Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłoki X High Tech


Recommended Posts

No u mnie JBU padł przy m140 po jakiś 10tyś BB to znaczy sprężyna przetarła dolną część tłoka która bezpośrednio trzymała listwę zębatą.Cóż przy okazji połamało nową głowicę BU guardera i listwą zębatą obie te części miały jakieś 10BB przebiegu.

 

Ale wierzę w firmę JBU i nowy tłok tej firmy już do mnie leci.

 

Co do tłoków X High Tech wydają się całkiem OK zwłaszcza za tą cenę.

http://www.crazybee.pl/index.php?products=product&prod_id=581

http://www.crazybee.pl/index.php?products=product&prod_id=678

Link to post
Share on other sites

No u mnie JBU padł przy m140 po jakiś 10tyś BB to znaczy sprężyna przetarła dolną część tłoka która bezpośrednio trzymała listwę zębatą.Cóż przy okazji połamało nową głowicę BU guardera i listwą zębatą obie te części miały jakieś 10BB przebiegu.

 

Ale wierzę w firmę JBU i nowy tłok tej firmy już do mnie leci.

 

Co do tłoków X High Tech wydają się całkiem OK zwłaszcza za tą cenę.

http://www.crazybee....uct&prod_id=581

http://www.crazybee....uct&prod_id=678

 

To jestem zaskoczony, tak chwalili ludzie ten tłok a tu proszę. Nawet gdzieś był temat, lub obszerniejszy post na temat tego tłoka.

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

Ale ponoć są problemy przy SP130 i prowadnicy z łożyskowaniem, a tego chcę uniknąć.

Rozsiewając plotki, stajesz się ich właścicielem.

 

Tłok na filmiku miał zjechane zęby z tego co widzę.

Możecie sobie napieprzać młotkiem w "gumowy" tłok, przyjdzie i czas na niego bo tam akurat sprężystość jest psu na budę.

 

2 tys czy 10 tys kulek to przecie jest nic... Jeszcze nie można po takiej ilości wnioskować na temat jakości tłoka. A aluminium i to chińskie często gęsto okazuje się wielokrotnie mniej wytrzymałe niż dobre tworzywo sztuczne. Jak widać. Ponadto jest ciężki.

 

Dex, JBU jest z chin?

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

No i stało się na niedzielnej strzelance zawiodła zębata tłokowa która przy okazji rozwaliła tłok JBU (nówka w piętek kurier przyniósł).Powiedziałem sobie że to już koniec przygody z firmą JBU, dwa rozwalone tłoki to już za dużo.Możecie mi polecić jakiś dobry tłok pod m150 na auto (szajs typu DF tystan coś tam i promyk hard coś tam odpadają).

Link to post
Share on other sites
Możecie mi polecić jakiś dobry tłok pod m150 na auto (szajs typu DF tystan coś tam i promyk hard coś tam odpadają).
Kup stokowego chinola - to nie żart. Wytrzymują ponad 18,000 na M150 Guardera (sprawdzone na eMce AGM ponad rok temu w czasie testu 2 dniowego) z aku 12V. Ogólnie pic polega na tym aby dobrze go założyć i sprawdzić kąt natarcia przy zębach koła tłokowego. Inaczej mówiąc: jeśli na kole tłokowym masz lipę to zajedziesz jeszcze nie jeden tłok i to dość szybko.
Link to post
Share on other sites
No i stało się na niedzielnej strzelance zawiodła zębata tłokowa która przy okazji rozwaliła tłok JBU (nówka w piętek kurier przyniósł).Powiedziałem sobie że to już koniec przygody z firmą JBU, dwa rozwalone tłoki to już za dużo.Możecie mi polecić jakiś dobry tłok pod m150 na auto (szajs typu DF tystan coś tam i promyk hard coś tam odpadają).

Wybacz kolego ale jeśli dla Ciebie Hard Piston Promyka to szajs i zajechałeś 2 tłoki ze stalowymi szczękami (w tym jeden na pierwszej strzelance po założeniu) to zacznij od nauki porządnego składania GB/zmiany serwisanta. Bo wybacz, wypadki się zdarzają, gorsze partie części też, ale to już zakrawa na cuda ... na kiju.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Cóż tłoczek jest łudząco podobny do Azimuth-a i to chyba nawet jest Azimuth tylko w innym opakowaniu.

 

 

A czytałeś w ogóle opinie o tych tłokach Azimutha? Bo widzę, że raczej nie. Te tłoki jak i te X High coś tam nie nadają się do poważniejszych mocowych tuningów, dobre będą jak komuś zależy wyłącznie na rofie.

 

Edit: Co do tych tłoków to jednak radziłbym trzymać się tych opinii.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Wybacz kolego ale jeśli dla Ciebie Hard Piston Promyka to szajs i zajechałeś 2 tłoki ze stalowymi szczękami (w tym jeden na pierwszej strzelance po założeniu) to zacznij od nauki porządnego składania GB/zmiany serwisanta. Bo wybacz, wypadki się zdarzają, gorsze partie części też, ale to już zakrawa na cuda ... na kiju.

 

Za pierwszym razem sprężyna przetarła od wewnątrz tłok za drugim zaś pieprznęła zębatka tłokowa która uszkodziła tłok więc to nie wina tłoka ale jakoś już nie chcę kupować trzeciego tłoka JBU.Po za tym tłoki JBU strasznie niszczą głowice tłoków pod wpływem uderzeń listwa zębata wbija się w głowicę (przyklejanie nic nie daje nawet dobrymi klejami do silników).

Co do Hard Pistona owszem to dobry tłok ale na m130 jeśli chcemy strzelać na auto.

Edited by Ryba1993
Link to post
Share on other sites

Z tym, że to nie jest plotka, a fakt. :bialaflaga:

Bo jak imbecyl jakiś umie obsługiwać śrubokręt co daje mu wielkie predyspozycje do grzebania w replice, wymieni sobie tłok na jaki kolwiek, zrobi to źle a potem ma pretensje do całego świata.

 

BTW. byłem w crazybee i postanowiłem kupić tłok z tematu. Zamontuje jutro, zobaczymy jak to śmiga.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Bo jak imbecyl jakiś umie obsługiwać śrubokręt co daje mu wielkie predyspozycje do grzebania w replice, wymieni sobie tłok na jaki kolwiek, zrobi to źle a potem ma pretensje do całego świata.

 

 

Przepraszam za OT

 

bialaflaga.gifMarcinek - Twój zapał w jechaniu po wszystkich i negowaniu wszystkiego cop zrobią inni i jednoczesne budowanie swojego ego jako jedynego nieomylnego jest ..... BEZCENNE - tu, i na każdym innym forumbialaflaga.gif

Link to post
Share on other sites

Padaka - Waląc truizmy masz w nadziei że potkniesz się o coś wielkiego i znajdziesz w tym grubszy sens?

Leję... powtarzam LEJĘ na Twoje osobiste wycieczki.

 

 

Tłok XHT zamontowany, śmiga aż miło na M130. Wystrzeliłem około 500 kulek, nawet ryski nie ma. Jak za tą kasę to jest rewelacja.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...