Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Operation Flashpoint 2


Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[jak dla mnie zrobili najlepsze zabezpieczenie antypirackie. Mi np. odechciało się ściągać. ;)

 

Z tym bym się zastanawiał ...

Ogólnie gra się przyjemnie . Ale OF DR wygrywa z ARMA2 pod względem optymalizacji .

Ogólnie nie mam problemu czy gra będzie czy nie będzie mi chodzić , ale mój brat ma i OF działa mu dużo lepiej niż ARMA ...

Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie totalna klapa. Edytor jest, że tak się wyraże z****ny. Dlaczego nie mogli poprawic CWR, dodajac lepsza grafe i niwelując bugi a nie robic zupełnie nową giercę? Żenada

 

A to dlatego, że silnik CWC jest własnością BOHEMIA INTERACTIVE i Cold War Crisis z lepszą grafiką nazywa się obecnie Armed Assault. Codemasters ma prawa tylko i wyłącznie do tytułu Operation Flashpoint i z takiej racji musieli grę robić od podstaw. Myślę, że gdyby BI i Codemasters nadal razem współpracowały to drugi OF byłby po prostu świetną i dopracowaną gierką dla miłośników prawdziwego pola walki.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że gdyby BI i Codemasters nadal razem współpracowały to drugi OF byłby po prostu świetną i dopracowaną gierką dla miłośników prawdziwego pola walki.

Kolejny mit. Co wniosłoby obecne CodeMasters do tego związku? Doświadczenie z DIRTa? Jakoś nie pomogło im to nawet zrobić sensownych pojazdów w OFDR :)

Link to post
Share on other sites

Czekałem, czekałem, śliniłem się wręcz - zagrałem i ... klapa. To nie to czego każdy oczekiwał i to latami.. Szkoda bo miałem nadzieję, że zrobią rzeczywiście coś dobrego skoro musieliśmy tak długo czekać. Już cod4 mi bardziej podchodzi, eh.

Akcja podobna do AmericasArmy 3 ;)

 

Wracam do Edytora z CWC i moich addonów ;) i AA 2.5 !!

Link to post
Share on other sites
Kolejny mit. Co wniosłoby obecne CodeMasters do tego związku? Doświadczenie z DIRTa? Jakoś nie pomogło im to nawet zrobić sensownych pojazdów w OFDR

 

Ależ nie musieliby wnosić żadnego swojego doświadczenia. Czym zajęli się przy ''Cold War Crisis''? Finansowaniem projektu, a resztą zajęło się Bohemia;) A tak to Bohemia klepie biedę i stara się, jak może przy Armed Assault, a Codemasters wydaje kaszany, której reklama była droższa niż obie części AA razem wzięte;)

Link to post
Share on other sites

Wszyscy tak jedziecie na tę grę a przecież nie jest tak źle.Nie da się zadowolić każdego niestety.Gra nie była tak jak ArmA 2 robiona tylko pod kompa,ale również pod konsole.Nie wyobrażam sobie symulacji doskonałej na pada.Poza tym gra jest też poniekąd dla graczy nie znający 1.Streszczę to wszystko tak:

OPFDR:Dla graczy lubiących symulację ale bez przesady.

ArmA 2:Dla hardcorów

 

Ja osobiście tworzę sobie misje do OPFDR a ArmA 2 czeka na szafce na pachte. Póki co OPFDR ;]

Link to post
Share on other sites

Ależ nie musieliby wnosić żadnego swojego doświadczenia. Czym zajęli się przy ''Cold War Crisis''? Finansowaniem projektu, a resztą zajęło się Bohemia;) A tak to Bohemia klepie biedę i stara się, jak może przy Armed Assault, a Codemasters wydaje kaszany, której reklama była droższa niż obie części AA razem wzięte;)

Slusznie, celny argument. Boję się tylko, że i samo CM nie za dobrze stoi z kasą, wyprztykali się na wspomnianą kampanię reklamową, a zabrakło im ojro na opłacenie testerów którzy powiadomiliby ich o pewnych "niedociągnięciach" (brak cd-keya, brak dedyków, brak klimatu, brak ...itd) jakie ma ich produkt ;)

 

 

...a ich budżetu na pewno nie poprawi OFDR którego preordery były masowo anulowane, i który był i jest gwiazdą w mrocznej, "szarej" części internetu. Sprzedaż wersji konsolowej też raczej nie będzie oszałamiająca, bo i wielu konsolowców ma zastrzeżenia do tego programu, co widać na oficjalnym forum CM.

