Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dobry Plecak


Recommended Posts

Cześć. W temacie ASG jestem nowy... a militariami interesuję się już od jakiegoś czasu. Do szkoły zawsze kupowałem plecaki wojskowe lub wojskowo-podobne... Teraz chciałbym kupić plecak który nadawał by się do szkoły (jestem w 3 klasie gimnazum, więc musi mieć dość miejsca na te wszystkie podręczniki i zeszyty) jak i mógłby w może niedalekiej przyszłości być wykożystany na ASG - co oznacza, że musi mieć miejsca na doczepienie różnych rzeczy. Szukałem na kilku stronach i w sklepach ale jakoś niemogłem znaleźć TEGO JEDYNEGO :icon_wink:, więc może wy możecie zaproponować coś z doświadczednia? Czasu mam dość mało bo niedługo zaczynamy kolejny rok szkolny... :( Za udzielone odpowiedzi z góry dziękuję :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Może taki - jest w kamuflażu i ma troki. :maniak_luzik:

 

A poważnie - nie wiem ile się tam teraz książek nosi (chociaż sądząc po lekturze forum, to niewiele) ani do czego konkretnie ma Ci ten plecak potem służyć w terenie, więc ciężko mi się wypowiedzieć in concreto. Natomiast zalecałbym ostrożność co do domniemanej uniwersalności - może się okazać, że nabędziesz coś, co średnio sprawdza się w mieście i tak samo średnio w terenie. Poza tym dobry plecak "w teren" kosztuje jednak więcej niż "miejski", a w codziennym użytku po prostu się niszczy.

 

Do szkoły, przynajmniej za moich czasów, wystarczała kostka. Względnie typowo "szkolno-miejski" plecak jakiejś sensownej firmy jak ten (nabyłem za śmieszne pieniądze "na cześci", ale ostatecznie się ostał, na wypadki jak się akta przestają mieścić w teczce ;-) ). A jeśli masz większy budżet to możesz rozważyć np. ten, względnie ten (ale nie wiem jak teraz z jakością Trek-ów).

 

Natomiast w teren kup sobie dowolny plecak, który sobie dobierzesz wyłącznie pod swoje potrzeby w terenie. Z naciskiem na potrzeby, nie fantazje...

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

(nabyłem za śmieszne pieniądze "na cześci", ale ostatecznie się ostał, na wypadki jak się akta przestają mieścić w teczce ;-) ).

 

Kuba, tak z ciekwości pytam, jakiego koloru Ty masz ten żabot?

 

Pozdrawiam. :icon_razz2:

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc... Myślę, że teraz łatwiej mi będzie coś wybrać ;) Kuba - w 3 gimnazjum jest ok. 14 przedmiotów, w czym do każdego wymagany jest podręcznik, ćwiczenia i zeszyt... a więc można się nanosić ;) Ale to tak poza tematem

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Ja bym się zastanowił nad MOLLE Patrol Packiem http://allegro.pl/pl...2510695895.html http://allegro.pl/mo...2555209729.html

 

lub całkiem jego udaną podróbką, czyli Mustangiem Tactical http://www.specshop....roducts_id=1881 http://www.specshop....ctical_-_Czarny

Patrol Pack nie jest zbyt fajnym plecakiem.Tym bardziej Mustanga. Miałeś, nosiłeś, czy Ci się tylko podoba?

Owszem, całkiem pojemny jeżeli rozbudujemy o waistpacka to nawet bardzo pojemny, lecz wąskie szelki, brak siatki na plecach to jego największe wady. Przy normalnej pogodzie plecy są mokre, przy +25*C zalewamy się potem. Poza tym sam pusty plecak już trochę waży. O mustangu lepiej nie mówić.

