj uzywam okularow) + podreczna kanapeczka :P

No i jeszcze w mniejszych kieszonkach telefon, batonik, czerwona szarfa :P

Link to post
Share on other sites

Jezeli wkladasz tyle ile w realu czyli ok 30 kulek do maga to czasem moze nie starczyc.Zalezy do tego jak mocno sie ostrzeliwujesz i czy oszczedzasz kulki.Niektorym wystarcza jeden mag na 400 kulek takze tu juz sam sobie dokonaj wyboru.Kilka magow zaladowanych tak jak w prawdziwej broni czy jeden nieco mniej realny

Link to post
Share on other sites

a ja ostatnio staje sie coraz wiekszym fanem minimalizmu, dlatego nosze przede wszystkim ladownice udowa (wlasnej produkcji) na 4 magi do MP5 a w niej real-cap'y i czasach chest z dodatkowymi 4 real-cap'ami do MP... no i w chescie jedna kieszen ostatnio przeznaszam jeszcze na glocka (kabury sobie jeszcze nie uszylem na udo)... no i mi to wystarcza :]

Link to post
Share on other sites
Tak sobie przeczytałem cały temat i zastanawiam się (ponieważ zaczynam dopiero zabawe z ASG) czy 10 lub więcej magów jest potrzebne na polu...? Rozumiem, że jeśli ma się te 10 magów to jest ok, ale czy w czasie potyczki rzeczywiście wykorzystujecie je w pelni?

 

Albo nieco droższa a uniwersalniejsza wersja. Ja nosze conajmniej 5 real-capów i jednego hi-capa do tego. Jeśli podczas walki okaże sie, że wymiana ognia jest zbyt intensywa, lub jesteś sam a atakują Cię duże siły wroga (najprawdopodobniej z hi-capami) to szybka wymiana i masz już kilkaset kulek do wystrzelenia bez wymiany maga. Ja najczęściej nie wykorzytuje tych ~180 kulek w real-capach a hi-capa używam gdy jestem zbyt leniwy na wymiany :P .

Link to post
Share on other sites

- 4 magi ( 3 real cap, 1 hi-cap )

- 2 magazynki do Beretty

- gogle

- szmatka czerwona

- 2 rodzaje farb maskujących

- osobista siatka maskujące

- butla z gazem

- lornetka

- opatrunek osobisty

- zestaw narzędzi

- kulki

- rękawiczki

- broń krótka ( kabura wewnętrzna )

Link to post
Share on other sites

hmm ... jak mialem RACKa to nosilem :

 

8x ril kap do emki

1x granat do m203

1x manierka

1x radio

1x czerwona szmate i zatyczke na lufe

1x spead loadera

1x woreczek 500 kulek

1x male plaskoszczypy

i czasem nosilem butle z propanem , ale to naprawde zadko bo sie ladownica na SPEAR nie domykala :)

Link to post
Share on other sites

W drodze niektore:) :

4x real capy do emki

3x mid capy do emki

1x hi cap do emki

1x radio

1x buteleczka z kulkami 1000 kulek

1x kompas

1x czerwona szmatka

1x speedloader

1x butelka wody

1x noz

1x apteczka/zestaw survivalowy

1x jakis zestaw glodnego :D(kanapka, batonik)

I chyba tyle.

Link to post
Share on other sites

Mam patterna 83:

1 x ammo

1 x manierka

1 x broń boczna (wysłużony P99)

1 x nóż

1 x radio

1 x szybkoładowarka

2 x opatrunki osobiste

-zestaw imbusów

-kiedyś zapasowa bateria

-para zapasowych skarpet :D

-szalik (gdy zimno)/komplet przeciwdeszczowy(gdy może padać)

-pudełko z ochraniaczem na zęby

Link to post
Share on other sites

W kamizelce i PLCE noszę:

- 6x lowcap M 16 (plus czasem 1 hicap, a niedługo może 9x lowcap - wciąż się waham)

- czerwona szmatka

- opatrunek

- radio

- kompas

- gwizdek

- CTI

- speedloader

- woreczki z kulkami

- multitool

- zapasowa bateria

- futerał na okulary korekcyjne

- długopis plus kartkę

- manierka (latem nie bo camel na plecach)

- beretkę

- MRE bądź inne żarcie

- latarka

- czasem cyfrówkę

- tłumik (jak nie na gunie)

 

Tylko w PLCE

- na dłuższych manewrach pałatkę, gore lub zapasowe ciuchy (cieńki polarek, skarpety)

 

http://img518.imageshack.us/my.php?image=9...924452946yq.jpg

http://img21.imageshack.us/my.php?image=ob...braz064a8yh.jpg

 

W chestrigu to samo do "długopis i kartka" włącznie (chest wygląda tak http://www.flecktarn.co.uk/dptcr2nx.html).

