Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

hmm, mi tęż jest przykro, ale mi wymiana cylindra i sprężyny wyraźnie wystarczy. Mam, strzelam, przemieliłem 6000 tysięcy i naprawdę mi przykro, że działa. W dodatku sprzedawca daje pełną gwarancję, i dlatego, niektórym jest naprawdę przykro, że więcej nie zarobią..

 

Nie skladam potworów, typu 600 fps., ale jeśli komuś do szczęścia wystarczy 500 fps, to spring 130 i cylinder zero w zupełności wystarczy. Zresztą, polecem rejestrację na forum KWA. Pisanie tutaj, wybitnie nie ma sensu, bo wszystkim jest przykro...

 

Z treści twojej wypowiedzi wynika, że tuning repliki został przeprowadzony w sklepie, prawdopodobnie zaraz po zakupie. Gdybyś zrobił to sam lub wysilił się i przeczytał ten temat wówczas wiedziałbyś, że wymieniono lub zmodyfikowano jeszcze jeden element repliki. Nawet w linku który podałeś moderator, którego wziąłeś za eksperta od tuningu KWA, mówi o granicy 475 fps przy SP130. Ty się chwalisz 515 fps, co daje 40 fps różnicy. Wychodzi na to, że ekspert od tuningu KWA nie umie składać replik.

 

P.S. tutaj te "głupoty" piszą:

http://kwausa.com/fo...showtopic=10107

Propoponuję zawnioskować o bana dla eksperta od tuningu KWA. Oczywiście na tamtym forum. Powód - Nie zgadza się bowiem to z "prawdami" wmasg..

 

W dodatku, prawda, jak wiadomo, występuje w wielu opcjach. Jest :

a) prawda,

b) tyż prawda

c) gó*no prawda..

 

Każdy swoją wybiera.

 

Aroganckim i agresywnym sposobem wypowiedzi nie nadrobisz braków w wiedzy, a te ewidentnie posiadasz. Traktowanie forum kwausa jako swego rodzaju wyroczni też o tym świadczy. Pomijam już fakt, że nie Ty jeden czytasz to forum. Nikt tu nie odmawia Ci prawa do wypowiedzi, a szczególnie doradzania innym. Postaraj się jednak opierać na własnym doświadczeniu lub przynajmniej na wiedzy osób, które nie tłumaczą cudzych postów z innego forum. Wtedy twoje porady będą mieć jakąś wartość.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Owszem, tuning przeprowadzono w sklepie, ale nie w " taktycznym", w który zaproponowali mi wymianę sprężyny 120 (taki jest stock kwa w cqr) na 120 co punkty widzenia "klienta" jest nabijaniem sobie kabzy, dlatego, między innymi z oferty tego sklepu nie skorzystałem (i nie byl to "guarder).

 

Listę elementów do tuningu sporządziłem ja, wymieniono tylko elementy z listy. Za tuning nie płaciłem, płaciłem wyłącznie za owe elementy i nie sądzę, żeby ktoś mi w ramach "miłości do ravkilla" dorzucił coś od siebie za free (wymienione oryginalne elementy, w postaci cylindra i sprężyny, były oczywiście dołączone do repliki)

Byłem otwarty na sugestie serwisu, co też zaznaczyłem w zamówieniu. Dana gwarancja, bezawaryjna praca i osiągi repliki, potwierdzają, że robota została wykonana dobrze. Co do reszty, zamykam się. Nie chce mi się bić piany. Każdy w końcu wydaje swoje pieniądze wg swojego uznania.

 

 

Moderator forum KWa, ma wpisane "takie zaintesowania: Interests:Airsoft (Especially repair and customizing), Fly Fishing, Fossils (Especially Dino), Snakes, Photography.

W takim razie uznaję swoja winę, po liczbie postów, pełnionej funkcji i zainteresowaniach, wnioskuję że zdecydowanie zna się 'tylko na wężach"..

 

Podane przez kolegę różnice w FPS, wynikają z użycia w tuningu mojej repliki cylindra typu "zero", zamiast polecanego tu wszędzie i wobec, cylindra typu 1, który "wystarcza do tej długości lufy. Oczywiście większa objętość powietrza w cylindrze, przekłada się na większe fps, ale "po co" skoro typ 1 wystarcza....

