Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pełne umundurowanie w "mieście" - konsekwencje?


Recommended Posts

Ja tam jestem sobą (...)

... a ja nie, przynajmniej nie jestem statecznym, ukladnym i zawodowo profesjonalnym prawnikiem jak na co dzień. Dla mnie ASG jest formą odstresowania, oderwania od codziennej sztywnej rzeczywistości, więc nie chcę i nie mogę być SOBĄ!!! :maniak_jezyk2:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Powała to że jest się sobą to nie znaczy że jestem statyczny,czy poukładany ;)

Ogółem jestem lekko "szalony" w życiu codziennym. AS dla mnie to także odstresowanie się ale przede wszystkim hobby dzięki któremu bdb spędza się czas ze znajomymi i gdzie poznaje się nowych. ;)

Link to post
Share on other sites

A w takim razie co powiesz o ludziach robiących reko drogi AnR? Nie pytam złośliwie tylko ciekawi mnie, bo to też udawanie kogoś kim się nie jest. Może na priv przejdziemy żeby nie zaśmiecać.

 

Drogi? A co ja? 50 cent? ;) Różnica jest w robieniu reko i mówieniu "robię reko", a jak Ci staje tylko na myśl "pomylili mnie na ulicy z żołnierzem! fak je! Party hard!".

 

Nie wiem kogo Ty udajesz, ale ja udaje kolesia biegającego po lesie z repliką strzelającą na kulki 6mm, się znaczy mnie.

 

Dokładnie. Ja nie udaje żadnego żołnierza. Jestem kolesiem co lata po lesie i szczela kulkami do innych szczelaczy.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że biegasz w dresiku, albo jakimś innym cywilnym ubranku, bo jeśli w jakimś kamo, to już udajesz kogoś innego Niemca, Yankesa, Five o'clock-a, Wietnamca, Ruskiego, Szwajcara itd i tp, a co najmniej żołnierza. Nawet w cywilu kogoś udajesz (terrorystę, gangstera, w zależności od scenariusza imprezy) na pewno nie Siebie, bo na co dzień (mam nadzieję) nie chodzisz z repliką w łapie! :sciana:

 

Jestem graczem zespolowej gry asg. Nie biegam w dresie biegam za to w jeansach, jak wymagaja tego ustalenia gry zakladam mindur. Ni mam luczkow grom rangers airborne. Jak to ladnie okreslil Anr. Nie staje mi jak ktos na ulicy pomyli mnie z zolnierzem (co ciekawe kilka razy mi si to zdarzylo, kiedy moj stroj ni mail z ta profesja nic wspolnego) nie uwazam tez ze zakladajac kamizeke i biarac replike staje sie kims innym. Nadal jestem cywilem z militarna zajawka potrzebujacym dawki adrenaliny.

 

 

Sorry za brak ogonkow, mam nieprzustosowana do tego klawiature

Link to post
Share on other sites

Jest różnica między "mam szpej SASu bo ich podziwiam i chciałbym być jak oni. W tej chwili to mi bliżej do aktora/fana niż żołnierza." a "jestem kapitan Prajs i możesz mi mówić po prostu <<Kapitanie>>. A to mój niewidzialny kolega o ksywce Mydło"

Link to post
Share on other sites

Naprawdę wierz mi w żadnen sposób nie staje mi to w jakikolwiek sposób że ktoś mnie pomylił a kierowca nie przyjął pieniędzy które mu próbowałem wcisnąć...cóż poradzić...

Dobrze moim zdaniem wyklarowił to Kantek opisując tę różnicę.

 

Tak na koniec tematu z mojej strony piszę to jako zdeklarowany wuzetowiec i nigdy w miejscu publicznym nie byłem w pełnym mundurze. Na każdą strzelankę jadę w cywilnych ciuchach. Co mam zrobić jak jestem np w jeansach i polarze WP, i ludzie z uporem maniaka pytają jak jest na misji...

Link to post
Share on other sites

secundo kierowca z PKS-u podwiózł mnie do Giżycka i na do widzenia powiedział że żołnierze jeżdżą u niego za darmo.

 

Co poradzisz? Hmm... Powiedzieć "Nie jestem wojakiem, proszę, to kasa, do widzenia". A nie, potem się jeszcze na forum chwalisz. :D

Link to post
Share on other sites

Dobra, myślę ze temat już można zamknąć... dowiedziałem sie tego czego chciałem sie dowiedzieć, a myślę ze innym również przyda sie ta wiedza. Bardzo dziękuje wszystkim za natychmiastową reakcje na moje zapytanie. :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Najlepszym argumentem za niechodzeniem w mundurze jest to, że zwykle ciuch bojowy trolli gorzej od menela pod dworcem - z siłowni nie wracamy w tych samych ciuchach co ćwiczymy, a pocimy się podobnie. No i dres się pierze każdorazowo po użyciu, a nie na rozpoczęcie sezonu jak mundur.