Edited by PrezesOi
Link to post
Share on other sites
co widać na oficjalnym forum CM.

 

....za co są sowicie często i bardzo szybko banowani (ta samo jak gracze PC pokazujący błędy i uchybienia)

 

Al przeciwników jest bardzo dobre

Tryb hardcore za parę patchy będzie znacznie lepszy i grywalny ale mnie na razie zadowala

Czuć że żołnierz niesie sprzęt

 

Nie jest to może 1 ani ArmA 2 ale ma na pewno sporo większy realizm od modern warfaer .

 

Wybacz, ale boli mnie już przepona ze śmiechu. AI tam praktycznie nie ma. A1 to kicha, nie warto wspominac, natomiast A2 nie jest dla "hałdkołuf" tylko i wyłącznie, bo np. Real Life czy znacznie bardziej "gietkie" ustawienia poziomu trudnosci i edytora + skrypty etc etc sprawiają że jest gigantyczna przepaść między OFPDR a A2 nie zmieniajac faktu że i laik zagrać w a2 może i będzię się świetnie bawił. Na obecnm poziomie paczy (które i tak mnie irytują) i tak jest więcej niż bardzo grywalna (mowa o a2)

 

PS. argument odnośnie AI

 

http://www.youtube.com/watch?v=StWArGzWnBU

 

Polecam obejrzenie wszystkich dzieł tego autora, to tylko niewielki przykład "możliwości" OFPDR.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mi natomiast nie przeszkadza nic oprócz systemu wydawania rozkazów. W pierwszym Flashpoincie było więcej rozkazów, niż tu, były bardziej przystępnie ułożone i nie blokowały wsada. A tutaj? Żeby kazać zrobić zaporę ogniową, muszę wychylić się zza zasłony, nacisnąć 5 klawiszy (doliczam wybór kaemisty) i schować się. Gdyby system był z pierwszego Flashpointa, wystarczyłoby się wychylić i kliknąć albo nacisnąć jakąś cyfrę (pamiętacie jak działały rozkazy w jedynce).

Z kolei czy w OF1 było realistyczne wysyłanie nas w najgorszą z możliwych sytuację? Czyli: "atakujemy z zaskoczenia, mamy wyprzeć wroga, który traci panowanie nad wyspą", a po chwili z 10 zostaje 5 żołnierzy, bo akurat źle nam przeciwników wylosowało? Zresztą, częściowo losowe rozmieszczenie wrogów sprawiło, że przedostatniej misji nie mogłem przejść.

Realistyczny symulator walki: co to jest? Czy gra, w której zwykle w 5 minut zabijamy więcej niż 3 wrogów jest realistyczna?

 

A OF2 byłby lepszy, gdyby wróg strzelał celniej.

Link to post
Share on other sites

Gra bardziej przypomina Advanced Warfighter niż pierwszego OF. Co prawda AW to fajna, taktyczna gierka, ale po OF 2 spodziewałem się czegoś innego. I bardzo się zawiodłem. Jedyne co mi się naprawde spodobało do muzyka w menu. Moim zdaniem jedyna gra która może się równać z pierwszym OF to Arma 2. Pierwsza Arma niby podobna, ale twórcy skopali klimat. Dopiero Arma 2 jest tym czym być powinna.

W pierwszego OF gram do dzisiaj, szczególnie w dodatek Ressistance :-P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A mnie tam się ten Flashpoint podoba. Odpaliłem dziś, bo chciałem zobaczyć jak mi śmiga na nowym kompie i zniknąłem na ponad godzinę olewając wyniki Frapsa. Chociaż faktycznie ten system wydawania rozkazów jest skopany, bo chciałem dać zaporowy na pozycje komuchów, ale zamiast tego wykończyłem sobie połowę oddziału, bo zapomniałem, że nie da się jednocześnie poruszać i rozkazywać. Szkoda, że nie jest to zrobione jak w BF2, ten sam patent, ale tam się to lepiej sprawdzało. Co by jednak nie narzekać, wrażenia z gry są super, CODy i inne Medale się mogą pochować z GRAWem na czele.