 

Co do mojego doświadczenia, przyznaję, że grzebanie w gearbroxie mi średnio wychodzi. Generalnie zajmowałem się hobbystycznie tuningiem wiatrówek PCP, a to troszkę inna bajka, chociaż zasada działania podobna.

 

Swoje, przeczytałem, powiedziałem, starczy. Jak ktoś chce się dowiedzieć coś więcej, zapraszam na PW.

 

Forum WMASG jest kopalnią wiedzy (jak każde forum). Niemniej jednak, nie warto ograniczać poszukiwań do jednego miejsca.

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

450= spring guarder m120, cylinder typ 1 bo taki jest chyba odpowiedni do tej lufy. Dla świętego spokoju zmień tą głowice tłoka i cylindra. Nie da to więcej fpsów ale jak pisałem wyżej - bezawaryjną pracę gb.

Jesteś w stanie powiedzieć jaki cylinder dają tam w stocku? Co do sprężyny jest taki problem, żę na Taktycznym nie są dostępne sprężyny Guardera.
Link to post
Share on other sites

Owszem, tuning przeprowadzono w sklepie, ale nie w " taktycznym", w który zaproponowali mi wymianę sprężyny 120 (taki jest stock kwa w cqr) na 120 co punkty widzenia "klienta" jest nabijaniem sobie kabzy, dlatego, między innymi z oferty tego sklepu nie skorzystałem (i nie byl to "guarder).

 

Listę elementów do tuningu sporządziłem ja, wymieniono tylko elementy z listy. Za tuning nie płaciłem, płaciłem wyłącznie za owe elementy i nie sądzę, żeby ktoś mi w ramach "miłości do ravkilla" dorzucił coś od siebie za free (wymienione oryginalne elementy, w postaci cylindra i sprężyny, były oczywiście dołączone do repliki)

Byłem otwarty na sugestie serwisu, co też zaznaczyłem w zamówieniu. Dana gwarancja, bezawaryjna praca i osiągi repliki, potwierdzają, że robota została wykonana dobrze. Co do reszty, zamykam się. Nie chce mi się bić piany. Każdy w końcu wydaje swoje pieniądze wg swojego uznania.

 

Moderator forum KWa, ma wpisane "takie zaintesowania: Interests:Airsoft (Especially repair and customizing), Fly Fishing, Fossils (Especially Dino), Snakes, Photography.

W takim razie uznaję swoja winę, po liczbie postów, pełnionej funkcji i zainteresowaniach, wnioskuję że zdecydowanie zna się 'tylko na wężach"..

 

Podane przez kolegę różnice w FPS, wynikają z użycia w tuningu mojej repliki cylindra typu "zero", zamiast polecanego tu wszędzie i wobec, cylindra typu 1, który "wystarcza do tej długości lufy. Oczywiście większa objętość powietrza w cylindrze, przekłada się na większe fps, ale "po co" skoro typ 1 wystarcza....

 

...

 

Forum WMASG jest kopalnią wiedzy (jak każde forum). Niemniej jednak, nie warto ograniczać poszukiwań do jednego miejsca.

 

Jest mi niezmiernie miło powitać Cię w Krainie Węży. Na znak pokoju przyjmij ten oto podarek. Poświęć mu należytą uwagę, a wnet zrozumiesz jakie wypisujesz bzdury. Przy okazji może odkryjesz, co w twej replice zmodyfikowano i na co starałem się Ciebie naprowadzić. Po raz wtóry zapraszam Cię do lektury tego tematu i zawartych w nim odnośników do źródeł zewnętrznych. Przekonasz się wówczas, że wiele wypowiadających się tutaj osób interesuje się Airsoftem, a w szczególności naprawami, tuningiem i modyfikacjami swoich replik.

Link to post
Share on other sites

witajcie, Replika m16 KWA

cylinder 0

lufa promyka 509mm

głowica tłoka guarder

spring shs m130

 

daje to 470fps na 0,20 i skok nawet o 10 fps

Co może być nie tak ?