To pewno i tak nie wszystko, pewno o czymś zapomniałem...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

PASGT + Alice(LC-2) w roznych ladownicach kieszeniach, buttpacku i kompasowce - PMR, 6xmid cap, gaz, kulki, zestaw naprawczy, zapasowa szyba do gogli, latarka(fulton), manierka, saperka, szmata, bandarze + gazy wyjalwione(opatrunki na oczy :| ) palatka gumowa (olive)

Link to post
Share on other sites
Jaki bębnowy? Zasadniczo nie widzę problemu. Udało nam się wcisnąć sensownie na gościa 4 skrzynki do PK + 1 podpięta więc żaden bębnowy nie będzie raczej problemem.

Ale kto to udzwignie, jesli go nie zawioza na pole walki samochodem, nie pomoga wstac, przy zmianie pozycji itp :)

A doczepialiscie mu jeszcze zapasowe lufy? ;P

 

Ja niestey nie dorobilem sie jeszcze zadnego ekwipunku, ale planuje minimalistyczny minimalizm.

Przy okazji zastanawiam sie jak i gdzie nosic kabure by moc sie spokojnie czolgac (ktos ma patent, zdjecia mile widziane). Na nerkach odpada, bo ktos moglby go latwo wyciagnac bez mojej wiedzy.

Magi (prawdopodobnie 4 reale) planuje umiescic na wysokosci klatki piersiowej. Obecnie uzywam grzechotki i zuzywalnosc mam potwornie mala, wiec jakos sie tego nie boje. Zawsze mozna sie gdziec skampic i naladowac reale, a nie chce wygladac i poruszac sie jak napakowana krowa.

Niemal wszystko inne (nie licze malych drobiazgow, typu radio, opatrunek, granat) planuje wrzucac do plecaka patrolowego (w chwili powaznego zagrozenia lub potrzeby dzialania bardzo skrytego, plecak na ziemie i tylko magi i bron). Magi do pistoletu moze na udzie, jesli znajde sposob, by nie przeszkadzalo to w czolganiu sie.

 

A najbardziej podobal mi sie (ale nie planuje) zestaw 4 reale, 3 midy i jeden hi ;) Przygotowany na kazda okazje.

Link to post
Share on other sites

Proponuję przyczepic sobie kaburę i ładownice na pasie na plecach. W czołganiu się nie przeszkadza, gorzej z siadaniem ;)

2 szt. magazynka możesz sobie przypiąc przecież do kolby broni - od II wojny światowej patent stosowany przez Amierikańców, nadal działa :) a przy okazji masz poduszkę pod policzek.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pomysl ze magami pistoletowymi na kolbie bylby dobry, gdyby nie to, ze podczas awarii kbk musisz operowac dwoma broniami, rozladowac pistolet, siegnac do kolby luzno wiszacego karabinku, naladowac pistolet. To mi przypomnialo o worku na odzysk przy pasie.

I jak napisalem, na plecach odpada. Za duza podpucha dla jenca, zeby siegnac. Tak przynajmniej mi sie wydaje :P

Link to post
Share on other sites

Zawsze można wzorem ruskich frontowców powiesic sobie pistolet "za pazuchą" :D ....

Natomiast na kolbie powieś sobie ładownicę na dwa magazynki karabinowe. Pistoletowe najlepiej na ramieniu (na tym, którym obsługujesz broń).

Zresztą popraktykuj, co Tobie najbardziej odpowiada. Rozmieśc klamoty na sobie a następnie na ziem i pełzanie przez czołganie, cwicz. Zobaczysz sam, czy aby należy coś zmienic, czy nie.

Ja broń boczną mam z jednym magazynkiem, w dodatku sprężynę, więc w zasadzie jest to broń ostatniej szansy (a nuż widelec...).

