Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

Panowie,

czytając poprzednie dwie strony naszło mi jedno pytanie. Osobiście ghille jeszcze nie mam ale zaraz po doprowadzeniu repliki do porządku będę się za nie zabierał. Co sądzicie o zabieraniu na strzelanki plecaka: http://allegro.pl/pl...2745652206.html . Oczywiście ubierałbym to na ghille, a na plecak zrobiłbym oddzielne maskowanie i przy czołganiu/leżeniu plecak leżał by obok albo używałbym go jako podstawę pod broń. Oczywiście nie wypychałbym go po same brzegi ale władował co najpotrzebniejsze.

Edited by HeXs
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Używanie ZPG jako torby na graty nie jest złym pomysłem- kolega z powodzeniem tak robi.

Natomiast ciąganie go w czasie akcji uważam za mało sensowne, bo na niedzielnych siepankach nie bierze się wiele ze sobą (resp niedaleko). Nawet na milsimach 48h ludzie pakują się w 30 litrowe plecaki + kamizelki na sobie i dają radę.

Jako podstawy pod karabin lepiej używać dwójnogu.

Link to post
Share on other sites

Nie no rozumiem. Pomysł wpadł mi do głowy po obejrzeniu jakiegoś szkolenia ( chyba program " Rekrut " ). Tam ( tyle, że szturmówki ) podczas ostrzału zrzucali z siebie plecaki, i albo leżeli obok nich albo zostawiali, albo brali go podczas ucieczki. ZPG nie jest wcale taki zły. Bardziej niż podstawa służyłby mi tylko do przenoszenia rzeczy. Zawsze leżał by obok mnie.

Link to post
Share on other sites

Używanie ZPG jako torby na graty nie jest złym pomysłem- kolega z powodzeniem tak robi.

Natomiast ciąganie go w czasie akcji uważam za mało sensowne, bo na niedzielnych siepankach nie bierze się wiele ze sobą (resp niedaleko). Nawet na milsimach 48h ludzie pakują się w 30 litrowe plecaki + kamizelki na sobie i dają radę.

Jako podstawy pod karabin lepiej używać dwójnogu.

 

Zgadzam się. Ja na 48h pakuję się do plecaka 25l + dwie ładownice 0.75l. Tylko nie zabieram takich cudów jak śpiwór.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od konkretnych warunków, szacowanego czasu przebywania na terenie wroga, oczekiwania na wsparcie/ewakuację, etc. .

Do warunków ersoftowych w zupełności wystarcza ok. 30 litrowy plecak. Załadujesz do niego wszystko co potrzebne, a jeśli chcesz brać śpiwór/karimatę to przytroczysz je na zewnątrz.

Link to post
Share on other sites

Do warunków AS, w większości wypadków, plecak nie jest niezbędny. Niekiedy nawet na grach 36-48h można się bez niego z powodzeniem obyć. A już w szczególności dotyczy to tzw snajpera,, który nie targa ze sobą tylu rzeczy co szturman. Zaś propozycja targania ze soba plecaka 95-cio litrowego, "bo na filmie widziałem", to już czysta aberracja. Albo znak czasu, jeśli ktoś woli...

Link to post
Share on other sites

@Kuba. Wspomniałem o tym filmie z rekrutacji tylko dlatego, że tylko tam to widziałem. Plecak już testował bez camo i dawał radę. Nie pakowałem go do pełna. Pytanie padło czy będzie to dawało radę czy nie... Proste. Na razie nie mam kasy aby kupić sobie mniejszy. Wole już z nim biegać niż z jakimś niebieskim czy granatowym. Wiem, że ten plecak to "gigant". Wojskowi pakowali się w niego na misje więc znam jego możliwości.... Chodzi po prostu o to, że innego nie mam a menażki na pasek nie założę bo cholernie hałasuje podczas jakiegokolwiek ruchu .... Wodę też trzeba gdzieś wrzucić...

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj kuba jeszcze raz ten fragment

 

"Chodzi po prostu o to, że innego nie mam a menażki na pasek nie założę bo cholernie hałasuje podczas jakiegokolwiek ruchu .... Wodę też trzeba gdzieś wrzucić..."

 

Wodę TEŻ trzeba gdzieś wrzucić. Czyli nie, nie nosi wody w menażce.

 

Do noszenia wody preferuję camela. Na batonika i kanapkę wolę kieszeń lub ładownicę. Nadal nie wiemy co Ty chcesz w tym worze nosić więc nie bardzo mamy nawet jak wyśmiac ten pomysł...

Link to post
Share on other sites

Mówię o butelce wody? Bez przesady .... Gdzie ja niby zmieszczę 2l wody pitnej w kieszeni ?

 

@edit.

" Na razie nie mam kasy aby kupić sobie mniejszy. Wole już z nim biegać niż z jakimś niebieskim czy granatowym. "

Co w nim nosić ? Jakiś polar, woda, menażka, jedzenie, kulki, lornetka. Ewentualnie nie nosiłbym by go ja tylko oddalony o 10-15m spotter.

Uprzedzając pytania... plecak biorę tylko na strzelanki 24h+

Edited by HeXs
Link to post
Share on other sites

Poszukaj na youtube użytkownika "ripperkon" znajdziesz tam wiele ciekawych rzeczy odnośnie kamuflażu i też pojawia się patent, w którymś z jego filmików na maskowanie plecaka poprzez narzutę z siatki i juty, do tego jakaś guma lub sznurek w formie ściągacza na krawędziach i po sprawie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...