Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co nosicie w kamizelce?


Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Więc ja poważnie odpowiem.

Mam LBV, dodatkowo noszę dwie ładownice ALICE na pasie. W ładownicach ALICE mam ekwipunek medyczny (oporządzenia używam również w harcerskiej drużynie proobronnej C-SAR). Prawy panel kamizelki to wyposażenie survivalowe, natomiast po lewej stronie (od serca :wink: ) noszę ekwipunek związany z ASG - radiotelefon i magazynki do XMa (na razie mam AŻ DWA, więc wystarcza).

W kieszeniach na granaty - OPOS (opatrunek osobisty), woreczek z kulkami.

Na pewno przyda Ci się jakiś tool do grzebania przy atrapie (do ładownicy na mag do pistoletu), parę plastrów opatrunkowych i temu podobne gadżety.

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Yyych. Pops ale masz dylematy. Ja na początku też się zastanawiałem co zrobię z tymi wszystkimi kieszeniami w Patternie, a teraz już wiem:

 

4 magi do SIGa (2x1 i 1xzłaczony)

speedloader Marui

bateria na zmianę

siatka maskująca

paczka kulek

picie

radyjko

bateria zapasowa do radyjka

bateria zapasowa do kolimatora

nóż szwajcarski

opatrunek

szmatka do czyszczenia gogli

 

no i w sumie plecak długo pusty ale wzorem kumpla wkrótce wyląduje tam termosik z herbatką. A co, w końcu niedzielni z nas żołnierze 8)

Link to post
Share on other sites

ja tez mam LBV i jak narazie to nosze tylko kulki (sporo ich mam przy sobie), rekawiczki (teraz jak zimno, na wypadek jakby mi troszke raczki odmarzaly), czasem kominiarke ktora nie jest potzrebna zawsze. tez mam dwie ladownice i butpack......

Link to post
Share on other sites

Prezerwatywy, dużo prezerwatyw. Bo potem nie chce mieć popsutego życia...

 

EDIT: A z reszta w dobrym humorze jestem to napiszę "coś tam". Noszę na sobie "na codzień" mniej więcej to co poniżej, jakkolwiek w różnych konfiguracjach (plusy modułowej kamizelki 8) ).

 

- 6 magazynków do Kbk AK

- 3 granaty

- 2 magazynki pistoletowe

- broń krótka

- nóż

- saperka

- lornetka

- łączność

- apteczka podstawowa

- "zestaw przetrwania"

- indywidualny zestaw maskujący

- latarka kątowa

- ładowarka "marujowska" do LC, okulary oraz ochraniacz na uzębienie, czerwona szmata i kulki

- zapasowa bateria

- busola

- jedna żelazna racja

- 2 do 4 manierek

- poncho

 

Opcjonalnie zdarza mi się dołożyć:

- więcej żelaznych racji :lol:

- komplet goretexowy (w "mokrych" miesiącach ;) )

- apteczkę zespołową

- noktowizor

- nożyce do cięcia prętów

- płetwy ;)

- zestaw narzędzi

- menażki

- kilka piw lub "taktyczne półlitry"

 

Pozdrawiam :)

KZ

 

PS Jak mi jeszcze raz ktoś usunie wytłuszczenie z pierwszego akapitu.... :lol: . A swoją drogą jak ja kocham ingerencję w treść postów...

Link to post
Share on other sites

w swojej kamizelce nosze:

- 6 low-capów (praktycznie to 5, bo w trakcie "dzialań" jeden jest przeciez "w użyciu")

- kulki w woreczku (nie hałasują)

- radio

- ładowarka marui w kształcie magazynka

- broń boczną

 

reszte mam w plecaku (ktory zawsze nosze) lub na sobie bezposrednio

Link to post
Share on other sites

mini_1144762092.jpg

 

A żeby nie OT:

 

W kamizelce noszę:

-4 magazynki do kbk AK

-2 magazynki do broni bocznej

-RÓŻOWY SZALICZEK (jeśli nie na hełmie)

-paczkę Lucky Strike'ów, ale pustą, bo, jak wiadomo, palenie szkodzi (tak na szczęście się nosi)

-kuleczki

-opatrunek osobisty

-chusteczki do nosa

 

Cóż, niewiele mieści się w Lubawie. Jak biore OLV to pare drobiazgów więcej sie dorzuci.

