Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pasoszelki - rodzaje / porady / dyskusje - temat zbiorczy


Recommended Posts

  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dlatego należy dobierać rozmiar odpowiedni dla swoich gabarytów/ciąć taśmy gdy przeszkadzają.

Mam metr 75, nie dojadam po nocach i prawda jest taka, że pasoszelki miwo można ciasno założyć dopiero na jakimś grubym swetrze w zimę, albo kamizelce z płytami. Tak jak zazwyczaj się ubieram (bawełniana koszula i wsio), to pasy trzymają dobrze, ale w czasie biegu zdecydowanie za dużo latają. Miwo dobrze szyje, ale zdecydowanie w złą stronę poszli z proporcjami ściągaczy.

Ale może taki jest ogólny zamysł, chińskie kamizelki są nawet luźniejsze, a wiadomo jaką oni tam mają rozmiarówkę.

 

Edit: Łe, nie jestem w stanie znaleźć rozmiaru, ale pewnie S'ka.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Pasy serii PT należą do jednych z najbardziej przestarzałych na rynku.

 

Są za szerokie wobec liczby Palsów, a taśmy do klamry zawsze swobodnie dyndają.

 

Więc jeśli PT jest przestarzały to co jest nowoczesne. Na razie skłaniam się do PT

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam koledzy, przepraszam że odświeżam temat. Ale od 2 tygodni stoję przed dużym dylematem... i nie daje rady sam wybrać, dlatego zwracam się z problemem do was. Co kupić?

http://pstacticalgear.istore.pl/pl/pasoszelki-thor-i.html

czy sprzęt z Miwo pas PT-3 i szelki ST-2 ?

Dodam, że uwielbiam działać w terenie zalesionym, przeprowadzać patrole i takie tam. Wcześniej miałem kamizelkę, taniego PC lecz udało mi się go sprzedać.

Dodam jeszcze tylko że najchętniej wzorowałbym się na panach z JWK: http://qmphotostudio.com/galeria/wojska-specjalne/jwk-lubliniec/

 

Pozdrawiam, Kinito.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Witam kolegów. Zaczynam przygodę z ASG i myślę od dłuższego czasu o czymś co pozwoli mi jakoś zmieścić magazynki od m4 i inne tego typu sprzęty - wybór padł na pasoszelki. Po tym co przeczytałem polecacie pasoszelki Thor, jak i połączenie szelek i najnowszego pasu - podkladu od MIWO. Problemem w obu przypadkach są kolejno ograniczona dostępność i brak rozmiaru S w MIWO. Tutaj zwracam się o pomoc do was - złożyli byście, bądź polecili jakiś dobry jakościowo i służący przez dłuższy czas zestaw w okolicach 200-250 zł?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

W ASG bawię się już od jakiegoś roku. Do tej pory biegałem w kamizelce typu ciras chciałbym soś lżejszego i bardziej przewiewnego a że mam trochę brzucha (ok. 110 w pasie) zdecydowałem się na pas i szelki od Miwo Military, całośc ma służyć raczej do biegania po lesie ewentualnie teren mieszany, ładownice do m4 i camelbag na plecy wszystko w multikamie (mundur mam w camogromie).

Pytanie do was Panowie który pas i szelki wybrać? Zastanawiam się nad pt-2 lub pt-3 szelki st-3 lub st-3, wstępnie byłbym za pt-3 i st-3 ewentualnie chętnie wysłucham waszych propozycji. Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

TCP jakoś tak do mnie bardziej przemawia, ale to kwestia pomysłu na rozłożenie kieszeni na pasie.

Patrz pod tym kątem - co, gdzie masz zamiar umieścić :)

 

Szelki, szelki... Jaco Plus?

 

Ruchy pasa zależą od... obciążenia i doregulowania do ciała :)

 

Link to post
Share on other sites

PT-3 + ST-2 w moim przypadku sprawdzają się perfekcyjnie. Wszystko zależy od tego jak kto lubi nosić szpej. Jedni lubią mieć pas na brzuchu, drudzy na biodrach. Dobrze jest się popytać ludzi w okolicy i po przymierzać.

 

Ja miałem w teamie możliwość przetestowania całego asortymentu pasów (oprócz pt-4, jest komicznie wysoki :P)/szelek miwo co pozwoliło mi wybrać to w czym jest mi najwygodniej (PT-2 jest faktycznie strasznie chudy).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...