Edited by Johann
Link to post
Share on other sites

http://www.wisport.com.pl/Raven%2020-32,0,pr,shop.html

 

Użytkuje od ponad 3 lat i złego słowa nie powiem. W tej półce cenowej jeden z najlepszych. Może militarnego charakteru nie ma, ale docenisz go. W szkole daje radę, chociaż ja dużo książek w średniej nie nosiłem (bo i po co?;), w środku ma zmyślną kieszonke w ktorą wejdzie laptop 15", usztywniane plecy, wygodne poduszki na plecach, dające sporo komfortu z większym obciążeniem, a w cieplejsze dni wentylujące okolice kręgosłupa (czyli miejsca na którym się najbardziej człowiek poci). W środku: karabińczyk na klucze itp., kółko, organizerek z siatki na suwak (to wszystko w średniej kieszeni). W dużej, ta zmyślna przegroda z gumką, i duży organizer z siatki na suwak. Mała kieszeń z przodu. Po bokach miejsce na butelke z piciem po obu stronach i powyżej nich ściągacze z taśmy (w czasie wycieczek rowerem, czy pieszo bluzę możemy wygodnie przytroczyć wkładając końce zwiniętego ubrania w te siatkowe kieszenie; wszystko nie ma prawa się odpiąć i zniknąć). Wytrzymałość: najsłabszym ogniwem plecaka jest... jego właściciel, który go sam umyślnie lub nie podda próbie, której oparła by się metalowa kula. Suwaki się nie tną i są wytrzymałe, cordura, to taka prawdziwa cordura, bo się nie przeciera (myśle, że odpowiednio dużo przeżył), i wody łatwo do środka nie wpuszcza.

 

Także myślę, że jako plecak miejsko-szkolno-mało wycieczkowy jest naprawdę godnym polecenia produktem, a każda wydana złotówka nie naszą stratą. A na dodatek, możesz w wisporcie i sklepach sprzedających te produkty zamówić dowolną modyfikację (mi by się przydało coś na długopis itp, albo rzep w środku do organizerów np, z miwo, bo mnie to "lata" strasznie takie drobne)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Porozglądałem się tu i ówdzie (WMASG, Google i podobne), ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to, co mnie zastanawia. Mianowicie, rozważam zakup nowego plecaka na 2-3 dniowe wypady w teren. Wpadł mi w oko Berghaus Munro. Nie jestem jednak pewien, czy pomieści w sobie śpiwór (Iceberg Profi 3), 2 francuskie racje żywnościowe, polar, zapasowy mundur (lightweight DPM), zapasową 1,5l butelkę wody, podstawowe artykuły higieniczne (szczotka i pasta), kilka obozowych pierdółek (plastikowe łyżki, kubek, etc.) i w zależności od wypadu - kilogram amunicji.

 

Rozważam jeszcze zakup brytyjskiego Patrol Packa, gdzie w/w sprzęt zmieści się na 100%, aczkolwiek egzemplarze, które można dorwać na Allegro są w stanie wskazującym na spore użycie. Nie ukrywam, że opinia człowieka, który ma o tym sprzęcie pojęcie bardzo ułatwiłaby mi wybór.

Link to post
Share on other sites

Munro posiadam i lubię. 35l, klasyczny układ (jedna duża komora plus kieszonka w klapie). W opinii znawców lepszy od Patrol Pack'a.

 

Nie umiem odpowiedzieć, czy zmieszczą się potrzebne Ci graty, bo tego śpiwora ani francuskiej racji żywnościowej w ręku nie miałem.

Link to post
Share on other sites

I tu właśnie jest psiak pogrzebany. Dostęp mam tylko do Patrol Packów.

 

No cóż panowie - dzięki za odpowiedzi. Munro to fajna zabawka i naprawdę mi się spodobał, zwłaszcza, że recenzje o nim były tylko pochlebne, ale gdybym go wziął, to wypakowałbym się po dach sprzętem osobistym, a na ekipowy już by nie starczyło miejsca (jakiś noktowizor, 15m liny, czy coś jeszcze innego). Może gdybym wykombinował, jak domontować do niego kieszenie z Bergana, to byłoby git, ale już wyrosłem z kombinatoryki stosowanej do czasu, kiedy nie jest naprawdę potrzebna.

Link to post
Share on other sites

Może gdybym wykombinował, jak domontować do niego kieszenie z Bergana, to byłoby git, ale już wyrosłem z kombinatoryki stosowanej do czasu, kiedy nie jest naprawdę potrzebna.

 

Proste jak przysłowiowy seks z nietoperzem.

Kieszenie od Bergana mają po wewnętrznej stronie szlufki.

Munro ma po bokach paski kompresyjne.

 

Przewlekasz te drugie przez te pierwsze.

 

Voila.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...