Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżeli impreza trwa dłużej albo muszę mieć więcej sprzętu to zakładam na ghillie mały plecak, a do plecaka przywiązuję takie samo maskowanie jak w ghillie. U mnie się sprawdziło.

 

W tym problem że plecak mam ale maskowania nie mam.

 

Kupiłem sobie już sporą ładownicę i myślę że ten temat można już zamknąć.

Dzięki za pomoc,

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja myślę o tym żeby zostać snajperem ;)

 

tylko tak: wiem że na to idą CHORE pieniądze. I się tak zastamawiam, które konkretnie repliki są najdroższe? Springi? Gaz? Cze elektryki, te "niesnajperskie bo głośne itepe itede :D ".

 

Zastanawiam się, czy da się (i czy przy obecnym braku ciężkiej i dobrej amunicji) wykręcić M14 G&G z SP170 do takich osiągów jak springi (700FPS - dexter tak robił jakiegoś Maruzena), i zresztą czy w ogóle się da?

Sprinigi mnie nie ciągną, no dobra, ciągną, bo klimat i te sprawy, ale jakoś nie uśmiecha mi się ręczne naciąganie sprężyny, a gaz (może niesłusznie) wydaje mi się strasznie niestabilny i problematyczny. Zostają elektryki.

 

I jak myślicie/jakie macie doświadczenia?

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo trafiłeś z pytaniem, bowiem tutaj wymagana jest pewna wiedza.

 

Być może da zrobić się 700 fps na M14, ale nie sądzę aby udało się to na sp170, poza tym trzeba wziąć pod uwagę awaryjność takiej konstrukcji.

Generalnie, najtrwalsze snajperki to właśnie springi i (od pewnego okresu, choć jest ich mało) przerobione na gaz sprężyniaki. Karabiny zasilane GG/CO2 z magazynka mają problemy z powtarzalnością, dlatego niektórzy przeszli na zasilanie zewnętrzne.

Link to post
Share on other sites

No, Zuber, śmiem twierdzić że coś tam jednak wiem ;) , nie na tyle żeby się mądrzyć, ale i tak wolałem wpaść do offtopowego wątku snajperskiego niż wbijać w szybkie pytanie szybka odpowiedź czy tam dla zielonych :D

 

@Lambert, ile konkretnie? M14 G&G, do wymiany lufa, guma, zęby (o ile się nie mylę to do gearów v7 wchodzą normalne zębatki, więc nie ma takiego ograniczenia jak v7 TM gdzie największe przełożenie dostępne to double torque promyka, to tu można by nawet i o max torque się pokusić), tłok, głowice (nie widziałem jeszcze BU do v7, zostawałyby zestawy non-bu, i chyba tu też w miarę normalne są, czy się mylę? Albo ewentualnie kombinowanie z jakimiś customowymi), do tego jakiś najmocniejszy silnik i sprężyna (tylko jaka?). I wydaje mi się że wsio. Oczywiście, kombinowania, szlifowania itd. później od czorta, ale wydaje mi się że jest to wciąż do zrobienia, tylko hmm, jak tak patrzę na ten opis co wysmarowałem to się zastanawiam czy te springi to jednak nie jakieś prostsze.... ;)

 

@Zuber, czy mając na myśli przerobione na gaz springi masz na myśli te makabryczne konwersje mancrafta? (tak, ja wiem, skuteczne i tanie, ale osobiście nie ścierpiałbym wężyka wychodzącego mi spod repliki, ale to tylko moje zdanie) Czy cylindry gazowe?

 

 

To jest temat offtopowy, więc chyba można tu gadać o takich pierdołach? :D

Link to post
Share on other sites

Bardziej chodzi o to, że przy solidnym GB wystarczy trochę części wymienić i mamy te 600 fps. Więc ktoś średnio rozgarnięty dałby radę to zrobić, oczywiście przy odpowiednich finansach.

 

Do takiego tuningu potrzeba już człowieka mocno rozgarniętego. Dobra, snajperska M14'ka ma prawie każdą część innego producenta oraz zmienioną elektrykę.

 

A wracając do kosztów (co było mielone wielokrotnie), to sądzę, że najdroższe są elektryki, potem springi i na końcu gaziaki. Z gaziakami jest jednak ten problem, że mało jest produktów seryjnych, które się nie sypią szybko i dzięki temu nadają się do tuningu.

Edited by Mamut
Link to post
Share on other sites

Bez sensu jest rozważanie, snajperki z jakim napędem są najdroższe, gdyż cena tuningu zależy tylko i wyłącznie od konkretnego modelu konkretnej firmy. Da się za 2000zł złożyć elektryka z tymi 550-600fps i lufą promyka i dopieścić go, aby miał przyzwoitą powtarzalność. Podobnie sprawa ma się z gaziakiem (na konwersji mancrafta) i springiem. Da się też zrobić to wszystko za 7000, gdzie dopłacimy zarówno za lepsze osiągi, jak też za wygląd, solidność i wyjątkowość repliki.

Link to post
Share on other sites

Lao, "da się" oznacza minimalną opcję, my rozmawiamy o maksymalnej :icon_biggrin:. Te od 5k w górę zaczynają być baaardzo fajne.

 

Ziomek ostatnio dostał podwyżkę i rozważał z moją asystą zakup nowego PSG-1 Marui. Z full tuningiem i małymi zniżkami w sklepie, wyszło dobrze ponad 10000 złotych. :D

 

Laokoon: Co do rozważania, to masz trochę racji ale nie zastanawialiśmy się jak tu zrobić najtaniej, tylko co wyjdzie najtaniej. I zdania na ten temat muszą być podzielone, bo nie mieliśmy wszyscy do porównania tych samych replik o tych samych parametrach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...