Link to post
Share on other sites

Ja też nie rozumiem czemu pytasz o takie rzeczy. Powinieneś dokupić 18 magazynków do XM-a i już. Wystarczy żeby wypełnić wszystkie kieszenie kamizelki i jakieś przypadkowo znalezione ładownice alice :P

A serio w kamizelce nosi się to do czego ją przeznaczono:

- magazynki do głównej

- magazynki do bocznej

- zapas amunicji (kulki :))

- radio

- pakiet medyczny

- kompas

- wodę

więcej się nie mieści.

Link to post
Share on other sites

Np...

okulary, kominiarkę, magazynki, czerwone gacie, paczkę kulek, scyzoryk, portfel, telefon, klucze, fajki, zapalniczkę i browary w maksymalnej ilości = 6 (zamówiłem sobie specjalnie tak szerokie kieszenie :lol: )

 

:twisted: :lol: :twisted:

Link to post
Share on other sites

kurcze, jakie Wy kamizelki nosicie ze to wszystko sie miesci? ;)

 

ja mam w ILBVce tylko magi do glownej i pierdoly typu busola i zapalki w kieszonkach na granaty...

 

poza tym na pasie noz i kabura na boczna z zapaowymi magami, w medicalu apteczka, na kamizelce radio i CamelBak... a rozne pierdoly zupelnie niepotrzebne "ale fajnie je miec" w butt-packu ;)

Link to post
Share on other sites

Bo widzisz, Foka, Ty traktujesz wszystko z taką śmiertelną powagą... :wink: :wink: :wink:

Zrób eksperyment: do której ładownicy LBV zmieści mi się browar lub sześć ulbionych batoników?

Zobaczysz, w jednej chwili zmieni Ci się całe spojrzenie na świat i okolice.... :D

P.S. Używasz low-capów czy real-capów?

Link to post
Share on other sites

No właśnie...te 6 browarów to zakładając że nie ma kilku wcześniej wymienionych rzeczy (szczególnie gaci, kulek i kominiarki). :lol:

 

A moja kamizeleczka wyposażona jest w 6 kieszeni na 2 magi AK (piwko + da się wcisnąć batonika albo 2 :o ), 2 kieszonki piersiowe, 2 kieszenie wewnętrzne na przednich panelach, więc troszkę gratów się mieści. :wink:

Link to post
Share on other sites
kurcze, jakie Wy kamizelki nosicie ze to wszystko sie miesci? ;)

 

Taktyczne Foka, Taktyczne :lol: . A poza tym my nosimy kamizelkę modułową (modularną ;) ) z pasem głównym i dużą ilością zasobników i pouchy :) .

 

Pozdrawiam

KZ

 

PS Ja specjalnie kazałem sobie szyć podw. ładownice do AK coby się tam po jednym piwie mieściło. A kieszenie na granaty kazałem zrobić na wysokość snickersów :lol: ...

Link to post
Share on other sites

Skoro pytasz to znaczy ze nie masz czym jej wypełnic (np wielu magazynków, tłumika, latrki), zanim jeszcze biegałem z repliką to w LBV było co następuje:

linka ok 15 metrów, taśma izolacyjna, kompas, opatrunek osobisty, apteczka osobista, taką puszeczkę z duperelami (typu nitka igła), petardy, zestaw do rozpalania ognia, tool, latareczka. To w LBV reszta była w ładownicach.

Link to post
Share on other sites

Jako ze w mojej taktycznej kamizelce laze prawie codzien to sie wypowiem. Dzieki bogom pierwszy wlasciciel Beo rozepchal ladownice flaszkami Jana to teraz tam mi sie piwko miesci albo jakas flaszyna, 0.5 l Jagermeister wchodzi na styk. Pozatym HDD czasami, rozne klamoty - komorka, czasem jakis backup nozowy [skirmish] plastry, gumy do zucia, waluta, husteczki higieniczne, dlugopis, dokumenty, piersiowka, jakies zwiniete kartki coby sprawic pozory, ze cos notuje na wykladach, latarka CMG/Gerber Infinity Ultra, jakies kabelki, rozne dziadostwa... Dzieki temu kieszenie cargo w M65 nie sa wypchane po brzegi wiec z tego tytulu sprinty do tramwaju sa niezwykle ulatwione. Hint: dobrze jest miec przynajmniej 2 ladownice wolne w razie gdyby powrot z zajec mial zakonczyc sie jakims napiciem, bowiem po co taszczyc piwa czy flaszki r rece skoro mozna nie-w-rece.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

- 9 magazynków do Mp5 - 4 zlaczone

- radio

- kombajn

- tel kom. :D

- apteczka

- dzien - lornetka , noc - noktowizor

- kominiarka

- rozne pierdoly - jak baterie do kolimatora czy narzedzia.

