Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tego typu tematy były poruszane wielokrotnie.

W skrócie: zapomnij !

 

Powodów poszukaj na forum, na pewno znajdziesz coś czego moderatorzy nie wyczyścili.

 

btw. tu za interpunkcję lecą ostrzeżenia, nawet nie wspominam o reszcie zasad pisowni.

Edited by Landsil
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Żeby nie zaczynać kolejnego tematu, chociaż jak się zgubi tutaj wątek to to takowy zrobię mam do Was pytanie. Czy używacie tłumików w Waszych broniach podręczynych oraz karabinach wyborowych? Zacząłem się ostatnio zastanawiać nad tego typu dodatkiem do mojej l96, ale fabrycznie ciężko takie coś dokupić.

Link to post
Share on other sites

Niektórzy uważają, że to ładne, niektórzy, że wycisza, na pewno "zmiękcza" odgłos strzału, ale bardziej wizualny dodatek niż praktyczny, ja nie używam, nie potrzebuję dodatkowych 20-30cm dla repliki, a oddając stosunkowo mało strzałów z dalekiej odległości i tak trudno wykryć "snajpeeeera".

Link to post
Share on other sites

Wojdatuz, myślę że nadużywamy określenia "praktyczny" stosując je jako zdefiniowane - a tak nie jest.

Dla każdego z nas może oznaczać coś innego. Podobnego ale innego.

 

Ja również nie lubię zwiększania długości i tak już długich replik jakimi są snajpy.

Mnie to przeszkadza. Ale tłumiki naprawdę tłumią i to skutecznie, czyli są praktyczne dla kogoś komu na tym zależy.

Inna sprawa, i masz oczywioście rację, że pojedyńczy wystrzał z kilkudziesięciu metrów jest niesłyszalny, praktycznie.. ;)

 

Ja bym raczej zakładał tłumik do ciasnych miejsc, jak np. CQB - w sensie między budynkami lub w innej ograniczonej przestrzenii, gdy nie chcemy szybkiego zlokalizoania naszego stanowiska.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Podstawowym zastosowaniem tłumika w asg jest maskowanie przedłużonej lufy, na drugim miejscu jest zapewne lans, na trzecim faktyczne wytłumienie.

Pewne tłumiki wygłuszają częściowo lub zmiękczają (jak już koledzy pisali) wystrzał, najsłabiej to wychodzi w aegach, bo i tak gb słychać, w spreżyniakach jest dużo lepiej, a w gazówkach idzie otrzymać cichutkie puff. Bardzo dużo do rzeczy ma budowa tłumika.

Ale jakby nie patrzył - zawsze replika z tłumolem jest dłuższa, mniej praktyczna i co niektórym, np. Lambertowi przeszkadza. Mi tam osobiście te 5-15cm więcej nie zawadza za zbytnio, ale mimo wszystko tłumik mi psuje wyważenie długiej repliki, tak że nie używam.

Link to post
Share on other sites

Moja snajpa jest sprężynowa i strzelam z dalekich dystansów, każdy kolejny strzał ujawnia moją pozycję, stąd moja ciekawość czy mógł bym jakoś ją wyciszyć.. Dam rade znaleźć fabryczny tłumik do mojej l96? well+mb04/5 nie pamiętam teraz... Jeśli tak to poproszę jakiegoś linka, szukałem na gunfire ale nie znalazłem nic.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
ale fabrycznie ciężko takie coś dokupić

 

Czemu tak sądzisz? Jest kilka typów tłumików dedykowanych oraz przejściówek a te ostatnie pozwalają Ci zamontować DOWOLNY tłumik niemal. Problemu nima.

 

Podstawowym zastosowaniem tłumika w asg jest maskowanie przedłużonej lufy, na drugim miejscu jest zapewne lans, na trzecim faktyczne wytłumienie.

 

Bełkot bełkot bełkot. Podstawowym to jest wytłumienie (jak i sama nazwa wskazuje- tłumik od tłumić). Lans to nie wiem na którym jest miejscu bo w snajperstwie go jest mniej :D niż w szturmie ale na pewno zakrycie dłuższej precki jest tuż ale jednak ZA wytłumieniem.

 

 

Yakuz, opcji tłumików masz od cholery, rusz sie i poszukaj, ja znalazłem więc Tobie się też uda.

Link to post
Share on other sites

Dex, wydaje mi się, że 8/10 ludzi używa tłumika jako zakrycie lufy, chociażby z tego powodu, że dłuższe lufy zew. do sprężynówek są tylko od PDI i innych wyszukanych firm, mało komu chce się robić własną lufę, a tłumik szybko rozwiązuje problem. No ale można zrobić ankietę :icon_wink:

 

A co do tego na co nazwa wskazuje mamy np. chlebak i ersoftowy laser, w którym bardzo często tłucze się bateria :icon_wink:

 

Lambert, no masz rację, dla mnie jest to tylko lans, ale jeśli ktoś chce wyciszyć replikę może to być dla niego przydatne. A co do cqb, uważam, że im krócej tym lepiej, dzięki temu jest poręcznie i kompaktowo.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Po własnych eksperymentach mogę śmiało rzec, że tłumik naprawdę wycisza i "zmiękcza" strzał. Ale efekt jest tym mniej zauważalny im dłuższa lufa. Chodzi też o stosunek długości tłumika do lufy wewnętrznej. VSR G-Spec wspaniale jest wytłumiony gdyż jego tłumik stanowi w zbliżeniu około 50% długości lufy wewnętrznej. Był o tym spory artykuł na WMASG lub forum na temat wytłumiania AUG'a.

Ogólnie, trzeba wyjść z założenia że tłumik musi stanowić około 50% długości lufy oraz musi posiadać komory. Zrobiłem kilka tłumików na taką modłę do każdego typu replik i naprawdę to działa. Najlepszy efekt miałem na wszelkich gazówkach (snajpy, pistolety i szturmówki).

Link to post
Share on other sites

VSR jest cicha bo ma tłok z hamulcem. Tłumik też daje swoje ale tak pół na pół w tym zasługi, po połowie dla tłumika i hamulca.

 

tłumik nie musi stanowić połowy dł lufy a nawet nie powinien. Jak mamy przykładowo APS96 z lufą 500mm to dobry będzie tłumiczek 200mm ale juz przy lufie 590mm spokojnie wystarczy 150mm tłumika, zależność jest odwrotna do dł lufy (acz nie odwrotnie proporcjonalna!). Przegrody też są mitem czego najlepszym przykładem są tłumiki KA i TM. Jedne mają przegrody , KA nie maja a tłumią identycznie. Ważne jest aby otworek wylotowy tłumika nie był zbyt duży (10mm maks).

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...