Link to post
Share on other sites
Przy okazji zastanawiam sie jak i gdzie nosic kabure by moc sie spokojnie czolgac (ktos ma patent, zdjecia mile widziane). Na nerkach odpada, bo ktos moglby go latwo wyciagnac bez mojej wiedzy.

Dobra, kryta kabura na pasie np. Bianchi UM84 (M12) i raczej nikt Ci nie wyciagnie pistoletu a sam na 100% nie wypadnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja posiadam IBA i sobie powkładałem rożne ciekawostki :P ogólnie taki standardzik

 

-3 low capy i dwa hi capy w 2xCQB 5,56 :)

-Kulki w woreczku w 100rd :)

-Chusteczki i ściereczka do googli + rękawiczki w drugiej 100rd

-dwie szybkoładowarki w 2x9mm pouch

-Ręcznik i siatka maskująca na broń w waistpacku :)

-Camel na plecach :)

-Granat w pouch na granat :)

-Toolkit

-Sustaiment Pouch a w nim czerwona szmatka :) Wrzucam tam puste magi :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam Lubawę (szelki do przenoszenia oporządzenia - nazewnictwo MON-u) i sa z przodu 4 kieszenie na magazynki do AK i nosze w nich dodatkowe kulki (jak dokupię sobie lowcapy, to kulki będa w magazynkach OFKORZ)

Czerwona szmatka ,

jakies żarcie typu batonik ,

lub 2 albo więcej batoników,

spray sylikonowy,

gwizdek,

śrubokręcik,

IM,

Porfel i dokumenty

komórka

czasem radiotelefon

Link to post
Share on other sites

Modułowa kamizelka JanySportu.

 

5 ładownic, każda na 2 magi od AK: noszę tam połączone po 2 magi od M4 i opatrunki osobiste. Niedługo dojdzie więcej magów, więc tylko one będą zajmowały tam miejsce a opatrunki będą musiały poszukać nowego domu :)

 

1 ładownica n granat: akurat pasuje tam cyfrówka włożona do plastikowego pojemnika po amerykańskim IPP :P

 

1 mała kieszonka - nie wiem do czego przeznaczona wg producenta, wielkość w sam raz na kompas - nosze tam komórkę (na lewym ramieniu)

 

kompasówka US - tak akurat siedzi kompas

 

na plecach Camelbak 2 litry

 

na dłuższych strzelankach dodatkowo dwie manierki na pasie

Link to post
Share on other sites

Ja i moja lubawka

 

Licząc od lewej

 

1. ładownica

Butla 0,5l wody

 

2. ładownica (zamiennie z 4 w zależności jak mam ułożony pas nośny od broni)

Służy za kaburę

 

3. ładownica

dwie komórki, drobne śmieci, mapa

 

4. ładownica

rękawiczki, zapas kulek w woreczku

 

mała ładownica

szmatka do czyszczenia, 100 kulek, czerwona szmatka

 

ładownice doczepiane (typ na granat)

1. kompas

2. petardy

 

3. (trochę innego typu) bb loader.

Link to post
Share on other sites

Czarna 5.11

(w ofercie widnieje jako kamizelka "spodnia" ale sprawdza się również jako wierzchnia)

- Beretta/Glock

- magazynek zapas. - broń krótka

- duperelki (małe "pudełeczko przetrwania") i/lub radio

- duża petarda (achtung dł. ok. 20 cm)

- nóż (składany)

- przymierzam się do dokupienia kieszeni (na np. butelkę z wodą, mag do broni długiej) - kieszenie mocuje się do rzepa na kamizelce w dogodnym miejscu

 

Czarna (bez marki - typowa sztywna policyjna/AT)

- magazynki do MP5 - kieszenie na 3 szt.

- radio

- ew. pojemniczek (typu granat) z kulkami

- petardy (najcz. achtung moc 208)

- "pudełeczko przetrwania"

- butelka z napojem 0,5

- prowiant: batoniki/kanapki

- ew. latarka

kieszenie są przyszyte na stałe

Link to post
Share on other sites

kamizelka p.odłamkowa "Lubawka"

- 4 magazynki M4

- opatrunek osobisty

- paczka amunicji

- speed loader

- czerwona chustka

- czasami w jednej z ładownic spoczywa Glock 17 (na udzie bywa niewygodny)

- 2 batoniki i 0,5l wody

- radio

- nóż

- mały "silikon" w spraju

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...