Szczelność cylinder-dysza-głowica idealna..

podobno można na tej konfiguracji 500fps wycisnąć, proszę o pomoc w szukaniu nieszczelności.

Link to post
Share on other sites

test papierka - papierek nie podskakuje jedynie czasami spada od drgań gb. Poprawiłem sprężynkę od komory hopa i jest od 479-482 fps jednakże do tych 500fps dalej brakuje..

Sprężyna nowa, na innej używanej m130 jest tylko mniej fps

Link to post
Share on other sites

Jako, że miałem dostęp do chrono to postanowiłem się trochę pobawić.

*2 letni stock - 350fps;

*Wymieniona głowica tłoka na wentylowaną VFC, tłok na SHS - 355fps, z hopkiem 342. Tor lotu kulki zadowalający, brak kwiatka, aczkolwiek rozrzut w końcowej fazie lotu dość spory. Rof podniósł się z 12 na 15rps.

*Konfiguracja jak wyżej, cylinder typ 0 CA - 347fps*, z hopkiem 336. Tor lotu ok, w końcowej fazie da się zauważyć kwiatek, rozrzut odrobinę większy niż przy stockowym cylindrze. Dla pewności złożyłem całość drugi raz, głowice tłoka zapoznałem z teflonem. Strzykawa jak się patrzy, a wynik pozostał IDENTYCZNY.

*Tu miał być typ 1, ale okazał się o 1mm za długi :(

*Cylinder KWA, spring SP130 Guardera będący w rzeczywistości 120 - 450fps, z hopkiem 440. Uwagi podobnie jak w pierwszym przypadku.

*Do powyższej konfiguracji włożony Promyk 407mm - 455fps.

Całość testowana na kulkach 0.25 Madbulla oraz Robbe Roxxy 7.4V 2200mAh 30C.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Chciałbym z upgradować troszkę replikę M4 CQR MOD2 od KWA i mam parę pytań odnośnię modyfikacji i części.

 

Założenia:

- Posiadam Bateria Lipo 7,4 2400 mAh 15C[1+1] od Hellfire - nie chcę jej zmieniać

- Chciałbym uzyskać 450 - max 500 FPS

- Wymiana gumki na 100% na zieloną od G&G (Lipa jeżeli chodzi o tą stokową nie kręci może za zimno 3 stopnie)

- Prec lufa na 100% (ale od kogo?)

- Klamka niby do CQB ale będzie raczej eksplatowana w lesie lub na otwartym !

- Szybkoszczelność na stoku jest jak najbardziej akceptowalna.

 

Pytania:

1. Gerbox wytrzyma?

2. Wymiana tłoka i innych bebechów (jakich) od kogo?

3. Sprężyna 130-135 co sądzicie ? od Guarder'a

4. Precka ale od kogo?

5. Całość zlece serwisowi, jestem z KRK i prawdopodobie będzie to Taktyczny, co sądzicie ?.

6. Uwagi ?

 

 

Z góry wielkie Dzięki za odpowiedzi :icon_smile: i wesołych :)

Edited by SowaQ
Link to post
Share on other sites

Na sp130 i 7,4 silnik będzie ci jęczeć,aż wkońcu zdechnie ^^.Silnik w KWA jest słaby,i 11,1 powinno być.Zamiast zielonej g&g pakuj czarną systemę. Zielona bez modyfikacji komory podkręca w kosmos na zerowym hopku.

 

A z dobrych luf to promyk,od biedy systema.

 

Gearbox spokojnie wytrzyma :icon_smile:.Możesz profilaktycznie zmienić jeszcze tłok na shs'a,lub jbu pom.

 

edit.

 

Aaa i zmień cylinder,bo siedzi tam bodajże typ3,a żeby wykorzystać w pełni potencjał sprężyny musi być typ2.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Jak na 11.1 nie wiem,na 7,4 20c u mnie było poniżej 10rps.

 

W stocku ma 350,wymieniasz cylinder na typ2-masz ok 400.Jak dobrze złożysz na sp130 to powinno 500 fps być.Teraz są jaja z sprężynami guardera,i wynik może odbiegać od podanego wyżej.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...