Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[matekno] Uwaga!


Recommended Posts

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgłaszajcie i mówcie że jest więcej oszukanych przez tego typa. Była kiedyś sprawa że chłop wyłudzał po 15zł myśląc że mu to bezkarnie ujdzie bo mało kto się zgłosi z tym. Imo zbierzcie się wszyscy i zróbcie dokładną listę osób poszkodowanych wraz z kontaktem telefonicznym i z taką listą udać się na policję.

Link to post
Share on other sites

No dobra, więc sprawa jest ogólnie bardzo prosta. Od 250 zł mamy do czynienia z przestępstwem. Zbieramy więc billingi, maile i wszelkie formy kontaktu z Mateuszem K. i idziemy z tym na policję. Ale nie od razu do sądu bo postępowanie cywilne bez wyroku karnego może się toczyć w nieskończoność. Z wyrokiem karnym w try miga będzie typ załatwiony. Więc albo możemy iść grupowo albo każdy z osobna, w sumie chyba bez różnicy bo zgłoszenie na jednego typa. No i w sumie to tyle, nic odkrywczego, ale przynajmniej wiemy na czym stoimy. Jakby jeszcze jakieś pytania natury prawniczej to walcie bez oporu na PW.

 

Z całym szacunkiem dla Twojego brata, ale od 250 zł to jest przestępstwo, tyle że z art. 278 k.k. czyli kradzież. W Waszym przypadku osoba ta popełniła ewentualnie przestępstwo z art. 286 par. 1 k.k. czyli oszustwo. Dla istnienia przestępstwa oszustwa nie ma znaczenia kwota na jaką go dokonano, ale inne przesłanki.

Ponadto istotne będzie jeszcze miejsce popełnienia przestępstwa (długi i nudny wywód prawniczy pominę), więc może się okazać, że nie wszystkie sprawy będą prowadzone przez np. Prokuraturę w Zabrzu.

Nadto kwestia pozwu zbiorowego. Taki pozew jest niepotrzebny bo w postępowaniu karnym możecie zgłosić obowiązek naprawienia szkody przez sprawcę, tj. wskazać kwotę jaką Wam zabrał i żądać jej zwrotu.

Pozdrawiam

Edited by malibu37
Link to post
Share on other sites

Hmm, to raczej moja wina bo mu trochę pokrętnie przedstawiłem sytuację w nerwach. No ale w moim wypadku, udało mi się skontaktować z ojcem Mateusza K. i po rzeczowym omówieniu problemu [Pan był bardzo uprzejmy i umiał się postawić w mojej sytuacji.] dogadaliśmy się, że zwróci mi całą kwotę. Więc może uda się uniknąć drogi sądowej, z czego byłbym bardzo szczęśliwy.

Link to post
Share on other sites

Witam Panów. Ja także zostałem zrobiony w konia. Sprawa trafiła na policję. Ja zostałem oszukany na kwotę 190 zł. Złożyłem już doniesienie. W razie czego proszę o kontakt gg:9869725

Bardzo chętnie dołączę się do zbiorowej skargi na tego jegomościa.

 

A mój promyk 509mm... jak nie było tak nie ma...

Edited by Dragunoff
Link to post
Share on other sites

Witam

Ja również zostałem oszukany przez tego pana tydzień temu do tej pory nie dotarła do mnie paczka również gość nie odzywa się nawet na gg dane mi podał takie:

Na kwotę 130zł

 

52 1020 2401 0000 0402 0318 2193

 

MATEUSZ *link usunięty*

UL. *link usunięty*

14-100 OSTRÓDA

 

od niego gg: 5921*link usunięty*

 

Więc praktycznie się to zgadza tak samo emial czy mam iść też z tym na policje ?? Proszę o odp.

Dołączam się również do tego żeby gośćia uwalić.

 

Pozdrawiam Bryan

Edited by -K2-
Link to post
Share on other sites

Właśnie byłem na Policji i złożyłem wszystkie dokumenty oraz dowody przeciwko niemu.

Więc teraz czekać po prostu owszem chcę odzyskać swoje pieniądze bo 130zł piechotą nie chodzi.

 

Ps. A już ktoś odzyskał pieniądze ?? z tych spraw co on oszukał czy jeszcze nie ??

 

Pozdrawiam Bryan

Edited by DjBryan
Link to post
Share on other sites

wszystkich poszkodowanych proszę o wpisaniu tutaj kwoty a najlepiej podanie od razu z danymi do zwrotu na pw. pieniążki zostaną zwrócone każdemu.

 

Ja nie chcę pieniędzy, tylko nowego prometheusa, tak ja było w umowie... nie obchodzi mnie czy go masz czy nie. Sprawa jest zgłoszona na policje. Pokojowo nie mam zamiaru tego załatwiać.

Link to post
Share on other sites

Mnie ciekawi czy zwrócisz te pieniądze, no chyba że chcesz spędzić resztę życia za kratami bo po tylu przekrętach raczej to płazem przed sądem nie przejdzie. Wątpię że ktoś tu będzie anulował sprawę która jest na policji.

Edited by DjBryan
Link to post
Share on other sites

Chcę tylko dodać, że wciąż mimo wszystko polecam to złosić do prokuratury \ policji. Oczywiście, oddanie pieniędzy teraz już będzie na korzyść potencjalnego oskarżonego, ale przestępstwo tak czy siak zostało popełnione. Art. 286 KK. Nie ma co pobłażać, Panowie.

Link to post
Share on other sites

No na jego miejscu to ja bym raczej oddał pieniądze bo prokurator to raczej nie będzie miał łagodnego wyroku dla niego po przez te oszustwa których się dokonał a jeśli odda pieniądze to tam jakieś wnioski łagodzące może będzie miał. Więc teraz czekać co napisze matekno na ten temat i czy zwróci to co dostał.

Link to post
Share on other sites

Kodeks karny przeiwduje karę od 6 miesięcy do 8 lat i jeśli się nie mylę, jeśli jest to sprawa mniejszej wagi (a nie wydaje mi się, ale nie mam danych ilu jest poszkodowanych i na jakie kwoty) to kara grzywny, ograniczenia lub pozbwaienia wolności do lat 2, ale nie mam obecnie kodeksu pod ręką, więc tu mogłem sie machnąć.

 

Tak czy siak, sprawa powinna zostać zgłoszona, a matekno powinien zacząć sobie "gromadzić" okoliczności łagodzące ; )

Link to post
Share on other sites

Z Tego co się orientuję to jest pozbawienie wolności do 3 albo 5 lat zależności na jaką sumę zostało to zrobione, no na jego miejscu też bym zbierał okoliczności łagodzące czyli po prostu zwracanie pieniążków poszkodowanym. No chyba że chce spędzić trochę życia za kratami i potem mieć w papierach odnotowaną odsiadkę a mając taką adnotacje to będzie mu ciężko pracę znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...