Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[matekno] Uwaga!


Recommended Posts

Miałem jakieś dziwne przeczucie, że wam nie wyjdzie od samego początku. Nie wierze w Polskie prawo i Polskie organy ścigania. Najlepiej samemu przejechać się do chłopaka i "powiedzieć" mu co o tym myślicie.

 

Kiedyś zniknęły mi pieniądze z konta, sytuacja była taka: ktoś za moje pieniądze kupił sobie sprzęt narciarski w jakimś austryjackim sklepie Online. Prokuraturze 4 miesiące zajęło stwierdzenie, że nie da się namierzyć kolesia, a mi 2 dni żeby przedstawić Austryjackiemu sklepowi jak wygląda sytuacja i dorwałem nawet adres, na który zostało wysłane zamówienie. Baaa, znalazłem w necie pod tym adresem kolesia i mam nawet jego numer telefonu, skype, facebook i twitter. Polska policja jest do bani, biorą pieniądze za nic (bez urazy dla ludzi, którzy się starają, a regulaminy i biurokracja i tak im ogranicza drogę).

 

Tyle, najlepiej spotkać się z kolesiem w 4 oczy, zawsze pomaga.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Komornik? Gość udowodni, że nie ma nic na siebie albo poprzepisuje na rodziców, siostry, braci. Komornik przyśle liścik, że koleś nic nie ma i po krzyku. Mam duże doświadczenie z komornikami, ścigają mojego ojca już od lat o alimenty i w ciągu 5 lat nie ściągnęli nawet złotówki.

 

Do końca życia nie uwierzę, że Polskie organy ścigania cokolwiek zrobią w sprawie bez dania komu trzeba w łapę.

Link to post
Share on other sites

ZeneQ_BS niestety zgodzę się z tobą co do tego jeśli gość nic nie ma na siebie to nic nie zdziałamy bo się wykręci no chyba że na jego starszych to zrzucimy ktoś nam musi za to zapłacić może wtedy jego rodzice powiedzą gdzie się ukrywa jeśli będą mieli zapłacić wysoką sumę za synalka.

 

Wiesz może, tak przypadkiem, co to są znaki przestankowe?

Przestań pisać takim słowotokiem - to jest nieczytelny bełkot!

 

Królik

Link to post
Share on other sites

No i w piz**, i wylądował. I cały misterny plan też w piz**. Nie wiem czy w/w pozew zbiorowy ma jakiś sens. Po prostu byłaby powtórka z rozrywki i za jakieś 2 lata znów przyszedłby list o zawieszeniu postępowania. Koleś pewnie teraz kisi ogóra gdzieś na wschodzie i polewa nas ciepłym moczem. :S

Link to post
Share on other sites

I jak najbardziej podpada pod "grożby karalne" panowie jechać rozmawiać tak ale z "buta" nie radzę są na to paragrafy i to wy będzie musieli udowodnić że jesteście niewinni a nie On.

 

Jeśli chodzi o udowodnienie to (teoretycznie) oskarżyciel musi udowodnić winę. Niestety nasze prokuratury/sądy mają to gdzieś (bo przecież łatwiej jest zmusić oskarżonego do wybronienia się niż samemu ruszyć zad po dowody).

 

Ja bym jednak radził złożyć zbiorowy pozew cywilny. Nawet jakby nic z tego nie wyszło to jednak koleś będzie miał nerwy (a przynajmniej powinien mieć). Nie wiem czy takie działanie by się opłacało ale moglibyście też pokusić się o wynajęcie jakiegoś detektywa, który by spróbował typka namierzyć.

Link to post
Share on other sites

Panowie, jak ktoś się ulatnia, ale macie dostęp do jego bliskich/znajomych to robi się tak:

Wysyłacie kogoś kogo nigdy na oczy nie widzieli, a najlepiej naiwnie wyglądające dziewczę. Ten ktoś pyta się znajomych/bliskich czy ma z kolesiem kontakt, bo ten ktoś jest winien kolesiowi kasę (nie koleś poszukiwany temu komuś tylko odwrotnie) i chce oddać. Suma musi być spora, żeby się połasili, ale nie na tyle żeby wzbudzić podejrzenia (kilkaset zł, max. tysiąc). Mówicie, że oddacie tylko do rąk własnych bo sprawa honorowa itp. bajeczka musi być w każdym razie spójna. I że sprawa nie jest na telefon, bo "wicie, rozumicie", razem kombinowaliśmy, sprawa jest "ciepła" i Ty nie chcesz kłopotów. W większości przypadków działa (temat sprawdzony u windykatorów, w 80-90% działa, kilka razy sam skorzystałem z dobrym skutkiem). Jak już macie adres, to dalej wasza fantazja, albo sprzedajecie temat Policji, albo dokonujecie zatrzymania obywatelskiego. Nie wiem na ile legalna jest ta druga forma w Polsce więc nie namawiam.

Dobrze, jeśli namówicie prokuratora do wystawienia listu gończego (czy jak to teraz się tam nazywa). W takim wypadku prawdopodobieństwo, że Policja ruszy tyłek po namierzeniu kolesia jest dużo większe.

