Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zębatki i łożyska SHS [oficjalny]


Recommended Posts

Zastanawiam sie nad zębami SHS 13:1.

Ma to współpracować z M110 i silnikiem Systema Turbo.

Czy te zęby dadzą lepszą reakcję na spus niż zębatki o standardowym przełożeniu?

Zasilane będzie lipolką 11.1 albo 7.4 w zależności czy przerażę się rofem czy nie.

Edited by Piotro
Link to post
Share on other sites
  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Z nowości. 13:1 nie pasują do szkieletu G&P ze względu na ich ułożenie oraz konstrukcje GB.

Ja poradziłem sobie z tym problemem za pomocą szlifierki ;) Trzeba po prostu zrobić trochę miejsca dla zębatki środkowej w prawej połówce szkieletu i wszystko ładnie bryka.

Link to post
Share on other sites

za to 18:1 do gb g&p wchodzą bez problemu.

 

edit:

sprawdzajcie czy ośki nie mają luzów i czy nie da się ich wybić lekko, moje 32:1 miały poluzowaną ośkę na środkowej i gdybym nie zrobił przeglądu po krótkiej serii, pożegnał bym się z zębami.

Edited by LiuKas
Link to post
Share on other sites

sprawdzajcie czy ośki nie mają luzów i czy nie da się ich wybić lekko, moje 32:1 miały poluzowaną ośkę na środkowej i gdybym nie zrobił przeglądu po krótkiej serii, pożegnał bym się z zębami.

Słuszna uwaga, u mnie chyba w silnikowej (13:1) się poluzowała ośka, całe szczęście przy montażu to zauważyłem. Podkleiłem i (odpukać) trzyma się bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites
łożyska + zębatki SHS przy M170 i M210...łożyska puszczają pierwsze :)

 

Olaboga ! Kto na sprężynie M210 wkłada łożyska kulkowe ? To musiało się rozsypać :D

 

Swoją drogą ciekawa sprawa z wytrzymałością zębatek SHS . Ostatnio biegałem na pierwszym mrozie z moim ak w środku zębatki 13:1 , silnik ITU Guardera i aluminiowy tłok JBU ze stalowymi zębami wszystkimi . Całość na M130 guardera czyli m140 :]

 

Coś w środku zahaczyło się mu nie tak ale zamiast rozwalić zębatki , wyrwały one 4 różne stalowe zęby z listwy tłoka :]

Zmieniłem tłok i hulają .

Edited by Ero-senin
Link to post
Share on other sites

Jaka jest różnica w produktach SHS i super shooter? Z tego co zauważyłem to SS ciut droższy i ma bajeranckie łożysko na popychacz:P a wykonanie bardzo podobne do SHS.

 

Warto dopłacić te pare $ czy to praktycznie to samo?

 

Edit: zauważyłem też łożyskowanie ośki, daje to dużo? I jak ona się trzyma bo na zdjęciach w sklepie jest obok:)

 

http://www.tg.beta.i-sklep.pl/gearboxy-oraz-ich-czesci/kola-zebate/zestaw-stalowych-zebatek-18-1---high-speed-super-shooter.html

Edited by kosteQ86
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wszystkie będą dobre pod warunkiem, że masz odpowiednio mocny silnik, czyli taki z magnesami neodymowymi.

 

Osobiście używam SHS 18:1 w MINIMI ze sprężyną M150, więc jeżeli firma SHS używa tego samego stopu również w zębatkach, które zalinkowałeś (zakładam że tak jest), to nie powinno być problemu z wytrzymałością.

Link to post
Share on other sites

Według SHS wszystkie ich zębatki są przeznaczone do sprężyn M180 :)

Ile w tym prawdy? Nie mam pojęcia ale posiadam 100:200 i sprawują się na razie na M130 Guardera bo muszę kupić li-po :( za mocny silnik sobie kupiłem ale znajomy na M140 ma te same i tez mu chodzi pięknie :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jestem okropnie zły na ich zebatki 100:200. Najpierw dostałem z ułamanym zębem na styku z silnikiem. Po wymianie przez krakmanów na o zgrozo elementa (niby pasuje) za chiny ludowe nie dało sie ich wypodkładkować (głównie silnikowej) aby chodziło gładko. Wróciły zebatki Hornbill, które są cichutkie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...