- chusteczki :)

- batonik :D

 

(kamizelka Eagle + dodaktowe kieszenie)

Link to post
Share on other sites

Ludzie, najlepszym sposobem na wypchanie kamizelki są magazynki i amunicja. Najlepszym i jedynym odpowiednim sposobem. Oczywiście nie najtańszym.

Ja mam swoją tak wypchaną, że pustego pudełeczka nawet po tiktakach bym w to nie wsadził.

 

Co miałem w kamizelce ostatnio:

- apteczka JanySport (pełna po brzegi)

- 10 magazynków do długiej

- 2 magazynki do bocznej

- 2 latarki (SF i maglite)

- lightstiki

- multitool

- 3 litry wody (camel i manierka)

- 2 MRE

- lornetka

- kompas

- face camo cream

- kulki 0,25 - 2000 szt

- kulki 0,23 - 500 szt

- beretta

- radio + zestaw HF

- bbloader

- 4 granaty kulkowe

- 20 petard różnej wielkości

- 3 rolki CTI

- 1 rolka taśmy klejącej pakowej

- okulary

- boonie

- czerwona szmata

- arafatka

- butla GG 0,75 litra

- fajki

- 2 zapalniczki

- zapałki

- draski

- dokumenty

- klucze

- telefon

Link to post
Share on other sites

Hmmm, moja też jest zawsze wyladowana po brzegi :)

 

SPEAR/ELCS

 

12 magow do M16

 

USMC IFAK (kupa wyposażenia w środku)

 

kompasówka z dwoma opatrunkami

 

cargo: poncho, kawalek siatki camo, srajtasma, worki plastikowe, para skarpet, glowne danie z MRE, 2 batony

 

manierka

strobo

lighsticki

camo paint

paracord

izolacja

victorinox

Therombak 3l

Link to post
Share on other sites

Hmm.

Ja mam :

- 2 hi-cap'y do M-ki ( a nóż widelec akurat będe miał M-kę)

- paczkę kulek

- zapasową paczkę kulek

- czerwoną szmatę na łeb

- zapasowe gogle

- szybkoładowarkę (nie wiem po co skoro nie mam żadnego low-real-mid-cap'a)

- nóż

- rolkę izolki małej i jedną dużej

- fajki, zapalniczka

- radio czasami

- chusteczki

- latarkę (zazwyczaj bez baterii)

- czasami nosiłem gaz jak miałem po co

- multitool'a

- kominiarkę

- cukierki miętowe

No to chyba wszystko.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Narazie miałem patterna, ale niedługo chyba przyjedzie szturman.

-radyjko

-wz'ta

-opatrunek osobisty

-racja

-manierka

-talk

-lornetka

-różaniec :)

-linka kilka metrów

-batonik

-mapa

-taśma (szeroka camo)

-kompas

-gwizdek monolityczny

-izolatka

-gumka (recepturka oczywiście)

-worek na śmieci

Link to post
Share on other sites

Prosty chest rig z szycie.friko.pl, zielony. Przerabiany niezliczoną ilość razy.

 

6xmagazynek do AK, realcap oczywiście;

4xmagazynek do AK w bocznej kieszeni;

linka, niezbędnik w woreczku (tam jest pełno takich pierdoł co szkoda czasu ich wymieniać - to wszystko co ma zapewnić przeżycie, jeśli zostanę zrzucony dalej niż 10km od najbliższego spożywczego), ze dwa batoniki, mutlitool i nieśmiertelna taśma klejąca w drugiej - zostaje miejsce na granaty jakby co;

apteczka dopinana na jednym ramiączku;

kompas na drugim;

lornetka na pasku poziomym chesta, bliżej plecków;

radio na tym ramiączku co apteczka.

 

Jak trzeba coś więcej to i tak już muszę wziąć plecak. ;)

 

Noża nie noszę, bo nie mam fiksacji oralnych (lizanie ostrza) na tym punkcie - multitool na niedzielę mi wystarcza. Jeśli to coś większego, to sobie Frostsa przytraczam od dupki strony.

 

Oczywiście to jest opcja leśna podstawowa, bo na taki np. Wędrzyn to mi wystarczył niewielki plecaczek, cywilne ubranie i karabin wyborowy. A zresztą oporządzenie i tak się dobiera specyficznie do misji i wymogów lansu, więc dokładnie to nie ma co się rozpisywać...

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...