Link to post
Share on other sites
Kwestia tzw. zatrzymania obywatelskiego uregulowana jest w 243 kodeksu postępowania karnego. Zgodnie z treścią tego przepisu, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.

 

To odnośnie zatrzymania obywatelskiego. Wszystko poza to jest naruszeniem nietykalności. Chore, ale co zrobić. Dura lex sed lex.

 

A co do listu gończego, wątpię czy `waga` przestępstwa jest odpowiednia.

 

PS. Też przed chwilą otrzymałem pismo z prokuratury o zawieszeniu dochodzenia...

Edited by Grzyboo
Link to post
Share on other sites

To odnośnie zatrzymania obywatelskiego. Wszystko poza to jest naruszeniem nietykalności. Chore, ale co zrobić. Dura lex sed lex.

 

A co do listu gończego, wątpię czy `waga` przestępstwa jest odpowiednia.

 

PS. Też przed chwilą otrzymałem pismo z prokuratury o zawieszeniu dochodzenia...

dobrze, że nie o umorzeniu bo to by oznaczało to, że już nic nie zrobicie (chyba że w ciągu zdaje się tygodnia/2 odwołasz się od decyzji)

Link to post
Share on other sites

Najserdeczniej współczuję.

Co do zawieszonego postępowania, znam to.

Teraz co 2-3 msc lub nawet rzadziej będą mundurowi pukać na adres zameldowania i się pytać:

-Jest syn w domu?

-Nie ma.

-A był ostatnio?

-Nie.

-A kontaktowaliście się państwo albo znacie miejsce pobytu?

-Nie.

-Dziękujemy. Do widzenia.

-Do widzenia.

Jak mundurowi są dowcipni to mogą jeszcze zarzucić:

-Jak by się syn pojawił to prosimy o kontakt.

I tak przez X lat to się będzie ciągnęło. Znam taki przypadek i nie chodziło o 5 tysięcy, tylko o znacznie więcej.

Link to post
Share on other sites

GuloGulo ja jestem za twoim planem patent jest dobry nie powiem tylko kwestia tej pani która tego się podejmie żeby tak zrobiła, a potem już no jak wiadomo można sprzedać temat policji jak kolega napisał no pomysł nie jes zły. Kwestia dopracowania go do porządku i puszczenia tak zwanego wabika.

 

Co do listu gończego sprawa jest zbyt mała żeby coś takiego puścili, a zatrzymanie obywatelskie można zrobić ale nie naruszając jakiś tam praw czyli po prostu obezwładnienie gościa bez użycia kajdanek. Ja w sumie mogę go skuć bo posiadam licencje 1 stopnia więc mi nic nie zrobią, lub stosujemy typową dźwignie i ściągamy typka do gleby i będzie tak leżał do przyjazdu policji.

Edited by Królik
Link to post
Share on other sites

Tia... do mnie też przyszło pisemko. Synka nie ma w domku i nie przyszedł do nas aby się dać złapać... Po prostu obraz nędzy i rozpaczy. Ja ze Śląska nie jestem nic nie mogę tam zdziałać. Ale jak to pisał Nath można skoczyć do jakiegoś TVN itp, a w Krakowie już tacy siedzibę mają. Wiem, że to może średnio realne, aby akurat naszą sprawę poruszyli, ale zawsze to jakąś próba. W razie czego piszcie PW, chętnie zrobię kolesiowi koło dupy.

 

***

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Ja ze Śląska nie jestem nic nie mogę tam zdziałać. Ale jak to pisał Nath można skoczyć do jakiegoś TVN itp, a w Krakowie już tacy siedzibę mają. Wiem, że to może średnio realne, aby akurat naszą sprawę poruszyli, ale zawsze to jakąś próba.

 

Programów interwencyjnych są conajmniej trzy (i to mówi osoba, która telewizje ogląda tylko raz czy dwa w miesiącu więc może być ich więcej) więc jak Wam TVN odmówi to ruszacie do Polsatu czy TVP1. Zawsze to jakaś dodatkowa szansa. Moglibyście też ruszyć do jakiejś gazety. Pewnie coś pokroju Faktu czy Super Expresu by się chętnie tym zajęło (pytanie tylko czy ktoś to wtedy potraktuje poważnie).

Link to post
Share on other sites

Ja podpowiem, że możecie swoją sprawę zgłosić przez Internet, jak dobrze przedstawicie sprawę (wątek sensacyjny mile widziany) to reporterzy nie każą wam długo czekać na odpowiedź i sami się zgłoszą że chcą zrobić materiał. Inna sprawa, to czy zostanie on wyemitowany (jeśli będzie to u pani Jaworowicz w TVP to wątek sensacyjny/chęć linczu, wyzwiska i nabiegłe krwią oczy muszą być! Akurat w tym wypadku piszę poniekąd z doświadczenia).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja w sumie mogę go skuć bo posiadam licencje 1 stopnia więc mi nic nie zrobią

 

Ustawy się poucz dziecko. Przeczytaj gdzie i kiedy możesz użyć ŚPB. Za ile i gdzie kupiłeś licencje?

 

Btw. Kwaśna sprawa z tym oszustem. Ja na waszym miejscu bym pisał odwołania od wszelakich decyzji organów ścigania by sprawa ciągle była w toku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...