 

@titombitel - odnośnie celności wroga - a czy zauważyłeś, że nasi sami często nie strzelają tak celnie? W dzisiejszej misji wyplułem ponad 200 sztuk ammo, z czego 18 doszło celu i zabiłem 5 ludków. Nie wiem, może kiepski w to jestem, ale względem realizmu sytuacji to mi właśnie odpowiada. Jak wróg strzela, to nie wytężam wzroku szukając odstającego piksela w tych wszystkich shaderach, tylko odpowiadam ogniem w kierunku, skąd strzelają do mnie.

 

Dla mnie z tym się wiąże chyba największy plus OFP2 - mamy niemal filmowe potyczki, chaos, strzelają, artyleria tłucze, ktoś krzyczy bo ranny (takie właśnie CODowe arcade), ale z drugiej strony nie tłuczemy wrogów setkami, ale kombinujemy jak oflankować, odpowiadamy ogniem, wydajemy rozkazy, a końcowy wynik to nie jakiś CSowy killstreak. W starym Flashpoincie walka miała dużo bardziej senne tempo, szła kolumna piechoty, ktoś raportował kontakt, wszyscy padali, strzelali, padał trup, przyjeżdżały czołgi wroga, nasi anemicznie się wycofywali, a my spokojnie ładowaliśmy rakietę do rury i czekaliśmy za winklem, aż frajerzy wjadą w celownik. Wszystko jakoś tak bez emocji, napięcia, czy poczucia ryzyka.

Edited by mmaruda
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

@mmaruda

 

Rozegraj sobie misję Air Cavalry jako jeden ze specopsów, to zobaczysz co to jest dynamiczna rozgrywka w OFP:CWC

 

Co do OFP2:

 

Z powodu przyzwyczajenia do starego systemu wydawania komend, uważam, że nowy jest nie do zaakceptowania :( W jedynce można było tak cudownie kierować drużyną a tutaj wielka klapa :(

Grafika jest co prawda na przyzwoitym poziomie, ai nie jest takie złe (np. sposób w jaki boty wchodzą do budynków), no i oczywiście wsparcie artyleryjskie (o ile pamiętam to tylko w którymś z FFUR'ów było podobne) - ach ten JDAM :)

Link to post
Share on other sites

Nie będę tutaj prowadził batalii o tego Flashpointa, dla mnie ta gierka jest spoko, jedyny z nią problem to tytuł, gdyby np nazywała się Call of Batlefield Tactical Honor Six Vegas Recon nie byłoby tyle narzekania.

 

Starego Flashpointa mam gdzieś na półce i jak znajdę nieco więcej wolnego czasu, to spróbuję ogarnąć wreszcie. Czy ktoś mógłby polecić jakieś mody, żeby przejść kampanię i nie czuć obrzydzenia do grafiki?

 

 

Na razie jednak wciągnęła mnie ArmA 2, mam wreszcie sprzęt, który ją dobrze ciągnie i zmagam się ciężko z bólem bugów i różnych dziwact, ale nie da się zaprzeczyć, że ma niesamowity potencjał i to sprawia, że zacząłem wreszcie doceniać.

Link to post
Share on other sites

Przesadzasz, Operation Flashpoint to tytuł dobrze znany i ceniony. Call of Duty tak samo + dochodzi do tego, że jest "modny".

 

Gram w kolegami w Dragon Rising i takie granie mi się bardzo podoba. Boty też dają radę, ale to nie to samo.

 

Przeszkadza mi tylko to, że często np. kropka w celowniku zasłania mi cel, ale już samo strzelanie na odległość jest fajne.

 

Prośba o pomoc. Otóż znaleźliśmy wyrzutnię QW-1 bodajże. Jak się z tego strzela? :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...