Edited by Kantek
Link to post
Share on other sites

Ja przeważnie w dniu strzelanki zawsze poruszam się w mundurze po mieście. Mijałem wielu ludzi ale nikt nigdy nie zaczepił mnie pytając się jak na misji czy coś w tym stylu. Tylko jak zaczynałem miałem śmieszne sytuacje.

Raz jak wpadliśmy z kolegami do Biedronki w drodze na strzelanke to strażnik ze strachem nas obserwował oczywiście byliśmy w samych mundurach (dwa bawełniaki WZ, jeden rip-stop WZ i jedna mieszanka amerykańsko-brytyjska), tego samego dnia jak wracaliśmy i tankowaliśmy na stacji benzynowej to jeden starszy pan tak nas obserwował że o mało nie wpadł na regał.

 

A co do mundurów innych niż polskich to ludzie raczej ich nie kojarzą przeważnie widzieli/widują WZ jako umundurowanie wojska. Raz widziałem jak gościu luzem w mundurze UCP ACU i hełmie kewlarowym Mich zwiedzał podziemia w górach sowich.

Link to post
Share on other sites

ucp nie jest kojarzone z jakimkolwiek kamuflażem, bo w takich spodniach wpuszczają nawet do klubów :icon_biggrin:

 

Co Ty gadasz,w telewizji jak pokazują jakieś reportaże z Afganistanu to często właśnie US Army w UCP widać. Wystarczy,że ktoś ogląda telewizję.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites
Najlepszym argumentem za niechodzeniem w mundurze jest to, że zwykle ciuch bojowy trolli gorzej od menela pod dworcem - z siłowni nie wracamy w tych samych ciuchach co ćwiczymy, a pocimy się podobnie. No i dres się pierze każdorazowo po użyciu, a nie na rozpoczęcie sezonu jak mundur.

 

Sama esencja! W zasadzie Twoja wypowiedź wyczerpuje temat. Nie ma co dalej strzępić języków. :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

Może jestem zacofany ale... o co chodzi z tymi klubami?

nie wiem jak w innych miastach, ale w lublinie są lokale w których pan na bramce jasno mówi 'w spodniach moro nie wpuszczamy', ale zdarzało mi sie widzieć osoby w ucp wpuszczane do takich lokali

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Co do mudunduru mam inną opcje :D

Kup sobie w SortMund'zie naszywke obojętnie jakiego liceum wojskowego.

One mają podpisaną umowe Mon'em lecz funkcjonariusz nie jest w stanie tego sprawdzić gdyż kadetem liceum mundurowego nie wydaje sie książeczek wojskowych :P

Opcja troche dziwna, ale z własnych doświadczeń powiem ci że nawet żandarmeria sie robi wchuja :D

Link to post
Share on other sites

Co do mudunduru mam inną opcje :icon_biggrin:

Kup sobie w SortMund'zie naszywke obojętnie jakiego liceum wojskowego.

One mają podpisaną umowe Mon'em lecz funkcjonariusz nie jest w stanie tego sprawdzić gdyż kadetem liceum mundurowego nie wydaje sie książeczek wojskowych :icon_razz:

Opcja troche dziwna, ale z własnych doświadczeń powiem ci że nawet żandarmeria sie robi wchuja :icon_biggrin:

Post równie idiotyczny co spóźniony.

Link to post
Share on other sites
Guest ciapek22

A ja z własnego doświadczenia powiem że raz szedłem sobie przez miasto w pełnym mundurze WP (bluza rip-stop + spodnie, nawet pod spodem miałem ten ich śmieszny polarek co jak się potem dowiedziałem okazał się pidżamą XD) i akurat w pewnym momencie minął mnie Honker pełny wojaków. Wystraszyłem się trochę ale oni nic, popatrzyli się tylko jak mnie mijali i tyle. Nie miałem żadnych oznaczeń. A raz jeden kolega z innego miasta opowiadał że jak szedł w mundurze to go zgarnęła ŻW. Zależy od miasta :P

Link to post
Share on other sites

@Pietracha

 

Tak, właśnie to nazywam sprytem. Jeśli ktoś kto tak robi nie obnosi się z tym jak nie wiadomo jaki idiota, niech nosi sobie te naszywki ile wlezie. A jeszcze jak ma uniknąć przy tym problemów...

Sam osobiście tak nie robię, nie potrzebuję gdyż już dawno polskiego munduru nie noszę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...