Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika z wiatrówki


Recommended Posts

Mojemu koledze marzy się kariera strzelca wyborowego. Do tego na nas chce wypróbować wiatrówkę HATSAN jakiś tam 60 S coś takiego. Odradzałem mu to ale on się uparł. Poza tym chyba będzie problem z tuningiem. Chyba to jest niemożliwe. On jest kompletnym nowicjuszem. Napiszcie tu co o tym myślicie jak mu przekaże posta z radami doświadczonych air soft'owców. Wiem że nawet nie powinienem pisać o tym, ale według niego nie mam o ASG pojęcia :>, więc może Wy mu coś wyskrobiecie

 

PS. Nie wiem czy to odpowiedni dział.

Edited by Piotrekill
Link to post
Share on other sites

:bialaflaga: - dla kolegi...

 

Dla ciebie - na forum było wielokrotnie wałkowane przerabianie wiatrówek na "snajperki". (bo rozumiem, że nie chodzi o strzelanie śrutem... Bo jak tak, to wymiękam :sciana:) Jest to możliwe, ale uzyskane efekty są nieproporcjonalne do kosztów. Brak HU, przeładowanie co strzał - krótko mówiąc bezsens.

Link to post
Share on other sites
Jest to możliwe, ale uzyskane efekty są nieproporcjonalne do kosztów. Brak HU, przeładowanie co strzał

 

 

Pomijając kwestie oczywiste dla graczy (większości normalnych graczy) to cytowane zdanie nie trzyma się kupy. Z badziewnej chinki możesz zrobić coś z czego podziurawisz ludzi i na 50m i to celnie. Duzo taniej i skuteczniej niż jakielkolwiek repliki. Ale idea jest niedopuszczalna i powinno się ją graczom wybijać z głowy np kolbą.

Link to post
Share on other sites

Tomaszek123 niedawno w podobnym temacie pisał, że kosztowało go to tyle, że było nieopłacalne

Rzeczywiście pokręciłem, nie o to chodziło... :wacko:

 

Ja już bawiłem się w przerabianie gazowej wiatrówki na 6mm i powiem że nie jest to chyba jednak warte pracy. Bo co prawda otrzymujesz wielką prędkość wylotową (mi w zależności od użytej śruby dławiącej od 700 do 800fps) to jednak celność, nawet na lufie PDI czy Edgi jest nie najlepsza, tzn jasne da się trafić ze 100m ale musi to być wszystko idealnie spasowane co wymaga bardzo dużo czasu i pieniędzy. Do tego dochodzi kwestia ładowania kulek do komory, u mnie jest to bardzo trudne ponieważ muszę za każdym razem ręcznie kulkę wprowadzać ponieważ mam kartusz pod lufą, którego przenieść się raczej nie da na 99%, tak więc próba zrobienia magazynków do tego jest bezsensowna bo nie ma miejsca nigdzie
. Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja kiedyś przerobiłem straszaka z magazynkiem bębnowym rozwierciłem lufę i koniec magazynka. Do dziury w magazynku wkładałem uszczelkę i kulki. Prędkość wylotowa 450fps na nabojach short. Na nabojach long chrono wymiękał 700fps+ oczywiście kulki 0,2g ale żadnej celności i trzeba było pół broni rozbierać aby ją załadować...

Link to post
Share on other sites

"Art. 6. 1. Zabronione jest dokonywanie przeróbek broni zmieniających jej rodzaj, kaliber lub przeznaczenie, a w szczególności przerabianie broni przystosowanej wyłącznie do amunicji wypełnionej chemicznymi środkami obezwładniającymi lub do amunicji ślepej, dostosowujące ją do wystrzelenia pocisku z lufy albo z elementu zastępującego lufę w wyniku działania sprężonych gazów powstających na skutek spalania materiału miotającego.

 

2. Przeróbki broni, o których mowa w ust. 1, uważa się za wyrób broni."

Link to post
Share on other sites

Ten przepis mówi o broni alarmowej i gazowej oraz palnej. A nie przerabianiu zabawki w inną zabawkę. Pomijając fakt, że na tej zasadzie działają Zodiaki i Keseru, nikt się ich nie czepia.

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites
Ten przepis mówi o broni alarmowej i gazowej oraz palnej. A nie przerabianiu zabawki w inną zabawkę.

 

Ale kolo dłubał w "broni alarmowej" :) Teoretycznie podpadał pod ustawę, w praktyce musiałby natrafić na naprawdę zawziętego prokuratora, żeby dostać więcej, niż szkodliwą znikomość.

 

Według polskiego prawa "broń" o energii poniżej 17J nie jest w świetle prawa bronią. Jest tak samo traktowana jak pistolet z bazaru za 5zł

 

Wedle polskiego prawa pistolet izbowy na naboje floberta o energii 14J jest bronią palną dostępną jedynie na zezwolenie. Kryterium energetyczne odnosi się jedynie do wiatrówek (czyli "broni pneumatycznej o energii poniżej"), a straszak wiatrówką nie jest, chyba, że ma się tyle samozaparcia i wpływów co Kolter, który zdołał udowodnić co innego w przypadku wspomnianych Keseru i Zoraki.

 

Czego wcale nie mam Kolterowi za złe :)

 

 

A co do robienia replik z wiatrówki, to polecam koledze przerzucić się na hardball w wydaniu rosyjskim. Tam się chłopaki strzelają z wiatrówek, śrutem, bez ochrony oczu, taki ichni sport ekstremalny.

Link to post
Share on other sites

Ale zadziwia mnie dlaczego wiatrówka którą mogę trafić kwadrat 10x10cm z >50m * lpsztuje 200zł a snajperka z takimi możliwościami 1000zł jak nie więcej.

Nie można by po prostu rozwiercić lufy z 4,5 lub łatwiej 5,5 na 6mm pozostawiając resztę taką jaka jest? są wiatrówki na CO2 z maazynkiem i myślę ze dało by się je dostosować.

 

Nie twierdze ze jest to łatwe i przyjemne ale chyba tańsze niż super-uber pro snajperka za 1000-1500 i więcej zł.

 

*z własnego doświadczenia przy użyciu Lider 45.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: jedno zasadnicze pytanie. Jak Ty "przeładujesz" leżąc w ghillie zamaskowany na stanowisku swoją wiatrówko-replikę?

Po drugie: Gdzie realizm, na którym opiera się ASG? Nie wmawiaj mi, że na prawdziwym polu walki strzelcy wyborowi używają wiatrówek. Do likwidacji BRDMów.

Po trzecie: Zdajesz sobie sprawę z tego, że przetoczenie (bo nie rozwiercisz tak idealnie by dało się z tego strzelać) lufy kosztuje dość sporo?

Po czwarte: Bez systemu HU niewiele zda się taka wiatrówko replika. Kulka ma inną balistykę niż śrut, któremu lufa nadaje ruch rotacyjny.

Po piątek: Energia kulki, a zatem jej prędkość, będzie inna. Kulka ma większą powierzchnię i inna masę niż śrut - a ciśnienie zadziała to samo. Wydaje mi się, że ta prędkość będzie niższa - porównywalna z replikami ASG.

 

Jednym słowem, poroniony pomysł. Jak ktoś wyżej napisał, lepiej namów kolegów na zakup wiatrówek / pistoletów pneumatycznych i baw się jak ruski.

Link to post
Share on other sites

1. Nie raz ładowałem wiatrówkę z dolnym naciągiem w pozycji leżącej i nie jest to szczególnie trudne.

2. Osiągi kosztem realizmu. Wiatrówka jest trochę podobna do karabinu.

3. Zgodzę się że trzeba by wytoczyć i że sporo, ale czy więcej niż replika za >1000?

4. Słyszałeś kiedyś o wiatrówkach gładkolufowych? Tak takimi też się strzela. System HU powoduje rotację wsteczną, która wywołuję siłę Bernouliego skierowaną ku górze, dlatego kulka nie opada zbyt szybko. W wiatrówce przy dużej Vo nie będzie to tak potrzebne bo kulka nie będzie miała czasu na opadnięcie. Znoszenie na boki nie powinno wystąpić przy używaniu dobrych kulek o centralnym środku ciężkości.

5. Fizyka się kłania: v=a*t a=F/m F=P*S Stałe P i >S daje >F, >F przy <m daje >>a, >>a powoduje >v.

 

Główną myślą mojej wypowiedzi było zwrócenie uwagi na to, że replika mająca gorsze osiągi od wiatrówki jest od niej kilkukrotnie droższa.

Link to post
Share on other sites
W wiatrówce przy dużej Vo nie będzie to tak potrzebne bo kulka nie będzie miała czasu na opadnięcie. Znoszenie na boki nie powinno wystąpić przy używaniu dobrych kulek o centralnym środku ciężkości.

 

Ryly? Strzelałeś kiedyś z repliki która ma więcej jak 700fps bez HU? Widziałeś gdzieś takie kulki pomijając łożyska stalowe 6mm?

Link to post
Share on other sites

A myslales o tym ze srut do wiatrowki wazy paredziesiat razy wiecej ? I dlatego jest precyzyjniejszy strzal ?

Dodatkowo - lufy sa gwintowane wiec jeszcze bardziej precyzyjne.

W asg masz bardzo duza podatnosc na wiatr i stad problemy.

Przerobisz wiatrowke na asg i bedzie tak samo niecelne bo bedzie uzywac amunicji asg.

No chyba ze chcesz ze srutu w kolegow walic to prosze bardzo.

 

Kolejny temat z cyklu - Mam genialny pomysl ! Zrobmy cos tanio i super dobrze. Nikt wczesniej na to nie wpadl ze mozna zrobic shotguna z ramy od roweru! Ze mozna zrobic "replike" (sic) z taniej wiatrowki ! Co tam fizyka i myslenie analityczne. Bedzie super.

 

Tez myslalem o zrobieniu wiatrowki na kaliber 6 mm - ale tylko do strzelania w tarcze ma to sens.

 

Lisudml - masz RAMY z moca 700 fps i bez hopa.

Poszukaj jaki maja zasieg i kto chce sie strzelac z ludzmi ktorzy tym strzelaja...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...